Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Napój z kombuczy  (Przeczytany 9160 razy)
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« : 10-05-2008, 21:09 »

Spróbuj terapii kwasem herbacianym (kombucza). Jest to produkt naturalny przygotowywany na bazie herbaty (zielonej lub czarnej). http://grzyby.grzybnia.pl/content/view/11/24/

"Napój, który jest przyrządzany przy pomocy grzyba herbacianego kombucza, posiada silnie pobudzające działanie na przemianę materii, powoduje oczyszczanie krwi toteż stosowany jest przez wielu jako uniwersalny środek leczniczy. Wieloletnie badania prowadzone na całym świecie udowodniły, że napój z kombuczy wzmacnia układ immunologiczny, mikroflora kombuczy hamuje rozwój bakterii gnilnych i patogennych, reguluje przemianę materii, reguluje ciśnienie krwi, łagodnie odtruwa organizm, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, przeciwdziała zakłóceniom równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, cukry białka oraz tłuszcze zostają lepiej rozłożone dzięki czemu są lepiej spożytkowane przez organizm (tłuszcze się spalają a nie zostają odłożone w tkance tłuszczowej), efektywnie pobudzanie śliny i soków trawiennych w żołądku i trzustce przyspieszając perystaltykę jelit, skutecznie przywraca mikroflorę jelit po leczeniu antybiotykami..."
To standardowy opis działania kombuczy, ale po pół roku stosowania mogę powiedzieć, że nic w tym opisie nie jest przesadzone.
Zapisane
Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #1 : 15-04-2011, 17:11 »

Amdea, dalej stosujesz? Pytam ponieważ myślę o hodowli smile
« Ostatnia zmiana: 17-04-2011, 19:54 wysłane przez Aga » Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #2 : 15-04-2011, 21:04 »

Nadal stosuję, ale bardziej jako smaczny napój orzeźwiający, np. kombucza z czarnym bzem jest musująca i bardziej alkoholowa beer więc można sobie poeksperymentować smakowo. A jak kombucza postoi dłużej to się zmienia w ocet i można jej używać do MO zamiast soku z cytryny.
Małe, cienkie grzyby stosujemy jako plaster na większe skaleczenia.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2011, 21:10 wysłane przez Amdea » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #3 : 16-04-2011, 05:34 »

Nadal stosuję, ale bardziej jako smaczny napój orzeźwiający, np. kombucza z czarnym bzem jest musująca i bardziej alkoholowa

To znaczy, że kombucza nie działa już? Tu zacytuję:

"Napój, który jest przyrządzany przy pomocy grzyba herbacianego kombucza, posiada silnie pobudzające działanie na przemianę materii, powoduje oczyszczanie krwi toteż stosowany jest przez wielu jako uniwersalny środek leczniczy. Wieloletnie badania prowadzone na całym świecie udowodniły, że napój z kombuczy wzmacnia układ immunologiczny, mikroflora kombuczy hamuje rozwój bakterii gnilnych i patogennych, reguluje przemianę materii, reguluje ciśnienie krwi, łagodnie odtruwa organizm, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, przeciwdziała zakłóceniom równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, cukry białka oraz tłuszcze zostają lepiej rozłożone dzięki czemu są lepiej spożytkowane przez organizm (tłuszcze się spalają a nie zostają odłożone w tkance tłuszczowej), efektywnie pobudzanie śliny i soków trawiennych w żołądku i trzustce przyspieszając perystaltykę jelit, skutecznie przywraca mikroflorę jelit po leczeniu antybiotykami..."
To standardowy opis działania kombuczy, ale po pół roku stosowania mogę powiedzieć, że nic w tym opisie nie jest przesadzone

Czy też podziałała tak doskonale,  że już tylko smak i orzeźwienie pozostaje?
 
« Ostatnia zmiana: 16-04-2011, 07:03 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #4 : 17-04-2011, 19:46 »

Ani ja, ani nikt z moich najbliższych nie ma obecnie problemów z układem trawiennym, więc trudno mi napisać czy kombucza na nas działa czy nie. Traktuję więc tę ukwaszoną herbatę jako napój orzeźwiający. Ludzie, którym poleciłam kombuczę na refluks twierdzą, że działa.
Nie polecam jej malkontentom, bo u nich może przybierać dziwne formy:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!