Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 20:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO z olejem z winogronowym a zaparcia  (Przeczytany 9622 razy)
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« : 29-06-2009, 21:12 »

Witam- piję MO od stycznia. Stosowałem 3 miesiące olej z oliwek, 3 miesiące z olejem kukurydzianym a teraz z pestek winogron.Żadnych problemów po oleju z oliwek nie miałem , z olejem kukurydzianym było gorzej , bo mnie "muliło", ale przeszło. Teraz ok. 2 tygodnie piję MO z olejem z pestek z winogron i jest problem, ponieważ mam problemy z zaparciami. Wcześniej wszystko było super. Diety nie zmieniłem, jadam to co zawsze. Koktajl błonnikowy piję raz dziennie lub co dwa dni. Proszę o pomoc i radę.


Błędy poprawiłam, ale już spacji nie będę poprawiać, jednak ostrzegam, że takie nieporządne posty będą kasowane.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2009, 21:28 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 29-06-2009, 21:41 »

Czy jesteś pewien, że to zaparcia, może jest to norma, którą Ty bierzesz za patologię. Nieważne, skoro źle się z tym czujesz, to może coś w tym jest.
Doradzić mogę przeczekanie i zwiększenie ilości wypijanego koktajlu do 2 porcji na dobę, przy zmniejszeniu ilości pestek z dyni  (do pół łyżki) i zwiększeniu w to miejsce ilości siemienia lnianego (do 2 łyżek). Jednak konkretnie doradzić nie mogę. Może więcej płynu, może maślankę (prawdziwą, bez dodatku mleka w proszku), może trzeba jeść zupy na kościach lub przestać jeść produkty zawierające wapń nieorganiczny -  nie znam Twojego jadłospisu. Jednak z czasem stolec powinien się unormować.

Nówka: http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7511.msg70712#msg70712
« Ostatnia zmiana: 29-06-2009, 21:51 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #2 : 29-06-2009, 22:46 »

Ja proponuję starym ludowym sposobem pić co godzinę trochę wody.
Zapisane
scriabin
« Odpowiedz #3 : 16-07-2009, 16:50 »

Ja od rozpoczecia etapu z olejem z pestek winogron srednio raz w tygodniu mam dzien w ktorym wyprozniam sie przynajmniej 3 razy, spadam na wadze i mam naprawde plaski brzuch. Pozniej w ciagu tygodnia brzuch tak jakby mi sie wypelnia, rosnie waga i wyprozniam sie raz, 2 razy dziennie. Co moze powodowac takie zatrzymywanie pokarmu w jelitach?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 19-07-2009, 18:47 »

Przyczyny są różne. Zanim organizm pod wpływem MO dokona działań naprawczych, trzeba przeanalizować sposób odżywiania, unikając zachowań, które mogą wywołać biegunkę bądź zaparcie, być może włączyć dietę prozdrowotną, a na pewno - koktajl błonnikowy. W trudniejszych przypadkach wspomóc się innymi naturalnymi metodami, przy biegunce - ryżem, przy zaparciach letnią wodą na czczo, itp. Czyli - wziąć zdrowie w swoje własne ręce. A przede wszystkim nie spodziewać się, że stan organizmu poprawi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ten stan może jeszcze potrwać jakiś czas (rok, a może dłużej) z różnym nasileniem i zależnie od różnych czynników z dietą na czele.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!