Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 16:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak pogodzić poranne picie wody z MO?  (Przeczytany 19680 razy)
Jarek
« : 11-10-2009, 10:00 »

Miałem taki nawyk, że zaraz po przebudzeniu się piłem szklankę wody. Po pół godzinie śniadanie. Jeżeli teraz chciałbym zacząć stosować miksturę oczyszczającą, to mam takie możliwości:

Plan A
1. mikstrura
2. po 1/2h woda
3. po 1/2h śniadanie

Plan B
1. mikstura
2. po 1/2 śniadanie
3. po 1h woda

Pierwszy niedobry, bo zajmuje więcej czasu. Drugi niedobry, bo trzeba przecież się nawodnić po nocy. Zastanawiam się, czy miałoby sens wypicie na czczo wody, a po jakimś niedługim czasie mikstury?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2009, 07:43 wysłane przez Rysiek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 11-10-2009, 10:55 »

Zrezygnuj z nawadniania się po nocy.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #2 : 11-10-2009, 13:17 »

Cytat
Drugi niedobry, bo trzeba przecież się nawodnić po nocy.
A dlaczego "trzeba" się nawodnić po nocy? Nie rozumiem. Ja piję, kiedy chce mi się pić .
Zapisane

Jarek
« Odpowiedz #3 : 19-10-2009, 07:32 »

Wygląda na to, że nie da się pogodzić porannego picia wody z piciem mikstury i muszę z czegoś zrezygnować. Szkoda. Brakuje mi porannego picia, więc raczej zrezygnuję z mikstury. Piłem rano wodę z cytryną. Jak do tego wrócę, to i tak będę miał częściowy efekt MO. Pozostanę przy koktajlach i diecie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 19-10-2009, 07:39 »

Twój wybór ! Jak tu gdzieś Mistrz napisał - zdrowie jest luksusem. Nikt nikogo tu na siłę do niczego nie namawia a nawet więcej - picie MO powinno być świadome, z przekonaniem o słuszności jej stosowania.
PS. Wodę z cytryną to można pić w ciągu dnia nawet 30 minut po wypiciu MO.
Zapisane
Iyana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2009
Skąd: małopolskie
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #5 : 19-10-2009, 08:35 »

Wygląda na to, że nie da się pogodzić porannego picia wody z piciem mikstury i muszę z czegoś zrezygnować. Szkoda. Brakuje mi porannego picia, więc raczej zrezygnuję z mikstury. Piłem rano wodę z cytryną. Jak do tego wrócę, to i tak będę miał częściowy efekt MO. Pozostanę przy koktajlach i diecie.

Jarku, ja też piłam codziennie po przebudzeniu wodę- szklankę lub nawet dwie zależnie od potrzeb. Zrezygnowałam w wody na rzecz MO i powiem Ci, że tylko przez pierwszy tydzień- dwa brakowało mi tej wody. A w tej chwili to wogóle nie odczuwam jej braku po przebudzeniu. Wnioskuję stąd, że sami przyzwyczailiśmy nasze organizmy do porannego nawadniania.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #6 : 19-10-2009, 08:50 »

Mam identyczne obserwacje jak Iyana. Również zanim zaczęłam pić MO, wypijałam na czczo 1/2 szklanki letniej przegotowanej wody, czasem dodawałam do niej sok z cytryny. Nawet nie zdążyłam zauważyć jak przestało mi tego brakować. Jak słusznie zauważyła Iza, można tę wodę wypić 30 min. po wypiciu MO.

Jarku, Twoja wypowiedź zabrzmiała w tonacji rozkapryszonego dziecka : jak nie mogę wypić tej swojej obowiązkowej wody przed MO, to nie będę pił MO i już  . Ale to już Twoja prywatna sprawa, wcale nie musisz grymasić na forum  msn-wink.
I jak można uzyskać działanie MO, nawet częściowe, pijąc wodę z cytryną  eek ?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2009, 08:53 wysłane przez Chamomillka » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #7 : 07-11-2009, 00:20 »

A czy jest konieczne czekanie aż pół godziny po wypiciu tej wody?
Powiem ci, że jak piję MO to nie czekam te pół godziny. Po prostu piję po przebudzeniu. Ubieram się, myję i wykonuję inne czynności. Pół godziny mija niezauważenie. Zanim zjem posiłek, mija więcej czasu. Ja bym po pół godzinie piła pół szklanki wody i nie czekała te pół godziny po
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #8 : 10-12-2009, 13:04 »

Ja kiedyś też działałem wg instruktażu jakiegoś urologa, który polecił mi się nawadniać (co najmniej 2,5-3 litry wody dziennie). Efekt tego był taki, że zaostrzył się refluks jelitowo-przełykowy; rozchwiałem sobie równowagę wodno-elektrolitową (w przewadze woda martwa), nabyłem tików nerwowych i arytmii serca; zaś kamica dróg moczowych, kolki nerkowe, zastoje moczu, obrzęki nóg, twarzy oraz infekcja prostaty - nie dosyć że nie ustąpiły, to jeszcze nasiliły się.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 16:21 wysłane przez Zibi » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #9 : 10-12-2009, 13:40 »

Ciekawe jest to co pisze Zibi, ja też wcześniej bardzo dużo piłam wody jeszcze mi został ten nawyk- może też z tego powodu pojawiła się arytmia/ mam ją od roku/ i ten potas wypłukany.
Muszę to przemyśleć, a w związku z tym czy picie wody z cytryną  2 szklanki dziennie może być ?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 10-12-2009, 13:49 »

Ciekawe jest to co pisze Zibi, ja też wcześniej bardzo dużo piłam wody jeszcze mi został ten nawyk- może też z tego powodu pojawiła się arytmia/ mam ją od roku/ i ten potas wypłukany.
Muszę to przemyśleć, a w związku z tym czy picie wody z cytryną  2 szklanki dziennie może być ?
Warto to przemyśleć i przestać się wygłupiać szkodząc sobie jednocześnie. Po co organizmowi dwie szklanki wody z cytryną, czy choćby jedna? Pije się normalnie, czyli wówczas, gdy ma się pragnienie, bo tak jest normalnie. Przyczyną żadnej choroby czy nawet dolegliwości nie jest niedobór dwóch szklanek dziennie z cytryną. Po co my tutaj przekazujemy wiedzę o prawach natury? Po to, byście kierowali się jakimiś idotyczno-medycznymi instrukcjami, zamiast wiedzą?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zoska_ka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 02-07-2008
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #11 : 10-12-2009, 15:17 »

Święte słowa Mistrzu. Jeszcze niedawno wypijałam w pracy 6 czasem 7 szklanek herbaty. Nawet nie wiem kiedy to się stało, ale dopiero teraz po Pana słowach zdałam sobie sprawę, że teraz wypijam 2 czasem 3 i nie mam potrzeby wypicia większej ilości. Brzuszek mniejszy, celulit prawie niewidoczny-cuda działa to nasze MO.

Nie "to nasze", a "ta nasza".  smile
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 15:27 wysłane przez Grażyna » Zapisane

MO pije też mąż, starsza córka i moja mała sznaucerka i od 06.2010 młodsza córka.
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #12 : 10-12-2009, 20:11 »

Uważam, że jak się jest chorym, to powinno się dużo pić, żeby wypłukiwac z siebie toksyny.
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #13 : 10-12-2009, 20:21 »

Cytat
Uważam, że jak się jest chorym, to powinno się dużo pić, żeby wypłukiwac z siebie toksyny.
Ja myślę, że pić należy wtedy kiedy się odczuwa takowe pragnienie i wtedy kiedy ma się np. ostrą biegunkę, by się nie odwodnić. Teoria o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie w celu wypłukania toksyn niech pozostaną tam skąd wyszły - w Studiu Urody.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #14 : 10-12-2009, 20:39 »

Uważam, że jak się jest chorym, to powinno się dużo pić, żeby wypłukiwac z siebie toksyny.
Ale to co Ty uważasz to nie jest wiedza, tylko Twoje przekonanie. W tym wypadku - błędne. Bo jak niby ma się to "wypłukiwanie" odbywać? Czy organizm człowieka to zmywarka? Pijąc zbyt dużo wody, rozrzedzamy krew wbrew własnym mechanizmom regulacyjnym. I co z tego, że ta krew jest rozrzedzona? Czy dzięki temu lepiej działają układy wydalnicze? Toksyny nie mają szans na mechaniczne wypłukiwanie, jak to się dzieje w durszlaku bądź zmywarce - dzieje się to na drodze biochemicznej. Organizm może być obciążony nawet bardziej, niż to potrzebne.

Porównaj artykuł Ile człowiek powinien pić na portalu.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2009, 08:54 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #15 : 10-12-2009, 20:53 »


Warto zwrócić także uwagę, że w normalnych warunkach sól zawarta w kwasie żołądkowym nie wchłania się z przewodu pokarmowego do organizmu wywołując jego zakwaszenie. Tak więc oskarżanie soli o wywoływanie chorób jest szkodliwym nieporozumieniem. Do tego dochodzi picie ponadnormatywnych ilości wody jako czynnik rozcieńczający płyny ustrojowe i tym samym wpływający na sztuczne obniżenie ich pH. Przecież to niedorzeczność! O wiele zdrowiej jest zjeść śledzia z beczki, co wywołuje naturalne pragnienie. Wiele razy mogłem się przekonać, że ten właśnie sposób jest najskuteczniejszy na pozbycie się problemów trawiennych i tym samym na obniżenie kwasicy, jeśli jest ona spowodowana zasoleniem.

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=51.msg54099#msg54099
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=51.msg146#msg146

Jest to argumentacja do treści mojego postu: - http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=8999.msg89104#msg89104
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 21:08 wysłane przez Zibi » Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #16 : 11-12-2009, 15:22 »

Uważam, że jak się jest chorym, to powinno się dużo pić, żeby wypłukiwac z siebie toksyny.
Ale to co Ty uważasz to nie jest wiedza, tylko Twoje przekonanie. W tym wypadku - błędne. Bo jak niby ma się to "wypłukiwanie" odbywać? Czy organizm człowieka to zmywarka? Pijąc zbyt dużo wody, rozrzedzamy krew wbrew własnym mechanizmom regulacyjnym. I co z tego, że ta krew jest rozrzedzona? Czy dzięki temu lepiej działają układy wydalnicze? Toksyny nie mają szans na mechaniczne wypłukiwanie, jak to się dzieje w durszlaku bądź zmywarce - dzieje się to na drodze biochemicznej. Organizm może być obciążony nawet bardziej, niż to potrzebne.

Porównaj artykuł Ile człowiek powinien pić na portalu.
Wiem,że człowiek powinien pic wtedy, gdy mu się chce pić. Nie wiem, może właśnie potrzebne mi to rozrzedzenie krwi (chociaż wolałabym rozrzedzać ją czymś innym beer) . Jak jestem chora, to tak się składa, że mój organizm potrzebuje wody i nie chodzi tu o to, że zakładam wypicie 2 litrów, tylko mój organizm domaga się więcej niz zwykle.

Strasznie jesteś uparta, Skarabeusz2005. Nie interesuje nas co Ty uważasz i czego potrzebujesz, tylko wiedza, a Ty nawet nie zdążyłaś wszystkiego dobrze poczytać i przemyśleć, ale apiać swoje. Przecież pisałaś nie o samym piciu w chorobie a o wypłukiwaniu toksyn. Czytałaś o śledziach? Daję Ci 7 dni na studiowanie.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2009, 16:54 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #17 : 03-01-2010, 21:08 »

Moja "wieczna" chrypka spotkała się kiedyś z pewną lekarką. Pani zajrzała do gardła, po czym zapytała ile wody wypijam codziennie. Prawie nie pijam wody --- odrzekłem. Lekarka radośnie odkryła "przyczynę" mojego "suchego" gardła i zaleciła mi wypijanie paru litrów wody dziennie. Pewnie też chciała ze mnie zrobić zmywarkę... msn-wink

Teraz w zasadzie w ogóle nie ciągnie mnie do wody. Bardzo dużo wody zawierają warzywa i gotowane kasze, budujące moją dietę... moja ulubiona kawa nie za bardzo chce być wodnista msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
Effectus
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.2009
Skąd: Władysławowo
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #18 : 14-01-2010, 00:06 »

Proponuję mój sposób:

stawiam miksturę na nocnej szafce, rano po przebudzeniu wypijam. Po 30 minutach myślę o śniadaniu.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2010, 00:16 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #19 : 14-01-2010, 00:23 »

Effectusie. Zapraszamy do Przywitalni.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!