Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 01:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap II  (Przeczytany 259189 razy)
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« : 22-08-2009, 07:59 »

Czy w II etapie diety pomidory i przeciery są bezwzględnie "zakazane" czy jeśli się je w miarę toleruje można chrupać,tym bardziej, że teraz jest sezon ? Sądzę, że mój organizm nie reaguje na nie gorzej niż na inne warzywa.
Co z awokado ? Dlaczego jest aż tak znienawidzone ? Można zjeść od czasu do czasu ?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 22-08-2009, 10:23 »

Cytat
Czy w II etapie diety pomidory i przeciery są bezwzględnie "zakazane"
Zalecenia są jednoznaczne - sygnałem do zakończenia drugiego etapu diety jest ujemny wynik testu buraczkowego, a wówczas dopiero można ostrożnie spróbować wprowadzić pomidory.

Cytat
Co z awokado? Dlaczego jest aż tak znienawidzone?
Dlaczego znienawidzone? Znalazłoby się zapewne wiele innych owoców niewymienionych w "instrukcji". Wówczas należy postąpić z nimi jak z podobnymi owocami, do których należą albo są podobne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #2 : 22-08-2009, 10:37 »

Zalecenia są jednoznaczne - sygnałem do zakończenia drugiego etapu diety jest ujemny wynik testu buraczkowego, a wówczas dopiero można ostrożnie spróbować wprowadzić pomidory.
Problem polega na tym, że w moim przypadku test buraczkowy wyszedł ujemny, a moje trawienie, reakcja na pokarmy i ogólny stan to "rozbój w biały dzień". Może źle przeprowadziłem test, sam już nie wiem. Po wypiciu na noc lekko rozcieńczonego soku, rano w moczu nie było śladu, natomiast jak zjem buraki, to mocz się mocno zabarwia.

A do czego podobne jest awokado? smile

« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 18:20 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #3 : 22-08-2009, 18:18 »

Test buraczkowy, aby był miarodajny, należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=248.0
Cytat
A do czego podobne jest awokado ?
Do niczego, można by powiedzieć, że jest to coś pośredniego między gruszką (bo ma podobny kształt) a oliwką (bo zawiera tłuszcz), ale takie porównanie niczego nie wyjasni. Gruszka jest słodkim owocem, a awokado zawiera niewielką ilość węglowdanów, ale słodkie nie jest. Oliwka jest trzy razy bardziej tłusta, niż awokado. Awokado można bezpiecznie stosować w DP, na przykład w sałatkach lub surówkach albo w zastępstwie masła, na lambasach. Dla wielu awokado bez przypraw jest mdłe i dlatego dobrze się komponuje z cebulą, czosnkiem, porem, pieprzem, solą, koperkiem, szczypiorkiem, kurkumą, jajkami (np. na twardo). Nie jest to jednak warzywo tradycyjnie stosowane w naszym klimacie/rejonie geograficznym, a więc i wprowadzanie go do diety powinno być rozważne, to jest nie powinno na stałe zastapić naszych tradycyjnie stosowanych warzyw.
Zapisane
piotr7000
« Odpowiedz #4 : 22-08-2009, 18:54 »

Czy można wypić więcej soku z buraka niż 50ml zalecanych w teście (np. pół szklanki)
 i czy wpływa to na wynik testu?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #5 : 22-08-2009, 21:05 »

Czy można wypić więcej soku z buraka niż 50ml zalecanych w teście (np. pół szklanki)
 i czy wpływa to na wynik testu?

Ja przygotowałem sok w blenderze, bo nie mam sokowirówki tzn włożyłem małego buraka i zalałem wodą tak aby dało się całość zmiksować, następnie przecedziłem przez sitko i wypiłem ok pół szklanki.

Dziękuje Grażynie za odpowiedź na temat awokado.
Zapisane
Nina
« Odpowiedz #6 : 27-08-2009, 23:19 »

Witam!
Mam pytanie: czy przy diecie prozdrowotnej można w drugim etapie podać dziecku czarną jagodę? Nie jest ona wymieniana w żadnym etapie.
Dwuletniemu synkowi nie podaję MO. Stosuję jedynie dietę wraz z koktajlem. Synek ma alergię na wiele produktów, ale ostatnio (dzięki tej diecie) reakcje skórne w zgięciach kolan prawie zanikły. Kupka zaczęła być prawidłowa, niestety dzisiaj znowu pojawiła się lekka biegunka i nie wiem, czy to od dodania do koktajlu pestek z dyni (synkowi  posmakowały i jadł je od 2 dni samodzielnie), czy też od kabaczków, czy od czarnych jagód, a może od buraka? Bardzo proszę o jakąś radę? Pokrzywka nie pokazała się, chociaż nóżki trochę go swędziały.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 18:21 wysłane przez Solan » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 28-08-2009, 00:10 »

Mogło się pojawić uczulenie na jagody. Należy włączać jagody w trzecim etapie (na zasadzie analogii z malinami, poziomkami, aronią itp.) i to z zachowaniem środków ostrożności. W DP nie należy w tym samym dniu włączać dwóch różnych produktów, które wcześniej były zabronione (np. jednego dnia owoce, drugiego buraki).
Zapisane
Ceo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2009.
Wiadomości: 91

« Odpowiedz #8 : 30-08-2009, 20:38 »

Mam pytanie odnoście komponowania posiłków w II etapie DP.

Śniadanie:
Szynka (wędzona, domowej 'roboty') grubo położona na waflu ryżowym, grubo posmarowanym masłem z pomidorem i dużą ilością cebuli.
Ok. 3ech sztuk.
/lub/
Kasza jaglana z wodą, masłem i miodem (jedzone w formie zupki).

Obiad:
Mięso/sosy razem z kaszą gryczaną/jaglaną/białym ryżem i surówki.
/lub/
Kotlety schabowe/ryba otoczone mąką kukurydzianą + reszta j.w.

Czy mięso mogę jeść razem z kaszą/ryżem czy oddzielnie?

Kolacja:
Tak, jak śniadanie, lub jajecznica.

Proszę o ewentualne uwagi odnoście tych posiłków.

Odkąd zacząłem pić MO pije również koktajl cytrynowy, nie słodzony. Jeden dziennie, 2h po kolacji.
Nie mam żadnych objawów oczyszczania. Czy mogę wprowadzić herbatkę z Citroseptem?
Wiem, że koktajl cytrynowy jest dozwolony później, jednak jestem na diecie już od listopada, więc pozwoliłem sobie na taką modyfikację i jak pokazują objawy (a raczej ich brak) słusznie. Nie mam żadnych problemów.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 30-08-2009, 21:04 »

Śniadanie:
Szynka (wędzona, domowej 'roboty') grubo położona na waflu ryżowym, grubo posmarowanym masłem z pomidorem i dużą ilością cebuli.
Ok. 3ech sztuk.
Ciekawe, jak coś takiego można jeść - chodzi mi o tę piramidkę. Chyba wygodniej byłoby kroić mięso (szynkę) na talerzu, obok mieć kawałki pomidora z cebulą i to wszystko zagryzać waflami z masłem, no ale skoro Ci tak wygodnie... może przez tę niewygodę szybciej odzwyczaisz się od tzw. "kanapek", bo to durny i niezdrowy wynalazek. Tak na marginesie - nie za wcześnie w II etapie na pomidory?
Kasza bardziej byłaby wskazana na kolację, po węglowodanach bowiem sen jest lepszy.
Na śniadanie organizm domaga się raczej białka, a więc - jajek. Poczytaj w innych wątkach z poradami dietetycznymi, zwłaszcza w Bloku dla początkujących. Obiad w porządku, ale przydałaby się zupa na kościach - patrz w dziale kulinarnym. Rozdzielność białek od węglowodanów stosują osoby, które chcą zeszczupleć oraz ci, którym łączenie wyraźnie szkodzi.

Na herbatkę z citroseptem jest o co najmniej pół roku za wcześnie. To silny środek. Podobnie, jak kuracja koktajlem cytrynowym, a zresztą 1 koktajl to jeszcze nie kuracja. Radzę pić smaczne koktajle z warzyw i owoców sezonowych, a kurację z prawdziwego zdarzenia (2-3 koktajli cytrynowych) http://www.bioslone.pl/koktajl przeprowadź, gdy już organizm będzie dostatecznie oczyszczony. Kuracja ta wzmaga bowiem apoptozę komórek, działa podobnie jak kosztowna kuracja detoxem i stanowi dopełnienie wcześniejszego oczyszczania.
Zapisane
Ceo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2009.
Wiadomości: 91

« Odpowiedz #10 : 30-08-2009, 21:24 »

Pomidory mi nie szkodzą.
Jadłem je od początku. Co w nich złego?

Co do kanapek, tak mi wygodnie smile

Mogę dodać do koktajlu banana/jabłko? Czy nie można tych owoców "nadużywać"?

Dziękuję z wszystkie uwagi.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2009, 21:46 wysłane przez Ceo » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #11 : 30-08-2009, 21:33 »

Cytat
Co w nich złego?
Barwnik, który często uczula, może Ciebie nie uczula, ale na oko trudno to stwierdzić - różnie się to objawia, na przykład uporczywym trądzikiem.

Cytat
Czy nie można tych owoców "nadużywać"?
Nadużywać ich nie należy, ale trochę do koktajlu można, skoro inaczej nie da się wypić. W miarę możliwości lepiej stosować koktajl warzywny http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6010.0
Cytat
mi tak wygodnie
Albo "tak mi wygodnie" albo "mnie tak wygodnie" - popraw to i przeczytaj http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=5280.0 nie lubimy tu ignorowania zasad poprawności języka.
Zapisane
ewabrak
« Odpowiedz #12 : 30-08-2009, 21:47 »

Cytat od: Mistrz
W celu przeprowadzenia testu należy wypić 50 ml świeżego soku z czerwonego buraka, nie prędzej niż dwie, trzy godziny po posiłku, i po czterech godzinach sprawdzić kolor moczu.


Po czterech godzinach od wypicia soku, czy od posiłku (czyli ok. 2 godziny po wypiciu soku)?
Zapisane
Ceo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2009.
Wiadomości: 91

« Odpowiedz #13 : 30-08-2009, 21:48 »

Czy ja ignoruje zasady poprawności języka?
To już jest pedanteria

Rozumiem jednak, poprawiłem.


A czy ziemniaczki ugotowane w mundurkach będą bardzo złe?
Czy lepiej się ich unikać?

Mam problem z utrzymaniem wagi. Zawsze byłem bardzo chudy i teraz dodatkowo tracę na wadze.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #14 : 31-08-2009, 19:27 »

"Lepiej się ich unikać" ... msn-wink i zastąpić kaszami ze skwarkami, tak myślę.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
romanekk
« Odpowiedz #15 : 09-09-2009, 15:42 »

Za kilka dni przechodzę na drugi etap diety i w związku z tym mam kilka pytań:
- to w końcu można jeść słodkie i czerwone jabłka czy lepiej ich unikać i zastąpić zielonymi/kwaśnymi?
- ziemniaki w mundurkach ugotowane można jeść w 2 etapie diety, ale ugotowane bez skórki już nie? i jaka jest różnica między pieczonymi ziemniakami a np smażonymi? i czy w ogóle można piec ziemniaki bez skórki w piekarniku np? smażonych ziemniaków pewnie nie wolno, a tak bym sobie chętnie zjadł frytki Smutny
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #16 : 09-09-2009, 16:44 »

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść.
Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę"
- święty Paweł w którymś ze swoich listów.

Jeśli mam wątpliwość, to nie jem. A jeśli chcę zjeść, to traktuję to jako eksperyment i obserwuję, jak mój organizm się potem zachowa.
Na Twoim miejscu spróbowałabym ziemniaczki w mundurkach z dużą ilością surówki.
A czy pieczone, czy smażone - to zależy w jakim stanie jest Twój przewód pokarmowy, ja wiem, że dziś mogę sobie pozwolić nawet na frytki, a Ty? Sam zdecyduj.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #17 : 10-09-2009, 08:44 »

Zauważyłem, że po zjedzeniu gotowanych warzyw nie przelewa mi się tak w brzuchu jak po surowych. Chciałbym przejść przez te etapy:
Cytat
- 3/4 got. i 1/4 blanszowanych;
- 2/4 got. i 2/4 blansz.;
-1/4 got. i 3/4 blansz.;
- 4/4 blanszowanych;
- 3/4 blanszowanych i 1/4 surowych;
- 2/4 blanszowanych i 2/4 sur.;
- 1/4 blansz. i 3/4 sur.;
- 4/4 surowych.
Co jaki czas przechodzić do kolejnych etapów ? Kilka dni ?
Czy marchewkę mogę w II etapie zblanszować ?
Co zrobić z owocami do koktajlu,również zblanszować ?
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #18 : 10-09-2009, 11:28 »

Znalazłem już odpowiedź dotyczącą zmiany etapów w Archiwum wiedzy - chciałbym się dowiedzieć jednak czy owoce do koktajlu też podgotować lub blanszować ? Ostatnio przeszedłem I etap DP gdyż wcześniej go nie przeprowadzałem i teraz wolałbym owoców kolejny raz nie odstawiać.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2009, 11:45 wysłane przez Riddick » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #19 : 10-09-2009, 13:15 »

Do koktajlu dajesz niewielką ilość owoców, więc ja nie widzę powodu, dla którego trzeba by je było co najmniej blanszować. Jeśli jakiś owoc Ci zaszkodzi, to szukaj innego - metodą prób i błędów. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 18:08 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!