Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Antybiotyk a MO  (Przeczytany 22217 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #20 : 10-07-2007, 10:35 »

OK mniej więcej się zgadzamy tylko Pan jest bardziej radykalny w tych stwierdzeniach a ja bardziej wyrozumiały.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 10-07-2007, 10:54 »

Jakoś nie mogę się zdobyć na wyrozumiałość, gdy ktoś działa na własną szkodę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #22 : 10-07-2007, 11:54 »

Przed chwilą odpowiedział mi Pan w poście, że nie wiem co to mogą być za objawy. I jeżeli Pan tego nie wiem to ja nie mam zielonego, pojęcia. Będę oczywiście dalej pił bo wiem, że to zdrowe, a ryzyko myślę małe. Ale jeżeli z moją małą wiedzą np. dostanę agine z robnymi wypryskami na gardle to zapytam Pana o zdanie i jezeli rzeczy, które Pan mi podpowie nie pomogą to pójdę do lekarza bo nie będę miał innego wyjścia. Krótko mówiąc choroba przewyższy moje wiadomości. I o to mi chodzi w związku z wyrozumiałością.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 10-07-2007, 14:44 »

Jako niezbędny element wiedzy powinien Pan wiedzieć i to, że angina wcale nie jest chorobą (choć medycyna konwencjonalna tak to nazywa – celowo fałszując), lecz jest procesem usuwania z organizmu toksyn, a hamowanie tego procesu narazi Pana w niedalekiej przyszłości na prawdziwe choroby w postaci zmian zwyrodnieniowych czy powikłań organów wewnętrznych, np. serca, nerek, wątroby, albo układu hormonalnego.
W ogóle to chcę powiedzieć, że w antybiotykach nie ma niczego złego i w niektórych przypadkach są one wprost niezbędne. Jednak są to leki niezwykle agresywne i w związku z tym niebezpieczne, szczególnie ze względu na długofalowe skutki ich stosowania, a zmiany nowotworowe są finałem niefrasobliwego blokowania objawów oczyszczania organizmu, które niesłusznie nazywamy chorobami. Chodzi o to, że w większości przypadków, zamiast stosować antybiotyki wg widzimisię lekarza – lepiej po prostu dać się organizmowi wychorować.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #24 : 10-07-2007, 15:50 »

Zgadzam się co do wychorowania organizmu. Z anginą to mnie Pan zaskoczył gdyż nie wiedziałem tego jak podejrzewam 90% społeczeństwa. A może Pan w takim razie powiedzieć jak to się dzieje, że Pani (niedawno odpowiadał Pan jej na jednym z postów) miała u dziecka poanginowe jakieś powikłania. O co chodzi z tymi powikłaniami bo o tym słyszałem już tyle razy, tylko, ze jakoś ani razu tego nie miałem. I jeszcze dodatkowe pytanie co do anginy, jeżeli tak jest jak Pan mówi to ile czas umniej więcej trwa taka anigna i w jaki sposób organizm w tym okresie wspomagać, czy to sposoby typu, płukanie gardła wodą z solą, alocitem?
Zapisane
Mika-Pika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 05.12.2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #25 : 16-06-2009, 11:25 »

Dopisuję się do pytania Piotra, co z tymi powikłaniami? Mój syn 3 lata właśnie przechodzi anginę - ropne migdały. Nie podaję nic tylko nurofen po przekroczeniu temp. 39.8 C, herbata z miodem. Nie je 3 dzień, w nocy nawet śpi, nie marudzi, nie narzeka. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tego bez leków. Jest ciężko czy to wystarczy? Nie daje sobie przepłukać gardła. Pierwszy raz przechodzimy chorobę bez lekarstw i mam nadzieję, że damy radę.
Zapisane

mikapika
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #26 : 16-06-2009, 11:44 »

Jest ciężko czy to wystarczy?
Wystarczy. Ne zmuszaj syna do jedzenia.
Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #27 : 16-06-2009, 14:07 »

Mika-Pika. Moj maly rowniez dwa lata temu( mial dwa latka) przeszedl angine i bedac wtedy nowa i na forum i swiezo obeznana z ksiazkami mowiac szczerze balam sie. Akurat byla u mnie mama (ktora mnie wciagnela na forum) i to wlasnie ona przekonala mnie do zrezygnowania z antybiotyku. Bylam w panice gdzyz lekarz opisal mi wszystkie mozliwe powiklania jesli nie wezme atybiotyku z blokada pracy serca wlacznie. Do dzis dziekuje mamie ze nie pozwolila mi wpasc w panike i chorobe swietnie przeszlismy (choc przyznam ze wspomagalam sie homeopatia za porada u Pana Janusa). Oczywiscie tak jak pisze Monika, apetyt sam wroci. Nie zmuszac.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!