Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: StopZUS  (Przeczytany 36522 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« : 23-10-2009, 11:02 »

Czy ktoś z Was może rzeczowo i praktycznie ocenić taką możliwość rezygnacji z haraczu jakim są składki ZUS? Jeśli taki sposób "nie jest pisany patykiem na wodzie"  czyt. nie jest "kantem", to istniałaby możliwość minimalizacji kosztów powstąjących kolejnych Placówek Zdrowia na własne życzenie - dla tych, którzy nie są jeszcze "oddelegowani" na zasłużoną emeryturę  smile :
http://www.stopzus.pl/
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Stańczyk
« Odpowiedz #1 : 23-10-2009, 12:47 »

www.optigen.pl
Zapisane
Klara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17.07.2009.
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 101

« Odpowiedz #2 : 23-10-2009, 13:05 »

Cytat
Politycy deliberują, aby jeszcze tym na zasłużonej rencie/emeryturze dokręcić śrubę, i prócz składek zdrowotnych wprowadzić jakieś dodatkowe składki...

Nie tylko tym co na rencie czy emeryturze, ale pracującym również. Podobno szykuje się dodatkowa "składka od starości". Że niby to państwo opiekuje się (lub będzie się opiekować) zniedołężniałymi starcami. Problem w tym, że zgodnie z aktualnymi przepisami takiego zniedołężniałego starca można oddać do tzw. domu starców tylko na 6 miesięcy i za to ta instytucja pobiera 70 lub 80% (nie pamiętam dokładnie) emerytury delikwenta. Po upływie tego czasu rodzina musi podopiecznego zabrać. Można oczywiście oddać taką osobę na czas nieokreślony, ale wtedy kosztuje to tak drogo, że niewiele polskich rodzin na to stać. Jakoś nie słyszałam żeby były propozycje zmiany tych przepisów.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #3 : 23-10-2009, 17:59 »

Mnie też szlag trafia jak co miesiąc płacę 800 zł do ZUS (prowadzę działalność gospodarczą), a wiem, że emerytura z tego będzie "głodowa", a do lekarzy w ogóle nie chodzę..., chyba ,że do dentysty, ale wtedy prywatnie.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 23-10-2009, 18:12 »

A mnie jak szlag trafia! My ten haracz płacimy podwójnie - ja i mąż ! Ale KaZof - mi ta sprawa z poleconego prze Ciebie linka "śmierdzi". Ja jestem chyba starej daty i wolę być w porządku i z ZUS-em i US-em.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 23-10-2009, 20:42 »

A mnie jak szlag trafia! My ten haracz płacimy podwójnie - ja i mąż ! Ale KaZof - mi ta sprawa z poleconego prze Ciebie linka "śmierdzi". Ja jestem chyba starej daty i wolę być w porządku i z ZUS-em i US-em.

Nie bardzo rozumiem co oznaczać ma w tym kontekście "starej daty" ale z tego co słyszałem mając ubezpieczenie w jednym z krajów UE jest się jak najbardziej w porządku wobec kraju w którym się mieszka. W końcu my som już europejczyki.

Zaznaczam że nie przeczytałem całej informacji a jedynie rzuciłem okiem i rozumiem że chodzi o to aby ubezpieczenie opłacać w innym kraju gdzie jest ono zależne od zarobków lub/i zdecydowanie mniejsze.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #6 : 24-10-2009, 13:21 »

"Starej daty" to znaczy nie kombinuję jak koń pod górę. Ja nie ufam takim receptom jak w podanym linku. A jaką mam gwarancję, że gość zainkasuje kaskę ode mnie i ja rzeczywiście będę ubezpieczona w UK ? A jak się potem okaże, że nie mam konta ubezp. ani w PL ani UK to co? Poza tym, często gdy staję do przetargów czy do składania ofert cenowych jednym z wymogów jest zaświadczenie z ZUS-u i US-u czy nie zalegam z opłatami. Nie wiem jakby to wyglądało. Ja już za wiele tragedii ludzkich widziałam, których ludzie by uniknęli, gdyby kierowali się zdrowym rozsądkiem. Może to i prawda a ja jestem zwykły cykor co to dmucha na zimne. Mój mąż też to czytał i powiedział tylko zdawkowe.."ciekawe".
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #7 : 24-10-2009, 16:42 »

Pewnie, tyle że ja wyraźnie napisałem że jeżeli jest to zgodne z przepisami. A z tego co słyszałem to jest. Takie są możliwości w tej UE i w sumie nie powinno być w tym nic dziwnego. Oczywiście zawsze należy dopilnować formalności tak jak to się robi w każdej sytuacji, inaczej można sobie zaszkodzić. I jeżeli o to chodzi to myślę tak samo. Cwaniactwo nie popłaca.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #8 : 24-10-2009, 19:56 »

Zgodne z przepisami ? Ja poczytałam trochę na ten temat i mam wrażenie, że to jazda po bandzie. Niby "mieszkam" w UK, niby nikt tego nie sprawdza, niby w Polsce też nikt tego nie sprawdza...do czasu. Niby nasze urzędy czegoś tam nie dociekają. Ja chyba wolę "płacz i płać" ale śpij spokojnie. Wolałabym aby w końcu ktoś w Polsce zajął się tym, aby ubezpieczenia nie były obowiązkowe a jeśli już to aby moja składka  "zdrowotna " była na MOIM  koncie do mojej dyspozycji. Nie tak dawno, ktoś z rady nadzorczej ZUS uchylił rąbka tajemnicy, że nie będzie emerytur, że lepiej zbierać indywidualnie. I to jest dla mnie chamstwo i złodziejstwo. Tyle podatków płacimy, danin.... i jeszcze ten cholerny ZUS.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #9 : 24-10-2009, 22:30 »

A co mają powiedzieć dzisiejsi sześćdziesięcio i więcej latkowie?
 Całe życie , niektórzy nawet i 40 lat płacili składki na ZUS i dziś mają po 600 - 800 zł emerytury.
 Naszymi składkami łatało się  FOZZ czyt. Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego czyli poszły na długi zaciągnięte jeszcze przez PZPR...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #10 : 28-01-2010, 22:55 »

FOZZ to właśnie było po to aby nie łatać, z tym że to było oszustwo a nie żaden Fundusz. Jeżeli już to fundusz kolesi.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #11 : 28-03-2012, 07:44 »

http://biznes.onet.pl/wyzsza-emerytura-za-dluzsza-prace,18563,5072870,1,prasa-detal
Cytat
Aż 59 procent ankietowanych zgadza się pracować dłużej w zamian za wyższą emeryturę
Czym różni się Polak od Rumuna? Rumun jest mądrzejszy. Tak powiedział mój brat po powrocie z Rumunii. W Polsce i Rumunii pewna firma ma identyczne zakłady. Różnica jest tylko taka, że w polskim zakładzie na tych samych maszynach, pracownicy produkują dwa razy więcej, w tym samym czasie. Dlatego firma wysłała grupę polskich pracowników, aby pokazali pracownikom rumuńskim, że można więcej. Po kilku dniach, kiedy się bliżej poznali przy alkoholu, Rumuni powiedzieli Polakom, że Oni doskonale wiedzą, iż można więcej produkować, ale zrobią to za wyższą pensję. Średnie wynagrodzenie wynosiło tam 1200zł. Brat po powrocie calkowicie zmienił zdanie o tym Narodzie. Wcześniej znał ich tylko z "rumuńskiej pandy". Mam nadzieję jednak, że ten artykuł, to ściema na zamówienie tuskowych.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 07:48 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #12 : 28-03-2012, 12:02 »

Polecam ten artykuł. Gościu wypowiedział umowę zusowi i zaczyna nierówna walkę: http://www.wykop.pl/ramka/1051005/przedsiebiorca-z-piotrkowa-trybunalskiego-wypowiedzialem-umowe-zus-owi/

PS.
Jak wygra, ja jutro zrobię to samo!
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #13 : 31-03-2012, 12:35 »


Pan Sowa nie próżnuje.
http://www.epiotrkow.pl/news/G.-Sowa-wypowiedzial-posluszenstwo-ZUSowi,10364
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #14 : 31-03-2012, 16:54 »

Proste kalkulacje pokazują, że jeżeli mężczyzna będzie pracował do 67 lat przy średniej długości życia 72 lata to jego emerytura powinna być prawie dwa razy większa niż średnie wynagrodzenie przez całe życie. To wszystko przy założeniu, że pieniądze leżą i nie zarabiają na siebie. Kto kradnie te pieniądze i dlaczego wciska się ludziom takie kity, że muszą tyle pracować?
Zapisane
Tadek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Skąd: Ciechanów
Wiadomości: 10

WWW
« Odpowiedz #15 : 31-03-2012, 20:00 »

Dlaczego nikt nie popatrzy jak to jest np. w Kanadzie czy w Nowej Zelandii, tam nie ma ZUS-u. Instytucja ta została rozwiązana w latach 90 po problemach takich jakie my mamy dzisiaj (mała ilość urodzeń, rozdmuchana biurokracja, itd...) Budynki sprzedano, ludzi zwolniono, nikt nie musiał już płacić obowiązkowych ubezpieczeń. Po osiągnięciu określonego wieku ludzie z automatu dostają emeryturę na określonym poziomie minimum socjalnego (żeby z głodu nikt nie umarł) i w dodatku wszyscy po równo, niezależnie od wykonywanej wcześniej profesji. Wszystkim, którzy pobierali świadczenia dalej wypłaca się wcześniejsze zobowiązania (ponieważ prawo nie działa wstecz), ze sprzedaży nieruchomości ZUS-owskich. Jeśli ktoś chce mieć jednak więcej niż te należne minimum socjalne, musi się dodatkowo ubezpieczyć indywidualnie albo odłożyć sobie środki na przyszłość w inny sposób. Moim zdaniem jeśli gdzie indziej się to sprawdza to czemu nie u nas, było by to zdecydowanie taniej niż jest do tej pory. Łatwiej byłoby np. przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą, przez dwa lata płacą niski ZUS a potem... zamykają firmy,  bo 1000 zł na miesiąc dla wielu młodych firm przerasta ich możliwości.
« Ostatnia zmiana: 01-04-2012, 10:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #16 : 01-04-2012, 10:26 »

Tadek na prezydenta!
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #17 : 01-04-2012, 13:58 »

Niestety, głównym celem rządu nie jest sprawiedliwe, uczciwe, itd. rządzenie, tylko utrzymanie władzy.
Z tego powodu cale masy niepotrzebnych, drogich urzędów, biurokracji, darmozjadów rożnej maści, bo oni są najwierniejszymi strażnikami systemu. Za te swoje 2000, bezpieczeństwo i nic nie robienie przez cale życie, pokornie wybierają jak należy. Powiedzmy, ze pisze o Niemczech, bo tu jest to wyraźne ze względu na stabilizacje, gdzie od wojny co kadencje, dwie, zmienia się rząd ale tylko miedzy dwiema partiami CDU i SPD. Miedzy tymi partiami nie ma praktycznie różnic, mimo ze jedni to niby centro-prawica a drudzy centro-lewica. Nie ma co porównywać EU do np. Kanady, bo to inna sytuacja. Tu w EU liczy się stabilność, jedna linia. A Alternatywa to przypadkowe dojście do władzy oszołoma np. w DE, a później to już jest proste żeby narozrabiać w Europie gdzie przez setki lat szczuto naród przeciw narodowi, a to jeszcze siedzi ciągle w ludziach, wiec da się łatwo wykorzystać.
« Ostatnia zmiana: 01-04-2012, 14:05 wysłane przez Irek. » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Tadek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Skąd: Ciechanów
Wiadomości: 10

WWW
« Odpowiedz #18 : 01-04-2012, 22:08 »

Lepiej nie bo za moje poglądy skończyłbym jak Kenedi i Lincoln
Zapisane

Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #19 : 13-04-2012, 20:03 »

Polecam ten artykuł. Gościu wypowiedział umowę zusowi i zaczyna nierówna walkę: http://www.wykop.pl/ramka/1051005/przedsiebiorca-z-piotrkowa-trybunalskiego-wypowiedzialem-umowe-zus-owi/

PS.
Jak wygra, ja jutro zrobię to samo!

Też z niecierpliwością czekam na te info.  Wiemy już że nie ma co liczyć na zus i ludzkie emerytury - to już pewniak. Ostatnio widziałem  przy drodze bilbord zachęcający do niepłacenia składek. A to oznacza, że nadchodzą powoli ciekawe czasy, czasy  gdzie zus będzie musiał pęknąć.
Popieram likwidację tejże instytucji.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2012, 20:04 wysłane przez Bart-ender » Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!