Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ewusia - układ moczowo-płciowy, zmęczenie  (Przeczytany 14614 razy)
ewusia-dawidka
« : 13-07-2009, 21:20 »

Witam wszystkich serdecznie! Jestem kandydatką na Podopieczną i oto "moja historia":

1. Kobieta, 24 lata
2. Problemy fizyczne - infekcje pochwy: swędzenie, pieczenie, suchość miejsc intymnych, obrzęk, bardzo mocne upławy, gęste, twarogowate (grzybica i bakterie), problemy z pęcherzem: infekcje pęcherza, czasami pieczenie przy oddawaniu moczu, albo ciągłe uczucie parcia na pęcherz np przez dwie godziny, ale ostatnio rzadziej (wykryto bakterie w moczu), bardzo silne (potrafią wybudzić w nocy) bóle menstruacyjne w dwóch pierwszych dniach miesiączki od ponad roku, częste uczucie pieczenia oczu, częste mroczki przed oczami, rano uczucie niewyspania mimo że nawet spałam 11 godzin, zimne dłonie, uczucie zimna, gdy inni chodzą w koszulkach, mnie jest za zimno i muszę mieć ubraną bluzę, bulgotanie w brzuchu, ale nie takie jak jest się głodnym, dosyć częste dziwne pulsowanie w podbrzuszu, nie sprawiające bólu ,ale raczej denerwujące (jak ma się niedobory magnezu to powieka pulsuje, a u mnie w taki sposób pulsuje podbrzusze), ostatnio długotrwałe bóle kości ogonowej, albo czegoś w tym miejscu? Nie aż takie mocne, ale długotrwałe i uciążliwe po dłuższym czasie, trądzik na dekolcie, plecach, szyi i twarzy, łupież, swędzenie głowy, na głowie we włosach też pryszcze, które swędzą, albo dwutygodniowe rozwolnienia, albo regularne stolce, ale czasem zbyt zbite czasem za luźne, zauważyłam kilka razy trochę krwi na papierze toaletowym, czasem swędzenie odbytu, często po oddaniu stolca nie czuję się całkowicie wypróżniona. W czasie miesiączki, przez pierwsze dwa dni kiedy mam silne bóle brzucha, przy oddawaniu stolca ten ból się strasznie nasila, że kilka razy upadłam, tak mnie bolało, i przy oddawaniu stolca ten ból się utrzymuje, że aż łzy z bólu mi z oczu lecą, ale po oddaniu stolca to mija, mam to właśnie od czasu tych silnych bólów miesiączkowych, bywał też brak apetytu, ale obecnie nie.
Problemy psychiczne - brak wiary w wyzdrowienie, zmienne nastroje, krytykanctwo wobec innych, ataki płaczu, smutku, nerwowość, nagła złość, czasem depresja.

3. Od ponad dwóch lat nawracające infekcje pochwy, wracające początkowo co trzy miesiące, a później co miesiąc, teraz stale odczuwam dyskomfort, swędzenie, pieczenie, bardzo silne upławy, ale zażywam czopki dopochwowe propolisowe i jakoś wytrzymuje. Zaczęło się od antybiotyków, które lekarz mi zapisał na trądzik, chociaż nie miałam jakiś bardzo dużych z tym problemów, potem pojawiła się grzybica paznokcia u stopy, poszłam do dermatologa i znowu antybiotyki, z doustnych np trioxal, myconafine i wiele innych, brałam je codziennie np. przez dwa miesiące, tydzień przerwy i znowu. Potem zaczęły się stany infekcji pochwy, i kolejne antybiotyki mimo, że mówiłam, jakie leki biorę, to lekarze mieli to gdzieś (dzisiaj to wiem) jak dermatolog zapisał mi trioxal to ginekolog orungal, a przecież to są zamienniki... Badania (wymaz z pochwy) robione w grudniu 2008r. wykazały liczne bakterie e.coli więc na to dostałam kolejne antybiotyki. Ostatnie badania wymazu z pochwy (jakiś miesiąc temu robione) wykazały gronkowca złocistego, paciorkowce i candida al.1 - wszystkie bardzo obfity wzrost, a w moczu paciorkowce. Dostawałam też antybiotyki na pęcherz od urologów - niolcin i cipropol - nie pomogły. Cytologia wychodziła mi zawsze I-wsza grupa, brak nadżerek. Na grzybicę pochwy brałam wszystkie możliwe antybiotyki jakie są (naprawdę). Teraz stosuję czopki propolisowe do pochwy i piję propolis (kilka kropli rano, wieczorem i w południe - propolis w roztworze etylowym), czuję subtelną ulgę. Od maja nie pije alkoholu, oprócz właśnie w tej nalewce propolisowej, nie jem słodyczy, ale zdarzyło mi się zjeść np. naleśnika, albo wypić herbatę z miodem, piłam trzy miesiące citrosept i miesiąc sok z noni, po citrosepcie miałam słabsze zapalenia pęcherza i czułam ulgę. Nie mam już grzybicy na paznokciu, ale boję się, że wróci dlatego ciągle go polewam citroseptem, propolisem, albo olejkiem z drzewa herbacianego.

4. Odżywianie się w dzieciństwie - bardzo mało słodyczy praktycznie tylko na jakieś okazje typu urodziny, wesela, ulubione jedzenie jako dziecko to przede wszystkim mięso i warzywa oraz sezonowe owoce (ale bardziej warzywa i to z działki).
Odżywianie jako nastolatka - obiady domowe, ale i w szkole podstawowej w stołówce, czasem jakieś słodycze, ale sporadycznie, zawsze zjadałam na siłę śniadanie - mały kawałek chleba z masłem i szynką lub serem. Jedzenie nie sprawia mi jakiejś wielkiej przyjemności, nie mam problemów z waga, jestem szczupła.
Odżywianie po 18 roku życia - przestałam jeść mięso całkowicie i jadłam dwa razy w tygodniu rybę, często duszoną, czasem smażoną, dużo warzyw, czasem coś słodkiego, dużo kasz, jaglana, gryczana, soczewica, fasola, pieczywo razowe, ryżowe, wafle ryżowe. Jednak na tej diecie czułam się bardzo często głodna, mimo że ciągle jadłam i przytyłam 4 kg, które po zarzuceniu po 4 latach tej diety same zniknęły. Fast foody bardzo sporadycznie, pewnie raz na rok.
Obecnie - chcę przejść na dietę antygrzybiczą.

5. Studiuję, ale na ciężkich technicznych studiach, które w ogóle mi nie odpowiadają, wielki stres, szczególnie w sesji egzaminacyjnej, w pomieszczeniach jest bardzo zimno - marznę; zawsze w zimę miałam problemy z pęcherzem, katar, kaszel. Mieszkania studenckie - brudno, nieregularne jedzenie, dużo stresu, wiele przykrych sytuacji.

Chciałabym rozpocząć dietę od jutra - I-wszy etap i pić MO, postaram się pić koktajle. Czy dieta jest dla mnie szansą na wyleczenie?

Proszę pisać bardziej rzeczowo, krótsze zdania, kończyć je kropkami i następne zaczynać wielkimi literami.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2009, 06:17 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 13-07-2009, 21:24 »

Czy dieta jest dla mnie szansą na wyleczenie?

Szansą na wyleczenie jest zrozumienie tego jak masz postępować ze swoim organizmem, jeżeli mu pomożesz to on ci odpowie zdrowiem.

Czytałaś książki Mistrza? Znasz forum profilaktyczne i zasady?

Zacznij od początku http://bioslone.pl/forum/index.php?board=20.0 , http://bioslone.pl/forum/index.php?board=29.0

« Ostatnia zmiana: 13-07-2009, 21:26 wysłane przez Laokoon » Zapisane
ewusia-dawidka
« Odpowiedz #2 : 14-07-2009, 22:32 »

Laokoon, nie czytałam jeszcze książek bo dopiero co zakupiłam i czekam na przesyłkę, znam ogólne zasady diety, ale ciężko mi będzie ją wprowadzić gdyż mieszkam w dwóch miejscach i ciągle w sumie jestem poza domem, nie mam pojęcia co jeść np. na mieście, kiedy pić koktajle, bo ciągle mnie nie ma w domu, ale mam nadzieje, że to się zmieni niedługo. Jak na razie to odstawiłam alkohol, słodycze, proste węglowodany i gluten. Teraz zamierzam wprowadzić MO (od jutra) i muszę załatwić sobie pestki dyni, żeby w końcu zacząć robić koktajle.


« Ostatnia zmiana: 15-07-2009, 06:17 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #3 : 14-07-2009, 22:52 »

Rozumiem, nie tylko tobie nie jest łatwo. Każdy ma jakieś ale... ale to do ciebie należy decyzja czy chcesz dbać o zdrowie. Podstawy, to nie tylko informacje co robić, ale także wiedza jak to wszystko działa. Jeżeli nie zajmiesz się zgłębianiem wiedzy na temat tego jak funkcjonuje organizm, to niedługo dojdziesz do jakiegoś punktu, w którym stwierdzisz że nic tu się nie zgadza. Dlatego na początku, zanim się coś zastosuje, dobrze jest wiedzieć też po co i jak i dlaczego, aby za chwile nie okazało się że obiecano ci złote góry, a tu trzeba ciężko zapracować na nie.
Oczywiście sposoby wypracowane przez Mistrza czy też przytaczane za medycyną ludową są jak najbardziej prawdziwe i skuteczne ale należy mieć świadomość w jakich sytuacjach i jak je stosować.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2009, 23:11 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 14-07-2009, 23:06 »

znam ogólne zasady diety, ale ciężko mi będzie ją wprowadzić gdyż mieszkam w dwóch miejscach i ciągle w sumie jestem poza domem, nie mam pojęcia co jeść np. na mieście
Na mieście obowiązuje generalna zasada - unikać potraw wysoko przetworzonych, zawierających mąkę i cukier. W miarę możliwości planować posiłki na następny dzień i twardo się tego trzymać.
Koktajl - jeśli chodzi o ziarna - możesz chwilowo robić na samym siemieniu lnianym. Sezon trwa i niedługo pojawią się zarówno pestki dyni, jak i słonecznika, a także świeży ostropest.
Pyszny jest koktajl z arbuza i banana http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4685.msg72365#msg72365
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6028.0
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6010.0
Zapisane
ewusia-dawidka
« Odpowiedz #5 : 17-07-2009, 21:46 »

Dzisiaj chciałam zrobić sobie koktajl, ale zaczęłam się zastanawiać czy te ziarna mają być w łupinach i z łupinami je miksujemy i wypijamy? Na mieście jest trochę problem bo wycofałam z jadłospisu produkty z glutenem i nie wiem co jeść skoro nie mogę jeść kanapek, nawet z chleba razowego.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2009, 11:09 wysłane przez Rysiek » Zapisane
ewusia-dawidka
« Odpowiedz #6 : 18-07-2009, 09:46 »

A chciałam jeszcze zapytać czy mogę nadal stosować tą nalewkę propolisową (propolis 20%) bo to w końcu zawiera alkohol i czy nadal powinnam stosować czopki dopochwowe propolisowe bo muszę przyznać, że mi to daje ulgę szczególnie jak razem stosuje, ale nie wiem czy powinnam?
« Ostatnia zmiana: 18-07-2009, 11:10 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 21-07-2009, 09:00 »

Cytat
dzisiaj mam nasilone oznaki grzybicy pochwy, swędzi i piecze. Od kilku dni pije MO czy mój organizm zaczął wydalać toksyny i dlatego tak jest? Dziś zaczęłam pić zioła na infekcje układu moczowego, czy może powinnam się wstrzymać przez te wzmożone objawy infekcji pochwy? Czy nikt mi nie odpisuję bo piszę jakieś głupoty? Stwierdziliście, że się nie nadzieję, że nie rozumiem idei forum? Może i mało wiem, ale jestem gotowa trzymać się zasad byleby pokonać toksyny.
Za mało nas, żeby po każdym poprawiać. Posty z łamaniem zasad pisowni (tu: rozpoczynanie małą literą) są kasowane.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #8 : 21-07-2009, 10:22 »

Ewusiu! Szanuj Grażynkę i stosuj się do Jej próśb o staranną pisownię. Kiedyś matura do czegoś zobowiązywała. Czyżby aż tak bardzo się zmieniło? Twoje posty świadczą o nieznajomości lektur obowiązkowych. Studia powinny uczyć samodzielnego zdobywania informacji. Masz wyszukiwarkę u góry i wpisz w nią swoje pytania. Do koktajlu nasiona w łuskach. Jeśli przeczytałabyś najnowszą publikację Mistrza wiedziałabyś co zrobić z propolisem. Odstawić. Na dolegliwości ginekologiczne - tamponowanie alocitem ( i chyba poleca się też tu jakąś maść - nie pamiętam bo nie miałam tego problemu - na pewno znajdziesz informację na forum). Po odstawieniu glutenu i żywności wysokoprzetworzonej a lepiej wdrożeniu DP powinien Ci przestać doskwierać świąd pochwy. Grażynka jest tylko JEDNA. Nie traktuj mego postu jako zgryźliwości czy uszczypliwości ale prośbę o szacunek dla Niej i dla Nas  biggrin. Czytaj, czytaj i ucz się czyli weź swoje zdrowie we własne ręce.

Oczywiście jak traktujesz to wszystko poważnie to uzupełnij profil smile
« Ostatnia zmiana: 21-07-2009, 11:34 wysłane przez Pablo » Zapisane
ewusia-dawidka
« Odpowiedz #9 : 23-07-2009, 09:00 »

Przepraszam Grażynko za ten błąd w pisowni. Czasami każdemu się zdarzy. W ogóle to tak się zastanawiam, czy osoby nie wykształcone, które mogą popełniać błędy w pisowni, nie mają wstępu na forum?  Zresztą jak wiadomo "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". Mimo wszystko postaram się nie popełniać błędów, będę bardziej uważna.
Książki zamówiłam dwa tygodnie temu, a jeszcze nie doszły. Pisałam, że jeszcze ich nie czytałam, ale przeczytam na pewno. W sumie to macie rację, za szybko się zarejestrowałam na forum, mogłam je najpierw przeczytać. Dlatego dalej będę czytać forum i odezwę się za jakiś czas jak przeczytam książki pana Słoneckiego i będę miała "poważniejsze pytania". Na razie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź Iza38K.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #10 : 23-07-2009, 09:57 »

Ewusiu! Prawdziwe bogactwo to forum profilaktyczne. Na forum antymedycznym znajdziesz bezcenne wskazówki praktyczne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!