Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gorzki smak w ustach  (Przeczytany 58508 razy)
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« : 17-06-2009, 07:55 »

Witajcie,
postanowiłam założyć nowy wątek, bo w wyszukiwarce nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie: od kilku dni czuję co jakiś czas gorzki smak w ustach, pojawia się od czasu do czasu, nie zauważyłam żeby występował po zjedzeniu jakichś konkretnych pokarmów. Czytałam, że może to być spowodowane problemami z wątrobą, ale ja żadnych innych dolegliwości nie mam. Kila dni temu przestałam jeść chleb- zastąpiłam go trzema waflami ryżowymi dziennie, ale to chyba nie od tego?

Temat zawsze zaczynamy wielką literą; witamy się raz - w Przywitalni i to wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2009, 09:31 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 17-06-2009, 09:58 »

Jaką wartość dla Ciebie oraz dla czytających ma Twój post, skoro nie piszesz nawet, jaki wariant MO obecnie pijesz, a także jak wygląda Twój jadłospis. Prawdopodobnie przyczyną jest refluks albo niedostatek tłuszczu w pożywieniu, na skutek czego żółć nie uwalnia się stopniowo. Sok z cytryny w MO rozpuszcza złogi, ale zanim się to uda, warto zadbać o dietę
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.0 oraz pić koktajle błonnikowe z dodatkiem nasion ostropestu.
Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #2 : 17-06-2009, 10:08 »

Już uzupełniam:
obecnie piję wariant z citroseptem i olejem z pestek winogron, do tej pory nie miałam żadnych uciążliwych oznak oczyszczania. Jadłospis: rano przeważnie jajka, w różnej postaci, do niedawna chleb żytni razowy, grupo posmarowany masłem, jakieś warzywa. Na obiad: kasza, ryż brązowy lub młode ziemniaki, mięso, surówka, wcześniej w pracy zupa. Obiad jem dość późno, więc na kolację koktajl błonnikowy, przez kilka miesięcy z grejpfrutem, ostatnio - od kilku tygodni z truskawkami lub bananem.
Przez ostatnie ok. 10 dni ze względu na wyjazd miałam przerwę w piciu koktajlu (MO piłam), może to jest przyczyną? A może rzeczywiście za mało tłuszczu. Uwielbiam masło i jem go duże ilości ale nie jestem w stanie przełknąć tłuszczu w mięsie.
Raczej nie dolega mi reflusk i na pewno nie mam zgagi.
Od kiedy zmieniłam sposób odżywiania czuję się świetnie - tak lekko smile
Oczywiście pozostało jeszcze dużo do naprawienia (głównie grzybica pochwy), ale wierzę że będzie dobrze.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 17-06-2009, 10:17 »

No to nie wiem, po prostu musisz przetrwać. Skąd ta pewność, że to nie refluks, tak się właśnie czasami objawia. Sam wyjazd mógł też się przyczynić do wybicia z rytmu.
A tak na marginesie, czy Mistrz gdzieś zalecał koktajl z grejpfrutem - wprost przeciwnie, odradzał. To chyba rady z innego forum.
Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #4 : 17-06-2009, 14:18 »

Poczytałam o refluksie i przy okazji natknęłam się na posty dotyczące kuli w gardle, której nie mozna przełknąć. Ja też odczuwam coś takiego od kilku miesięcy. Nigdy nie miałam problemów z zatokami, katarami, alergią, ale teraz zaczęłam się zastanawiać czy może powinnam zacząć pić mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe. Czyszczą też przełyk, więc może byłyby odpowiednie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #5 : 17-06-2009, 14:24 »

Może być, spróbuj.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!