Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dygresje laokoona nt. Żydów  (Przeczytany 9822 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« : 28-04-2009, 15:19 »

Cytat
1.Pewnie, że zawsze były jakieś epidemie, pandemie. Zadziwiający jest fakt, że jest jeden naród, który one tak nie dziesiatkowały. Naród Żydowski. A dlaczego?? Ano dlatego, że ortodoksyjni Żydzi ściśle przestrzegają biblijnych wymogów żywieniowych i sanitarnych.

Czy to jest w jakiś sposób potwierdzone?


Ale skoro już jesteśmy przy Żydach i teoriach spiskowych to ciekawie przedstawia się historia 100 tys. napromieniowanych dzieci http://wolnemedia.net/?p=723
« Ostatnia zmiana: 28-04-2009, 15:25 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 28-04-2009, 16:46 »

A tutaj http://urbas.blog.onet.pl/2,ID375087636,index.html ciekawa analiza sytuacji.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 28-04-2009, 17:49 »

Święte Księgi Żydów mają "wytyczne" jak mają Żydzi żyć włącznie z załatwianiem potrzeb fizjologicznych i kwarantanną chorych, co i jak mają jeść. Podobnie Koran. Z książek historycznych można się dowiedzieć, o pogromach Żydów. Powód prosty - u nich śmiertelność w czasach epidemii była niewielka ( właśnie dzięki obostrzeniom sanitarnym). Dr Kwaśniewski zdaje się, że swoją dietę wzorował na Żydach. I miał rację. Od mądrych warto się uczyć :-)). Co do polecanej strony - kiedyś o tym czytałam. Wtedy zwróciłam uwagę, że to napromieniowywanie odbyło się na zlecenie US Army.  Żydzi się bardzo kastowym narodem. Tam "establishment" jest taki sam jak w innych narodach. A co nasz jest lepszy?? Nasz interesuje się swoim narodem?? Chyba tylko w okresie wyborów.

PS. Temat to chyba nadaje się do Hyde -Park`u :-)).
« Ostatnia zmiana: 28-04-2009, 17:51 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 28-04-2009, 21:28 »

Chyba nie bardzo rozumiem, chcesz powiedzieć że żydzi nie chorowali podczas epidemii, a w zamian byli trzebieni podczas pogromów?

Ja pytałem o dowody na to że Żydzi w czasie epidemii nie chorowali, a co do "świętości" ich ksiąg to i przestrzegania zasad uważam sprawa dyskusyjna.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 29-04-2009, 12:59 »

Po pierwsze od razu zaznaczam, że jeśli ta dyskusja będzie zmierzała do podziału ludzi na Żydów, Murzynów, cylistów i resztę świata czy udowadnianiu, że całe zło na świecie jest przez Żydów to ja się wycofuję. Zostałam wychowana w szacunku dla innych poglądów, wierzeń i religii. Dla mnie człowiek to człowiek - jego rasa i narodowość nie mają dla mnie kluczowego znaczenia.

Tak Lakoon !! Nie napisałam żadnej sensacji. Wiedza o tym , że wśród Żydów (z powodu ich Prawa ) przypadki zachorowań były rzadsze - jest ogólnie dostępna. Nie napisałam przecież, że w ogóle nie chorowali. Nie żądaj ode mnie, że teraz zacznę biegać po bibliotekach i szukać przypisów. Póki internet jest jeszcze nieocenzurowany czy też jak kto woli można wśród "śmieci" znaleźć kawałek porządnej wiedzy możesz sobie poszukać. Zacznij od żydowskiego Prawa, które nakazywało Żydom żyć w rytualnej czystości włącznie z zachowaniem czystosci rasowej. Dlatego wg mnie ( to jest tylko moja opinia) Żydzi raczej sami tworzyli swoje getta co też w pewnym sensie pomagało im w czasie epidemii. Co jak co ale żydowskiemu establishmentowi trzeba oddać, że był i jest świetnie wykształcony. Wielu znakomitych lekarzy wywodzi się z tego narodu. Słynny Nostradamus, z pochodzenia Żyd, leczył chorych na dżumę narażając się Św. Inkwizycji. Pogromy wzięły się z niewiedzy, która doprowadziła do strachu a ten do barbarzyństwa. Zresztą określenie "kozioł ofiarny" wywodzi się z religii żydowskiej.Znaczenie znamienne...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 29-04-2009, 13:28 »

Iza38k, rozpoczęłaś dyskusje na temat Żydów. Nie wiedzieć czemu stawiając sprawę bardzo jednostronnie. Ja szanuję twoje przekonania i uważam się również za osobę która do innych podchodzi z szacunkiem, także do historii dlatego też zupełnie nie rozumiem jak możesz tak politycznie poprawnie podchodzić do tematu i asekurować się.

Lecz wciąż nie podałaś żadnych konkretów, może i w internecie są o tym informacje ale pytam się ponieważ jest to istotna wiedza a póki co nie natknąłem się na takie informacje.

Zgoda że żydzi sami tworzyli getta, dzielnice żydowskie, a ich prawo religijne właśnie nakazywało im życie w oddzieleniu od nieczystych. Można przyjąć że rasistowskie podejście do reszty ludzi chroniło ich w jakimś stopniu przed epidemiami ale to dotyczy tych Żydów którzy po pierwsze żyli w takich gettach a po drugie byli Żydami religijnymi, ortodoksami. Także nie wszyscy Żydzi tak żyli i bardziej sensownym byłoby powiedzieć że nie naród Żydowski a ortodoksyjni żydzi dzięki przestrzeganiu praw Halachy unikali poważnych skutków epidemii. Poza tym w świetle tego co wiemy o chorobach zakaźnych ważny jest też stan zdrowia a więc i odżywianie a nie tylko higiena i życie wg. Prawa. W ogóle nie wiem co ma do  tego jakieś Prawo.

Skoro już poruszasz takie ciekawe tematy to dodam że jeżeli chodzi o pogromy to przyczyną ich nie była ciemnota, choć strach pewnie i owszem. To jest naturalne, z tego też względu w Polsce sejmy w końcu znosiły rozdzielność prawa i życia żydowskiego aby ich asymilować. Co częściowo się udało i całkiem spora liczba dzisiejszych Polaków ma żydowskiego przodka. Żydzi zresztą już wcześniej mieszali się z innymi narodami.

Zadziwia mnie jednak twoje jednostronne podejście do tematu. Zaznaczasz że jesteś wychowana w szacunku dla innych a z drugiej strony przyjmujesz że jedna ze stron to "barbarzyństwo" a druga wspaniała, mądra i niewinna. Czy to nie jest właśnie brak szacunku do innych? Rzymianie również wszystkich których nie zdołali podbić nazywali barbarzyńcami, tyle tylko że od tego barbarzyństwa nauczyli się np. robić siodła i wiele innych.

Widzisz Iza38k może nie wiesz że Żydzi handlowali niewolnikami od bardzo dawna i nie są święci i niewinni, wiemy to chociażby z historii Polski. Jest o tym zdaje się już u Gala Anonima i Kadłubka. A ostatnio organizacja Afroamerykanów domaga się dużych odszkodowań za handel niewolnikami na terenie USA. Głównie od Żydów właśnie za to że pośród ludzi robiących interes na niewolnictwie stanowili większość. Myślisz że piszę to przez brak poszanowania, strach i niewiedzę?  Czy to ze względu na ciemnotę Afroamerykanów jak myślisz?

Co do tolerancji to proponuje jechać w przebraniu księdza katolickiego na Brooklyn, zobaczysz jakie to oświecenie i mądrość kontra tolerancja i ciemnota...
« Ostatnia zmiana: 29-04-2009, 13:37 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #6 : 29-04-2009, 13:52 »

:-))). Od epidemii do niewolnictwa i Brooklyn`u. Tak na marginesie, myślę, że księżom katolickim w ogole w USA żyje się ciężko. Z innych powodów. A Brooklyn to mi się kojarzy z wieloma rzeczami chyba nawet ze Świadkami Jehowy.

Pytasz się, co ma Prawo?? No właśnie dla Żydów Prawo (to samo o którym mówił Jezus - Żyd, że nie wolno zmieniać w nim ani słowa) ma wielkie znaczenie. Ono określa również co i jak mają jadać Żydzi. I to właśnie Prawo pozwalało Im zachować wysokie jak na tamte czasy standardy sanitarne.


Nie wiem dlaczego zarzucasz mi jednostronne podejście. Nie czuję się adwokatem żydowskiego narodu.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 29-04-2009, 13:54 »

:-))). Od epidemii do niewolnictwa i Brooklyn`u. Tak na marginesie, myślę, że księżom katolickim w ogole w USA żyje się ciężko. Z innych powodów.

Myślisz czy wiesz?

I z jakich powodów?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 29-04-2009, 13:55 »

Nie wiem dlaczego zarzucasz mi jednostronne podejście. Nie czuję się adwokatem żydowskiego narodu.

Żydom przypisałaś jedynie mądrość a reszcie niewiedzę i strach. To nie jest przypisywanie, ty to napisałaś.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 30-04-2009, 07:29 »

Napisałam Ci, że nie będę biegać po bibliotekach. Ale.. "dla chcącego nic trudnego". Oto cytat z kronik wrocławskich :

"W 1347 roku w Europie wybuchła epidemia dżumy. Czarna śmierć zbierała ogromne żniwo, a przerażeni ludzie zaczęli oskarżać o wywołanie zarazy Żydów. Przez miasta przetaczała się największa w historii fala pogromów. Żydów mordowano, wrzucając do studni, które rzekomo zatruwali i zalewano ich wapnem. Podpalano domy i synagogi z przerażonymi ludźmi w środku. Pogromy nie ominęły też Śląska, choć dżuma tu nie dotarła. 28 maja 1349 roku spłonęły dzielnice żydowskie we Wrocławiu i Świdnicy, a wrocławscy Żydzi zostali wymordowani przez rozjuszony tłum. Położona niedaleko Środa Śląska nie była bezpieczna."

Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 30-04-2009, 11:39 »

Nie znajduję w internecie niestety źródła tego tekstu. Ale nie w tym rzecz, tutaj jest wzmianka o dżumie i o pogromach ale z tego nie wynika że żydzi nie zapadali na dżumę a przecież o to pytałem.

No i z jakich innych powodow amerykanie nie lubia ksiezy katolickich?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #11 : 30-04-2009, 13:53 »

Odnoszę wrażenie, że Ty nie do końca rozumiesz to co ja piszę. Nie napisałam, że Żydzi nie chorowali, a że epidemie ich tak nie dziesiątkowały bo według ich Prawa zachowywali "czystość". Ty chyba się nie zapoznałeś ze swoim wrogiem Laokoon a tym bardziej z zasadami wg których żyje.

Nie napisałam, że Amerykanie nie lubią księży katolickich. Napisałam,że nie jest pewnie łatwo żyć księżom katolickim w USA. USA jest krajem świeckim, gdzie jest wyraźny rozdział religii od Państwa. No i mają "ostrą" konkurencję. Myślę, że po aferze pedofilskiej nie jest im łatwo funkcjonować. Współczuję.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #12 : 30-04-2009, 14:17 »

Odnoszę wrażenie, że Ty nie do końca rozumiesz to co ja piszę. Nie napisałam, że Żydzi nie chorowali, a że epidemie ich tak nie dziesiątkowały bo według ich Prawa zachowywali "czystość". Ty chyba się nie zapoznałeś ze swoim wrogiem Laokoon a tym bardziej z zasadami wg których żyje.

Wiem co napisałaś tylko wciąż nie wiem gdzie te dowody na to że Żydzi nie chorowali. To może właśnie ci którzy urządzali pogromy wymyślili taką bajkę żeby usprawiedliwić ataki na żydów.

Nie napisałam, że Amerykanie nie lubią księży katolickich. Napisałam,że nie jest pewnie łatwo żyć księżom katolickim w USA. USA jest krajem świeckim, gdzie jest wyraźny rozdział religii od Państwa. No i mają "ostrą" konkurencję. Myślę, że po aferze pedofilskiej nie jest im łatwo funkcjonować. Współczuję.

Ale tylko myślisz bo gdybyś znała USA to wiedziała byś że dotyczy to nie tylko kapłanów katolickich. A może nawet katolickich tylko w małym promilu wszystkich przypadków.

Tyle że ja nie o tym mówiłem a o tolerancji jaka może spotkać obcych ze strony ortodoksyjnych żydów. Nie należy chyba do przyjemnych sytuacja kiedy idąc ulicą ktoś na twój widok chamsko spluwa.


Wciąż nie znam źródła tego tekstu z "wrocławskich kronik" , nie mogę się ustosunkować, nie znając źródła
 i nie wiedząc czy to jest pełna informacja czy może tylko wyjątek.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2009, 14:22 wysłane przez Laokoon » Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #13 : 30-04-2009, 16:22 »

A o co właściwie idzie, bo się pugubiłem? smile
Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #14 : 30-04-2009, 16:41 »

Zydzi ortodoksyjni zyjacy wspolczesnie w Europie nie przestrzegaja juz tak bardzo przepisow , ktore chronily ich kiedys przed masowymu zachorowaniami , wielu z nich np pali papierosy , wielu jest niewlasciwie odzywionych / zreszta tak jak inni ludzie /  tzn z  duza nadwaga itd

Nic szczegolnego nie ma w dzisiejszym narodzie zydowskim , sa jak inni ludzie -jedni jedza curry  , inni chodza do kosciola , a Zydzi przestrzegaja resztek przepisow Prawa , ale to co przestrzegaja to w niczym ich obecnie nie chroni . Natomiast wierze ,ze w czasach , gdy przestrzegali Prawa , rzeczywiscie choroby nie tak imaly sie tego narodu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!