Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 04:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Antykoncepcja  (Przeczytany 57352 razy)
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #20 : 18-10-2011, 21:01 »

Każde działanie przeciwko naturze, zwraca się przeciwko nam.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 21:05 wysłane przez Amelia » Zapisane
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #21 : 21-10-2011, 20:18 »

Podpisuję się pod słowami Reneti. Często wydaje mi się, jestem wręcz pewna, że pary stosujące antykoncepcję nigdy nie poznają głębi prawdziwej miłości, nie wiem czy tu w ogóle można mówić o miłości jako takiej. Nie jeden błąd popełniłam i wiem jak przedmiotowo można traktować drugiego człowieka. Naturalne metody planowania rodziny wytwarzają niesamowitą więź między małżonkami, oboje uczą się pielęgnować życie intymne, tak by cały dzień był pełen czułości i ciepła, wzajemnej pomocy w zwykłych sprawach. NMPR to przede wszystkim branie odpowiedzialności za drugiego człowieka (zazwyczaj jest to kobieta bo na nią spada ciężar ewentualnego poczęcia). Niektórzy mówią mi, że metoda wymaga wielu dni abstynencji. Dla mnie to bzdura z dwóch powodów: po pierwsze jeśli kobieta dobrze zna swój organizm (a jest to raczej jej obowiązkiem wobec samej siebie bez względu na poglądy, ponieważ widzi wtedy sygnały o swoim zdrowiu) to czas abstynencji wcale nie jest taki długi. Drugą sprawą jest to, że nie wierzę, że każda stosująca antykoncepcję para kocha się codziennie (słyszałam wiele relacji, że kobieta unika zbliżenia bo nie ma ochoty) bo czasem zwykłe zmęczenie, zwłaszcza jak ma się już dzieci daje tak w kość, że seks schodzi na dalszy plan (co jest drugą skrajnością i nie wolno tego na dłuższą metę bagatelizować). Okresy kilkudniowej abstynencji sprawiają, że miłość małżonków dojrzewa, pięknieje i jest naprawdę głęboka. A ten okres też nie powinien byc pozbawiony czułości i ciepła tylko dlatego, że nie można się kochać. Myślę, że metody naturalne czynią związek bardziej bezpiecznym, napełniają zaufaniem.
Zapisane

Poszukująca
Monique
« Odpowiedz #22 : 21-10-2011, 20:40 »

Lokaczowa jak Ty to pięknie napisałaś smile
Tak pięknie, że aż chciałabym, żeby to wszystko było prawdą ostateczną - że musimy, że powinniśmy i ŻE TAK JEST.
Życie jest życiem, seks jest seksem, a kobieta jest żoną, matką, pracownicą i kochanką msn-wink
Biorąc pod uwagę powyższe, moim zdaniem dla takiej kobiety, która pełni tyle ról, najważniejsze powinno być żeby cieszyć się seksem i mieć z niego przyjemność.


jestem wręcz pewna, że pary stosujące antykoncepcję nigdy nie poznają głębi prawdziwej miłości, nie wiem czy tu w ogóle można mówić o miłości jako takiej.
Mogłabyś rozwinąć tą myśl?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #23 : 21-10-2011, 20:46 »

Cytat
Biorąc pod uwagę powyższe, moim zdaniem dla takiej kobiety, która pełni tyle ról, najważniejsze powinno być żeby cieszyć się seksem i mieć z niego przyjemność.
To jest chyba najważniejsze, o czym przedmówczynie zapominają.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2011, 20:47 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #24 : 21-10-2011, 21:16 »

Nie zapominam, jest to dla mnie oczywiste. Co do rozwinięcia myśli, mam okazję obserwować wiele związków, w których relacje są dość płytkie, a kobieta jest traktowana bez szacunku i czułości. Jakoś wspólnym mianownikiem jest to, że seks był tam jeszcze zanim zdążyli się dobrze poznać i antykoncepcja jest od zawsze. Każdy sam formuje swoje życie i swój związek. Ja czuję tak i się tym dzielę. Nic ponad to.
Nie zapominajmy, że w tym wszystkim jest jeszcze mąż, ojciec, pracownik i kochanek. A może zbyt rzadko pozwalamy angażować się mężczyznom w życie rodzinne, domowe?
« Ostatnia zmiana: 21-10-2011, 21:31 wysłane przez Lokaczowa » Zapisane

Poszukująca
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #25 : 23-10-2011, 12:52 »

Lilith poruszasz w swojej wypowiedzi tyle kwestii, że trudno się do niej odnieść.
Po pierwsze mówiąc o prawie to każdy ma prawo do życia, a mordować nie wolno, nie ważne czy ktoś ma rok, dwa, 30, czy 100 lat. Życie człowieka nie jest nikogo własnością, żeby mógł o tym decydować, kto może żyć, a kto nie.
Poza tym jeżeli chodzi o dziecko, to ono od matki nie potrzebuje żadnych cudów. Chce tylko miłości i ciepła. Nie musi mieć pełnego konta bankowego, samochodu i wypas willi. Więc nie ma co usprawiedliwiać, dorosłych, że muszą najpierw MIEĆ, żeby potem BYĆ. Problem obecnie jest taki, że jak już MA to już potem nie ma czasu żeby BYĆ.
A co do pomocy to przepraszam bardzo, ale większość przypadków dzieci niepełnosprawnych to kogo to jest wina? Pana Boga? Jakby człowiek nie robił sobie z organizmu śmietniska w różnoraki sposób to nie byłoby potrzeby, żeby w czasie ciąży organizm musiał się oczyszczać i uszkadzał przy okazji płód.
Najpierw kobiety regulują sobie wszystko chemią, żeby mogły się zabawić, a potem jak już się wyszaleją i chcą mieć wreszcie dzieci koło 40stki, zaczynają się leczyć, żeby mogły je mieć.
To jakie te dzieci mają być? Są prawie jak z próbówki.
A co do pana Boga to jeżeli ktoś uważa, że bez Boga sobie poradzi bo on mu nie pomoże to ma jak napisałem powyżej, a jeżeli ktoś wierzy w Boga to wie również i to, że dzieci to nie jest kogoś chcenie tylko jest to dar od Boga, który należy "przyjąć i po katolicku wychować" - tak przynajmniej mówiliśmy przed ołtarzem.
A już kogo Bóg chce obdarować, a kogo nie no to chyba jest jego sprawa, nam jest tylko dane się z tym pogodzić.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #26 : 24-10-2011, 08:18 »

Cytat
W życiu bowiem najważniejsza jest MIŁOŚĆ. Seks bez Miłości jest niczym.

Oczywiście, tak twierdzą różni mistycy ....
Można współczuć tym, którzy nie znają seksu z miłości, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że oni też mają z seksu przyjemność (czysto fizyczną przyjemność). Nie powiedziałabym, że to odczucie jest niczym.
I uszanujmy to smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 24-10-2011, 08:21 »

I uszanujmy to smile
Łoj, szanujemy!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #28 : 24-10-2011, 21:24 »

Cytat
ale trzeba zdawać sobie sprawę, że oni też mają z seksu przyjemność (czysto fizyczną przyjemność)
A czy ktoś zasugerował, że bez miłości seks nie jest przyjemny? Nie zauważyłam takiej wypowiedzi. Bo wątek nie dotyczył raczej sposobów na przyjemność. Faktem jest jednak, że to właśnie z takiego podejścia biorą się problemy samotnych matek, antykoncepcji i aborcji. Bo ktoś chciał sobie zrobić przyjemność używając drugiej osoby ( najczęściej przy obustronnej zgodzie, jednak raczej bez uwzględnienia poczętego dziecka, no bo w końcu co zlepek komórek ma do gadania?)

« Ostatnia zmiana: 24-10-2011, 21:26 wysłane przez Lokaczowa » Zapisane

Poszukująca
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #29 : 07-07-2012, 23:10 »

Tragiczne skutki antykoncepcji: - http://sigma.nowyekran.pl/post/67682,tragiczne-skutki-antykoncepcji
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #30 : 11-09-2012, 23:07 »

Dokument o aborcji, bez jakiejkolwiek ideologii, czyste uczucia małżonków, którzy zdecydowali się na aborcję i jakie ponieśli konsekwencje swojego wyboru:
http://www.youtube.com/watch?v=XdYs-9191oM&feature=relmfu
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #31 : 14-11-2012, 15:04 »

Hormonalne środki antykoncepcyjne są związane z lepszym fukcjonowaniem poznawczym kobiet w późniejszym wieku! Super zachęta, aby powiększyć marne dochody firm farmaceutycznych.
- http://zdrowie.onet.pl/newsy/zaskakujacy-wplyw-antykoncepcji-na-mozg,1,5301942,artykul.html
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #32 : 07-01-2013, 22:46 »

Niebezpieczne pigułki antykoncepcyjne.
- http://marucha.wordpress.com/2013/01/07/francja-niebezpieczne-pigulki-antykoncepcyjne/

Teraz te pigułki muszą być przepisywane tylko sporadycznie, bo stwarzają dwa razy większe ryzyko niż pigułki dawniejszych generacji.

Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #33 : 08-01-2013, 19:23 »

Cytat
Hormonalne środki antykoncepcyjne są związane z lepszym fukcjonowaniem poznawczym kobiet w późniejszym wieku!
Wzbogacają poznanie o konstatację: "Zrujnowałam sobie zdrowie"? smile
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #34 : 23-01-2013, 21:56 »

Po pigułki antykoncepcyjne do weterynarza:
- http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/kraj/20130123/pigulki-wypisuje-mi-weterynarz-czy-antykoncepcja-jest-tylko-dla-bogatych
Zapisane
Lemonika
***


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #35 : 09-02-2013, 22:06 »

A ja brałam pigułki antykoncepcyjne i świetnie się po nich czułam.
Uważam że dzieci to coś najpiękniejszego co nam się przytrafia, nie popieram, ale i nie potępiam aborcji - współczuję wszystkim, którzy mieli z tym problemem styczność. Tabletki brałam, aby dostarczyć sobie większej ilości estrogenu i żałuję że nie biorę dłużej. Lekarze medycyny konwencjonalnej odradzili mi je stanowczo z racji faktu, iż jestem w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka sutka, gdyby nie to brałabym nadal te leki.  
« Ostatnia zmiana: 10-02-2013, 01:52 wysłane przez Whena » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #36 : 10-02-2013, 09:57 »

I nadal maskowałabyś ten problem własnego organizmu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #37 : 10-02-2013, 12:21 »

Cytat
gdyby nie to brałabym nadal te leki.  
A czy lekarze powiedzieli Ci również, że tabletki antykoncepcyjne jak i HTZ dostarczają do organizmu toksyny, które prędzej czy później dadzą znać o sobie, a Ty podupadając na zdrowiu nawet nie skojarzysz, że one mają z tym związek. Ponadto zasada jest taka, że ile lat się bierze tego typu hormony to potem tyle samo lat trzeba, aby pośrednio pozbyć się ich destrukcyjnego działania na organizm.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2013, 19:08 wysłane przez Whena » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #38 : 03-03-2013, 11:15 »

"Okazało się, że leki podnoszą ryzyko trombozy (powstawania śmiertelnych zakrzepów w żyłach Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia?  To natomiast prowadzić może do wylewu.
Chodzi o tabletki antykoncep­cyj­ne "Yasmin" oraz "Yaz".

 http://www.sfora.pl/Uwazaj-Te-pigulki-antykoncepcyjne-moga-zabic-a53130

Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #39 : 04-03-2013, 13:34 »

Artykuły na temat odszkodowań za pigułki antykoncepcyjne Bayera - Jasmin i Yaz.

http://www.dw.de/usa-bayer-p%C5%82aci-odszkodowania-za-pigu%C5%82ki-antykoncepcyjne/a-16638037
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13490596,USA__Bayer_placi_ogromne_odszkodowania_za_pigulki.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!