Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 03:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaczerwienione oko  (Przeczytany 8610 razy)
twister
« : 01-06-2009, 21:55 »

Tym razem zwracam się do Was o pomoc w sprawie mojej dziewczyny. Jakiś czas temu uskarżała się na dość silny ból prawego oka wynikający chyba z jego "zatarcia" dłonią (ale to znaczy że już wtedy coś musiało dolegać, bo nic nie wpadło do oka, ani nie było mechanicznie uszkodzone). Profilaktycznie dziewczyna udała się do okulisty, ale ten nic nie stwierdził, przepisał jedynie antybiotyk w kroplach. Za moją namową nie użyliśmy go ani razu, jedynie wkropiliśmy kilkakrotnie Strazolin - krople do oczu zwężające naczynia krwionośne i zmniejszające przekrwienie spojówek. Ból i zaczerwienienie oka ustąpiły, ale teraz (po zastosowaniu nowych soczewek) sytuacja się powtórzyła tylko bez wyraźnego bólu. Natomiast oko jest wyraźnie czerwone, szczególnie wokół tęczówki. Dziewczyna postanowiła zrezygnować na jakiś czas z noszenia soczewek i wróciliśmy do zakraplania Strazolinem, ale efektów właściwie brak.
Jeśli znacie jakieś sposoby na usunięcie takiego podrażnienia będę ogromnie wdzięczny, bo mi nie przychodzi nic do głowy.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2009, 22:01 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 01-06-2009, 22:03 »

Jeżeli Twoja dziewczyna pije Miksturę, to może spróbowałaby zakraplać nos kroplami z alocitu i soli fizjologicznej. Mnie to na podrażnienia oczu bardzo dobrze zrobiło i obecnie nie mam nawrotów.
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #2 : 01-06-2009, 22:09 »

Proponuję zrezygnować ze szkieł kontaktowych. Prędzej czy później obcy przedmiot w oku się zemści...

Pozdrawiam
Zapisane
twister
« Odpowiedz #3 : 01-06-2009, 22:24 »

Niestety nie udało mi się do tej pory namówić jej na picie mikstury, ale rozumiem Grażynko, że chodzi Ci o alocit z soku aloesowego. Nie wiem natomiast w jaki sposób łączyć go z solą fizjologiczną. Reszta o zakrapianiu jest mi znana... chyba msn-wink
Zapisane
Mimik
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 01-03-2008, PMO 04-09-2008, MO 15-10-2008
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #4 : 02-06-2009, 09:04 »

Miałam coś podobnego. Okruch kory wpadł mi do oka i mocno podrażnił. Kłucie i wrażenie jakby ciągle coś pod powieką było. Dzień później zaczęła sączyć mi się ropa z oka, nic z tym nie robiłam tylko czekałam. Trwało to chyba z tydzień, schodziły mi bardzo duże ilości ropy, rano nie mogłam otworzyć oka bo powieka była sklejona.
Ale przeszło, wzięłam to za kolejny etap oczyszczania.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 02-06-2009, 16:25 »

Niestety nie udało mi się do tej pory namówić jej na picie mikstury, ale rozumiem Grażynko, że chodzi Ci o alocit z soku aloesowego. Nie wiem natomiast w jaki sposób łączyć go z solą fizjologiczną. Reszta o zakrapianiu jest mi znana... chyba msn-wink
Ja kupuję minimsy po 5 ml (30gr), trochę wkraplam sobie do oka, a na to wolne miejsce wkraplam do minimsa zakraplaczem niewielką ilość alocitu. Na początek powinno to być nie więcej, niż 1/6 objętości, mniej więcej. Zakrapla się nos, nie oko.
Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #6 : 02-06-2009, 18:07 »

Spróbuj kropli do oczu, które zawierają hialuronian sodu. Są to:SEE L'EAU w buteleczce lub wygodniejszy w użyciu BIOLAN w w miniminsach.
Biolan stosowałam skutecznie, kiedy bardzo długo pracowałam przy komputerze.
Oba preparaty mają skłaniki naturalne.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!