Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 00:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nordic Walking  (Przeczytany 32694 razy)
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« : 27-09-2009, 11:49 »

Niewątpliwie wysiłek fizyczny jest nam potrzebny.
Ostatnio coraz modniejszy w Polsce staje się nordic walking i myślę że to jest odpowiednia forma ruchowa dla forumowiczów.
Nadwaga nie jestem przeciwwskazaniem do uprawiania tego sportu (np w przeciwieństwie do biegania).
Podczas marszu z kijkami pracuje do 90% mięśni!
Oczywiście najlepiej pierwsze kroki stawiać pod okiem instruktora, bo jednak tylko poprawna technika pozwala w całości czerpać z pozytywów tego sportu.


Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 27-09-2009, 12:37 »

Cytat
Ostatnio coraz modniejszy w Polsce staje się nordic walking i myślę że to jest odpowiednia forma ruchowa dla forumowiczów.
A mnie się wydaje, że dla idiotów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #2 : 27-09-2009, 13:36 »

Mistrz ze swoim nastawieniem "anty" normalnie dzisiaj mnie rozwala.

Dla idiotów? można jakoś rozwinąć tę myśli?
Czy to tylko kwestia tego że Panu się nie podoba to już jest "be" , i trzeba stwierdzić że osoby uprawiające tą aktywność fizyczną są idiotami ?

Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 27-09-2009, 14:02 »

Spacer (bieg) z kijkami od nart, ale bez nart i w lecie ... Bez sĘsu * ...

Mnie też to się wydaje idiotyczne. I nie ma tu za bardzo czego tu rozwijać ...

Ostatnio zobaczyłem reklamę tych kijków w jakimś katalogu i zastawiałem się, co to diabła jest i komu to służy ... i dlaczego w zestawie nie ma nart !

Miałoby to malutki sensik, w przypadku zawodowych narciarzy, którym zależy na formie wyścigowej w lecie. W przypadku amatorów sens jest żaden, a nawet ujemny.

* - pisownia zamierzona
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
scorupion
« Odpowiedz #4 : 27-09-2009, 14:05 »

Pewnie, że dziwaczne podobnie jak skoki narciarskie na igielicie i dziesiątki innych wydumanych dyscyplin sportowych.
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #5 : 27-09-2009, 14:29 »

Cytat
Spacer (bieg) z kijkami od nart, ale bez nart i w lecie ... Bez sĘsu * ...

Mnie też to się wydaje idiotyczne. I nie ma tu za bardzo czego tu rozwijać ...

Mogę się założyć że kiedyś jak narciarstwo dopiero się rozwijało, też ludzie łapali się za głowy i zastanawiali się po co to komu żeby zjeżdżać  na deskach, a dzisiaj nie muszę już mówić jaki to jest popularny sport.

Pytasz komu to służy, a czy nie zauważyłeś że właśnie dzięki nordic walking osoby starsze , lub osoby które już nie były aktywne fizycznie, wróciły do rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu , w dodatku nie przeciążając aż nadto swojego organizmu!
I tutaj chyba można zauważyć sens tej dyscypliny?  

Grażyna, taki spacer bywa też przyjemny, może motywować do wspólnych wyjść ze znajomymi, pobudza do pracy dużą część mięśni , pomaga pracować nad właściwą sylwetką.

Czy może jednak nie poznawszy jej warto od razu negować.

Pozwole sobie zaznaczyć że nie jestem instruktorem nordic walking ani też w żaden sposób nie jestem związany ze sprzedażą kijków.
Taka po prostu osoba postronna która w swoim życiu spróbowała sporo rożnych dyscyplin sportowych, co czyni mnie nie tylko teoretykiem w tym temacie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 27-09-2009, 14:35 »

Cytat
Mogę się założyć że kiedyś jak narciarstwo dopiero się rozwijało, też ludzie łapali się za głowy i zastanawiali się po co to komu żeby zjeżdżać  na deskach
To jest argument, czy dowód naukowy? - mogę się założyć. Ja z kolei mogę się założyć, że pierwsi narciarze robili to dla czystej przyjemności, a dopiero teraz zrobiono z tego kategorię sportową, a najlepszy skoczek jest obstawiany jako czarny koń... w wyborach prezydenckich.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #7 : 27-09-2009, 14:41 »

Mistrzu, polecam po prostu spróbować taki spacer w gronie znajomych , odprężyć się, zrelaksować smile i wtedy ocenić.
Dziwi mnie właśnie to że Grażyna, Scorupion, Heniek i Mistrz, nie spróbowaliście ale z góry wiecie jakie to jest be i do d...
Tylko niestety, jako ludzie nie jesteście nie omylni smile
Zapisane
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #8 : 27-09-2009, 15:03 »

Cytat
Nordic walking jest dziwactwem w naszych warunkach kulturalnych, klimatycznych

Klimatycznych? no nie wiem
Kulturalnych? mamy uprawiać tylko spor który wymyślili Polacy? Bo skandynawskie odpada? To co gramy w kapsle czy palanta? msn-wink
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #9 : 27-09-2009, 15:09 »

Graj sobie w co chcesz. I nie zawężaj aktywności fizycznej tylko do sportu ...

Jest mnóstwo rodzajów aktywności fizycznej, które gdy są prawidłowo uprawiane, wykonywane to nie są sportem! Gdy zaś stają się sportem, zostają wepchnięte w ramy rywalizacji sportowej (lub pseudosportowej) to stają się swoim wynaturzeniem.

Zamiast grać w palanta idź się przespaceruj ...
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Pewu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 21.9.2007
Skąd: Katowice
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #10 : 27-09-2009, 15:13 »

I Tobie również polecam spacer smile
pozdrawiam
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #11 : 27-09-2009, 16:24 »

 Uważam ,że ten cały Nord Walking to jest naprawdę sprawa śmiechu warta. Właśnie wróciłam z mini- wyprawy w  Górki Opawskie. Kiedyś jak się po nich spacerowało, to widziało się ludzi, którzy chodzą dla radości chodzenia. Teraz wszyscy podparci kijami. Gdy to pierwszy raz zobaczyłam myślałam ,że to tyle kalek chodzi po górach. Ja nie wiem czy to jakieś szpanerstwo czy co? Na Biskupią Kopę można spokojnie wejść, bez zadyszki w 45 minut i po co te kije? I proszę nie mówcie mi, że ludzie to robią dla zdrowia bo w schronisku widać, że najpierw szpanują kijami a potem nie jedzą tylko żrą. Starzy piechurzy raczą się klasyczną herbatką z cytryną, czasem browarkiem no a ci z kijami hehe..frytki, hamburgery, szaszłyki...i dietetyczna Cola .
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #12 : 27-09-2009, 17:23 »

Co za bzdury tutaj czytam i klasyfikowanie ludzi. Ci z kijkami mogą się również dobrze odżywiać, jak komuś odpowiada taki sposób ruchu, to niech tak robi. Ja np. mam uszkodzone łąkotki i podczas biegania bolą mnie kolana. Podczas ostrego spaceru z kijkami część obciążeń przenoszą kije i odciąża się w ten sposób stawy klanowe. Dodatkowo pracują mięśnie rąk, dużo bardziej niż przy zwykłym marszu. Sylwetka jest bardziej wyprostowana .W trudnych warunkach kije dają dodatkowe poczucie bezpieczeństwa (więcej punktów podparcia). Najłatwiej jest coś wyśmiać ,co jest nowe i obce.
« Ostatnia zmiana: 27-09-2009, 17:54 wysłane przez Margoled » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 27-09-2009, 17:37 »

Cytat
Ja np.mam uszkodzone łąkotki i podczas biegania bolą mnie kolana.
Na tak, ale najpierw trzeba sobie te łąkotki uszkodzić, by miało sens uprawianie tego zdrowego sportu. Jeśli w moim zdaniu jest jakiś bezsens, to jest on zamierzony.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Iza38K
« Odpowiedz #14 : 27-09-2009, 17:38 »

A dlaczego Ty chcesz biegać z uszkodzonymi łękotkami ? Ja wyśmiewam to uleganie modom. Nic więcej..
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #15 : 27-09-2009, 17:44 »

No właśnie nie chcę biegać, więc znalazłam inną formę ruchu, który mi sprawia przyjemność i nie obciąża za bardzo kolan.
Uszkodziłam sobie łąkotki jeżdżąc dużo na nartach i snowboadzie (ucząc się często upadałam na kolana i teraz mam za swoje...).
Uważam, że ruch jest bardzo wskazany i każdy powinien wybrać coś dla siebie.
« Ostatnia zmiana: 27-09-2009, 17:55 wysłane przez Margoled » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #16 : 27-09-2009, 17:52 »

Uważam, że ruch jest bardzo wskazany i każdy powinien wybrać coś dla siebie.
Wskazany do czego? Lubisz się ruszać, to się ruszaj, ale nie dorabiaj do tego ideologii.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #17 : 27-09-2009, 17:53 »

Jeśli ktoś może się obyć bez kijków to nie powinien tego używać ... Zwłaszcza jeśli ma się zaledwie 24 lata na karku. Natomiast jeśli ktoś rzeczywiście ma problemy ze sobą, np. w postaci stawów i normalny marsz, spacer sprawia problem, ale mimo to nie chce zardzewieć i się dotlenić to może podeprzeć się kijkiem, kijkami, kulą, kosturem. Kijki, podpórki to jednak taka ostateczność ruchowa.

Ja sobie nie wyobrażam spacerowania nawet z jednym kijkiem, bo lubię po prostu mieć swobodne ręce. Taki kijek tylko by mi przeszkadzał, trzeba o nim pamiętać, żeby nie zapomnieć, nie zgubić. Taki zestaw kijków utrudnia bieg. Gdybym chciał przebiec jakiś dystans z takimi szabelkami w rękach (nawet po ewentualnym złożeniu), to mógłbym po drodze kogoś pocharatać, niechcący oczywiście. Kijki ograniczałyby moją swobodę ruchów, mobilność, zręczność.  

Może ten nordic walking ma nośną nazwę marketingową i robi się "modny" to niemniej jednak nie można tego polecać osobom które mogą się bez tego obyć. W ramach rehabilitacji można ...

Zaś co do tego co napisała Iza to uważam, że szaszłyki są super i zasługują na miano prawdziwego jedzenia smile
« Ostatnia zmiana: 27-09-2009, 17:55 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 27-09-2009, 17:56 »

Cytat
Uszkodziłam sobie łąkotki jeżdżąc dużo na nartach i snowboadzie (ucząc się często upadałam na kolana i teraz mam za swoje...).
Ależ o tym właśnie mówimy!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #19 : 27-09-2009, 18:01 »

Wskazany jest ruch na świeżym powietrzu, żeby się m. in. dotlenić i polepszyć krążenie krwi. Zresztą po co pisać takie banały.To nie żadna ideologia, tylko praktyka..
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!