Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 05:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania dotyczące wdrażania DP i MO  (Przeczytany 10957 razy)
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« : 08-07-2009, 11:26 »

Witam, zaczynam wprowadzać DP w pierwszym etapie i wiecznie mam z tym jakieś problemy. Muszę uczyć
się na nowo gotować. Mam szereg pytań.

1. Jak zrobić majonez bez jajka, czy ktoś ma przepis. Boję się salmonelli. Już ją przeżyłam.
2. Czy przy MO mogę pić czerwoną herbatę typu Pu-Erh z cytryną, którą uwielbiam?
3. Czy w etapie I DP mogę dodawać do koktajlu błonnikowego resztkę wyciśniętej cytryny?
4. Czego dotyczy Uwaga 1 w DP?
5. Czy można jeść botwinkę na surowo?
6. Czy mógłby ktoś podać dokładne proporcje przypraw, wody i śmietany w koktajlach błonnikowych? Bo trochę mi jeszcze nie wychodzą?
7. Przy moim problemie bakterii tlenowych lub beztlenowych (pH 7,0, jak ocenił ginekolog wacko) jakie powinnam stosować kąpiele?
Przepraszam, że wszystko do jednego wątku, nie bardzo wiedziałam gdzie to podoklejać. A pytań dużo zanim zdążę wszystko przeczytać smile.
Pozdrowinki !
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 10:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 08-07-2009, 13:39 »

Proszę msn-wink.
Ad 1. Nie da się, ale można zrobić sos: Do słoiczka (np. po chrzanie lub musztardzie) włożyć po kolei: sok z cytryny (1-2 łyżki), łyżeczkę musztardy sarepskiej, 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju lnianego (innego), od II etapu DP - szczyptę cukru lub miodu na końcu łyżeczki, pieprz, sól - zakręcić i wstrząsać do uzyskania jednolitej emulsji. Jest to ilość np. do sałatki dla 1-2 osób.
Ad 2. Nie w I etapie DP, ale z MO nic się nie kłóci.
Ad 3. Tak.
Ad 4. Skrajnych przypadków, gdy komuś "szkodzi surowizna".
Ad 5. Pewnie, można do niej wkroić szczypior, ogórek, można dodać tłustej śmietany lub powyższego sosu.
Ad 6. A te przepisy są wystarczająco dokładne http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6010.0 i http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6028.0 ?
Ad 7. Nie musisz przecież stosować wszystkiego na raz - kąpiele możesz wdrożyć po kuracji polegającej na tamponowaniu pochwy alocitem, gdy wyniki badań się poprawią; to tak dla Twojego komfortu, bo nawet nie wiem, czy stanowi to przeciwwskazanie...
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #2 : 08-07-2009, 15:00 »

Dzięki bardzo za tak szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o kąpiele - nie mam żadnych alergii, poza pajączkami i trądzikiem w okresie jajeczkowania. O tamponowaniu poczytam i zacznę, bo mam skłonności do nadżerek. Po pierwszym dziecku nawet miałam już wypalankę.
    Jeśli chodzi o herbatę czerwoną, to zastanawiam się, dlaczego nie można pić w I etapie, jeżeli nie kłóci się z MO. Przecież nie jest to zielona, zabroniona przez Mistrza. Za czarną nie przepadam. smile
    Majonezu może poszukam w necie. W marcu byłam na pokazie garnków, gdzie prowadząca zrobiła taki majonez zupełnie bez jajka. Myślałam, że może ktoś się z nim spotkał.
    Czy mąka ryżowa albo gryczana jest w stanie zagęścić sos? Czy można z nich coś upiec?
« Ostatnia zmiana: 15-11-2009, 14:35 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 08-07-2009, 18:33 »

Lenko, chyba troszkę marudzisz. Pierwszy etap DP to tylko 3 tygodnie, zleci jak z bicza trzasł. Pani na pokazie mogła dopaprać czegoś, czego także nie powinnaś jeść, np. mleka w proszku, zresztą samo poszukanie nie zaszkodzi. A sos, o którym piszę, nie wystarczy? Twierdzę, że niedługo będziesz mogła jeść taki majonez, jak wszyscy.
Cytat
Przeciez nie jest to zielona zabroniona przez Mistrza. Za czarna nie przepadam.
To jest wszystko ta sama herbata, tylko inaczej przebiega proces fermentacji. A prawie wszystko co czerwone w I etapie jest niewskazane.
Z mąki też zrezygnuj w I etapie, nawet z gryczanej, po co sosy i to w dodatku gęste. Daj odpocząć jelitom. Można sosy co najwyżej wzmacniać wywarami z kości, które zawierają klajstrowaty kolagen (wtedy koniecznie dużo natki pietruszki, żeby go organizm lepiej przyswoił) http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7574.0 - zaliczyłam je do II etapu właśnie przez ten dodatek mąki. Tylko spróbuj, a szybko odwykniesz od zawiesistych sosów, zwłaszcza latem. Sosy powinny być naturalne - powstające w toku obróbki, tzw. sosy własne.
A o wypiekach na razie nie myśl. Jedząc w ten sposób nie będziesz miała ochoty na to, co powinnaś włączyć do swojej diety - na dobre białko, warzywa, koktajle błonnikowe. Widzę, że masz wielkie przywiązanie do tradycyjnej kuchni polskiej, ale trochę musisz to zmienić. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka.
« Ostatnia zmiana: 08-07-2009, 18:34 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 08-07-2009, 19:14 »

Gdy do duszenia mięsa doda się sporą ilość cebuli (teraz jest młoda, jeszcze lepsza) powstaje fajny naturalny sosik, a mięso wyraźnie zyskuje na smaku.
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 10:50 wysłane przez Solan » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 09-07-2009, 00:20 »

Dzięki za rady, uczę się smile I chyba też jestem trochę marudą smile Te przyzwyczajenia, złe przyzwyczajenia, dlatego przybyło kilogramów, ale łudzę się, że to od candidy i bakterii. smile
Pozdawiam
« Ostatnia zmiana: 20-06-2010, 10:50 wysłane przez Solan » Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #6 : 25-09-2009, 21:45 »

Jestem w połowie czytania i jeszcze nie przyswoiłam całej wiedzy. Chciałam się upewnić, czy ostrosept mogę zacząć dodawać do koktajlu błonnikowego od samego początku? Czy również go mielę?
Poza tym najbardziej denerwuje mnie klucha w gardle i gdzieś w podniebieniu. Czy zakraplanie wprowadzić od razu czy dopiero np. po kwartale?   frusty
« Ostatnia zmiana: 25-09-2009, 22:16 wysłane przez Skarabeusz2005 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!