Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 20:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okropny stan zapalny skóry  (Przeczytany 31957 razy)
Michał
« : 26-05-2009, 18:09 »

Potrzebuję ratunku - mam okropny problem ze skórą.

MO piję od 3,5 miesiąca. Około miesiąc temu na przedramionach zaczęły pojawiać się małe swędzące, zaczerwienione krostki.  Cieszyło mnie to ponieważ myślałem, że jest to oznaka oczyszczania. Krostek nieco przybyło w ciągu tygodnia ale stan był przez dłuższy czas stabilny.

Ok dwa tygodnie temu udałem się z żoną na weekendowy wypad. Przez trzy dni korzystaliśmy intensywnie z kompleksu basenów i saun.
Ponieważ nie wzięliśmy alocitu wiedziałem, że zrobimy małą przerwę z MO. Pomyślałem, że to może nawet lepiej bo krostki znikną a ja upewnię się, że są rzeczywiście skutkiem oczyszczania.

Niestety przy częstym korzystaniu z wody (lub sauny) stan zaczął się pogarszać. Krostek zaczęło być coraz więcej. Powoli zaczęły łączyć się w ogniska. Niestety przestałem korzystać z uciech zbyt późno tzn. stanu zapalnego nie udało mi się powstrzymać. Zaczął rozprzestrzeniać się na całe ręce.

Ponieważ to okropnie swędzi i piecze pod skórą starałem się zagoić stany srebrem koloidalnym i zasypką alantan. Brałem także kąpiele z potasem. Na przemian z powyższymi pielęgnowałem skórę maścią ochronną Hasco z witaminą A. Kiedy już nie wytrzymywałem stosowałem na skórę maść sterydową.

Wszystkie te sposoby zdaje się pomagają chwilowo i miejscowo. Stan zapalny jakby pływał po całości mojej skóry. Jeśli znika w jednym, przelewa się gdzie indziej. Aktualnie mam czerwone całe ręce bez dłoni i klatkę piersiową.  Część na rękach zaczęła się od wczoraj goić po bardzo częstym przemywaniu alocitem (który jako jedyny przynosi mi ulgę) ale zaczęło się przenosić od klatki w dół - na brzuch a także na uda.

Przez pewien czas wróciłem do MO. Niestety ale nie dało to żadnych rezultatów. Na wszelki wypadek dzisiaj odstawiłem.

Kilka dni temu wystąpiło okropne pieczenie i zaczerwienienie czoła a także opuchlizna oczu. Nie wiem czy wiązać jedno z drugim. Po wzięciu Zyrtecu problem na twarzy zniknął. Wiem, że aktualnie wzmożone jest pylenie, ale nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło. W ubiegłych latach problem z pyłkami objawiał się zaczerwienieniem oczu i katarem siennym. Po dwumiesięcznym zakraplaniu alocitem jesienią 2008 - problem zniknął... ale niestety jak widać zamienił się w niemałe piekiełko na skórze.

Ponieważ mamy spore problemy z córką Paulinką, o której pisałem w bloku dla początkujących - od wielu tygodni jestem razem z nią na ścisłej diecie bezglutenowej i bezmlecznej.

Nie mam pojęcia co robić dalej. Dzisiaj odstawiłem MO. Jak na razie ulgi żadnej. Byłem już u trzech lekarzy. Werdykt zawsze ten sam - alergia i konieczność stosowania różnego sterydów z zastrzykami włącznie.
Aktualnie ze strachu przed pogorszeniem nie wystawiam nosa poza dom. Na przemian obmywam alocitem i natłuszczam maścią.

Bardzo proszę o pomoc.
Michał

« Ostatnia zmiana: 04-07-2016, 09:44 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #1 : 26-05-2009, 19:58 »

To już chyba przesadne cierpienie, a sterydy jak wiadomo są ostatecznością. Ja bym wypróbował jednak coś znacznie mniej szkodliwego, kup opakowanie Fortakehl D5 tabletki (izopatyczne), skoro nie pijesz MO, to z samego rana 1 i przed snem druga tabletka rozpuszczna na języku, przez 10 dni. Jak nie pomoże to nie zaszkodzi, nikt chyba do końca nie rozumie działania tego leku, a zaskakująco dziwnie potrafi być pomocny w podobnych sytuacjach też. Gdyby zadziałał, warto brać dalej i spokojnie w małej dawce znów wprowadzać MO, no i koktajle cały czas. A ta dieta bezglutenowa/bezmleczna - trzeba uważać na wędliny, tam potrafią różne cuda dodawać.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2009, 20:00 wysłane przez Grzegorz » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 26-05-2009, 20:21 »

Michał,

u mnie występuje a może raczej występowało coś podobnego, ale nigdy tak obficie, jak sam widzisz jest to reakcja organizmu, ja bym się na twoim miejscu cieszył.

Oczywiście jest uciążliwe. Czy odstawiłeś produkty które mogą wywoływać alergie? Czy stosowałeś maści, okłady, kąpiele itp. metody?
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #3 : 26-05-2009, 20:40 »

Cytat
jak sam widzisz jest to reakcja organizmu, ja bym się na twoim miejscu cieszył.

Chodzi o to, że nie jestem tego pewien.
Nagłe pogorszenie kojarzę raczej z odstawieniem MO.

Cytat
Czy odstawiłeś produkty które mogą wywoływać alergie? Czy stosowałeś maści, okłady, kąpiele itp. metody?

Nie jem już nic oprócz wędlin, zielonego ogórka i trochę chlebków ryżowych.
Po ostatniej kąpieli, po której miałem nieprzespaną noc już się boję wanny.
Stosuję jedynie alocit i maść ochronną z wit. A. Biorę od kilku dni Zyrtek. To wszystko.

Cytat
kup opakowanie Fortakehl D5 tabletki (izopatyczne)
Dziękuję za poradę.. Szkoda, że to lek na receptę. Muszę coś wymyślić w taki sposób, żeby nie wychodzić z domu.



A czy to niemożliwe, że to jakaś bakteria?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #4 : 26-05-2009, 20:46 »

Tak sobie myślę i moim zdaniem to jest po prostu efekt oczyszczania. Ja miałem coś podobnego ale nie w tak nasilony sposób który wg. mnie wskazuje na to że organizm pozbywa się toksyn i to jak widać skutecznie.

Zyrteku bym nie brał ew. zakraplał zatoki jeżeli występowałaby trudność w oddychaniu.

Jeżeli nic ci nie jest to po prostu przeczekaj. Odstaw wędliny.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2009, 20:49 wysłane przez Laokoon » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #5 : 26-05-2009, 20:50 »

Nie, to typowe oczyszczanie wskutek dzialania MO .
Ja bym wdrozyla kapiele w letniej wodzie z dodatkiem krochmalu naprzemiennie z olejem z pestek winogron lub lnianym.
Po kapieli nie wycierac sie recznikiem, ale odczekac az skora wchlonie cala wilgoc i wetrzec w mocno zsypane miejsca make ziemniaczana.
 To powinno znacznie zlagodzic swiad. Dobrze tez robisz nacierajac newralgiczne miejsca alocitem. Alocit podsusza skore.
Zyrtec nie jest przy oczyszczaniu organizmu wskazany, bo blokujesz caly proces .


Laokoon, dobrym pomyslem jest odstawienie wedlin. Lepiej upiec sobie kawalek miesa i zjesc go z surowka. Zdrowsze.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2009, 17:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #6 : 26-05-2009, 20:54 »

No nie da się ukryć że dzisiejsze wędliny nie są zbyt zdrowe. Już nie wędzi się tradycyjnie tylko chemicznie.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #7 : 26-05-2009, 20:59 »

A ja bym polewał to zimną wodą codziennie przez 1 do 3 minut (nie dłużej). Na PW podam Ci przepis jak się tego pozbyć szybko naturalnym sposobem (jak zadziała to tylko potwierdź na forum). Przepis na razie podaje na PW bo jak się sprawdzi to wtedy go podamy pozostałym osobom.
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #8 : 26-05-2009, 21:02 »

Czyli jutro na śniadanie został mi zielony ogórek smile
Jajka jakoś boję się spróbować chociaż nigdy nie byłem na nie uczulony. Co myślicie.

Fiona, dziękuję od jutra wdrożę kąpiele.

Lacky. Również dziękuję. Czekam na przepis.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #9 : 26-05-2009, 21:22 »

Michał bardzo Ci współczuję,
Twój stan skóry wyglądem bardzo przypomina stan skóry mojego synka, klatka piersiowa i ramiona, szyja dokładnie tak samo, tylko, że u Ciebie, chyba z racji jasnej karnacji, wszystko jest bardzo ostro czerwone, mój mały ma ciemną karnację i zmiany są bardziej jakby cieliste ale swędzą pewnie tak samo. Rączki i nóżki też podobnie; jak Ty się dajesz radę nie drapać?Mój mały drapie się na okrągło, zresztą wiesz jak to jest przy Paulince.....
Kombinowanie z dietą czasem przynosi efekt czasem nie, różnie bywa... ja to już nawet myślałam kilka razy, żeby zastosować głodówkę i zobaczyć czy byłaby jakaś ulga.Kiedyś znajoma mówiła mi o leczeniu  głodówką w jakiejś klinice z tym, że dzieci to raczej się nie kwalifikują ale Ty może byś sie nadawał smile
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Michał
« Odpowiedz #10 : 26-05-2009, 21:36 »

Cytat
dzieci to raczej się nie kwalifikują ale Ty może byś sie nadawał
No powoli nawet dochodzę do wprawy.
Przez dietę schudłem 12kg. z czego bardzo się cieszę msn-wink
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #11 : 26-05-2009, 21:39 »

Acha. Zapomniałem dodać, że wędliny kupujemy swojskie, na wsi. Sprzedawane jako - bez konserwantów. Jemy też sporo ryb, kaszę gryczaną i jaglaną a także brązowy ryż. Lubimy kiszonki, ale teraz raczej nie spróbuję.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #12 : 27-05-2009, 00:07 »

Cytat
Cytat
Dziękuję za poradę.. Szkoda, że to lek na receptę. Muszę coś wymyślić w taki sposób, żeby nie wychodzić z domu.
W każdej aptece prócz internetowych sprzedadzą Ci bez recepty, bo to nie jest paskudztwo z całą listą skutków ubocznych. Po prostu wszystkie produkty tej firmy są oficjalnie zaksięgowane jako "na receptę".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 27-05-2009, 00:22 »

Cytat
Czyli jutro na śniadanie został mi zielony ogórek
Być może właśnie ogórek jest przyczyną reakcji uczuleniowej, gdyż teraz nowalijki są niesłychanie uczulające.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 27-05-2009, 01:22 »

Właśnie, ja dzisiaj chyba po zjedzeniu marchwi młodej zatrułem się albo może szczypiorkiem.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #15 : 27-05-2009, 15:18 »

Podobną wysypkę miała moja córka. Stosowałam kąpiele, o których pisze Fiona50, częste smarowanie maścią z wit. A a gdy widziałam że dziecko się już bardzo męczy dodałam do tego maść solcoseryl. Na pewno trzeba unikać słońca, bo pogarsza bardzo sytuację. No i raczej powstrzymaj się z MO. U mojej córki wysypka pojawiła się w zgięciach rąk, rozeszła się na klatkę piersiową i brzuch, w mniejszym stopniu objęła plecy, uda i brodę. W tej chwili prawie nie ma po niej śladu a na jej miejsce pojawił się rano gęsty, zielony katar, który w dzień robi się wodnisty, oraz rano zaropiałe oczka. Moja córka nie ma na nic uczulenia więc to na pewno reakcja na MO.
Widziałam że te zabiegi, które ja stosowałam nie przynoszą dużej ulgi, no ale mała jakoś przetrwała.
 
Zapisane

Michał
« Odpowiedz #16 : 27-05-2009, 17:28 »

Cytat
A ja bym polewał to zimną wodą codziennie przez 1 do 3 minut (nie dłużej).
Czy mogę robić to kilka razy dziennie? Przyniosło to wielką ulgę.

Cytat
U mojej córki wysypka pojawiła się w zgięciach rąk, rozeszła się na klatkę piersiową i brzuch, w mniejszym stopniu objęła plecy, uda i brodę.
Czy to długo trwało?

Cytat
Być może właśnie ogórek jest przyczyną reakcji uczuleniowej, gdyż teraz nowalijki są niesłychanie uczulające.
Czy ktoś ma jakieś propozycje co dodawać do posiłków?
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #17 : 27-05-2009, 17:56 »

Tak, mozesz sobie zetrzec na grubej tarce marchew, troszke pietruszki, selera.
Rzucic to na patelne na smalczyk, przez chwile pomieszac, dosmaczyc sola, pieprzem i posypac natka z pietruszki. I gotowe.

10 - 15 dag kiszonej kapusty, Przesiekac dodac  pol startej marchewki startej na tarce jarzynowej grubej, pol cebulki posiekanej drobno dosmaczyc pieprzem, sola posypac zielona natka pietruszki i polac oliwa z oliwek lub lnianym olejem. Gotowe

Salata lodowa wziac 3 - 4 liscie, dodac pol zabka przegniecionego czosnku, pol malej przesekanej drobno cebulki, dosmaczyc pieprzem, sola , szczypta oregano i polac oliwa z oliwek lub lnianym olejem. Gotowe

« Ostatnia zmiana: 27-05-2009, 18:07 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #18 : 27-05-2009, 19:19 »

Cytat
Czy to długo trwało?
Około miesiąca. W tej chwili na skórze są jeszcze ślady wysypki ale już prawie się nie drapie. Mogę jeszcze dodać że na razie odstawiłam jej gluten, gdy zjadła nawet kawałek chleba to w niedługim czasie (szczególnie w nocy) bardziej się drapała. Ale Ty już odstawiłeś gluten.
Zapisane

Michał
« Odpowiedz #19 : 28-05-2009, 23:33 »

Zdaje się, że sposób Lackiego z okładami z białka jaj kurzych pomaga. Noce nie przespane, więc od dziś okładam się na wieczór - przed spaniem muszę usunąć bo po prostu nie daję rady zasnąć.. Żona mówi, że po dwóch razach lepiej wyglądam a sam zdecydowanie lepiej się czuję. Zaczerwienienia jakby bledsze i przede wszystkim zamiast okropnie piec, teraz trochę swędzi...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!