Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Silne duszności - jak sobie poradzić  (Przeczytany 80956 razy)
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #20 : 03-01-2011, 23:47 »

U Kacpra nasiliły się problemy z dusznościami, nie może przebywać w suchym i mocno ogrzewanym pomieszczeniu, bo pojawia się duszność.
Na początku grudnia trafiliśmy do szpitala, miał bardzo silny atak duszności podczas infekcji, trochę w domu przeczekaliśmy, tzn robiliśmy inhalacje, nawilżanie mieliśmy nadzieję, że puści, niestety taki stan trwał za długo i musieliśmy już szybko szukać pomocny medycznej. W szpitalu po dwóch dniach duszność przeszła, przyblokowali flegmę sterydami, teraz na razie jest cisza, nie kaszle.
 
W szpitalu poznałam dziewczynę, która ma czterech synków, była na oddziale z jednym z nich, niemowlakiem. Trzech pozostałych synów (siedmiolatek, dziewięciolatek i dwunastolatek) to astmatycy, ciągle na lekach. Opowiadała mi o licznych atakach duszności, pobytach w szpitalach i sanatoriach i przyznała, że jest załamana, że chłopcy muszą brać sterydy prawie non stop. Kiedy odstawia leki, pojawiają się silne duszności, a wtedy szpital i chemia ciężkiego kalibru, więc woli słabsze sterydy podawać codziennie.
Oczywiście opowiedziałam jej o stronie Biosłone, w pigułce przedstawiłam naszą wiedzę, tyle ile mogłam - powiedziałam o możliwościach ratowania zdrowia, podałam nasz adres internetowy.
Ale szczerze mówiąc, to nie wiem jak ta dziewczyna mogłaby pomóc swoim synkom, żeby móc odstawić leki i ratować ich zdrowie. Każda ewakuacja flegmy drogami oddechowymi powoduje duszność, u jej synków tak właśnie jest, u Kacpra podobnie, im więcej flegmy tym większa duszność.
Bardzo chciałabym pomóc tej dziewczynie, oczywiście dzieci po zastosowaniu metod Biosłone, musiałby przejść długie oczyszczanie bez leków, ale kiedy blokadą są duszności, to jak zaradzić w tej sytuacji?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2011, 07:33 wysłane przez Apollo » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #21 : 29-01-2011, 00:25 »

Kacper ma kolejne kaszlanie-oczyszczanie, no i duszności pojawiały się znów. Mając w pamięci ustani pobyt w szpitalu, przystąpiliśmy od razu do lekkiego blokowania ewakuacji flegmy. Daliśmy niewielką ilość leku rozkurczowego oskrzela (Berodualu) w trzech dawkach, co osiem godzin, i jedną dawkę przeciwzapalnego sterydu. To spowodowało, że duszności ustąpiły, a flegma na chwilę przystopowała. Po kilku godzinach zaczęła powolutku schodzić, po jednej dobie Kacper zaczął ładnie odkrztuszać.
Leki podaliśmy natychmiast kiedy pojawiały się duszności, dzięki temu udało się opanować duszność dość szybko. Wcześniej czekaliśmy na to, aż duszności same ustąpią, nieraz to się udawało, ale ostatnio są zbyt silne i przytrzymywanie dłużej takiego stanu powoduje, że u Kacpra dochodzi do dużej niewydolności oddechowej i potrzebna jest pomoc w szpitalu, a tam pakują cały arsenał sterydów, antybiotyk i inne cuda.
Tak więc na ten moment wydaje nam się, że lekkie blokowanie kaszlu lekami jest konieczne, ponieważ niweluje groźne duszności, z którymi nadal Kacper ma problem. Ale całe szczęście, że oczyszczanie nie zostaje całkowicie przyblokowane i wydzielina teraz spokojnie schodzi.
No i nie podajemy herbaty z miodem, bo ta u Kacpra napędza ogrom flegmy, a to z kolei zwiększa nasilenie duszności, więc tylko prawoślaz stosujemy.
Generalnie, cieszę się, że mamy już trochę doświadczenia i wiedzy, żeby poradzić sobie w chwilach kiedy Kacper ma duszności. Właśnie o to chodzi, żeby wyczuć sytuacje kiedy lek jest niezbędny, a kiedy nie ma konieczności użycia go.
No ale już niedługo wybieramy się nad morze do Kołobrzegu i może po kilkutygodniowym pobycie tam, organizm Kacpra wzmocni się jeszcze na tyle, żeby próbować uporać się z dusznościami. smile
« Ostatnia zmiana: 29-01-2011, 07:29 wysłane przez Apollo » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Angela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.05.2009,od maja 2015 nie piję
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #22 : 12-05-2013, 23:10 »

Mój synek od kilku dni ma bardzo silny kaszel odksztuśny wywołujący wymioty, podawałam mu najpierw prawoślaz potem syrop tymiankowy homełopatyczny, wodę z miodem z octem jabłkowym i nadal ma silne duszności, świszczący oddech i bolą go węzły chłonne. Oklepuję mu plecki i nawilżam powietrze.

Nie wiem co mu podawać żeby mu ulżyć bo bardzo cierpi i jest słaby ale nie ma gorączki, miał tylko w dzień 37 stopni i wczoraj w nocy się pocił. Co jeszcze mogę zrobić?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #23 : 13-05-2013, 07:53 »

Z pewnością nie stosuj wszystkiego na raz. Homełopatię sobie daruj. Ocet również. Nasilasz reakcje oczyszczania.
Układaj go wysoko na poduszkach, niech śpi przy uchylonym oknie.
Często zapraszaj lekarza ze stetoskopem w celu obsłuchania dziecka.
Możesz stosować delikatnie rozkurczające oskrzela specyfiki. Na naszym forum jest sporo wiedzy na ten temat. Ważne, aby to nie były sterydy ani antybiotyki.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2013, 10:12 wysłane przez Rif » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #24 : 03-04-2014, 08:57 »

Możesz stosować delikatnie rozkurczające oskrzela specyfiki. Na naszym forum jest sporo wiedzy na ten temat. Ważne, aby to nie były sterydy ani antybiotyki.

Nie znalazłam na forum, jakie specyfiki - nie sterydy ani antybiotyki - rozkurczają oskrzela.
Może ktoś wie i zechciałby napisać, czym się wspomóc przy skurczu oskrzeli?
« Ostatnia zmiana: 03-04-2014, 10:00 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #25 : 03-04-2014, 20:06 »

Może ocet jabłkowy byłby przydatny?

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22844.0
Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #26 : 04-04-2014, 08:21 »

Dziękuję, spróbuję :-)
Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #27 : 15-04-2017, 15:52 »

Ponawiam pytanie: jak radzicie sobie ze skurczem oskrzeli domowymi sposobami?
Asia61 pisze, żeby ocet odstawić, Kalina, żeby octu spróbować - jak rozumiem, żadna nie wypróbowała swojej rady. Może odezwie się ktoś, kto ma kłopot z suchym kaszlem i skurczami oskrzeli - co robi?
Czy zaczynać mieszankę na drogi oddechowe przy takiej przypadłości?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #28 : 16-04-2017, 15:42 »

Gocha, a jaka jest u Ciebie przyczyna tych skurczów oskrzeli? Astma, alergia, stres?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gocha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: grudzień 2010
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #29 : 18-04-2017, 12:14 »

Myślę, że alergia. Na co - nie wiadomo.
Albo infekcja.
W każdym razie - co robicie doraźnie?
Pewnego razu długotrwałe świsty przeszły mi po kilku dniach wysokiej gorączki (tak powyżej 39 stopni).
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #30 : 19-04-2017, 13:08 »

Ja bym spróbowała popijać siemię lniane oraz inhalacje z 2-3 kropelkami olejku z drzewa herbacianego, cedrowego lub zwykłej szałwii (jeśli oczywiście nie masz na nie uczulenia).
« Ostatnia zmiana: 19-04-2017, 13:42 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #31 : 21-04-2017, 05:42 »

Pewnego razu długotrwałe świsty przeszły mi po kilku dniach wysokiej gorączki (tak powyżej 39 stopni).
To jest dobry trop.
Pilnuj stosowania ZZO, sporo produktów z wit. C, nie blokuj infekcji, samo przejdzie. Witamina C jest antyhistaminowa.
Ocet pogarsza sytuację, bo więcej toksyn jest do usunięcia.
Musisz wiedzieć, że alergie, ataki duszności, często są związane z działalnością glisty ludzkiej w naszym organizmie. Pomyśl o naturalnej kuracji dla syna z wykorzystaniem pestek dyni lub glistnika.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2017, 05:55 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!