Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:02 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Roczny ch³opczyk-k³opoty zdrowotne  (Przeczytany 8681 razy)
jomich
« : 27-05-2009, 08:12 »

Mam bardzo du¿e problemy zdrowotne  z synkiem.
Postaram siê opisaæ szczegó³owo po kolei co siê dzia³o.

W ci±¿y sporo chorowa³am na infekcje dróg oddechowych.
Micha³ek urodzi³ siê przez cesarskie ciêcie. Dosta³ 10 punktów. Stwierdzono ¿ó³taczkê , mia³ na¶wietlania.
Badanie krwi wykaza³o podwy¿szone transaminazy, oko³o 260 ALT i AST, a tak¿e GGTP.
Podejrzewano jako±¶ wadê w±troby, usg to wykluczy³o. Wykluczono te¿ konflikt grup krwi i toksoplazmozê.
W szpitalu dostawa³ ursopol.
Po 15 dniach wypisano nas do domu i kontrolnie badali¶my transaminazy: spada³y.
Po jakim¶ czasie transaminazy siê unormowa³y.
Dziecko ca³y czas by³o na moim mleku.


W 4 miesi±cu ¿ycia nast±pi³ kryzys: spadek wagi i wzrost transaminaz.
Trafili¶my do szpitala na badania. Podejrzewano zaka¿enie cytomegali±. Badanie wykaza³o przeciwcia³a  w klasie IGG oko³o 50, w IGM ujemne oraz mikrocytozê
Zalecono do dokarmiania Sinlac i kontrolê wagi  oraz przeciwcia³ CMV i ¿elaza za miesi±c.
W³±czono ¿elazo-nie pamiêtam nazwy(piszê z pamiêci).

Nastêpna kontrola wykaza³a wzrost wagi i spadek transaminaz, zinterpretowano to w ten sposób, ¿e dziecko by³o niedo¿ywione. Synek by³ ca³y czas na piersi i na Sinlacu. Przeciwcia³a CMV wzros³y do 90. Zalecono nastêpn± kontrolê i stwierdzono, ¿e mo¿e jednak przeszed³ t± cytomegaliê ale nie wiadomo czy to by³a cytomegalia wrodzona czy nabyta. Krew dalej wykazywa³a mikrocytozê.

Tydzieñ po tej kontroli- w pa¿dzierniku Micha³ek b wysoko zacz±³ gor±czkowaæ bez innych objawów.
Dodam, ¿e mam w domu pocz±tkuj±cego przedszkolaka.
Powy¿ej 39 stopni zbija³am temperaturê Nurofenem, jednak dzia³anie by³o b krótkotrwa³e. Naprzemiennie podawalam Nurofen i Paracetamol, stosowa³am te¿ lewatywki i k±piele w wodzie aby obni¿yæ gor±czkê.
Po 4 dobach, gdy nie by³o poprawy pojechali¶my do szpitala. Dosta³ Augmentin-stwierdzono zapalenie p³uc, chocia¿ wg mnie trochê naci±gane: CRP mia³ 66 , rtg wykaza³ wzmo¿ony rysunek p³ucno oskrzelowy, natomiast rozmaz krwi by³ jak u zdrowego dziecka-lekarka siê dziwi³a.
Po tygodniu wrócili¶my do domu

Zaczê³y siê problemy z nosem, jakie¶ furczenia, tak jakby mia³ ten nosek zapchany.
Lekarz medycyny chiñskiej zaleci³ odstawienie Sinlaca i gotowanie zup warzywnych z kaszami. By³ ca³y czas na piersi, jad³ te zupy z kaszami. Dosta³ te¿ ziola na wzmocnienie: kozieradka, lukrecja.¯ó³tka niestety nie toleruje, b silne wymioty.
Niestety synek by³ ca³y czas b s³aby, niezbyt aktywny.

W grudniu zaczê³a siê kolejna infekcja, na pocz±tku bez gor±czki, katar wodnisty przezroczysty: dostawa³ tylko Cebion. Po tygodniu zacz±³ b mocno kaszleæ, lekarz medycyny chiñskiej zaleci³ zio³a na infekcjê( nie pamiêtam sk³adu) i bañki.
Kaszla³ ca³y czas, gor±czki nie by³o, os³uchowo by³ ok.
W tym czasie robili¶my te¿ usg g³owki, wykaza³o: rogi czo³owe komór bocznych poszerzone, co wg lekarzy ¶wiadczy o jakim¶ niedotlenieniu, by³a te¿ torbiel komory przezroczystej 11 mm.
Lekarz neurolog powiedzia³, ¿e dziecko jest opó¼nione fizycznie i wys³a³ nas na rehabilitacjê. Wg niego albo wp³ywa na to ta cytomegalia albo to niedotlenienie
Zaczêli¶my Micha³ka rehabilitowaæ.
Pediatra rejonowy martwi³ siê tym jego ci±g³ym kaszlem, zaleci³ wprowadzenie jakiego¶ mleka, gdy¿ moje zanika³o. Nutramigenu nie zaakceptowa³ i zaczê³am podawaæ Bebilon Comfort, a tak¿e miêso.

Dziecko sta³o siê silniejsze, ¿ywsze, bardziej zainteresowane ¶wiatem.
Mieli¶my te¿ badanie dna oka, by³o ok.
Niestety w kwietniu znowu byla b silna infekcja z gor±czk±: zapalenie gard³a, os³uchowo ok. Poniewa¿ znowu infekcja siê przed³u¿a³a i b wysoko gor±czkowa³ do 41 stopni i przeciwgor±czakowe nie pomaga³y dosta³ antybiotyk Ceclor. Poprawa byla dosyæ szybko ale pod koniec antybiotyku znowu zacz±³ pokas³ywaæ. Dosta³ Pulmicort do nebulizacji i Zyrtec. Przesta³ kaszleæ.
Ze wzglêdu na cytomegaliê zrobili¶my badanie s³uchu: wykaza³o przerostowe wysiêkowe zarostowe zapalenie ucha ¶rodkowego. Lekarz stwierdzi³, ¿e  kieruje go na zabieg drena¿u na uszy,¿e dziecko na 1 ucho prawie nie s³yszy, na drugie troszkê.
Ca³y czas przy tych kaszlach i katarach mia³ te¿ nebulizacje z soli fizjologicznej.
Poszli¶my do innego, skierowa³ nas na lasery.
Lekarka medycyny chiñskiej zaleci³a Padmê
Po 5 dawce padmy i 2 laserach dziecko b zaczê³o wymiotowaæ i pojawi³a siê gor±czka. Wezwany pediatra stwierdzi³ zapalenie ucha prawego, zaleci³ Floxal do uszu, Zyrtec, i Isoprinosine. Po 2 dobach b wysokiej gor±czki temperatura spad³a.
Pojechali¶my do laryngologa aby zdecydowa³ czy dziecko w tym stanie mo¿e chodziæ na lasery-laryngolog stwierdzi³, ¿e wysiêki s± ju¿ w obu uszach, zaleci³ Claritine i Flixonase do nosa. Lasery na razie przerwane.
Moja pediatra rejonowa mówi o konieczno¶ci zmiany klimatu i absolutnie nie poleca Padmy.Ka¿e zmieniæ Bebilon Comfort na Pepti

W tym momencie stan dziecka jest taki, ¿e bierze Claritine i Flixonase i Isoprinosine, kontrola za 7 dni.
Za 2 tygodnie jedziemy nad morze.

Najbardziej niepokoj± mnie jego uszy, bojê siê g³uchoty.
Podajê ma³emu koktajle, z MO jeszcze nie wchodzi³am- nie wiem co robiæ. Mój m±¿ i rodzina s± przeciwni, ka¿± s³uchaæ lekarzy,  a ja coraz bardziej mam do¶æ, a z drugiej strony bojê siê tej g³uchoty.
Micha³ek je ca³y czas zupy warzywne z kaszami gotowane z miêskiem, deserki owocowe.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27-05-2009, 08:15 wys³ane przez Rysiek » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!