Mieszanka oczyszczająca drogi oddechowe

<< < (2/5) > >>

Grazyna:
Najpierw popróbuj wdrożyć gorącą herbatę z miodem, którą dziecko powinno siorbać (dodatkowa zabawa). Wywoła to kaszel, którego nie należy blokować. W ten sposób oczyszczanie zostanie rozłożone w czasie. Jeszcze za wcześnie na wdrożenie mieszanki ziołowej i dobrze, że o to pytasz. Rodzice często w dobrej wierze włączają dzieciom zbyt silne oczyszczanie i potem zaczyna się bieda - zbyt gwałtowne reakcje. Trzeba bowiem pamiętać, że organizm dziecka jest bardzo wrażliwy i na wszystkie środki reaguje dużo silniej.

Uwierz więc w działanie prozdrowotne MO, KB i DP (w wersji łagodniejszej, bo z mniejszym, niż u dorosłych ograniczeniem węglowodanów - zasadniczo tylko przetworzonych), a przekonasz się, że infekcje staną się coraz rzadsze, jeżeli będą odchorowywane na bieżąco.

Lenka:
Dobrze, dzięki, tak myslałam, że za szybko. Za krótko córeczka pije  Mo. KB jeszcze nie chce połykać. Nie smakują jej te zmielone ziarna. Chyba, że jeden łyk , lub dwa, też mają jakieś działanie. :)  Słodycze już jej ograniczyłam. Za jogurtami i kanapkami nigdy nie przepadała, więc po prostu jej nie zmuszam.

Jak widzę, że zaczyna mieć większy i np. zielony katar wdrażam zakraplanie nosa, po wcześniejszym oczyszczeniu solą fizjologiczną.  Mistrz polecał w książce systematyczne zakraplanie alocitem, gdy dziecko śpi z otwartą buzią. Ale mam za mało samozaparcia w systematyczności.

Grazyna:
Cytat

KB jeszcze nie chce połykać.
To na początku dawaj tylko siemię lniane, ewentualnie po zmieleniu siemienia na pył - dodawaj włoskie orzechy. Do tego kawałeczek banana, pół słodkiej gruszki - pycha.

Cytat

Ale mam za mało samozaparcia w systematyczności.
Może i lepiej w tym przypadku. Małymi krokami do celu.

jomich:
Lenko, a jakie ilości piło Twoje dziecko maceratu z prawoślazu i jak długo? Czy miała tylko kaszel suchy? U mojej małej także jest duży trzeci migdał i oddycha buzią i mamy nawracające częste infekcje.

Grażynko, a może ja popełniam błąd, że chcę małej wdrożyc mieszankę oczyszczającą zanim przejdziemy na MO?
Mój mąż na razie nie zgadza się na MO u dzieci. Jest mu potrzebny czas, aby zauważył pozytywne efekty u mnie i u siebie. Ostatnie bardzo trudne objawy oczyszczania w jego przypadku na razie temat MO przesunęły w czasie.

Z tego kaszlu u małej rozwinęło się zapalenie krtani, w czwartek pojawiła się b wysoka temperatura. Powyżej 39,4 zbijałam nurofenem.
Dzisiaj temperatura  na razie w granicach 37,6. Kaszel jest natomiast nieustający, głównie suchy, chociaż czasami wydaje mi się, że się odrywa. Spróbuję z tym maceratem.

Grazyna:
Tak to jest, gdy post zawiera kilka pytań - wtedy jakoś tak - te ostatnio zadane domagają się odpowiedzi; w tym wypadku trzy pytania przy końcu postu zamazały bardzo istotną informację, mianowicie to, że córeczka jeszcze nie pije MO! Skoro tak, to nawet nie próbowałabym na razie ziół. Zacznijcie od MO, a po paru miesiącach będziemy się zastanawiać, czy potrzeba czegoś więcej. Co to za ojciec, który arbitralnie stawia na swoim, zamiast choćby poczytać, co inni rodzice piszą na forum o korzyściach wynikających ze stosowania Mikstury oczyszczającej. Wolno w tym domu oddychać?

Macerat w tym wypadku należy stosować - do czasu aż kaszel stanie się mokry. Trzeba uważać, żeby macerat był zawsze świeżo przyrządzony, niektóre dzieci mają po nim biegunki. O gorączce poczytaj ostatni post Mistrza:
Gorączka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona