Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiełki - cenne źródło witamin i minerałów  (Przeczytany 37901 razy)
Asicyna
« Odpowiedz #20 : 24-04-2008, 12:00 »

Mam takie urządzonko do kiełków - szumnie nazywane maszynką. Ma 3 poziomy na których można kiełkować 3 różne rodzaje kiełków na raz. Nie dość, że są zdrowe, to jeszcze super-smaczne. Uwielbiam.

Tyle, że.... tak jak z wszystkim - nie można przesadzać. Raz się rozpędziłam i obficie posypałam kiełkami rzodkiewkowymi kanapki. Ludzie! Myślałam, że umieram! Takiego bólu żołądka prawie nie da się przeżyć - mało nie zemdlałam, w miejscu publicznym  

Tak, mądry Polak po szkodzie  
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #21 : 24-04-2008, 13:57 »

Rzodkiewka rzeczywiście wywołuje sensacje .Natomiast łagodne są kiełki lucerny i  sezamu.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Asicyna
« Odpowiedz #22 : 24-04-2008, 14:17 »

Dzięki za radę. Do tej pory hodowałam tylko rzodkiewkę, słonecznik i soję.
Soja nie za bardzo mi zresztą wyszła.
Zapisane
Maja
« Odpowiedz #23 : 24-04-2008, 14:36 »

Rzodkiewki to najsmaczniejsze wedłud mnie kiełki! Nie sądzę, zeby sensacje "brzuchowe" po nich były. Może coś podejrzanego było pod nimi?
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #24 : 24-04-2008, 16:13 »

Są ostre w smaku i jak ktoś ma refluks to czuje po zjedzeniu ich ogień w żołądku. Tak było ze mną póki Mo nie zaleczyło refluksu.
Ale to prawda są najsmaczniejsze. biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Asicyna
« Odpowiedz #25 : 25-04-2008, 07:58 »

Maju, ja uwielbiam kiełki rzodkiewkowe i to mnie zgubiło. Przecież nawet dorosła rzodkiewka jest ostra, ze względu na zawartość m.in. siarki. I to nie był akurat problem - na czym one były, ale - ile ich było  

Czasem nie mam umiaru  
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #26 : 06-06-2008, 18:12 »

troche sie zamotalam,
Te kielki wygladaja jak rzezucha? tj . jej ziarenka , ktore kladzie sie na wacie i podlewa? Editho, piszesz,zeby moczyc iles tanm godzin,ale do czasu spozycia (2-3 dni) jak je przechowywac? bo rozumiem,ze nie w wodzie.Chodzi Ci o to,zeby nie podlewac juz tak?
Rozumiem,ze te kielki po wyrosnieciu mozna zwyczajnie na kanapke dac tak? Sorki jesli pytanie banalne,ale w sumie to o tych kielkach tutaj dopiero sie dowiedzialam i na necie szukam info.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #27 : 10-06-2008, 08:58 »

No więc tak.
Biorę przykładowo sezam, zalewam go wodą w , której on leży przez 3-4 godziny.Następnie wodę odlewam.A sezam przekładam do kiełkownicy i 2 razy dziennie rano i wieczorem przepłukuję kiełki w tejże kiełkownicy.
Kiełki na kanapkach są pyszne i super w sałatkach.Jak już urosną duże , czyli sięgają sufitu w kiełkownicy przekładam je do szklanego pojemnika z pokrywą i do lodówki.Zachowują świeżość 4-5 dni.
U mnie nie, bo znikają w ciągu 2-3 dni.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Shpeelka
« Odpowiedz #28 : 11-06-2008, 09:39 »

dziekuje Ci Editho za wyjasnienie. Zakupilam Lucerne, chcialam brokuly,ale cena mnie powalila (8zl) .Moze kiedy indziej biggrin
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #29 : 11-06-2008, 10:08 »

Jej ja kupuję za 4 zeta ....a to zdziercy!!!
A brokuły są właśnie pyszniutkie.

Ale, ale...własnie weszłam na allegro.Należy wpisać kiełki i mieć trochę czasu do czytania  , do wyboru , do koloru i ceny  
Już wiem gdzie się będe zaopatrywać.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Shpeelka
« Odpowiedz #30 : 20-06-2008, 08:09 »

Czy rodzaj kielkownicy jest wazny? ja zwyczajnie zasialam lucerne w glinianym-emaliowanych(chyba) pojemniku do ciasta lub miesa. Lucerna urosla na ok 6 cm.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #31 : 20-06-2008, 13:15 »

Są takie plastikowe .
http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=354880430

Na allegro jest duzo.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Kati81
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 19-05-2008
Skąd: Lublin,
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #32 : 20-06-2008, 13:42 »

Ja dokładnie taką samą kupiłam w sklepie ogrodniczym. Kosztowała mnie 25 zł, także biorąc pod uwagę koszt wysyłki bardziej mi się opłacało niż gdybym kupiła na Allegro smile Polecam rozejrzeć się najpierw w sklepach msn-wink
Zapisane

Z pozdrowieniami msn-wink
ღ♥ღKatjaღ♥ღ
darek
« Odpowiedz #33 : 16-05-2011, 21:39 »

Kiełki od dość dawna są "modne". Wielu dietetyków uważa je za pełnowartościowy pokarm. Proponowałabym jednak pewną ostrożność, a przynajmniej dobrze jest wiedzieć, że istnieje też inny pogląd na ich temat. Tak np. inaczej widział sorawę kiełków Gerson, twórca uznanej diety, tzw. diety Gersona. Jest to wg mnie osoba wiarygodna. Właśnie w tej diecie kiełki są zabronione, z takim uzasadnieniem: Kiełki. Zawierają niekompletne aminokwasy, wywołujące toczeń (rośliny tak bronią się przed zwierzętami), Podaję adres strony:  http://www.twojadieta.info/dieta/Gersona/ . Myślę, że nie trzeba dodawać jak straszną chorobą jest toczeń.

Tutaj również wychwalają kiełki: http://www.eioba.pl/a/1q3i/kielki-i-ich-wartosc-dietetyczna

Zdaje się że w tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=eQAMMeHB4O4 nawiązuje do szkodliwości młodych pędów, których zwierzęta nie jedzą gdyż wiedzą, że owe zawierają toksyny.
Pamiętam, że na forum były również posty na temat pokrzywy, aby zrywać te części najwyżej, tj te najmłodsze, czego prawdopodobnie nie należy robić.
Czy zatem kiełki to mit jak również najmłodsze pędy danej rośliny?

Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!