Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 12:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda mineralna i kranowa  (Przeczytany 393910 razy)
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #20 : 15-05-2007, 06:32 »

To trochę drogo. 1 litr Jurajskiej kosztuje 89 groszy + na początku koszt butelek i skrzynki. Warto poszukać w hurtowniach, własna firma nie jest nawet potrzebna. Kupiłem je jako zwykły detalista
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #21 : 15-05-2007, 07:52 »

Faktycznie wychodzi drogo. Być może doliczają sobie jeszcze koszt butelek (bezzwrotne). Jurajską kupuje się w butelkach zwrotnych.
Imiriam-czy może próbowałaś już obu wód i masz jakieś porównanie?

Jurajską w szkle piję raptem od kilkunastu dni i aż mi się wierzyć nie chce....już przestała mi smakować woda z plastiku (mam jeszcze kilka takich w domu)
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #22 : 15-05-2007, 09:58 »

Aż wierzyć się nie chce: 2,7 zł za 0,7 litra wody! Żart czy co?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Alicja
« Odpowiedz #23 : 15-05-2007, 13:04 »

Za radą Mistrza zadzwoniłam do wytwórni wody jurajskiej i dowiedziałam się że mam hurtownię pod samym nosem smile. Cena 0,79 zł za litr. To taniej niż woda w plastiku w sklepach, gdzie cena 1,5 l dochodzi do 2 zł. Ileż lat dawałam się nabić w butelkę (plastikową)!
Zapisane
imiriam
« Odpowiedz #24 : 16-05-2007, 17:01 »

Gdzie Wy kupujecie litrową Jurajską?? Pytanie przede wszystkim do warszawiaków.
Mnie interesuje przede wszystkim niegazowana, a jak dzwoniłam do hurtowni w W-wie na Woli podano mi cenę ok. 1,30 netto za butelke 0,33 l.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #25 : 16-05-2007, 18:30 »

A kontaktowałaś się bezpośrednio z firmą w Warszawie? Tutaj się dowiesz, do jakich hurtowni trafia Jurajska.
Zapisane
imiriam
« Odpowiedz #26 : 16-05-2007, 18:39 »

Właśnie tam mi podano taką cenę. I info, że niegazowana w szklanych opakowaniach jest tylko w butelkach pojemności 0,33 l.

Co do ceny Ostromecko Lux to ani chybi zawiera koszt opakowania bezzwrotnego; w Bomi kupiłam wodę Kinga Pienińska-ta sama pojemność i ta sama cena.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #27 : 16-05-2007, 18:45 »

W tym tygodniu będę u siebie w hurtowni po Jurajską to zapytam o cenę i dam Ci znać. Może Wa-wa, że stolica to i ceny z kosmosu :zly:
Zapisane
imiriam
« Odpowiedz #28 : 16-05-2007, 19:18 »

Hmmm, chyba się rozpędziłam z tym 1,30 zł za 0,33 l, było to ok. 60-80 gr. Jeszcze raz zadzwonię i się dowiem.
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #29 : 16-05-2007, 21:35 »

2 tygodnie temu na Woli na J.Kazimierza płaciłam:
gazowana 1l      0.77zł.-w skrzynce 12szt
gazowana 0,33  0,31zł.-w skrzynce 20szt
O niegazowaną mogę zapytać, mam tel do dystrybutora, który obsługuje Wolę, ale chyba cena jest taka sama. Zapytam też czy mają niegazowaną w opakowaniach litrowych.
Zapisane
FilipMPWR
« Odpowiedz #30 : 01-08-2007, 10:08 »

Czy należy zwracać uwagę na zawartości pierwiastków w wodach? Chodzi mi na przykład o zawartości magnezu i wapnia w wodach Muszynianka i Staropolanka. Wiem, że obie są dostępne w plastikach, ale czy w ogóle te zawartości są prawdziwe? Czy rzeczywiście uzupełnię, chociaż po części, ilości tych pierwiastków w organizmie? Według "optymalnych" te dwie wody, to najlepsze wody dostępne na rynku, właśnie dzięki bogatej zawartości w/w pierwiastków.
Co Pan o tym sądzi? Czy plastikowe opakowanie od razu je dyskwalifikuje? Co by Pan wybrał: wspomnianą Muszyniankę z wysoką zawartością Magnezu i Wapnia z butelki plastikowej, czy wodę zwykłą wodę bez jakichkolwiek minerałów, ale ze szkła? Celowo napisałem takie porównanie, żeby Pana odpowiedź dotarła do mnie dosadniej.
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #31 : 01-08-2007, 13:18 »

Cytat od: Mistrz
W wodzie dar natury producent podaje wykaz zawartych w niej kationów i anionów. To kolejne oszustwo. W wodach głębinowych, w wysokim ciśnieniu, w ciągu tysięcy lat – istotnie powstają takie jony, ale po wydobyciu na powierzchnię: rozpadają się w kilka lub kilkanaście minut. Tę cechę rozpadu jonów wykorzystuje się w uzdrowiskach, gdyż rozpad jonów w organizmie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Z pewnością po wydobyciu ze źródła, w wodzie dar natury są wykazywane przez producenta jony, ale w wodzie butelkowanej już ich nie ma. A mimo to producent podaje, że są. Dlaczego to robi? Po prostu – nabija nas w butelkę.

Mistrz jest chwilowo nieobecny, więc pozwalam sobie zacytować coś w tym przedmiocie, jako że bedzie się to odnosić do innych wód także.
Zapisane
żmijka
« Odpowiedz #32 : 01-08-2007, 13:20 »

I jeszcze jedno :
Cytat od: Mistrz
Plastikowe opakowania mają negatywny wpływ na produkty, a największy na płyny, ponieważ w żaden sposób nie można ich wypłukać, no bo niby jak? Dlatego wszystkie napoje w plastikowych butelkach są toksyczne, również te z nie wiadomo jak ekologicznie czystych źródeł. Wiedzą o tym doskonale producenci, ale to olewają.
Zapisane
Marych
« Odpowiedz #33 : 06-10-2007, 20:37 »

A czy nie prościej kupić jakąkolwiek wodę w szklanej 1,5l butelce, a potem nalewać do niej schłodzoną przegotowaną wodę (kranówkę)? Można sporo zaoszczędzić!

I co Mistrz sądzi o "topionej wodzie" wg. metody Michała Tombaka? Pije się ją w okresie zimowym, a przygotowuje z przegotowanej wody wystawianej, w butelce lub innym naczyniu, na noc lub przy minusowej temp. w dzień, za okno lub na balkonie by zamarzła. Potem z powrotem wstawia się ją do pokoju i pozostawia do całkowitego stopienia. Potem się normalnie spożywa. Podobno taka woda ma niezwykłe właściwości lecznicze?
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #34 : 07-10-2007, 21:25 »

Ale paskudnie smakuje. Piję ją od tygodnia. Tombak napisał, że można (nawet trzeba) pić ją przez cały rok, tylko w zimie jest prostsza w przygotowaniu. Zaznacza również, że najlepsze efekty daje wypicie szklanki tej wody na czczo, po uprzednim przepłukaniu ust.
Zapisane
Kamil
« Odpowiedz #35 : 15-10-2007, 16:10 »

I ktoś z was znalazł jakąś przyzwoitą hurtownię w Warszawie z jurajską w szklanych butelkach litrowych ?
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #36 : 26-11-2007, 21:58 »

Kamil-przejrzyj ten wątek, podawałam namiary.
W przyszłym roku hurtownia przenosi się na nowe miejsce i otworzy tam sprzedaż detaliczną, przynajmniej tak mi powiedziano gdy ostatnio kupowałam. Dam znać gdy tak się stanie bo to blisko mnie to zauważę.
Wiem też od kolegi, który mieszka na Ursynowie, że tam dostarczają Jurajską do domów. Jeśli chcecie to się dowiem o szczegóły.
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #37 : 27-11-2007, 20:59 »

Eliza ja też jestem zainteresowana, a może chociaż numer telefonu pod jaki można zadzwonić aby udzielili informacji - gdzie rozprowadzają do sprzedaży detalicznej  w Warszawie i poza Warszawą. Jak możesz będę bardzo wdzięczna. Dziękuję. Pozdrawiam
Zapisane
Eliza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.12.2009
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #38 : 27-11-2007, 21:34 »

tu znajdziesz telefon
http://www.warszawa.jurajska.com.pl/?site=4
Zapisane
Nowa
« Odpowiedz #39 : 04-06-2008, 19:00 »

Dzięki podpowiedzi Mistrza mam w domu pyszną wodę Jurajską, z dostawą do domu! Niestety, nie mieli na stanie niegazowanej w litrowych butlach bo wszystko do hoteli wydali :| ( widać, że woda dla lepszych klas przeznaczona ) a że przywieźli nie pod zamówienie to nic nie płaciłam ( prezent od firmy) smile , plus firmowe szklanki smile , to dopiero firma!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!