Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 00:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Enrico prosi o komentarze  (Przeczytany 7464 razy)
Grazyna
« : 12-05-2009, 09:20 »

Jeszcze pytanie techniczne: czy w dziale „Blok dla początkujących” wiadomości wysyłać mogą tylko moderatorzy i opiekunowie? Miło byłoby przeczytać opinie zainteresowanych użytkowników, jak to jest w wątku Machosa. Nie ma obawy że będę stosował się do wszystkich pochopnych rad i zaleceń.
Założenie jest takie, że podopieczni są w osobnym dziale. Opisują kolejne etapy dodchodzenia do zdrowia i są prowadzeni przez osoby z kadry http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6063.msg61156#msg61156

Enrico. Jeżeli chcesz, możesz założyć swój drugi wątek, w którym będziesz mógł rozmawiać z wszystkimi - kto tylko zechce Ci odpowiedzieć. Proponuję tutaj, w wątku. który dla Ciebie otworzyłam.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania czy uwagi odnośnie diety lub koktajli, możesz pisać - jak inni - w dziale kulinarnym i innych.
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #1 : 13-05-2009, 21:07 »

Enrico w niektórych aptekach można zmierzyć ciśnienie, pewnie nie najdokladniej, ale chociaż orientacyjnie.
Zapisane
enrico
« Odpowiedz #2 : 13-05-2009, 21:52 »

Hej, dzięki za odzew. smile

Ciśnieniomierz pożyczę może tymczasowo od sąsiadów - mają taki na nadgarstek. Myślę, że w tym dziale na miejscu jest pytanie właśnie o ten przyrząd. Co polecacie:
- nadgarstkowy
- naramienny ze stetoskopem
- naramienny automatyczny?
Najbardziej by mi pasował ten na nadgarstek - wygoda i w miarę tani. Jednak mówi się, że niedokładnie mierzy. Z kolei automatyczny na ramię jest dla mnie dość drogi. Ze stetoskopem natomiast trzeba mieć wprawę w odczytywaniu ciśnienia. Być może co niektórzy z Was używają jakiś konkretny model i jest on godny polecenia?
Pozdrawiam i życzę miłej nocy, enrico.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #3 : 13-05-2009, 22:17 »

Nie polecam również nadgarstkowego, a w domu mierzę mężowi automatycznym firmy Diagnostic model HPL-300, ale dostaliśmy go w prezencie. jest b. dobry, ma wbudowaną pamięć pomiarów. Nadgarstkowy dla mojego męża nie nadawał się zupełnie ze względu na gruby nadgarstek, również nie nadaje się do mierzenia nadciśnienia chwiejnego. Mamy go 2 lata. Konfrontowałam z zegarowym i pomiary pokrywały się.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2009, 22:29 wysłane przez Boja » Zapisane
Anniyah
« Odpowiedz #4 : 13-05-2009, 22:22 »

Cytat
Co polecacie:
- nadgarstkowy
- naramienny ze stetoskopem
- naramienny automatyczny?

Naramienny (zegarowy) ze stetoskopem lub naramienny półautomatyczny (Hartmann ma dość dobre  ciśnieniomierze półautomatyczne). Miałam do czynienia z wieloma ciśnieniomierzami automatycznymi, ich zakup to strata pieniędzy. Są niedokładne i mierzą ciśnienie jak chcą. Nie twierdzę, że na pewno wszystkie...może ja miałam pecha smile .
« Ostatnia zmiana: 13-05-2009, 22:40 wysłane przez Anniyah » Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #5 : 13-05-2009, 22:38 »

Ja miałem do czynienia z tradycyjnym (ze stetoskopem) i półautomatycznym. Z tradycyjnym jest jeden mały problem - trzeba mieć przyzwoity słuch, aby można było dokonywać pomiaru. Poza tym bardzo łatwo przyswoiłem mierzenie. Moja mama ze względu na słaby słuch nie mogła sama korzystać z klasycznego ciśnieniomierza, więc nabyliśmy półautomatyczny na ramię, wystarczy napompować - mierzy się samo. Jest Ciśnieniomierz japoński firmy NISSEI model DS-105, ma już przeszło 5 lat, przez długi okres był dość intensywnie wykorzystywany, dopiero po względnym ustabilizowaniu ciśnienia i pulsu jest wykorzystywany tylko czasami. Jedynie to była wymieniana bateria i ostatnio czyszczony zawór przy pompce. W przypadku praca układu krążenia jest bardzo nierównomierna ciśnieniomierz półautomatyczny mierzy niedokładnie a przy dużej nierównomierności wcale nie mierzy - wyświetla błąd. W takim przypadku zawsze sprawdza się ciśnieniomierz ze stetoskopem.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2009, 22:40 wysłane przez Joker » Zapisane
enrico
« Odpowiedz #6 : 14-05-2009, 11:13 »

Dziękuję wszystkim za wskazówki. Jeśli już mam kupić ten ciśnieniomierz, to lepiej niech będzie porządny. Zastanawiam się nad półautomatycznym Hartmannem polecanym przez Anniyah:
http://www.allegro.pl/item627984128_rewelacyjny_cisnieniomierz_hartmann_compact.html lub
http://www.sklep-med.pl/product_info.php/products_id/469
Czy będzie dobry, bo cena jest znośna, a komentarze pozytywne?

Pozdrawiam, enrico.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 14-05-2009, 11:52 »

Wszystkie rady są bardzo słuszne. Ale:
Enrico, możliwe, że w Twoim wypadku, przy młodym wieku, ciśnieniomierz nie będzie Ci długo potrzebny. Jeśli podwyższone ciśnienie (o ile rzeczywiście ma miejsce, bo mnie jak dotąd nie przekonałeś! Fakty, kochany, fakty) ma związek z rozregulowaniem układu hormonalnego, to skupić się trzeba na celu nadrzędnym, jakim jest oczyszczanie.

Dlatego radzę pytać o naramienny wśród znajomych. Teraz masz możliwość skorzystania z nadgarstkowego, to go stosuj w połączeniu z mierzeniem ciśnienia w poradni lub aptece - dla porównania i uwiarygodnienia odczytów na nadgarstku.
I wtedy pogadamy. Bo na razie to trzeba działać, działać nie gadać.

A forsę, moim zdaniem, lepiej przeznaczyć na dobry blender, np Cucina Philips
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=34.msg43439#msg43439
 i wreszcie zacząć się rozsmakowywać w koktajlach.
Zapisane
Anniyah
« Odpowiedz #8 : 14-05-2009, 13:33 »

Cytat od: Joker
Z tradycyjnym jest jeden mały problem - trzeba mieć przyzwoity słuch, aby można było dokonywać pomiaru.
Niekoniecznie. Ja nie miałam problemów z mierzeniem ciśnienia, nawet wtedy gdy trochę szwankował mi słuch. Jeżeli stetoskop jest dobry i właściwie umiejscowisz głowicę, to wszystko dobrze słychać (nie biorę pod uwagę takich stanów jak np. wstrząs).

Cytat od: Enrico
Zastanawiam się nad półautomatycznym Hartmannem polecanym przez Anniyah:
http://www.allegro.pl/item627984128_rewelacyjny_cisnieniomierz_hartmann_compact.html lub
http://www.sklep-med.pl/product_info.php/products_id/469
Czy będzie dobry, bo cena jest znośna, a komentarze pozytywne?
Mam taki w domu. Kupiłam go ze 3 lata temu i tylko raz zawiódł - w trakcie pomiaru ciśnienia u mojej znajomej. Pojawił się komunikat o błędzie. Moja znajoma miała nieregularne i bardzo niskie tętno i dlatego aparat nie był w stanie poradzć sobie z odczytem.

Cytat od: Grażyna
Dlatego radzę pytać o naramienny wśród znajomych. Teraz masz możliwość skorzystania z nadgarstkowego, to go stosuj w połączeniu z mierzeniem ciśnienia w poradni lub aptece - dla porównania i uwiarygodnienia odczytów na nadgarstku.
Z moich obserwacji wynika, że wiele ludzi ma "syndrom białego farucha" i dlatego mierzenie ciśnienia w przychodni nie zawsze się sprawdza.
Jestem jednak tego samego zdania, co Grażynka. Na pewno warto popytać wśród znajomych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!