Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap II  (Przeczytany 256536 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #240 : 30-06-2014, 05:55 »

6. Jeśli w którymś etapie wdrażania mikstury oczyszczającej wystąpią gwałtowne objawy przesilenia chorobowego, to należy przerwać jej stosowanie, zaczekać aż te objawy ustąpią całkowicie, a następnie ponowić próbę, rozpoczynając od ¼ tej dawki, która wywołała owe objawy. Dalej postępować jak punkcie 5.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #241 : 03-07-2014, 12:16 »

Ok. Miksturę zacznę pić ponownie po całkowitym ustąpieniu problemów z żołądkiem. Teraz sytuacja przedstawia się następująco, żołądek trochę się uspokoił ale musiałem zrezygnować z jedzenia jaj na śniadanie ponieważ po ich spożyciu mam cały dzień biegunkę, mdłości i bóle brzucha, wcześniej tak samo było po długotrwałym okresie jedzenia marchewki (tak może być również po kiełbasie której nie jadłem od momentu wystąpienia dolegliwości). I teraz pytanie, czy tak długotrwałe i systematyczne spożywanie tych pokarmów nie spowodowało tego, że dostałem na nie alergii skoro tak po nich reaguję. Jak to powiązać (połączyć) z przesileniem chorobowym?
Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #242 : 05-07-2014, 14:35 »

Z marchewką trzeba ostrożnie. Wystarczy zjeść 100g, aby zaspokoić przeciętne zapotrzebowanie na witaminę A, której nadmiar organizm nie wydali. Sam kiedyś przesadziłem z marchewką i byłem od tego pomarańczowy. Nadal od niej mnie odpycha. Co do jaj, to jak szkodzą - przestań jeść na jakiś czas. To raczej nie alergia na te produkty, tylko swego rodzaju przesyt i organizm daje o tym znać w taki sposób.
Zapisane
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #243 : 07-07-2014, 23:15 »

Zauważyłem, że pijąc posłodzone napoje lub herbatę mniej boli mnie żołądek. Tak jest od dwóch tygodni, kiedy to przechodziłem opisane tu wcześniej problemy z układem pokarmowym. Czy w związku z tym na jakiś czas tzn. do całkowitego ustąpienia dolegliwości żołądkowych dodawać niewielkie ilości cukru do herbaty. Mam też problem z utrzymaniem II etapu diety z uwagi na nietolerancję takich pokarmów jak jaja, kiełbasa, marchew, kiszonki, surowe owoce. Doszło do tego, że po 18 miesiącach bezwzględnej diety mam mało opcji do przyrządzania śniadań i kolacji, co powoduje wpadki typu buła z masłem i wędliną, serek wiejski, ser żółty. Czy takie odstępstwa od diety zniweczą całkowicie proces gojenia jelit.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #244 : 08-07-2014, 08:07 »

Odstępstwa nie zniweczą całkowicie procesu leczenia, na pewno spowalniają, ale dieta, to dieta, a nie normalne jedzenie dlatego wymaga rezygnacji ilościowej i jakościowej. 
Jak wiesz każdy etap DP ma na celu osiągniecie jakiegoś celu i dlatego trzeba patrzeć czy ten cel został osiągnięty?

Pan Józef  tłumaczy, że:
Cytat
W gruncie rzeczy, każda dieta polega na ilościowym i jakościowym ograniczeniu substancji odżywczych, więc na dłuższą metę taki sposób odżywiania jest po prostu szkodliwy. A zatem dieta nie powinna być celem samym w sobie, a jedynie w miarę krótkim incydentem na drodze do zdrowia
Zatem nie można być ciągle na diecie gdyż:
Cytat
Prawidłowym sposobem odżywiania się człowieka, potomka paleolitycznego myśliwego-zbieracza, jest mięso zrównoważone surówkami, urozmaicone jajkami, orzechami, owocami, grzybami i innymi darami natury, natomiast do jedzenia produktów przetworzonych przez przemysł spożywczy ani nasz przewód pokarmowy, ani organizm jako całość ewolucyjnie przystosowane nie są.

Dlatego wydaje się najlepszy zmobilizować siły i te etapy DP przejść zgodnie z planem by móc przejść do prawidłowego odżywiania.
Poszukaj też w dziale kulinarnym podpowiedzi na to jakie jeść śniadania i kolacje. To nie musi być urozmaicone, ma być smaczne i z takich produktów jakie odpowiadają Twojemu organizmowi.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Bigos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.2010
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #245 : 28-11-2014, 18:30 »

Czy w drugim etapie diety prozdrowotnej mogę spożywać zsiadłe mleko?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #246 : 29-11-2014, 18:21 »

Cytat
Czy w drugim etapie diety prozdrowotnej mogę spożywać zsiadłe mleko?

Nie można.
Zapisane
Bigos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.2010
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #247 : 30-11-2014, 00:04 »

A dlaczego nie można?
Pytam, bo od jakiegoś czasu mam ochote na zsiadłe mleko, do tego kiszona kapusta i czosnek smile.

 
Zapisane
Kwartowa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 01.11.2014
Skąd: Kraków
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #248 : 06-12-2014, 16:23 »

Kiedy mogę zjeść kokos, awokado, i daktyle.  Jestem w drugim etapie diety prozdrowotnej i wdrażam sukcesywnie produkty dozwolone w drugim etapie i nie wiem kiedy mogę to wprowadzić.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2016, 09:14 wysłane przez Gloria » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #249 : 06-12-2014, 19:17 »

Kwartowa, pamiętasz jak zwróciłem uwagę, żebyś pisała po polsku?
Poczytaj tu, ale bardzo wnikliwie: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Generalnie nie wydziwiamy z jedzeniem.
Zapisane
Kwartowa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 01.11.2014
Skąd: Kraków
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #250 : 07-12-2014, 00:06 »

Nie wydziwiam z jedzeniem...  Uwielbiam kokos,  awokado i daktyle dlatego o te owoce pytam i chciałabym je zacząć jeść tylko nie wiem kiedy, ale chyba po calkowitym zakończeniu diety, czyli po trzecim etapie bo tutaj nic na temat tych owoców nie ma http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
 tłumaczę dlaczego.... z kokosa robiłam mleko roślinne, ponieważ mleko krowie jest nie zdrowe dla dorosłych jedynie dla cieląt. Z awokado sałatkę lub samo dla smaku, a daktyli używałam zamiast cukru i moim zdaniem to jest zdrowe.  Wiem ze te owoce nie rosną u nas ale banany i arbuzy również...
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #251 : 07-12-2014, 13:53 »

Wręcz śmieszne ze wam to przeszkadza przecież nie jesteśmy na portalu pisowni po polsku

Wręcz przeciwnie. Piszemy po polsku, a nie bełkoczemy. Brak tej klawiatury nie usprawiedliwia zaczynania zdania małą literą albo niestawiania kropki na końcu zdania. Dzieci w szkole podstawowej piszą lepiej. Poprawiałam ortografię i interpunkcję, a nie takie podstawy. Zwyczajnie wstyd (być powinno).

A jakby podać pani ulubioną potrawę na brudnym talerzu? Nie ma znaczenia?
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #252 : 07-12-2014, 14:21 »

Witam jestem tu nowa,  i nie mogę się odnaleść tutaj, chciałam się dowiedzieć tylko kiedy mogę zjeść kokos, awokado, i daktyle.  Jestem w drugim etapie diety prozdrowotnej i wdrażam sukcesywnie produkty dozwolone w drugim etapie i nie wiem kiedy  mogę to wprowadzić bardzo proszę o poradę z góry dziękuję

Dwie minuty spędzone z wyszukiwarką i wiemy, że awokado od III etapu.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5633.msg58704#msg58704
 
Daktyle to czysta bomba węglowodanowa. Miód także, a miód jest dozwolony od II etapu. Więc daktyle do słodzenia nie powinny być problemem, byle się nimi nie zajadać. Dobre są do "słodzenia" KB, o czym można doczytać niżej (w artykule).

Co do kokosu - od III etapu.

ale chyba po calkowitym zakończeniu diety, czyli po trzecim etapie

A jak idzie z czytaniem? Bo nie wiem, może ja czytać nie umiem, ale widzę że DP ma cztery etapy.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:09 wysłane przez Kamil » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #253 : 07-12-2014, 14:44 »

A jakby podać pani ulubioną potrawę na brudnym talerzu? Nie ma znaczenia?
Słaby argument Nieboraczku, ja bardzo lubię być częstowany kaszanką i ogórkami podanymi na gazecie.

Wszyscy najeżdają na ciebie Kwartowa, wymagasz więc trochę wsparcia. Otóż na całe szczęście nie ma przymusu pisania na tym forum.
Zapisane
Kwartowa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 01.11.2014
Skąd: Kraków
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #254 : 07-12-2014, 15:30 »

No właśnie przymusu nie ma! Kamilu czytać umiem i to ze zrozumieniem. Co do czwartego etapu diety nie jem glutenu, dlatego mnie etap czwarty DP mnie nie dotyczy, dlatego napisałam ze po zakończeniu DP trzeciego etapu. No chyba ze jest przymus wdrażania glutenu mimo wszystko.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #255 : 07-12-2014, 16:49 »

A jakby podać pani ulubioną potrawę na brudnym talerzu? Nie ma znaczenia?
Słaby argument Nieboraczku, ja bardzo lubię być częstowany kaszanką i ogórkami podanymi na gazecie

No właśnie. Niesłusznie wykasowałam to, co napisałam pierwsze. Na gazecie nie jest źle. Na talerzu na którym ktoś już zwrócił zjedzone, gorzej.
Zapisane

Tamtam
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2015
Skąd: małopolska
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #256 : 05-05-2015, 14:04 »

Niedługo przechodzę na II etap DP, czy z ciepłych napojów można pić coś innego niż tylko herbatę ewentualnie słabą kawę? Pytam ponieważ ewidentnie mi czarna herbata nie służy, nawet przy piciu bardzo słabej czuje pieczenie w gardle. I etap DP jakoś wytrzymałam ale brakuje mi gorących napojów. Czy można właczyć zieloną lub białą herbatę ewentualnie jakieś ziołowe, prosze o opinię bardziej doświadczonych
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #257 : 05-05-2015, 14:56 »

Musisz pamiętać, że:

"Leki i paraleki, których nie należy stosować w trakcie trwania diety to:

    antybiotyki,
    probiotyki,
    leki chemiczne, homeopatyczne oraz ziołowe,
    doustne środki antykoncepcyjne,
    wszelkie suplementy diety,
    herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone,
    czosnek* oraz preparaty czosnkowe,
    zioła oczyszczające."

Do picia najlepiej jednak nadają się zwykle herbaty lub woda. Jeśli Ci nie służą to w II etapie można już włączyć owoce takie jak:

    jabłka,
    gruszki,
    agrest,
    brzoskwinie.

Owoce są najlepszym źródłem wody dla Twojego organizmu. Jedząc je co jakiś czas nie powinnaś czuć pragnienia.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #258 : 05-05-2015, 15:19 »

Najlepszym źródłem wody jest woda. Owoce nie są specjalnie człowiekowi potrzebne, wbrew obiegowym opiniom trudno sie trawią, jedno co posiadają dobrego to właśnie tę wodę, ale nie powód, aby nimi zastępować napoje.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2015, 15:23 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #259 : 05-05-2015, 18:06 »

Moje dzieci mając wybór do śniadania czy kolacji najczęściej proszą o wodę.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!