Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy cebula blokuje proces oczyszczania?  (Przeczytany 15204 razy)
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« : 20-10-2009, 11:45 »

Lacky napisał, że stawianie na noc przy łóżku talerzyka z pokrojonym czosnkiem to blokowanie oczyszczania. No tak, bo czosnek to naturalny antybiotyk. http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=5774.120

Czy z cebulą jest taka sama sytuacja? Przecież syrop z cebuli i miodu podajemy przy kaszlu.
« Ostatnia zmiana: 02-06-2012, 18:25 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Boja
« Odpowiedz #1 : 20-10-2009, 12:59 »

A ja jakoś nie do końca mogę się z tym zgodzić, bo jak to jest Lacky, skoro wąchanie cebuli wzmaga wydzielanie z oczu i z nosa, to jakby logiczne, że wspomaga w wydalaniu toksyn, a nie blokuje, czyż nie?
Może być inaczej jak się stosuje doustnie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #2 : 20-10-2009, 15:03 »

Myślę, ze Lacky`iemu chodzi o "dezynfekcyjne" olejki lotne zawarte w cebuli i czosnku. http://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_eteryczny. Sorry, że link z wikipedii  smile.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #3 : 20-10-2009, 22:29 »

A ja jakoś nie do końca mogę się z tym zgodzić, bo jak to jest Lacky, skoro wąchanie cebuli wzmaga wydzielanie z oczu i z nosa, to jakby logiczne, że wspomaga w wydalaniu toksyn, a nie blokuje, czyż nie?
Może być inaczej jak się stosuje doustnie.

To, że organizm reaguje poceniem się, łzawieniem, smarkaniem to nie zawsze oznacza oczyszczanie. W przypadku cebuli to reakcja na enzym czynnika łzawiącego, uwalniany podczas krojenia cebuli, który wywołuje w organizmie reakcje alergiczne, powodujące reakcje obronne. I to nie ma nic wspólnego z oczyszczaniem.
Co do cebuli to jak każde inne warzywo zawiera n składników, z których każdy działa, na co innego. Jeden ze składników saponina działa na rozrzedzanie śluzu, ale inny składnik działa bakteriobójczo. Oczywiście cebula zawiera dużo witamin i minerałów, itd, dobrze działających na organizm jeżeli jemy ją jak się nie oczyszczamy. Dlatego z jednej strony wspomagamy oczyszczanie tego, co się już nazbierało, ale blokujemy dalsze przerabianie zanieczyszczeń.

Czyli powodujemy, że nasze oczyszczanie jest mało wydajne ale za to mija choroba czyli oczyszczanie organizmu. W taki sposób nie osiągniemy naprawy poważnie uszkodzonych miejsc. Czyli jak ktoś nie ma poważnych uszkodzeń i problemów to taki postępowanie może wystarczyć.
« Ostatnia zmiana: 20-10-2009, 22:31 wysłane przez Lacky » Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #4 : 25-10-2009, 22:01 »

Czy takie działanie (bakteriobójcze - blokujące proces oczyszcznia) ma tylko surowa cebula, czy także poddana działaniu temperatury (np. smażona, parzona czy gotowana)?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 26-10-2009, 12:07 »

Tu chodzi o olejki eteryczne. Więc po termicznym przetworzeniu cebula ( tak sądzę) traci swe bakteriobójcze właściwości. Ma za to inne cenne.
Zapisane
samarghata
« Odpowiedz #6 : 26-10-2009, 20:55 »

No ja mam nadzieję że tu chodzi o surową cebulę. Od początku stosowania MO zajadam się cebulą smażoną, duszona i pieczona - po kilka kilo na tydzień. Jeśli tym blokuje oczyszczanie - to się załamię!

Pytanie do ekspertów propolisowej MO:
-Gdzie się wątki pojawiły?
Nagromadziłem propolisu i nie pamiętam co zrobić - ostatni raz czytałem o tym chyba z rok temu.

« Ostatnia zmiana: 02-03-2010, 11:19 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #7 : 26-10-2009, 21:56 »

Pytanie do ekspertów propolisowej MO:
-Gdzie się wątki pojawiły?
Nagromadziłem propolisu i nie pamiętam co zrobić - ostatni raz czytałem o tym chyba z rok temu.
Przepis na PMO znajduje się w dziale dla eksperymentatorów, dostępnym tylko dla stałych bywalców i testerów PMO.
« Ostatnia zmiana: 26-10-2009, 22:14 wysłane przez Joker » Zapisane
Cytrynka_5
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.12.2009
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #8 : 01-03-2010, 22:36 »

W DP surowa cebula nie jest zabroniona, więc dodawałam ją do każdej surówki, sałatki, zwłaszcza że bardzo lubię cebulę. Trochę się załamałam faktem, że surowa cebula blokuje proces oczyszczania.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #9 : 02-03-2010, 08:54 »

Cytat
Trochę się załamałam faktem, że surowa cebula blokuje proces oczyszczania.
Tutaj trzeba sprostować, że proces oczyszczania blokuje nie samo spożywanie cebuli tylko jej ewidentne nadużywanie. Przez nadużywanie rozumiemy regularne (wbrew aktualnemu zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez organizm) jej przyjmowanie w dużych ilościach. Cebulka wkrojona do surówki i spożyta rodzinnie podczas obiadu nie będzie miała silnego działania antybiotycznego. Innymi słowy, jeśli jest ochota na cebulę należy ją zjeść, jeśli nie to sobie darować.
Zapisane
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #10 : 15-12-2011, 14:55 »

Ciągle schodzi mi gęsta wydzielina z zatok o konsystencji kleju i kolorze żółtawym po przebytej infekcji. Ktoś polecił mi inhalacje z cebuli. Ale to chyba jest blokowanie oczyszczania w rozumowaniu bioslonejskim? Niby się jej nie je tylko wdycha, ale olejki eteryczne z cebuli chyba działają bakteriobójczo?
Zapisane

Poszukująca
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #11 : 15-12-2011, 17:37 »

Cytat
Ciągle schodzi mi gęsta wydzielina z zatok o konsystencji kleju i kolorze żółtawym po przebytej infekcji.
Ja na Twoim miejscu bym skakał z radości i nic przy tym nie majstrował. Powtarzam - nic.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #12 : 15-12-2011, 19:21 »

Dobra, dobra, nic nie robię, upewnić się chciałam (-:
Zapisane

Poszukująca
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!