Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barcelona - depresja, nerwowość i agresja  (Przeczytany 10172 razy)
barcel0na
« : 13-09-2009, 19:53 »

Witam,

Mam poważny problem z nerwowością. Staję się coraz bardziej agresywny i nerwowy. Bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. W życiu raczej niczego mi nie brakuje, aczkolwiek prawie nic mnie nie cieszy. Nie potrafię się od dłuższego czasu cieszyć z małych rzeczy. Zaprzepaściłem i zniszczyłem swój związek, gdyż byłem ciągle niezadowolony i czepiałem się wszystkiego. Starałem się poprawić ale jest coraz gorzej. MO piłem przez 5 miesięcy, w tym czasie rzuciłem palenie. Nie palę od czerwca, niestety podczas wakacji miałem także przerwę w piciu MO. Jestem przytłoczony swoją sytuacją ponieważ duża nerwowość idzie często w parze z agresywnym zachowaniem, nie kontroluje nerwów. Poważnie zastanawiam się nad wizytą u psychiatry ale boję się że w przypadku przypisania mi jakiś leków antydepresyjnych po ich odstawieniu sytuacja może się tylko pogorszyć. Czy szanowni forumowicze jesteście mi jakoś w stanie pomóc. Jestem naprawdę przytłoczony niepotrzebnymi nerwami, spięciami i kłótniami. Ciężko rano podnieść mi się z łóżka i coraz bardziej zamykam się w sobie. Smutny
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #1 : 13-09-2009, 20:49 »

Psychiatra to ci na pewno nie pomoże. Wiem coś o tym, bo mam za sobą leczenie nerwicy lękowej lekami antydepresyjnymi i uspokajającymi. Na jedno pomagały, na drugie szkodziły.
Teraz odstawiłam wszystkie świństwa i tylko MO i koktajle. Okresowo przy bardzo trudnych do wytrzymania objawach (miewałam arytmię i skoki ciśnienia) brałam Slow-Mag.
Też nie miałam cierpliwości czekać na działanie Mikstury i wspomogłam się oczyszczaniem organizmu metodą Salvia. Teraz jest dużo lepiej, prawie normalnie.  msn-wink Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i oczyszczać organizm, bo na to trzeba czasu i to jedyne wyjście z tego typu problemów.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 14-09-2009, 03:11 »

Już samo nakreślenie sobie jakiegoś planu działania może Ci pozwolić się pozbierać.
Ale przerywanie picia Mikstury to bardzo zła taktyka. Przeczytaj Niezbędnik zdrowia i postaraj się zrozumieć, jak bardzo toksyny przeszkadzają Ci prowadzić normalne życie - to one powodują agresję - i jak działanie gojące i oczyszczające MO pozwoli zmienić tę sytuację, jeżeli będziesz konsekwentny. Wprowadź DP i pij KB, gdyż jest to uniwersalny sposób na stan jelit, a stan jelit to usuwanie toksyn, a ciało wolne od toksyn, to zdrowa psychika.
Zapisane
barcel0na
« Odpowiedz #3 : 14-09-2009, 20:43 »

BarcelOno, masz poważny problem, jeśli chcesz, napisz osobno post według wzoru
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=6063.0

Postaram się skorzystać z powyższego wzoru.

1. Wiek 23 lata.
2. Duże problemy z nerwowością i agresją. Robię często rzeczy po złości zwłaszcza najbliższym tak naprawdę bez powodu, doszukuję się na siłe problemu, nie cieszę się z małych rzeczy, bywam często zwyczajnie zgorzkniały. Nie chcę skończyć na starość jako samotny zgred a zmierzam w tym kierunku.
3. Odkąd pamiętam miałem ciężki charakter więc tutaj potrzebny psycholog a do tego toksyny z wiekiem chyba tylko nasiliły te negatywne cechy.
4. Odżywiam się normalnie, raczej zdrowo aczkolwiek nie stosuję żadnych diet - no chyba że sportowa dieta przy treningu na siłowni.
5. Jestem studentem
6. 2 lata temu przez pół roku brałem lek o nazwie Aknenormin (odpowiednik roaccutane), jednym z jego skutków ubocznych mogą być depresje. 4 lata temu próbowałem także sterydów i niestety za młodu także paliłem dużo marichuany. Teraz już nie bawię się w nic z tych rzeczy od dawna, papierosy też rzuciłem. Ale jestem przez to wszystko "mniej wyluzowany". Wiem że wiele osób będzie mnie teraz przeklinać ale każdy ma prawo popełniać błędy za młodu.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 14-09-2009, 23:26 »

Co stosujesz z metod polecanych na Biosłone? Widzę, że wpisana jest MO. Pisałeś jednak, ze nie stosujesz jej systematycznie. Zacznij więc od połowy dawki, ale nie opuszczaj żadnego dnia. Niezależnie od objawów,  filarami postępowania prozdrowotnego, oczyszczającego z toksyn są:
Mikstura oczyszczająca,
Dieta prozdrowotna
Koktajl błonnikowy.
Stosowanie niebezpiecznych substancji pozostawiło ślady na Twoim układzie nerwowym i pokarmowym. Trzeba się tego pozbyć. Łatwo nie będzie i bez wyrzeczeń się nie obejdzie.

Rozumiem, że nie widziałeś dotąd potrzeby wprowadzania ograniczeń dietetycznych, ale radziłabym na wstępie wykonać test buraczkowy, a następnie wdrożyć ściśle pierwszy etap diety (DP) z Niezbędnika zdrowia, opierając się na odstawieniu glutenu i warzyw/owoców zawierających czerwony barwnik.
Jest to konieczne! Twoje jelita mogą nie ujawniać braku homeostazy, ale jest to zapewne efektem odłożenia się złogów - trzeba je zedrzeć, co może odsłonić nadżerki i spowodować dolegliwości w pierwszym okresie, dopóki nie zaczną się one samoistnie goić. Nie ma rady.
 
Staraj się dostarczać organizmowi węglowodany w postaci kasz bezglutenowych (jaglana, gryczana i raz na jakiś czas - kukurydziana, nie częściej niż co 4 dni) i warzyw - czyli produktów nieprzetworzonych, ale nie ograniczając zbytnio ich ilości, gdyż ograniczenie węglowodanów może wzmóc nerwowość i utrudnić sen. Nie mając dolegliwości pokarmowych możesz jadać niewielkie ilości owoców do jednego koktajlu dziennie: gruszek, bananów, arbuza - ale naprawdę niewielkie. Drugi koktajl - warzywny, z warzyw korzeniowych z dodatkiem kiszonych. Jedz wartościowe białko w postaci jaj i różnych rodzajów mięsa i podrobów, do tego możliwie odpowiednio dużo kiszonek i surówek z warzyw korzeniowych oraz wszelkich warzyw duszonych i gotowanych, jakie tylko Ci smakują. Na kolacje jedz potrawy węglowodanowe.
Odpuść sobie intensywne treningi - oszczędzaj siły na regenerację organizmu. Zamiast tego skorzystaj z wyszukiwarki, znajdź tematy, które mówią o treningu relaksacyjnym, m. in. http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7487.0 przeczytaj posty Maciassa i postaraj się podobną taktykę zastosować u siebie.
Nie później, niż za miesiąc, zdaj relację.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!