Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zimne kąpiele a wydalanie toksyn  (Przeczytany 167095 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« : 16-05-2009, 00:10 »


Jak zastosować zimne kąpiele aby wspomagały efekt oczyszczania?
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 23:25 wysłane przez Lacky » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #1 : 16-05-2009, 22:27 »

Zacznij od obmywania zimną wodą nóg przez 30 sekund. Poprawiłem czas kąpieli, który napisałem wcześniej. Nie powinien on przekraczać 3 minut, a najlepszy jest około minuty. Dłuższa kąpiel wyziębia organizm i go osłabia. Krótka kąpiel powoduje odpływ i większy przypływ krwi, czyli ogrzanie organizmu.

Celem zimnej kąpieli jest pobudzenie czynności skóry, oczyszczenie jej z toksyn, oczyszczenie naczyń limfatycznych z zalegających toksyn i dostarczenie większej ilości substancji odżywczych poprzez poprawę przepływu krwi.


Dla osób, które chcą zgłębić temat, podaję tytuły książek, jakie powinny zostać przeczytane:

wszystkie autora ks. Sebastian Kneipp

1. "Moje leczenie wodą"

2. "TAK ŻYĆ POTRZEBA - wskazówki i rady dla zdrowych i chorych"

3. "KODYCYL DO MOJEGO TESTAMENTU - dla zdrowych i chorych"
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:30 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 16-05-2009, 23:18 »

Tak zrobię. Wczoraj obmywałem tylko nogi, trochę dłużej, jakieś 5 minut i bardzo się rozgrzały.

Lacky, czy myślisz że po takiej zimnej a może przed nie byłoby dobrze wziąć kąpiel z olejem?
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #3 : 18-05-2009, 22:03 »

Ja zacząłem kurację regulującą pracę skóry. Po kąpieli obmywam prysznicem nogi zimną wodą przez 30 sekund, do minuty. Po trzech dniach czuję, jak mi nogi płoną. Niby prosty zabieg, a daje ciekawe efekty. Taki zabieg dobrze pobudza system nerwowy, co powoduje, że czuję kłucia w całym ciele.

Tak planuję przez 2 tygodnie, a potem będę polewał uda, potem dłonie do łokci, potem ramiona, potem dolną część tułowia, górną cześć tułowia, głowę.

To powinno wyregulować skórę na całym ciele.

Taki zabieg powinien zadziałać na łuszczycę. Natomiast w przypadku stanów zapalnych - powinien je zlikwidować.

Czytam dużo o kąpielach i testuję na sobie. Widzę w tym duże możliwości jako element wspomagający powrót do zdrowia.

Cytat od: Laokoon
Lacky, czy myślisz że po takiej zimnej a może przed nie byłoby dobrze wziąć kąpiel z olejem?

Z tego, co czytałem, w stanach zapalnych zalecane są kąpiele w letniej wodzie, a nie w ciepłej. I najlepiej nie długie. Długie kąpiele ciepłe mają negatywny wpływ na organizm, a przy stanach zapalnych zaogniają te dolegliwości.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:32 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #4 : 18-05-2009, 22:14 »

Miałem zamiar zabrać się za lekturę o leczeniu wodą teraz, kiedy wiem, jaki to ma głębszy sens. Ale póki co, jestem jeszcze słaby i nie bardzo mam ochotę na analizowanie. Raczej chyba tylko bym spał, ale z kolei nie za bardzo mam ochotę na sen.

U mnie po trzecim razie nie było już takiego efektu, ale robiłem to po kąpieli, więc może w tym problem.

W takim wypadku zastosuję się do Twoich pomysłów. 2 tygodnie nogi, a potem uda, ręce, tułów, głowa.

Tak przy okazji: co sądzisz o kąpielach słonecznych? Od niedawna wszędzie straszą, że długie przebywanie na słońcu jest niezdrowe. To chyba jakaś celowa propaganda.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:33 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #5 : 18-05-2009, 22:35 »

Cytat
Tak przy okazji: co sądzisz o kąpielach słonecznych? Od niedawna wszędzie straszą, że długie przebywanie na słońcu jest niezdrowe. To chyba jakaś celowa propaganda.
To jest inny temat do omówienia. Nie ma to związku z kąpielami. Takie pytanie można zadać na forum ogólnym i tam go omówić. Z tego co pamiętam, temat był omawiany.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:34 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #6 : 18-05-2009, 22:37 »

Co do stanów depresyjnych, bólów głowy to wodą działa się na nie w taki sposób, że nalewa się do wany zimnej wody do kostek i chodzi się po niej przez 3 minuty.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2009, 22:42 wysłane przez Lacky » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 19-05-2009, 13:21 »

Mam wrażenie, że toksyny najbardziej kumulują się u mnie w plecach. Wprawdzie już nie mam takich bólów, ale od czasu rozpoczęcia kuracji MO mam coraz sztywniejszy kręgosłup.

Czy nie powinienem raczej zaczynać od tułowia tych polewań?
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:35 wysłane przez Solan » Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #8 : 19-05-2009, 13:31 »

Lacky, czy poleciłbyś takie kąpiele dziecku dwuletniemu (mój syn), które ma duże zmiany skórne na całym ciele (zaczerwienienie, swędzenie, skóra zsuszona, spękana, sącząca sie ropa. Jeśli tak, to napisz mi proszę jak by to miało wyglądać dla takiego małego dziecka, jaka temperatura wody, jakie części ciała i jak długo. Bardzo proszę o pomoc, bo maluch bardzo się męczy, a ja już nie wiem jak mu pomóc.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Lacky
« Odpowiedz #9 : 20-05-2009, 22:44 »

Lacky, czy poleciłbyś takie kąpiele dziecku dwuletniemu (mój syn), które ma duże zmiany skórne na całym ciele (zaczerwienienie, swędzenie, skóra zsuszona, spękana, sącząca sie ropa. Jeśli tak, to napisz mi proszę jak by to miało wyglądać dla takiego małego dziecka, jaka temperatura wody, jakie części ciała i jak długo. Bardzo proszę o pomoc, bo maluch bardzo się męczy, a ja już nie wiem jak mu pomóc.

Kąpiele dla małego dziecka polegają na jednorazowym polaniu dziecka zimną wodą. Taka reakcja mocno pobudza reakcje obronne organizmu. Najlepiej jest zacząć od nóg. Po kąpieli polać dziecku nogi zimną wodą (na początek lekko letnią, aby przyzwyczaić dziecko do takich zabiegów). U dziecka takie zabiegi stosuje się 2 razy w tygodniu. W następnym tygodniu zmieniaj polewaną część ciała aby równoważyć zahartowanie organizmu dziecka. Ja tak robię mojemu 3-latkowi. To daje taki efekt jak po MO. Dziecko zaczyna się oczyszczać w różnych miejscach.

Mam wrażenie, że toksyny najbardziej kumulują się u mnie w plecach. Wprawdzie już nie mam takich bólów, ale od czasu rozpoczęcia kuracji MO mam coraz sztywniejszy kręgosłup.

Czy nie powinienem raczej zaczynać od tułowia tych polewań?

U mnie mija tydzień zabiegów na dolnej części nóg i kolanach. Efekt jest taki, że bolą mnie nogi i kolana. Cały dzień bolą - raz mocniej, raz mniej. Bolą mnie te miejsca, które miałem uszkodzone. Zobaczymy, co będzie dalej.

Dlatego takie zabiegi u Ciebie mogą spowodować spotęgowanie bólów pleców.

« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:37 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 22-05-2009, 11:11 »

Ja polewam, póki co, tylko dolną część nóg (bez kolan) i nie czuję, aby bolały. Nie odczuwam jakichś szczególnych zmian. Po zabiegu czuję, że nogi są rozgrzane, raz mniej a raz bardziej, ale ogólnie czuję się dobrze. Dawniej po takim zabiegu odczuwałem zimno.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:37 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #11 : 22-05-2009, 22:06 »

Ja polewam, póki co, tylko dolną część nóg (bez kolan) i nie czuję, aby bolały. Nie odczuwam jakichś szczególnych zmian. Po zabiegu czuję, że nogi są rozgrzane, raz mniej a raz bardziej, ale ogólnie czuję się dobrze. Dawniej po takim zabiegu odczuwałem zimno.

Im dłużej robię te zabiegi, tym coraz bardziej je rozumiem. U mnie bolą miejsca, w których miałem zmiany chorobowe. Teraz mam zapalenie kolan. Jeżeli u Ciebie nie ma bólu, to może oznaczać, że nie masz zmian chorobowych w nogach, a kąpiele powodują regulację przepływu krwi i lepsze ukrwienie.

Jeżeli po 2 tygodniach nic nie będzie się działo, to zmień miejsce polewania na to, które jest chore.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:38 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #12 : 22-05-2009, 22:09 »

Tak zamierzam zrobić, o ile oczywiście będę w stanie. Kolana na pewno przejdą, ale trudniej może być z górnymi częściami ciała. Zresztą, mam problemy z sercem i z tym wiążę głównie te obawy, więc sam nie wiem, czy przy miejscach, gdzie jest choroba, dobrze jest robić polewanie.

A może najpierw przydałoby się dobrze rozgrzać jakimiś ćwiczeniami, co o tym sądzisz, będzie to miało taki sam efekt?
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:39 wysłane przez Solan » Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #13 : 28-05-2009, 21:24 »

Po dwóch tygodniach polewania zimną wodą musiałem przerwać zabiegi. Mózg zaczynał mocno reagować na zabiegi, co powodowało, że nie mogłem się na niczym skupić dłużej ani niczego ciekawego wymyślić. A że teraz mam dużo pracy do wykonania w pracy zawodowej, to miałem dużo problemów z tego powodu. Będę kontynuował zabiegi jak trochę się odrobię w pracy.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:40 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 03-06-2009, 21:33 »

Tak, ja też przerwałem, bo czuję, że mój organizm się buntuje.

Zastanawiam się, co jeszcze mógłbym zrobić. Doskwiera mi sztywność, strzelanie w kościach, czuję się jak połamany. Właściwie nie jest to aż tak bolesne, ale jestem ociężały i zesztywniały. Z kręgosłupem jest lepiej, szczególnie kark trochę puścił i nie jest tak męczący, ale ostatnio grają mi nawet łokcie, a tego nie miałem chyba nigdy wcześniej.

Czy próbować robić polewania zimną wodą np. co drugi dzień?
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:40 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 03-06-2009, 22:08 »

A miśki żelowe Haribo już Pan wypróbował?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #16 : 03-06-2009, 22:39 »

Tak, próbuję, ale niestety niesystematycznie, po części dlatego, że z różnych względów (także stresu) nie pamiętam, ale też zjadam w nadmiarze. Jak kupię paczkę, to całą zjem w ciągu dnia najdłużej. Bardzo mi smakują. Głupio się tłumaczyć, ale ja ogólnie od tej sztywności jestem taki osowiały, specjalnie nie odczuwam przymusu jedzenia czegoś słodkiego, ale jednak jak już się dorwę do tych żelków, to nie mają szans.

Mistrzu, zdaję sobie sprawę, że mogę wyglądać trochę jak męczydupa i powinienem wiedzieć, co i jak, ale kiedy człowiek się tak męczy ze sobą, to zwyczajnie krew zalewa. To całkiem wybija mnie z trzeźwości umysłu, koncentruję się tylko na tym.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:42 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 03-06-2009, 23:27 »

Ja też zjadam całą paczkę miśków na raz, jako że systematyczny nie jestem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lacky
« Odpowiedz #18 : 03-06-2009, 23:37 »

Cytat
Tak, ja też przerwałem, bo czuję, że mój organizm się buntuje.

Zastanawiam się, co jeszcze mógłbym zrobić. Doskwiera mi sztywność, strzelanie w kościach, czuję się jak połamany. Właściwie nie jest to aż tak bolesne, ale jestem ociężały i zesztywniały. Z kręgosłupem jest lepiej, szczególnie kark trochę puścił i nie jest tak męczący, ale ostatnio grają mi nawet łokcie, a tego nie miałem chyba nigdy wcześniej.

Czy próbować robić polewania zimną wodą np. co drugi dzień?

Dla mnie to jest pozytywny efekt działania zabiegu. Woda pobudza przepływ krwi, przez co ze stawów odprowadzane są złogi toksyn, zalegające wapno, itd. Ja u siebie doprowadziłem kolana do stanu zapalnego (przed polaniem zimną wodą rozgrzewałem bardzo ciepłą), dużych bóli i strzelania, aż miałem problem z chodzeniem. Bolą mnie te miejsca, gdzie miałem uszkodzenia w kolanach. Tylko tak mogę zregenerować tkankę chrzęstną, jeżeli się ją da naprawić.

Natomiast wydaje mi się, że stosowanie miśków Haribo w tym zabiegu daje efekt odwrotny od zamierzonego. Wpływa na poprawę płynu maziowego, na jego lepszą jakość, przez co organizm nie chce go oczyścić, bo zamaskowany jest problem.

Po wyczyszczeniu zalegających toksyn ze stawów, organizm bardzo szybko wraca do równowagi. A można to jeszcze przyspieszyć, smarując stawy białkiem.

Ja wróciłem do polewania codziennego, bo po odstawieniu zauważyłem, że wszystko szybko się regeneruje. Czyli żeby mogło się regenerować, trzeba pobudzić oczyszczanie.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:44 wysłane przez Solan » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #19 : 03-06-2009, 23:51 »

Ja nie mam takiego wyczucia jak Ty, Lacky. Widzę, jak reaguje mój organizm, ale tak daleko idących wniosków to ja wyciągać nie jestem w stanie. Nie mam tej pewności.

Problem w tym, że mnie nogi akurat nie dokuczają, raczej barki, plecy, kark, ew. łokcie, i trochę średnio to widzę. Organizm się jednak buntuje.

Białko, mówisz. Trochę mnie to, szczerze powiedziawszy, niezbyt pasuje, ale trzeba będzie spróbować. Jeżeli efekty będą odczuwane, to będę miał motywację.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 18:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!