Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niskie ciśnienie krwi  (Przeczytany 22172 razy)
piotrek_z
« : 24-05-2009, 21:07 »

Czy mógłbym uzyskać informacje czy ze spadkiem wagi ciała spada ciśnienie krwi? Moja waga sprzed kliku miesięcy to 78kg a teraz 68kg. Jestem po 1 tygodniu pierwszego etapu diety i nie czuje się komfortowo. Smutny
Mierzyłem ciśnienie i miałem ok. 60/100 a zawsze było, przynajmniej górne, wyższe.
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:30 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 24-05-2009, 21:09 »

Tak szybko schudłeś?
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:30 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #2 : 24-05-2009, 22:17 »

Jak Ci się udało schudnąć?
Ale robię się zazdrosna, ja w przeciwieństwie do niektórych cały czas rozrastam się na szerokość.
Przy wzroście 175 cm ważę 94.5 kg czyli do setki już niewiele brakuje.
I jeszcze jakoś z tym muszę żyć...
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:32 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
piotrek_z
« Odpowiedz #3 : 25-05-2009, 05:11 »

Wiesz, ja dosyć długo piłem koktajl w troszkę innej wersji (90%) a mianowicie bez warzyw i owoców. Wychodząc do pracy o 6.30 nie mogłem robić hałasu blenderem, a młynek do kawy nie robi tyle hałasu. smile Po tygodniu diety widzę, że brak produktów mącznych pozwala na na redukcję brzuszka. Tylko nie wiem jak z tym niskim ciśnieniem sobie radzić. Smutny Może niski cukier to powoduje?
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:34 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 25-05-2009, 11:45 »

Ty niskim ciśnieniem nie przejmowałbym się w ogóle. Najprawdopodobniej organizm co sobie reguluje, więc akurat takie ciśnienie jest mu potrzebne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
piotrek_z
« Odpowiedz #5 : 25-05-2009, 18:33 »

Panie Józefie a czy przy niskim ciśnieniu mogą być odczuwalne dodatkowe skurcze serca?
Odczuwam coś w okolicach serca albo żołądka tak jak by dodatkowe skurcze Smutny
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 25-05-2009, 18:39 »

Skurcze dodatkowe mogą występować w trakcie stabilizowania ciśnienia, albo też jako następstwo niedoboru magnezu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
piotrek_z
« Odpowiedz #7 : 25-05-2009, 19:33 »

Magnez kupię jak najszybciej bo w sumie nigdy go nie brałem.
Dziękuje za szybką informacje.
Zapisane
enrico
« Odpowiedz #8 : 25-05-2009, 20:18 »

Ze swojej strony mogę dodać, że miałem podobne objawy jak Ty. Takie niewygodne uczucie wokół serca i tuż pod nim w lewej stronie brzucha. Ciśnienie też miałem dość niskie. Myślę, że organizm właśnie potrzebuje obniżyć ciśnienie, jak mówi pan Józef. U mnie dzięki temu możliwe było "wydalenie" wydzieliny z górnych zakamarków zatok.
Co do slow-magu to biorę go od 11 dni (3 wieczorem i 1 rano, bo jestem strasznie chudy) i widzę poprawę. Przede wszystkim lepsze samopoczucie, mniejsze zmęczenie, bardziej miarowe bicie serca i już nie czuję tego niepokoju tak często. Radzę Ci spróbować przeprowadzić kurację magnezem.
Zapisane
piotrek_z
« Odpowiedz #9 : 25-05-2009, 21:20 »

Posłuchaj czy od razu postawiłeś na slow-mag czy próbowałeś także innych preparatów magnezowych?Zauważyłem że te dosyć nieprzyjemne objawy pojawiły się właśnie jak zeszczuplałem.
Zapisane
enrico
« Odpowiedz #10 : 25-05-2009, 21:46 »

Jak zaczęły się komplikacje z sercem i ciśnieniem od razu pomyślałem o magnezie. Wiedziałem, że polecany jest slow-mag i trzeba przeprowadzić całą kurację, ale myślałem że w moim przypadku nie jest to konieczne. Poza tym nie lubię łykać leków bez uzasadnionej potrzeby. Zażyłem więc ok 12 kapsułek Magnezinu 500 w ciągu 2 tygodni (tuż przed snem 1 tabletka). Jednak nie dało to oczekiwanego rezultatu. Musiałem zmniejszać dawkę MO i czasami ją omijać. Błędem było w moim przypadku też rozpoczęcie przygody z MO od razu od pełnej dawki. Choć objawy przez pierwsze 2 tygodnie wcale nie występowały, to potem wystąpiły ze wzmożoną siłą.
Jeszcze a propos spadku wagi ciała to możliwe, że mniejsze ciśnienie jest potrzebne na rozprowadzenie krwi po organizmie , którego trochę ubyło  msn-wink

Pozdrawiam, enrico.
Zapisane
grawo
« Odpowiedz #11 : 26-05-2009, 08:06 »

A jakie masz tętno, to mi wygląda na arytmie .Kup Slow-Mag i bierz go wg zaleceń Mistrza .
Wieczorem po kolacjii 4 tabletki i rano pół godziny po MO 2 tabletki,póżniej 3 tygodnie przerwy i po 3 tabletki 1 godz. po kolacji.
Jeśli to arytmia to będzie ok.
Pozdrawiam
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Skąd: Poznań
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #12 : 26-05-2009, 17:05 »

Piotrek, dobrym źródłem magnezu są orzechy, migdały, warzywa o ciemnych liściach, natka pietruszki, kasza gryczana, skorupiaki, fasola czy kakao. Natomiast picie zbyt dużej ilości kawy neutralizuje magnez w organizmie.
Postaraj się w pierwszej kolejności zadbać o to, żeby na bieżąco dostarczać magnez z pożywieniem.
Zapisane
piotrek_z
« Odpowiedz #13 : 26-05-2009, 17:40 »

Jestem na 1 etapie diety (jeszcze 2 tygodnie) więc jedynie na co sobie pozwalam to w dosyć sporych ilościach kasza gryczna.Zakupiłem własnie Slow-mag i od dzisiaj zacznę brać.Zapewne swoje robi 1 etap diety czyli mało urozmaicone posiłki i spadek wagi ciała.
Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #14 : 26-05-2009, 17:42 »

Ty niskim ciśnieniem nie przejmowałbym się w ogóle. Najprawdopodobniej organizm co sobie reguluje, więc akurat takie ciśnienie jest mu potrzebne.

Pijąc MO od czterech miesięcy i od trzech koktajl błonnikowy osiągnęłam ciśnienie od miesiąca na poziomie 115/75 - 125/85 . Systematycznie tez zmniejszałam dawkę tabletek na nadciśnienie, aż przed kilkoma dniami w ogóle ich zaniechałam. Liczę, że to właśnie się stało, na co p. Józef zwrócił uwagę. Nie wiem jednak, czy tętno 80-90 przy takim ciśnieniu jest dobre? Przedtem miałam dużo niższe, a nie wiem za bardzo jaka jest zależność miedzy ciśnieniem a tętnem? Proszę o wsparcie mnie wiedzą na ten temat?
  
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:39 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #15 : 26-05-2009, 19:48 »

Zależność może być, a może jej nie być, więc tu nie ma co szukać. Ważne jest, jakie było tętno przed braniem leków, jeśli nie wysokie, to znaczy, że organizm przyzwyczaił się do leków i teraz trochę może potrwać etap ozdwyczajania. Druga możliwość, to po prostu zwiększony etap oczyszczania powodujący przyspieszenie pulsu, tu nie ma powodu do zmartwień, a rozwiązaniem może być tymczasowe picie większej ilości płynów (pomoże też przy problemach z szybkim męczeniem, jeśli takie występuje). Jeśli jednak ten puls to standard, to nie mam pomysłu, bo sam jestem w takim właśnie położeniu (puls 75-85). Niby nic nie przeszkadza, ale jednak serce zużywa się szybciej.
Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #16 : 26-05-2009, 23:57 »

Zawsze miałam niskie tętno (50-60) i wyższe ciśnienie. Tętno też takie w czasie leczenia nadciśnienia. Niskie ciśnienie i wysokie tętno to dla mojego organizmu nowość, ale cieszę się, choć czuje się często taka bez energii... Ale mam nadzieje, że ten stan minie, a niskie ciśnienie zostanie.
Czy tutaj magnez pomógłby coś?
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:42 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
grawo
« Odpowiedz #17 : 27-05-2009, 06:49 »

Takie niskie tętno miałam przy arytmii, ale w ogóle to miałam zawsze tętno wysokie, które leczyli mi lekami.
Wysokie tętno jest niedobre dla zdrowia - powinno wynosić 66-70, wtedy jest najmniejsze zużycie serca
Teraz mam takie tętno dzięki MO Pana Słoneckiego i regularnemu zażywaniu Slow-Mag.
W ogóle uważam, że kuracja Slow-Magiem to jest HIT.
Ja kończę 3 miesiąc picia MO i schodzę z tabletek nawet ostatnio do 0,25 na dobę.
Ale np. wczoraj miałam bardzo niskie ciśnienie podobnie jak Piotr i tu potwierdzam to co napisał Mistrz, że pewnie organizmowi to jest do czegoś potrzebne.
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:46 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
aga-stachu
« Odpowiedz #18 : 27-05-2009, 08:26 »

No właśnie Grawo, mi pod koniec 3 m-ca kuracji wg p. Józefa spadło mocno ciśnienie i wzrósł puls też dużo, od 2 tygodni nie biorę nic zupełnie z chemicznych leków.
Chętnie wzięłabym Slow-Mag, ale nie mam do tego leku dostępu na razie, wiec może ktoś pomógłby mi ustalić, co w tym suplemencie jest unikalnego i jaka forma magnezu występuje, jaka dawka? Będę wdzięczna, z góry dziękuję!
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:49 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
grawo
« Odpowiedz #19 : 27-05-2009, 13:51 »

Slow-Mag bierzesz wieczorem godzinę po kolacji 4 tabletki i rano pół godziny po wypiciu MO 2 tabletki łącznie zjadasz 2 opakowania po 60 tabletek. Później 3 tygodnie przerwy i wieczorem 3 tabletki (1 opakowanie).
Nie wiem na czym polega działanie, ale ja o tej kuracji dowiedziałam się z książek Pana Słoneckiego.
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 18:50 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!