Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co się zmieniło po wykluczeniu z diety glutenu.  (Przeczytany 143289 razy)
Eligia
« : 23-08-2009, 19:47 »

Jak w tytule. Proponuję wpisywać jakie osiągneliście efekty i po jakim czasie od rezygnacji z glutenu. U mnie po 3 tygodniach niejedzenia produktów z glutenem:
- utyłam ok 2 kg (dla mnie to sukces ponieważ jestem za chuda i nie mogłam przytyć), co świadczy prawdopodobnie o poprawie wchłaniania składników odżywczych,
- zniknęła mi egzema z ręki, którą miałam przez kilka ostatnich miesięcy,
- poprawia mi się libido.
Wydaję mi się, że w moim przypadku odstawienie glutenu to strzał w 10. A jak u Was?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 23-08-2009, 20:29 »

Ja również zauważyłem pozytywy odstawienia produktów zawierających gluten. Oprócz objawów skórnych które zresztą w dużej mierze zniknęły dzięki MO także ogólna poprawa stanu wewnętrznego. Ciężko mi się odnieść szczegółowo ale ogólnie nastąpiła odczuwalna poprawa.
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #2 : 24-08-2009, 09:22 »

U mnie w domu chleb zniknął jakieś trzy miesiące temu. Nie mogę jednak powiedzieć, że gluten zupełnie został wyłączony, bo zawsze, gdzieś tam się jednak pojawia, w panierce na kotletach, czasem obsypanie odrobiną mąki bakłażana. U mnie na razie specjalnych efektów nie można dostrzec, natomiast mój małżonek  schudł osiem kilo, i nadal chudnie! W jego przypadku to naprawdę świetnie. Poza tym nauczyliśmy się jeść śniadania bez bułeczek, obiady bez makaronów i stwierdzamy, że bez tych "upychaczy" wszystko znacznie lepiej smakuje smile
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Iza38K
« Odpowiedz #3 : 24-08-2009, 10:55 »

Ostawilam gluten wraz z chwilą rozpoczęcia picia MO i wdrożenia DP. To już kilka miesięcy. Nie wiem czy to przez brak glutenu ale schudłam 7 kilogramów,  starsza córka 5, pozostała dwójka dzieci nie schudła (raczej nawet nie powinna). Nie mamy łupieżu, włosy przestały się przetłuszczać. Nie mamy zaparć. Zniknęły mi hemoroidy (nie dokuczały mi specjalnie ale teraz ich nie ma). Najstarszej córce spektakularnie zniknęło coś a la ciemieniucha. Ma w końcu zdrową skórę głowy. Młodsza córka przestała mieć problemy ze skórą. Gluten na razie jej szkodzi bo gdy "mądra" babcia skusiła dziecko na bułkę- od razu wyskoczyła jej w zgięciu ręki swędząca wysypka i dziecko wie już teraz na pewno - że nie może się raczyć takimi produktami. Tak bardzo odzwyczaiłam się od planowania posiłków z dodatkiem mąki - że  do glutenu raczej nie wrócę. No może w przyszłości, raz na ruski rok jakieś ciasto własnej roboty. Teraz o tym nie myślę - kontynuuję DP.
Zapisane
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #4 : 24-08-2009, 12:07 »

U mnie brak jakichkolwiek zmian. A życzyłabym sobie takich efektów, jak ma Iza38K
Cytat
schudłam 7 kilogramów
Cytat
włosy przestały się przetłuszczać. Nie mamy zaparć
Rozstałam się z glutenem dopiero miesiąc temu. Pewnie oraganizm jeszcze nie zdążył zareagować.
Czekam zatem na lepsze jutro  msn-wink
« Ostatnia zmiana: 24-08-2009, 12:09 wysłane przez JoGa » Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #5 : 24-08-2009, 17:42 »

Ja też nie chudnę, chociaż bardzo bym chciała.
Ale skórę mam teraz piękną, nie licząc blizn po dawnych pryszczach...
Z jelitem też mam spokój - w ogóle zapominam, że mam brzuch, rewelacja!
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Iza38K
« Odpowiedz #6 : 24-08-2009, 18:21 »

Te 7 kg objętościowo to aż tak nie widać. Lekko schudłam w biodrach, w udach i tak ogólnie. Obecnie ważę 62 kg przy 174 cm wzrostu. Nie wiem czy spadek wagi to akurat spalenie tkanki tłuszczowej czy też "wyczyszczenie jelit". Zapomniałam dodać jeszcze pozytyw u starszej córki. Zakończyły się u niej problemy ginekologiczne - upławy, świąd i bóle w dole brzucha. Gdy tak czytałam o nietolerancji glutenu to właściwie córka nie powinna spożywać glutenu przez długi czas.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #7 : 25-08-2009, 16:38 »

W trzecim tygodniu 1 etapu diety przeciwdrożdżycowej pozbyłam się łojotokowego zapalenia skóry (nad uszami- swędzące czerwone plamy nieuleczalne przez 20 lat) no i wyzbyłam się trwale 8 kg:)
Jednak w moim przypadku wyzbycie się takiej ilości kg to dość łatwe, bo mam sporą nadwagę.
Z ciekawostek powiem, że jeśli zgrzeszę jakimś glutenem w ilości 1 bułki dziennie to łojotoowe zapalenie skóry oczywiście wraca na kilka dni:)
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 25-08-2009, 17:09 »

W trzecim tygodniu 1 etapu diety przeciwdrożdżycowej pozbyłam się łojotokowego zapalenia skóry (nad uszami- swędzące czerwone plamy nieuleczalne przez 20 lat) no i wyzbyłam się trwale 8 kg:)
Jednak w moim przypadku wyzbycie się takiej ilości kg to dość łatwe, bo mam sporą nadwagę.
Z ciekawostek powiem, że jeśli zgrzeszę jakimś glutenem w ilości 1 bułki dziennie to łojotoowe zapalenie skóry oczywiście wraca na kilka dni:)

Potwierdza to fakt, że gluten jest bardzo silnym alergenem. Miałem podobne objawy i niestety nie potrafiłem ich połączyć ze sobą, problem miałem przez ponad 10 lat. Dodam tylko, że według mnie oprócz objawów zewnętrznych występują i objawy wewnętrzne, a także, jak można się domyślić, poprzez obciążenie organizmu odkłada się w nim więcej toksyn.
Myślę też, że w każdej chorobie należy odstawić produkty glutenowe.

Z pewnością w tym wszystkim istotne jest zdrowie, siła trawienia, ale nawet w zdrowiu produkty zbożowe - a szczególnie o wysokiej zawartości glutenu - powinny stanowić jedynie dodatek i niski procent całości spożywanych pokarmów. Tam gdzie to konieczne i tak lepiej jest zjeść kanapki niż drożdżówki (np. szkoła), jednak nawet poza domem można ograniczać gluten - np. poprzez zastępowanie pieczywa zamiennikami ryżowymi czy kukurydzianymi.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2009, 16:35 wysłane przez Solan » Zapisane
Fasolka
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-11-2008, mąż: 09-02-2009, koktajl: 12-2008
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #9 : 29-08-2009, 21:52 »

Mnie poprawiła się cera - zmianę zauważyłam nie tylko ja smile
Zapisane
am_magister
« Odpowiedz #10 : 16-11-2009, 21:23 »

Ja mam z tym problem tzn odstawieniem całkiem glutenu, ale moje dziecko już prawie 3 miesiące jest na diecie bezglutenowej i wycofały się wzdęcia, ocknął się, poprawiło się rozumienie mowy, chęć nauki mowy, zwiększył się apetyt i obniżył poziom nietolerancji innych zdrowych pokarmów, mazistej konsystencji jedzenia.
Zapisane
skarbek
« Odpowiedz #11 : 17-11-2009, 11:03 »

Od momentu odstawienia glutenu schudłam 2 kg, cera niestety nie polepszyła sie ale nie mam już uczulenia objawiajacego się małymi krostkami na policzkach.
Zapisane
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #12 : 17-11-2009, 16:22 »

Na forum trafiłam jakieś półtora roku temu. Zaczęłam od odstawienia glutenu. MO i DP od 01-06-2009.
1. Ważyłam prawie 78 kg - dziś moja waga - 61 kg.
2. Definitywny koniec ze zgagą, , która dosłownie prześladowała mnie codziennie ( bałam się o tym mówić w domu, bo mąż już podejrzewał o sabotaż)  
3. Koniec z uporczywymi i ciężkimi do zniesienia bez tabletek bólami głowy - diagnoza brzmiała, oczywiście, migrena, przez co wydałam majątek na rzekome leczenie.
4. Powoli, bo powoli, ale sukcesywnie oczyszczają się drogi oddechowe - szczególnie gardło i krtań, co jest dla mnie szczególnie ważne.
5. Mam cudownie oczyszczoną cerę na twarzy - w porównaniu do tego, jak wyglądałam kilka lat wstecz, wyglądam, jak po lekkim liftingu. Moja mama, która nie widziała mnie 6 miesięcy ( była u siostry za granicą), była absolutnie zaskoczona i, pomimo, że jest wielką sceptyczką, przejawia zainteresowanie tym, czego się nauczyłam na Forum.
Wiem, że to nie koniec, bo zaniedbań było dużo, ale cierpliwie krok po kroku idę w dobrym kierunku. smile smile
« Ostatnia zmiana: 17-11-2009, 16:44 wysłane przez Wira » Zapisane
JoGa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 23 sierpień 2008
Skąd: G.K.
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #13 : 19-11-2009, 11:46 »

Wira, serdeczne gratulacje. Tyle sukcesów w niespełna pół roku. Aż serce rośnie. Swoją drogą trochę zazdroszczę, mimo że biorę poprawkę na to, że przecież każdy z nas to indywidualny przypadek i ma inny temat do przerobienia. Tak trzymać.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2009, 15:11 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #14 : 19-11-2009, 13:53 »

Dziękuję serdecznie!
Zapomniałam dodać jeszcze jedną ważną rzecz - mianowicie, ciągle chodziłam z takim brzuchem, jak bym była w piątym miesiącu ciąży. Wzdęcia i wredne gazy - nagminność. Po zjedzeniu każdego  posiłku w brzuchu aktywował się OBCY - tak to nazywałam, bo po jelitach tak się przelewało, że odnosiłam wrażenie, że tam coś łazi.
    Od momentu wprowadzenia MO i zasad odżywiania zgodnie z zaleceniami, podawanymi na forum - ślad po moim OBCYM zaginął.
    Dodam, że na początku niezbyt rygorystycznie stosowałam się do zaleceń - przez jakiś czas nie odwiedzałam forum z powodów osobistych, ale odstawiłam zdecydowanie gluten. I już samo to zrobiło ogromną robotę.
    Teraz, po zmianach na forum, wszystko jest jeszcze lepsze, jak dla mnie - przejrzyście, logicznie. Konkretne zalecenia co do odżywiania się - mam na myśli etapy DP.
    Jestem pełna optymizmu, jeśli chodzi o dalszy stan mojego zdrowia, ponieważ mam porównanie - przy minimalnym zaangażowaniu się tak duże zmiany na lepsze. Mogę tylko domyślać się, jaką korzyść przyniesie organizmowi zastosowanie się do całego programu.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2009, 15:13 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Eti
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Skąd: małopolska
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #15 : 11-12-2009, 10:46 »

Wykluczyłam gluten z diety 02.11.2009r. Od tego momentu moja skóra zaczeła się bardzo poprawiać. Miałam bardzo duże problemy ze skórą przez prawie 10 lat: ropne wypryski, bolesne ropne gule, które schodziły bardzo długo. Leczyłam się wcześniej prawie wszystkim: antybiotykami zewnętrznymi i wewnętrznymi, roaccutanem, hormonami, przeróznymi drogimi specyfikami i nigdy poprawa nie była tak duża i nie trwała tak długo. Obecnie (momencik: spojrze w lusterko ) mam jedno maleńkie zgrubienie na lewym policzku praktycznie niewidoczne. Niejedna dziewczyna, na której twarz jeszcze niedawno spoglądałam z zazdrością, mogłaby mi teraz sama pozazdrościć wyglądu cery.
Drugą pozytywną zmianą jest zniknięcie "balonika" w brzuchu po posiłku. Bardzo często po jedzeniu czułam się jakby ktoś mi tak do brzucha/jelit powietrza napompował. To się definitywnie skończyło, nie ma tego nieprzyjemnego uczucia. Bóle jelit - takie rozrywające, pojawiające się często w nocy, również zniknęły.
 clap
Zapisane

Od 02.11.2009r.DP
Asiek66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2008
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #16 : 08-01-2010, 14:10 »

Gluten wykluczyłam około 2 tygodni temu. Poprawił mi się stolec, jelita jakby spokojniejsze. Może przypadek, ale dzisiaj wstałam mniej zmęczona. MO piję ponad rok, koktajle nieregularnie i od tygodnia także zioła na drogi oddechowe.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2010, 16:11 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Megi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 59
MO: 15.08.2006
Skąd: Podlaskie
Wiadomości: 44

« Odpowiedz #17 : 10-01-2010, 19:25 »

  Kiedy wykluczyłam gluten z diety to najpierw nasiliły mi się objawy wzdęć brzucha, brzydko pachnących gazów (oddawałam je co chwila przez cały dzień ok. 3 tygodni), bólów brzucha, mdłości, zgagi i bardzo silne bóle głowy - źle się czułam. Ogólnie chodziłam jak struta. Pogorszył się wygląd skóry, włosy stały się matowe i takie jakbym ich w ogóle nie myła. Wzrost mam 158 cm i zawsze ważyłam 46- 47 kg w porywach 48 kg. W pierwszych tygodniach przytyłam ok. 3 kg i źle się z tym czułam. Miałam poważne problemy z pamięcią. To było we wrześniu 2006r., w tym też czasie zaczęłam pić MO. Wszystkie zaburzenia zniknęły pod koniec roku, cera zaróżowiła się, nabrała połysku, zniknął trądzik (był moją zmorą od okresu dojrzewania), włosy nabrały blasku i … wróciłam do swojej wcześniejszej wagi. Również wróciła pamięć, ale nie do końca, mgła umysłowa trwała u mnie bardzo długo. Dopiero pod koniec ubiegłego roku to się zmieniło, ale jeszcze mam kłopot z nauką. Bóle głowy występowały tylko przed i w czasie menstruacji, ale nie były już tak intensywne. Obecnie zdarzają się sporadycznie i raczej są słabe – lekki dyskomfort.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #18 : 10-01-2010, 19:47 »

U mnie również poprawiło się, po odstawieniu glutenu. Znikły uporczywe zaparcia, wzdęcia, bóle i dyskomfort w podbrzuszu. Kiedy w święta "zaszalałam" tzn. pojadłam ciasta, chleba itp. uporczywe zaparcia znowu wróciły i uporałam się z nimi dopiero trzy dni temu. Po obserwacji mojego organizmu mogę stwierdzić, że gluten zdecydowanie mu nie służy. A czy ktoś mi może powiedzieć z czym można zjeść rosół (zamiast makaronu), który uwielbiam?

Nowy wątek o rosole http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11133.new#new
« Ostatnia zmiana: 10-01-2010, 20:12 wysłane przez Grażyna » Zapisane
anetad
« Odpowiedz #19 : 12-05-2010, 08:08 »

Odstawiłam gluten ponad tydzień temu i efekty są spektakularne. Zniknęła bolesna pokrzywka, którą miałam jak w klasycznym opisie choroby Duhringa: kolana, łokcie, okolice krzyża (do tego żelazo 17 i lekarz coś mówił że to nie za wiele) Pokrzywka była na tyle poważna, że decydowałam się na wycieczkę na pogotowie w celu uzyskanie zastrzyku.
Dopiero jak drugi raz na spokojnie czytałam posty na forum uświadomiłam sobie, że może moje problemy z alergią najprawdopodobniej powodował gluten, który jest obecny w wielu produktach. W tej chwili czytam wszystkie etykiety produktów, które zamierzam spożyć i jestem w szoku - że go zawierają. Synowi również odstawiłam tą "cudowność" i zniknęły mu z dłoni, a dokładnie z okolic kostek krwawiące strupy. Te strupy usiłowałam zaleczyć tłustymi kremami, (nie muszę dodawać, ze bezskutecznie) a w tej chwili zniknęły same! Raz nieświadomie najadłam się ciasta i reakcja była ogromna. Wtedy mnie olśniło i nie jem nic co go zawiera. Zobaczymy co będzie dalej. Spokojnie czekam na efekty MO i DP. Wiem, że nie będzie się to działo w ciągu tygodnia, ale błyskawiczna poprawa po odstawieniu glutenu aż mnie zdumiała i dała wiele do myślenia smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!