Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 14:25 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nad¿erka na palcu d³oni - reakcja alergiczna? Oczyszczanie?  (Przeczytany 16541 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« : 06-05-2009, 23:00 »

Na jednym z palców prawej rêki pojawi³a siê dziwna rzecz, co¶ jakby nad¿erka - wg³êbienie, ubytek wielko¶ci 2x2 mm. Jest lekko zaczerwienione i bardzo delikatnie swêdzi, na tyle ¿e zwróci³em na to uwagê.

Z pocz±tku my¶la³em ¿e to mo¿e uszkodzenie mechaniczne powsta³e w przy pracy, nie ma jednak krwi i nie by³o strupa. Zadrapanie nie wchodzi w grê bo naskórek jest nienaruszony.

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek w ¿yciu mia³ co¶ podobnego. Chocia¿ ostatnio pracowa³em w ogrodzie i mam inne drobne ¶lady ze strupami.

Czy to mo¿e byæ reakcja alergiczna? Czy mo¿e jednak na skutek oczyszczania organizmu gojenie rany (musia³bym nie zauwa¿yæ strupa) przebiega w tak nietypowy sposób?
« Ostatnia zmiana: 06-05-2009, 23:04 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Boja
« Odpowiedz #1 : 07-05-2009, 07:27 »

No, problem masz wielki! 2X2 mm, Ho, ho
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #2 : 07-05-2009, 11:13 »

Problemy to ja mam du¿o wiêksze, ale to mnie po prostu zaciekawi³o. Nie wiem sk±d to siê wziê³o, czy to efekt oczyszczania czy co¶ innego. Poza tym trochê siê powiêkszy³o tyle ¿e ju¿ nie daje o sobie znaæ chocia¿ przy dotyku jest wra¿liwe.

Ostatnio na drugim palcu pojawi³a siê te¿ grzybica paznokcia, czy raczej pod paznokciem, podobnie nic wielkiego na odcinku 5 mm ale równie niespodziewanie.

« Ostatnia zmiana: 07-05-2009, 11:37 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #3 : 07-05-2009, 18:56 »

Tak sobie pomy¶la³em ¿e to mo¿e byæ jaka¶ blizna któr± przy oczyszczaniu organizm na nowo odbudowuje.

Od miesi±ca jestem na oleju kukurydzianym plus aloCIT, Gra¿ynka pisa³a ¿e to w³a¶nie wtedy dochodzi do najbardziej spektakularnych i silnych objawów oczyszczania. U mnie w zasadzie nie dzieje siê nic wielkiego prócz nasilenia ogólnego bardzo z³ego samopoczucia jakiego nie by³o od pocz±tku przygody z MO. Chocia¿ po ostatnim os³abieniu ul¿y³y mi w koñcu plecy to teraz z kolei czuje ogólne os³abienie i rozbicie psychofizyczne. Nie wiem czy mogê to ³±czyæ ze sob± i ciê¿ko jest jednoznacznie oceniæ co siê dzieje. Z tego te¿ powodu wiêcej po¶wiêcam na samo diagnozowanie i zwracam uwagê na takie drobiazgi. Byæ mo¿e pod¶wiadomie szukam objawów, z jednej strony jest lepiej a z drugiej jestem w takim stanie ¿e nie bardzo mam si³ê i chêæ aby siê zabraæ za co¶ konkretnego i to mnie powoli zaczyna bardzo mêczyæ.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #4 : 11-05-2009, 22:50 »

Takie ubytki powstaj± wtedy gdy blisko skóry znajduj± siê nagromadzone skupiska toksyn prawdopodobnie razem z martwymi komórkami, które zosta³y zasklepione. W procesie zdrowienia organizm pozbywa siê tego w taki sposób ¿e wypycha to przez skórê a to powoduje ubytki.

U mnie w czasie picia PMO czê¶æ takich skupisk, które wygl±da³y jak plamy w±trobowe i zgrubienia podskórne wypada³a przez skórê tworz± ubytki. Jedna z nich przy wychodzeniu wygl±da³a jak czerniak, ale potem odpad³ i pozosta³a tylko rana. W dotyku by³o to jak strup, który tworzy siê na ranie.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #5 : 12-05-2009, 00:36 »

Jest chyba tak jak piszesz. Nie znajduje innego wyt³umaczenia poniewa¿ to nie znika, my¶la³em ¿e zacznie siê co¶ dziaæ ale póki co to po prostu jest w niezmienionej formie. Takie wg³êbienie lekko odznaczaj±ce siê od pozosta³ej skóry delikatnym zaró¿owieniem.

Jednak kiedy siê temu dobrze przyjrzeæ to widaæ mikroskopijne kropeczki. Tak jakby brakowa³o warstwy naskórka i od razu widaæ by³o skórê (jak po oparzeniu). Bardzo mo¿liwe ¿e kiedy¶ mia³em tam bliznê po oparzeniu (mam takich blizn na rêkach przynajmniej kilka) lub od zaciêcia (odciêcia skóry) ostrym narzêdziem (skalpel, nó¿).
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 00:41 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #6 : 01-06-2009, 15:57 »

Zauwa¿y³em ¿e na nodze mam podobn± "nad¿erkê" ale wiêksz±. Jako ¿e ju¿ ruszy³em temat to dla lepszej orientacji wklejam zdjêcie.

« Ostatnia zmiana: 01-06-2009, 16:01 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #7 : 01-06-2009, 20:00 »

Ja tam ¿adnej nad¿erki nie widzê.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 01-06-2009, 20:08 »

To chyba nie ta noga...
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #9 : 01-06-2009, 20:21 »

Na pewno ta. Na zdjêciu pod ¶wiat³em s³abo to widaæ ale lepiej siê nie da³o.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #10 : 01-06-2009, 20:42 »

Je¿eli nie widaæ to znaczy ¿e nie ma problemu. Musisz zaznaczyæ strza³k± gdzie to jest.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #11 : 01-06-2009, 21:09 »

smile

To znaczy widaæ ale na zdjêciu ciê¿ko to wychwyciæ. To jest taki ciemniejszy obszar, pod wzglêdem struktury naskórka niezmieniony, tak jak to ju¿ wcze¶niej opisywa³em.

W³a¶nie sprawdza³em i wygl±da na to ¿e na nodze problem znikn±³ ale na palcu to siê jeszcze utrzymuje.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #12 : 02-06-2009, 06:53 »

W³a¶nie sprawdza³em i wygl±da na to ¿e na nodze problem znikn±³ ...
Mo¿e to by³ brud? ;-)
palcu to siê jeszcze utrzymuje.
Masz na my¶li t± powierzchnie nad¿erki 2x2 mm?! T± nad¿erê bez obiektywu makro, b±d¼ konwertera ciê¿ko Ci bêdzie sfotografowaæ...
« Ostatnia zmiana: 02-06-2009, 06:59 wys³ane przez Tomurbanowicz » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #13 : 02-06-2009, 13:19 »

To nie by³ brud. Bez przesady, wiem o czym mówiê.

Zdjêcie zrobione jest zwyczajnym kompaktem w trybie makro. Tu nie tyle chodzi o jaki¶ super sprzêt ile o odpowiednie ¶wiat³o.

Ogólnie chodzi³o o to ¿e to na nodze wygl±da³o podobnie jak to na palcu. I tak jak wspomina³em, na palcu to siê utrzymuje. Nie ma ju¿ zaczerwienienia ale nadal brakuje jakiej¶ warstwy skóry co najlepiej da siê wyczuæ przy nacisku paznokciem. To miejsce jest bardziej wra¿liwe.
Zapisane
Izotopek
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 39
MO: 01.11.2008
Sk±d: Kalisz
Wiadomo¶ci: 185

« Odpowiedz #14 : 04-06-2009, 00:46 »

biggrin hms cuda siê dziej± na tym forum:)
Zapisane

K1 Max - Król Masato powróci³ na tron.
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #15 : 24-06-2009, 21:38 »

biggrin hms cuda siê dziej± na tym forum:)

Cuda to mo¿e nie, ale widocznie akurat by³o tak ¿e problem na nodze znikn±³. Natomiast na palcu utrzymuje siê to dziwne co¶, blizna nie blizna.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!