Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 19:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obfite miesiączki  (Przeczytany 8829 razy)
Rishro
« : 07-06-2009, 19:58 »

Kobieta z rodziny ma problem obfitego krwawienia podczas owulacji. Czego to może być przyczyna? Bywało tak że pojawiał się niedobór żelaza. Anemia też. Stosowała jakieś hormony, ale przez nie pojawiały się straszne bóle głowy. Teraz ma "zamontowaną" spirale. Chodzi mi o przyczynę takich obfitych krwawień. Dziękuję.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #1 : 08-06-2009, 10:58 »

Przyczyna chorób jest jedna. Przecież wiesz. I taka dygresja. Wcale nie ideologiczna czy światopoglądowa. Po cholerę kobiety tak dają się zmanipulować i pozwalają sobie aplikować hormony? Wiesz czym to się kończy? Czy którakolwiek z kobiet godzących się na terapie hormonalne czyta ulotki z działaniami ubocznymi? Cóż doradzić tej "kobiecie z rodziny"? Zapisanie się do "sekty" Biosłone i stosować się do zasad zdrowego stylu życia.
« Ostatnia zmiana: 01-01-2014, 19:48 wysłane przez Whena » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 08-06-2009, 11:06 »

Obawiam się, że tego nikt nie wie. Każdy taki objaw jest wynikiem toksemii - trzeba by przeprowadzić niezwykle drobiazgowy wywiad z tą kobietą, żeby jej odpowiedzieć. Jaki byłby tego cel - znaleźć coś, co ta kobieta źle robiła lub robi, aby to wyeliminować, ewentualnie wdrożyć którąś z form oczyszczania. W tej chwili przyczyną wzmożonych krwawień może być spirala. Jeżeli ta osoba zdecyduje się wziąć sprawy zdrowia w swoje własne ręce, to może robić to, co my robimy na tej stronie - niektórzy z nas krótko, inni dłużej - zapoznać się z książkami "Zdrowie na własne życzenie", żeby wiedzieć o czym jest mowa, przeczytać wykłady na forum profilaktycznym, aby poznać przyczynę chorób:
http://bioslone.pl/forum/index.php?board=20.0
wdrożyć następnie picie Mikstury oczyszczającej http://www.bioslone.pl/
stosować koktajl z błonnikiem http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=273.0
Wreszcie może się zdecydować na dietę prozdrowotną, która, jak pokazuje doświadczenie, rozwiązuje wiele różnych problemów zdrowotnych, dlatego właśnie jest "prozdrowotna":
http://bioslone.pl/forum/index.php?board=29.0
Rishro, jeśli chcesz na naszym forum zabawić dłużej, proszę przeczytaj Regulamin, a także przedstaw się w Przywitalni (nie jest to obowiązek, ale miły zwyczaj).
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #3 : 08-06-2009, 13:46 »

Spiralka może być jak najbardziej przyczyną obfitych krwawień. A na pewno pogarsza sytuację, jeśli takie krwawienia występowały też wcześniej przed jej założeniem.
Spirala ma za zadanie nie dopuścić do zagnieżdżenia się zapłodnionego jaja w ściance macicy. Często zawiera małe ilości hormonów, które zaburzają naturalną równowagę endometrium (wyściółki wewnątrz macicy), ale nie hamuje owulacji (tak działają pigułki) i zazwyczaj dochodzi do zapłodnienia. Spirala jest tak zaprojektowana i w rozmiarze tak dobranym przez lekarza, aby jej końcówki lekko dotykały i podrażniały od wewnątrz ścianki macicy - w ten sposób powstaje tam stały lekki stan zapalny uniemożliwiający zagnieżdżenie się zarodka....

Jeśli to komuś podziałało na wyobraźnię to dobrze, bo o to mi tu chodziło.
Być może też ktoś poczuł, że coś stracił?
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Rishro
« Odpowiedz #4 : 08-06-2009, 14:37 »

Spirala się Mirena nazywa. Po to założona żeby nie było tych obfitych krwawień. Po założeniu nie ma ich faktycznie. Z tym że pytałem ogólnie co wywołuje takie krwawienia. Nie miałem pojęcia że toksemia powoduje również większe krwawienia, więc łamię regulamin? Przeczytałem książki i nie zadaję pytań na które odpowiedzi byłyby w którejś z książek. Dziękuję. Można zamknąć temat, albo usunąć najlepiej (o co proszę).
« Ostatnia zmiana: 01-01-2014, 19:49 wysłane przez Whena » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 08-06-2009, 14:51 »

Nie miałem pojęcia że toksemia powoduje również większe krwawienia, więc łamię regulamin? (...) Można zamknąć temat, albo usunąć najlepiej (o co proszę).

Rishro, nie łamiesz regulaminu (chyba że pisząc niepoprawnie - zapominając niekiedy o polskich literach).
Wszystkich nowych prosimy, że jeśli chcą u nas zabawić, to żeby się zapoznali ze stroną i z zasadami. Chodzi głównie o to, że jest to forum niemedyczne (a kiedyś było medyczne, z czym chcemy skończyć raz na zawsze), a jego przedmiotem jest "wymiana informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książkach Pana Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie".
Strasznie się wszyscy wrażliwi zrobili - nie można nic napisać, żeby nie dostać odpowiedzi, która świadczy o poczuciu bycia źle potraktowanym. Taka uwaga, że prosimy o przeczytanie Regulaminu nie wymaga w ogóle komentarza.

Czego to może być przyczyna?
To może być przyczyna dalszych problemów zdrowotnych.
Tak, toksemia jest pierwotną przyczyną wszelkich nieprawidłowości, do jakich dochodzi w organizmach żywych.

Oczywiście, jeśli sobie tego życzysz, mogę skasować Twoje posty, ale wątku szkoda ze względu na posty osób, które chciały pomóc i zaangażowały się w odpowiedzi. Jeśli jednak chcesz zostać, uzupełnij profil.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2009, 14:55 wysłane przez Grażyna » Zapisane
martynka
« Odpowiedz #6 : 12-06-2009, 09:58 »

Risho, ja na własnej skórze się przekonałam, że obfite okresy są sposobem, jaki organizm wykorzystuje, żeby pozbyć się świństw z organizmu. Mam endometriozę (przerost endometrium i endometrium poza macicą- krwawiące co miesiąc). Odkąd wdrożyłam metody opisywane w książkach i na forum problemy znacznie się zmniejszyły. Na początku oczywiście było gorzej - organizm jak tylko dostał szansę zaczął wyrzucać toksyny ze zdwojoną siłą (zwłaszcza po PMO). Postanowiłam to jakoś przetrzymać  i teraz, po półtora roku, mam znacznie mniejsze krwawienia i lepiej się czuję.

Ważna jest też dieta. Jedna z bliskich mi kobiet miała podobny problem jak ja. Ze względu na stan zdrowia (wynik leczenia tradycyjnego oczywiście) bała się wprowadzić miksturę od razu, więc zaczęła od diety. Efekt był taki, że dostała nie tylko miesiączkę wcześniej, ale tak obfitą, że się przestraszyła krwotoku. W efekcie niestety nie zdecydowała się na miksturę. Niektóry ludziom ciężko cokolwiek przetłumaczyć...

Ja po sobie widzę, że zdrowa dieta bardzo pomaga w oczyszczaniu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!