Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 10:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO a ciąża  (Przeczytany 119866 razy)
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #20 : 22-06-2009, 13:35 »

Ja jestem już w 12 tygodniu i przyznam że czuję się bardzo dobrze. Nie biorę żadnych leków poza kwasem foliowym. Nie wzięłam też luteiny.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 09:14 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #21 : 06-07-2009, 22:07 »

Ja już jestem na początku piątego miesiąca. Mdłości minęły - cóż za ulga. MO raz piję pół dawki, raz - 3/4, różnie. Niestety, mam problem z nogami. W czasie upałów spuchły mi i bolały tak, że nie byłam w stanie chodzić. Przestraszyłam się, że resztę ciąży spędzę "na leżąco". Ale okazało się, że to tylko przemęczenie (robię remont domu ). Teraz więc staram się też w ciągu dnia położyć na kilkadziesiąt minut.
A poza tym jestem płaczliwa i to z byle powodu. Denerwuje mnie to, bo powinnam się cieszyć i spokojnie oczekiwać porodu, a tu tak nie jest. Za to życzę dużo radości wszystkim "ciężarówkom" Biosłonkom.
Zapisane
Roma
« Odpowiedz #22 : 09-07-2009, 12:14 »

Odnośnie ciąży, czy należny stosować MO podczas ciąży, czy lepiej przerwać? Obecnie jestem na oleju kukurydzianym.
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #23 : 11-07-2009, 17:10 »

A jak jest u Was z pragnieniem? Ja piję mniej niż dotychczas (nawet w upały), a do ubikacji zasuwam znacznie częściej.
Zapisane
azja
« Odpowiedz #24 : 12-07-2009, 20:36 »

Moje samopoczucie jest umiarkowane. Mam minimalne mdłości, zero wymiotów i częściej niż zwykle ogrania mnie zmęczenie, jeśli tylko mogę to kładę się na kilkanaście minut z nogami do góry. Niestety walczę z rozległą grzybicą, na razie stosowanie tamponowania alocitem nic nie daje Smutny a nawet upławy się powiększyły. Lekarz zalecił globulki Gyno+Pevaryl. Obawiam się tego, co miałam w poprzedniej ciąży - leczenie grzybicy od 2 do 8 miesiąca non stop.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 09:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #25 : 20-07-2009, 22:09 »

Kiedy były upały, popływałam trochę w stawie. Było bardzo przyjemnie, chociaż kondycja już całkiem nie ta. Teraz słyszę różne głosy co do pływania w czasie ciąży. A Wy co o tym myślicie?
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #26 : 20-07-2009, 22:37 »

Ja myślę, że jeśli nie odstawiasz jakiegoś aerobiku w wodzie a pływanie Cię relaksuje i sprawia przyjemność, to wszystko w porządku. Przecież ciąża to nie choroba i nie należy położyć się od razu w łóżku i leżeć 9 miesięcy. Powinnaś normalnie funkcjonować. Nieraz widziałam dziewczyny z brzuszkiem pływające w basenie. Ale oczywiście musisz to robić z rozsądkiem i obserwować swoje ciało. Życzę zdrówka.
Zapisane

scriabin
« Odpowiedz #27 : 25-07-2009, 22:03 »

Ja plywalam nawet w 9 miesiacu, chociaz z wielkim, juz lekko opadnietym brzuchem, zwracalam na siebie niezla uwage. Ale co tam, ogolnie podczas ciazy bylam bardzo aktywna i dzieki temu wrocilam do starego rozmiaru w ciagu miesiaca, zbytnio sie nie wysilajac. Przeciez w czasie ciazy nasze miesnie tez potrzebuja chocby lekkiego wysilku. Aktywnosc fizyczna podczas ciazy ulatwia tez porod, moze to zbieg okolicznosci ale moj byl wyjatkowo latwy.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #28 : 08-10-2009, 17:40 »

Ja też wracam do picia MO smile Przestałam na kilka dni i czuję się ciut gorzej. Mi też lekarz przepisał Duphaston (działanie podobne do Luteiny), ale już następny powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Czasem przepisują dla świętego (ich) spokoju. Teraz zastanawiam się kiedy powiedzieć o radosnej nowinie w pracy smile Niestety zwykle siedzę po 9 godzin dziennie (większość przy kompie) i chciałabym to trochę ukrócić. Po pracy wracam totalnie "wypluta", mimo że robię sobie częste przerwy i spacerki.


« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 09:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #29 : 08-11-2009, 06:22 »

No i obeszło się bez Duphastonu! Zaczął się 13 tydzień ciąży. USG w porządku. Piję MO - ale w ciut mniejszej dawce i koktajle cytrynowe lub cytrynowo jabłkowe, raz dziennie. Czy w ciąży można łączyć MO i koktajle? Dobrze się po nich czuję i wolałabym nic nie przerywać. Co o tym sądzicie?


« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 14:05 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #30 : 08-11-2009, 12:24 »

Ja tam może się nie znam jeszcze na wszystkich niuansach idei Biosłone ale po sobie wiem, że koktajl cytrynowy to nie przelewki. Nie wiem czy to wskazane wyciąganie toksyn do krwioobiegu w czasie ciąży. Ale może ja się nie znam... smile. No i nie chcę straszyć bo sama tego nie znoszę. Życzę zdrowia z całego serca.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #31 : 08-11-2009, 13:59 »

Też nad tym się zastanawiam. Jednak MO stosuję od ponad roku, a koktajle też już piję dosyc długo (w grudniu 2008 kupiłam blender do tych celów).
Nawrót grzybicy byłby bardziej szkodliwy - tak mi się wydaje - niż ciąg dalszy oczyszczania.
Nie wiem co robic Smutny
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #32 : 08-11-2009, 14:10 »

Proszę Cię..co Ty znowu z grzybicą. Tu może któryś z Ekspertów się wypowie co do zasadności picia koktajlu cytrynowego w ciąży. Dla mnie koktajl cytrynowy to nie to samo co koktajl owocowy czy warzywny.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #33 : 08-11-2009, 14:12 »

Nie wiem co robic Smutny
Wiedz, wiedza i jeszcze raz wiedza.
Na razie jest pomieszanie z poplataniem:
Nawrót grzybicy byłby bardziej szkodliwy - tak mi się wydaje - niż ciąg dalszy oczyszczania.
Grzybica to rozrost grzybów na tkankach organizmu na skutek ich osłabienia (zatrucia i braku składników odżywczych). Drożdżyca to rozrost drożdżaka Candida w jelicie grubym na skutek błędów żywieniowych, bakterioterapii i braku błonnika dla bakterii probiotycznych, które są naturalną przeciwwagą dla drożdżaka.
Picie MO i KB pozwala wyeliminować oba problemy. Koktajl cytrynowy jest rozszerzeniem oczyszczania za pomocą MO. Jeżeli po pół roku picia MO nie zachodzą żadne gwałtowne objawy oczyszczania, albo już się zakończyły, to można wdrożyć KBc (z cytryną). Skoro czujesz się po nich dobrze, nie masz gwałtownych reakcji, to znaczy, że w twoim krwiobiegu (i zarazem dziecka) nie ma wielu toksyn. Można kontynuować kurację KBc. Gdyby się takie pojawiły, należy odstawić KBc i spożywać zwykłe KB.
Odstawienie KBc na rzecz zwykłych KB spowalnia oczyszczanie, ale go nie zatrzymuje! Dalej pijemy MO, więc nawrót grzybicy nie jest możliwy.
P.S.
Na tym forum nie boimy się grzybicy. Nie walczymy z nią. Ona sama ustępuje jako efekt uboczny profilaktyki zdrowtnej. Skoro pojawiła się jako konsekwencja jej braku, więc ustępuje jako efekt jej wprowadzenia. To się nazywa dochodzenie do przyczyn.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 14:16 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #34 : 08-11-2009, 14:17 »

Dodam jeszcze: kontynuacja może być z korzyścią, byle nie wiązała się za nadmiernym uwalnianiem toksyn, co mogłoby być szkodliwe dla dziecka. Jednak koktajle cytrynowe są przeznaczone do konkretnej kuracji - trzymiesięcznej.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #35 : 08-11-2009, 16:17 »

No tak, mylę pojęcia smile Chodziło mi o drożdzycę. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Nie mam objawów oczyszczania ani po MO ani po KBc. Były takowe, ale na samym początku (w ubiegłym roku). Stopniowo przejdę w takim układzie na koktajle owocowe. Aczkolwiek uwielbiam koktajle z cytrynki. Są super orzeźwiające i dobrze się po nich czuję.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #36 : 17-11-2009, 08:12 »

Dziewczyny, czy w ciąży stosowałyście na przemian Aloes i Citrosept w MO - zgodnie z zaleceniami Mistrza? Mam wrażenie, że Citrosept bardziej na mnie oddziaływuje. I jestem cały czas na oliwie z oliwek, czy myślicie że w ciąży można spróbować następnego w kolejności oleju tj. kukurydzianego czy lepiej poczekać na rozwiązanie i wtedy eksperymentować?
Zapisane
Gosiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11.2006
Skąd: Beskidy
Wiadomości: 243

« Odpowiedz #37 : 17-11-2009, 13:30 »

Ja zmieniłam na citrosept, kiedy przyszła na to pora. Niedługo wrócę do aloesu. Nie zauważyłam różnicy w działaniu. A co do oleju, to z winogronowego przeszłam na oliwę, kiedy zaczęły się zgagi. Teraz wszystko się unormowało.
Dwa razy piłam olej kukurydziany po trzy miesiące - nie podchodził mi jego smak i czułam się wtedy gorzej, dlatego w ciąży nie będę go stosować.
Zapisane
gadzia2
« Odpowiedz #38 : 29-11-2009, 10:49 »

Mam pytanie czy  MO można zacząć w celu oczyszczania w ciąży czy lepiej gwałtownie organizmu nie oczyszczać?
Z Candida miałam problem kilka late temu - długotrwała dieta pomogła. W ciąży problem powrócił, pomimo stosowania diety dostosowanej do grupy krwi z eliminacja cukru. Szczerze powiedziawszy mam dylemat - oczyszczać czy nie?
Moj gin uznał problem za hipochondrie, ja zaś obawiam się czy nie przekażę grzyba synowi.
Brakuje mi wyważonych opinii - alergolog niezłe mnie nastraszył.


« Ostatnia zmiana: 30-08-2012, 17:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #39 : 12-12-2009, 16:42 »

Gadzia2 ciężko doradzać w tej sprawie. Gwałtowne oczyszczanie może spowodować uwalnianie zbyt wielu toksyn w organiźmie. A w ciąży to raczej nie wskazane. Poszperaj na forum - może znajdziesz coś na ten temat.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!