Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 19:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Słowa Putina na obchodach 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej  (Przeczytany 13184 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« : 01-09-2009, 18:28 »

Ponieważ ostatnio czytam historię, nie mogłem nie poczytać wypowiedzi polityków na ten ważki temat. Moją uwagę przyciągnęła nagle jedna wypowiedź Putina. Putin opowiedział się też za odpolitycznieniem historii. - Jeśli będziemy robili inaczej (...) będziemy jak lekarz, który specjalnie zakaża ludzi, żeby potem czerpać zyski ze sprzedaży leków - ocenił premier Rosji. A nam biosłonikom tak ciężko przekonać znajomych.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2009, 18:31 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #1 : 01-09-2009, 18:36 »

Putin mówił też o spiskach.
Zapisane
Mr. R
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 27.09.2007
Wiadomości: 295

« Odpowiedz #2 : 01-09-2009, 18:54 »

Putin jest ostatnim który może wytykać komukolwiek machloje. Cała Rosja i tamtejsi włodarze to jedna wielka propaganda i spisek.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #3 : 01-09-2009, 18:54 »

Ja też zwróciłem uwagę na te słowa, ale on miał pewnie na myśli lekarza przestępcę w ogólnym mniemaniu, że najpierw zaraża, a potem leczy... Nie sądzę, aby Putin nie wspierał przedmiotowego lobby, choć sam ma świadomość, że każdy lekarz szkodzi. Wschód doskonale znał tajniki medycyny ludowej, które USA przechrzciły na swoją modłę i stworzyli tę sral.. medycynę.
   Można było to też odebrać analogicznie - jak ową przypowieść o strażaku podpalaczu. Putin lubi zagrania niekonwencjonalne. Może coś więcej się o nim ujawni prawdy, kiedy Zachód "dziki" będzie chciał zaszczepić jego rodaków przeciwko modnej grypie, pod groźbą lufy karabinu maszynowego...
« Ostatnia zmiana: 09-12-2011, 11:01 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #4 : 01-09-2009, 18:57 »

Putin jest ostatnim który może wytykać komukolwiek machloje. Cała Rosja i tamtejsi włodarze to jedna wielka propaganda i spisek.
...jak i ta zabawa w pogoni za terrorystami, czy też same akty terroryzmu. Jankesi są tak samo obłudni pod tym względem.
« Ostatnia zmiana: 09-12-2011, 10:58 wysłane przez Zibi » Zapisane
maist
« Odpowiedz #5 : 01-09-2009, 19:01 »

To zimna KGB-owska szuja, wszystko co mówi jest grą która ma czemuś służyć. Takie gadki pozwalają słuchającym na domyślanie się tego co każdemu wygodne..
Zapisane
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #6 : 01-09-2009, 20:35 »

Maist- to więcej niż szuja, chciałbym powiedzieć dosadniej, ale nie wypada. Takich chamów nie powinno się zapraszać do Polski, ale to polityka-niestety.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
maist
« Odpowiedz #7 : 01-09-2009, 22:03 »

Niestety mój stosunek do wschodu i koloru czerwonego zawsze już będzie zbyt emocjonalny. Jeden z moich krewnych z wołyńskiego AK spędził 10 lat na Kołymie a mój ojciec dostał po wejściu czerwonych w 1944 karę śmierci bo był w nieodpowiedniej partyzantce (NZS) przez całą wojnę był rusznikarzem - naprawiał broń - nie brał udziału w akcjach. Od 1944 do maja 1947 do amnestii był bandytą i musiał używać broni...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #8 : 01-09-2009, 22:41 »

A ja byłbym mimo wszystko ostrożny w ocenie. Trzeba rozgraniczyć między tym co było a tym co jest. Na pewno w dużej mierze dzisiejsza Rosja to dziedziczka ZSRR i tego nie da się zmienić niestety. Ale tak samo Sowiety były dziedziczką Rosji Carskiej, a ta przecież też święta i miła nie była.

Nie ma co się emocjonować, w gruncie rzeczy to my cały czas leżymy jako kraj i to powinno być nasze największe zmartwienie a nie rzucanie się do Putinów i im podobnych.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 21:49 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #9 : 02-09-2009, 14:46 »

Rzadko się zgadzam z Laokoonem ale w kwestii Rosji mam podobne zdanie. Do Maista - to chyba jednak głównie Rosjanie ginęli w łagrach. Moją rodzinę zaszlachtowali ( pod Łuckiem) UPO-wcy i co mam nienawidzieć Ukraińców do 20-tego pokolenia? Nie potrafię. Lepiej wybaczyć.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 02-09-2009, 18:35 »

A mnie nie idzie się o zgadzanie z tym czy tamtym tylko o trzeźwe spojrzenie na problemy bo tylko to daje szansę na rzeczowe rozwiązanie. Nic w świecie nie dzieje się bez przyczyny. Jeżeli są dwie strony konfliktu i któraś ze stron nie przyznaje się do czynów, nie wyraża skruchy i nie czyni zadośćuczynienia lub robi to tylko na pokaz (PR) to nie ma mowy o pojednaniu, można oczywiście próbować wybaczać ale to tylko po to aby nie zwariować. Ja bym tego nie nazywał wybaczaniem, moim zdaniem to pomieszanie. Wybaczyć można komuś kto tego chce. Tak jak mówi religia katolicka, musi być żal za grzechy, pokuta, zadośćuczynienie i dopiero wtedy można mówić o wybaczaniu i ew. pojednaniu. Inna sprawa że zemsta nie jest rozwiązaniem, aczkolwiek i tutaj mam pewne wątpliwości. Nie chodzi o to aby się mścić ale winnych zbrodni jak najbardziej powinno doprowadzić się do odpowiedzialności.

W zasadzie wszyscy wszystko wiedzą ale jakoś nic rzeczywistego się nie dzieje w tym kierunku. Można mówić o polskich obozach koncentracyjnych, można robić konferencje nt. tego jak to Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem ale nie można mówić o tym że ucierpieli Polacy i to w ich własnym kraju. Czyż to nie jest zadziwiające? Czego można chcieć skoro rzeczywistość pokazuje że wszystko jest postawione na głowie.

Ale chwileczkę czego my chcemy od innych skoro nawet po 1989 żaden z morderców polskich żołnierzy i bohaterów nie został skazany, a do tego jeszcze oprawcy z SB i UB pobierają wysokie emerytury. Trudno mówić o karaniu starych ludzi ale dlaczego tacy zbrodniarze jak Helena Wolińska, Salomon Morel czy Stefan Michnik nie zostali przetransportowani do Polski i osądzeni. Dlaczego nasze władze nie starają się o to?
Nie mówiąc już o bardzo świeżych przypadkach jak Pańko, Falzmann czy Papała, to jest dopiero hańba dla państwa i narodu.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 18:37 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #11 : 02-09-2009, 19:06 »

Nie wiem co mówi religia katolicka. Wiem co nam redaktorzy Pisma Św. pozostawili.."deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych". Zdaje się, że Jezus tak jak inni Mistrzowie duchowi wskazywali w swych naukach, że nie wolno potępiać człowieka. Można jego czyn. I ja się tym w życiu kieruję. Nie żywię nienawiści do Rosjan ani UB-owców czy UP-owców. Ci ostatni to nieszczęśliwi ludzie. Należy im współczuć.
Zapisane
michael27
« Odpowiedz #12 : 02-09-2009, 19:14 »


Ale chwileczkę czego my chcemy od innych skoro nawet po 1989 żaden z morderców polskich żołnierzy i bohaterów nie został skazany, a do tego jeszcze oprawcy z SB i UB pobierają wysokie emerytury. Trudno mówić o karaniu starych ludzi ale dlaczego tacy zbrodniarze jak Helena Wolińska, Salomon Morel czy Stefan Michnik nie zostali przetransportowani do Polski i osądzeni. Dlaczego nasze władze nie starają się o to?
Nie mówiąc już o bardzo świeżych przypadkach jak Pańko, Falzmann czy Papała, to jest dopiero hańba dla państwa i narodu.

Właśnie dlatego ten kraj gnije od środka. "Chorób" nie należy zamiatać pod dywan tylko je odchorować, u nas po 89 roku mamy spychanie problemów pod dywan.
Zapisane
maist
« Odpowiedz #13 : 02-09-2009, 19:16 »

Właśnie to najbardziej wkurza, że niby mamy wolność i demokrację ale jakąś taką popapraną. Popapraną przez łobuzów - nie chcę nikogo karać ani stawiać pod murem, mam pretensję o to że szuje nie zostały nazwane po imieniu. Są dziś zacnymi "biznesmenami".

lecz piekło w tym czasie było jakie
mokry dół zaułek morderców bark
nazwany pałacem sprawiedliwości
samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce
posyłał w teren wnuczęta Aurory
chłopców o twarzach ziemniaczanych
bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach

Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
(Marek Tulliusz obracał się w grobie)
łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu
składnia pozbawiona urody koniunktiwu
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #14 : 02-09-2009, 19:23 »

Nie wiem co mówi religia katolicka. Wiem co nam redaktorzy Pisma Św. pozostawili.."deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych". Zdaje się, że Jezus tak jak inni Mistrzowie duchowi wskazywali w swych naukach, że nie wolno potępiać człowieka. Można jego czyn. I ja się tym w życiu kieruję. Nie żywię nienawiści do Rosjan ani UB-owców czy UP-owców. Ci ostatni to nieszczęśliwi ludzie. Należy im współczuć.

Co innego nie potępiać a co innego przyzwalać i dawać zły przykład przyszłym pokoleniom, nie mówiąc już o trwaniu w błędzie! Jezusa słowa to "kto jest bez winy niechaj rzuci kamień", ale zdaje się że Jezus nic nie mówił o tym żeby dwaj łotrzy wiszący razem z nim na krzyżu mieli być niewinni. Być może się mylę bo takiej wiedzy nie mam. Na pewno tego typu problematyka jest trudna, ale myślę ze tutaj można posłużyć się podobieństwem w rodzinie. Rodzic ma władzę i dla dobra dzieci jak i również swojego powinien spełniać rolę rodzica odpowiedzialnie i sprawiedliwie, co oznacza np. że w sytuacji kiedy trzeba zareagować ostro to musi to zrobić aby dziecko wiedziało co jest dobre a co złe. Tylko jasny i prawidłowy przekaz pozwala aby odpowiednio rozwinęło się sumienie w człowieku inaczej człowiek nie wie co jest dobre a co złe albo raczej ma zaburzoną hierarchię wartości, która ma w sobie przecież również odniesienia do współżycia z innymi ludźmi.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #15 : 02-09-2009, 19:26 »


Ale chwileczkę czego my chcemy od innych skoro nawet po 1989 żaden z morderców polskich żołnierzy i bohaterów nie został skazany, a do tego jeszcze oprawcy z SB i UB pobierają wysokie emerytury. Trudno mówić o karaniu starych ludzi ale dlaczego tacy zbrodniarze jak Helena Wolińska, Salomon Morel czy Stefan Michnik nie zostali przetransportowani do Polski i osądzeni. Dlaczego nasze władze nie starają się o to?
Nie mówiąc już o bardzo świeżych przypadkach jak Pańko, Falzmann czy Papała, to jest dopiero hańba dla państwa i narodu.

Właśnie dlatego ten kraj gnije od środka. "Chorób" nie należy zamiatać pod dywan tylko je odchorować, u nas po 89 roku mamy spychanie problemów pod dywan. Ale póki co to raczej widać że czynione są starania aby osłabiać państwo.

To znaczy że w narodzie musimy mieć sporo pasożytów które odżywiają się zgnilizną. Idąc za wiedzą Biosłone powinniśmy wzmacniać organizm aby sam sobie poradził z chorobą.
Zapisane
Jerzy
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 57
MO: 12.01.2009
Wiadomości: 150

« Odpowiedz #16 : 02-09-2009, 19:43 »

Myślę, ze pasożyty nie są z natury tak wredne jak niektórzy ludzie, co świadczy na korzyść pasożytów.
Zapisane

Koktajl błonnikowy 15.02.2009
maist
« Odpowiedz #17 : 02-09-2009, 20:08 »

50 lat prania mózgów dało efekty. Społeczeństwo zachowuje się jak banda downów, publikatory spokojnie czarne nazywają białym i odwrotnie. Ludkowie nie rozumieją nawet piątej części tego co im się mówi. W ramach serwisów informacyjnych, durnych seriali, "wspaniałych" debat politycznych serwuje się im "programy" jak psom Pawłowa. Napuszeni publicyści mówią tak mądrze i płynnie, z taką swadą że aż prosi się przyjęcie wszystkiego a priori. Szary człowiek słucha tego z otwartą gębą i...
Szkoda gadać - jeden dobry program. smile
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #18 : 02-09-2009, 20:19 »

W ramach serwisów informacyjnych, durnych seriali, "wspaniałych" debat politycznych serwuje się im "programy" jak psom Pawłowa.

Jest tak w istocie, to się nazywa Marketing.
Zapisane
maist
« Odpowiedz #19 : 02-09-2009, 20:27 »

Za czasów Józka Goebbelsa to się nazywało propaganda.

Na zakończenie proponuję Kaczmarka:

Zanim zdechnie w oceanie struty ropą śledź ostatni
I ostatniej trawy źdźbło pokryje pył,
Zanim w Leśniczówce Pranie gigantyczny motel stanie,
Zanim ciszę leśną zmąci jazgot pił,
Zanim zniknie pod betonem osiedlowych skwerków reszta,
A w piwnicy odda ducha szara mysz,
Zanim wszystko co zielone, co w pachnącej trawie mieszka
Na podeszwach rozniesiemy wszerz i wzdłuż.

Refren.:
Do serca przytul psa,
Weź na kolana kota,
Weź lupę popatrz - pchła,
Daj spokój, pchła to też istota.
Za oknem zasadź bluszcz,
Niech się gadzina wije,
A kiedy ciemno już i wszyscy śpią,
Matka śpi, ciotka śpi, wujek śpi
Zapylaj georginie.

Nim zatruje aerozol do cna życie morskim świnkom
I przesłoni góry ciąg dymiących hałd,
Nim słowiki i skowronki stracą głosy i umilkną
W metalicznym ryku rozwydrzonych aut.
Nim karmiona sztucznie krowa da zielone, chude mleko,
Zanim wzruszysz się wąchając sztuczny kwiat.
Zanim erzac naturalny w krew ci wejdzie tak daleko,
Że polubisz plastykowy, śmieszny świat.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2009, 21:51 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!