Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Glista ludzka u 5-latka  (Przeczytany 58154 razy)
beatrycze69
« Odpowiedz #20 : 16-03-2010, 14:29 »

Zdaję sobie sprawę, że odżywianie mojego synka jest "śmieciowe"
Niestety 80% ba, myślę że nawet dużo więcej matek, tak właśnie karmi swoje dzieci, które nie są świadome "złego"
Na szczęście ja już jestem uświadomiona.

Oczywiście zmieniam sposób żywienia dzieci, ale mam pytanie. Czy mogę jednemu i drugiemu synkowi (drugi ma niecałe 2 latka) podawać glistnik? 1/4 dawki, jak zaleca Mistrz?

« Ostatnia zmiana: 19-09-2012, 19:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #21 : 16-03-2010, 15:00 »

Ja bym z tym glistnikiem się wstrzymała. Glista ma też zadanie do spełnienia. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Zmienisz dietę to organizm sam sobie poradzi z glistą. Wprowadź KB tam są pestki dyni, których glisty nie kochają za bardzo.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #22 : 16-03-2010, 15:01 »

Zmień swoje medyczne myślenie - jest wróg, to według Ciebie trzeba go wytruć. NIE!

Nic podobnego! Jest zaniedbany organizm i trzeba go odpowiednio odżywić, a on sam zadba o to, jakie organizmy mają w nim się rozwijać, a jakie będą usunięte.

Wybieraj rozwiązania korzystne dla swoich dzieci. Wiadomo, że jeśli poprawisz odżywianie, będzie to z korzyścią dla dzieci, a usunięcie glisty będzie tu efektem ubocznym. A Ty wybierasz trucie, przecież to nigdy nie jest korzystne. Sam napar z glistnika działa drażniąco. Nie wiadomo, czy organizm małego dziecka poważnie ucierpi czy nie, ale u tak małych dzieci trzeba się liczyć z tym, że działać będzie nie wybiórczo na glistę, ale także na układ pokarmowy. Zwłaszcza gdy ten organizm, ten układ pokarmowy, jest osłabiony na skutek niewłaściwego odżywiania. Dalej, załóżmy, że dziecku taka kuracja zbytnio nie zaszkodzi, a glistę otruje. Co dalej? Toksyny z wytrutych pasożytów muszą i tak być usunięte z organizmu. Tak więc organizm jest obciążony podwójnie: przez  toksyny z glistnika i przez toksyny z zatrutej glisty. Myśleć trzeba zawsze o konsekwencjach. Medycyna wychowała nas w tym przekonaniu, że lek jest zdrowy, bo jest przebadany, wypróbowany, stosowany przez innych. Ale nie jest to prawda. Lek bywa niekiedy (tylko czasami) mniejszym złem, ale zawsze jest złem. Dobrem jest własne działanie naprawcze organizmu.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #23 : 16-03-2010, 22:13 »

Beatrycze69 zamiast słodyczy dwaj synkom pestki dyni i słonecznika, wtedy ręce będą mieli zajęte skubaniem, buzia cały czas w ruchu, łatwiej zapomnieć o chęci zjedzenia czegoś słodkiego.
I jeszcze jedna dla Ciebie rada, najważniejsza - zapomnij o gliście! Skup się maksymalnie na odżywianiu.

Nie tak dawno temu ja też bałam się robali ponieważ nie miałam wiedzy i doświadczenia a na innych forach naczytałam się o tym jakie to straszne szkody wyrządza glista i inne robale. Stosowałam u synka zioło Ojca Grzegorza na pasożyty, nic dobrego oczywiście z tego nie wyszło, owszem poprawa była ale krótkotrwała, potem było jeszcze gorzej. Poddałam się manii usuwania pasożytów jaka wtedy panowała na forum o alergii (gdzie glista jest uznawana za przyczynę alergii), to była straszna głupota. Myślę, że zdrowienie mojego synka przez ten błąd opóźniło się przynajmniej o rok, niestety.
Beatrycze69 trafiłaś na to forum, masz wiedzę w zasięgu ręki, działaj zgodnie z nią - to jest gwarancja zdrowia twojego dziecka smile

Co do odżywiania jakie synek Beatrycze69 teraz ma to niestety tak odżywia się większość dzieci, to jest faktycznie tragedia.
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!