Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 22:38 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ust±pi³o przewlek³e zapalenie zatok  (Przeczytany 9073 razy)
MG42
« : 04-10-2009, 18:01 »

Witam. Nie wiem w³a¶ciwie czy mam siê czym chwaliæ no ale trudno, proszê kasowaæ jakby co. Mo¿liwe ¿e ten wpis przyda siê chêtnym na rozpoczêcie kuracji.
Mianowicie przesz³o mi chroniczne zapalenie zatok oraz ust±pi³y alergie i k³opoty z gard³em. Po 6 miesi±cach stosowania MO, KB oraz citroseptu z meliss±.
K³opoty z zatokami mam z 15 lat. Wiosna - Jesieñ. Dwa razy w roku obowi±zkowo. Do tego alergie, zapalenia gard³a. Tony leków na alergie, antybiotyków i proszê - wystarczy³o 6 miesiêcy. Jak kichnê raz na tydzieñ to wszystko. Gard³o nawet nie zadrapie ani razu. We wrze¶niu, zwyczajowo spodziewa³em siê znowu ataku zatok. Zapchany nos. Gêsta zielona wydzielina. Gor±czka. G³owa jak balon. A tu nic. Nawet najmarniejszego katarku. Wróci³em do sportu. ¯adnych suplementów i witamin typu OLIMP SPORT i mam wiêcej energii. To chyba wynik tego ¿e nie chorujê. Schud³em, a stosujê zwyczajowo przyjêt± "niezdrow± dietê". Patrz±c wstecz ¶miaæ mi siê chce, ¿e w swojej naiwno¶ci s±dzi³em, ¿e jak bêdê spo¿ywa³ dietetyczna WASÊ oraz "mas³o" z 80% zawarto¶ci± oleju ro¶linnego to bêdê zdrowszy i szczuplejszy, a komfort, ¿e podczas kolacji z 3 jaj na smalcu mogê z politowaniem patrzeæ na reklamy margaryny które ograniczaj± cholesterol - bezcenny.
To w³a¶ciwie tyle. Konkretnego celu nie mia³em, a post by³ efektem kilkuminutowych przemy¶leñ nad ma³± zmian± w ¿yciu, ma³ym kroczkiem który zrobi³em pó³ roku temu. Wreszcie mogê powiedzieæ - uwierzy³em, ¿e siê da...
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 04-10-2009, 18:04 wys³ane przez MG42 » Zapisane
Mela
« Odpowiedz #1 : 04-10-2009, 18:48 »

Ja te¿ pozby³am siê chronicznego zapalenia zatok (ataki raz na miesi±c, dwa). Kiedy¶ mia³am pó³ dnia katar i zaraz opuchniête zatoki, bol g³owy koñczy³o siê zawsze antybiotykiem. Teraz eureka, normalnie przechorowane choroby bez leków, "normalny katar", jednym s³owem mo¿e nie sprawnie, ale coraz lepiej funkcjonuj±cy organizm. Gratulacje MG42.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 04-10-2009, 19:09 »

Cytat
We wrze¶niu, zwyczajowo spodziewa³em siê znowu ataku zatok. Zapchany nos. Gêsta zielona wydzielina. Gor±czka. G³owa jak balon. A tu nic. Nawet najmarniejszego katarku.
Wed³ug naszej wiedzy, tu zgromadzonej, tak naprawdê jest siê zdrowym, gdy nadmiarowa toksemia w postaci pozosta³o¶ci po wcze¶niejszych problemach zdrowotnych zostanie ostatecznie usuniêta - toksyny wydalone. Tak wiêc dopiero jaka¶ solidna infekcja - odchorowana bez leków - spowoduje uruchomienie szlaków wydalania i bêdziesz siê móg³ pochwaliæ zdrowiem. Ale poprawa jako¶ci ¿ycia, dobre samopoczucie, to te¿ bardzo du¿o.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!