Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 15:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bezobjawowe zapalenie płuc a antybiotyk  (Przeczytany 251180 razy)
Izolda
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #220 : 23-01-2013, 22:01 »

Mam w sumie pytanie, a wypowiadam sie tutaj pierwszy raz. smile Moja córka ma 6 lat i praktycznie nigdy nie chorowała, tzn. nigdy nie dostała antybiotyku i miewała tylko katar, który leczyłam wodą. msn-wink Przeszła też 1 raz infekcję jelitową (biegunka) i poza nurofenem, jakimiś syropami wykrztuśnymi, czosnkiem w tabletkach, miodem i probiotykami (a i to wszystko w bardzo małych ilościach, jak był kaszel po katarze) nie zna leków. Teraz dopadła ją jakaś infekcja i wypociła się - 3 dni gorączki (bez leków), ale zrobił się okropny kaszel, mokry, ale taki głęboki - przeraża mnie to, bo ona nigdy takiego kaszlu nie miała (tylko wykrztuszała, jak jakaś ropa po katarze była) i ten kaszel budzi ją w nocy. Nie bardzo wiem, co robić i z tego wszystkiego nie robię nic, bo co czytam to ponoć szkodzi. Wszyscy tu piszą o jakichś strasznych sytuacjach z kaszlem, który sie wlecze tygodniami, o antybiotykach, itd., że organizm się oczyszcza, po blokowanych infekcjach. Pytanie, z czego oczyszcza sie organizm mojej córki, którego nie blokowałam i czemu robi to teraz, jakby przez 6 lat nie miał ochoty? Ile może potrwać taki kaszel u osoby, która nie chorowała (katar w sumie też choroba, ale ja go za bardzo nie leczyłam)? Te sytuacje na forum nie do końca przystają do mojej córki, niefaszerowanej lekami, której choroby się nie imały (a miała ospę - 3 dni gorączki i koniec) - dlatego to pytanie!
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 21:55 wysłane przez Agata » Zapisane
Izolda
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #221 : 23-01-2013, 22:07 »

Chyba nie sprecyzowałam do końca. Martwię się, że córka dostanie zapalenia pluc i co wtedy mam robić? - chciałabym tego uniknąć. Czytałam już trochę na forum, ale ogólnie jestem "zielona". Kupiłam syrop z prawoślazem, ale to raczej co innego niż macerat, będę nawilżać i oklepywać, ale czy mam dalej dawać lipę na wypocenie - w sumie po gorączce córka już ma apetyt i chce biegać, skakać... tylko ten kaszel ją zamęcza! Czy mam zmienić jej dietę np. na bezglutenową? Do tej pory miała się całkiem dobrze na takiej zrównoważonej, bardziej chudej, mało - ziemniakowej, mało słodyczy i wieprzowiny.
Pozdrawiam i wdzięczna jestem za wszelkie rady.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:01 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #222 : 23-01-2013, 22:32 »

Cytat
Martwię się, że córka dostanie zapalenia pluc i co wtedy mam robić
Izolda spokojnie.
Cytat
tylko ten kaszel ja zamęcza
Kaszel może trwać nawet trzy miesiące.
Cytat
Czy mam zmienić jej dietę np. na bezglutenową?
Gluten to trucizna, która wcześniej, czy później, da o sobie znać. Na forum jest informacji mnóstwo.
Cytat
bardziej chudej
http://portal.Bioslone.pl/piramida_zywieniowa_Bioslone
Czytaj, a dowiesz się dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:02 wysłane przez Agata » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #223 : 23-01-2013, 22:33 »

Kupilam syrop z prawoslazem, ale to raczej co innego niz macerat, bede nawilzac i oklepywac,
Pozdrawiam i wdzieczna jestem za wszelkie rady.
Na mokry kaszel nie stosujemy prawoślazu. Prawoślaz stosujemy w przypadku suchego kaszlu, by suchy przeszedł w mokry.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Izolda
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #224 : 23-01-2013, 22:46 »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. smile
Ciekawa ta piramida żywieniowa (mężowi się podoba bardzo!), od jakiegoś czasu dociera do mnie zła sława glutenu, że to nic dobrego. Każdemu ponoć szkodzi, ale ani ja, ani mąż, ani dziecko, żadnych problemów zdrowotnych, a zwłaszcza alergii nie mamy... Czyli motywacja słaba. Zachęciliście mnie jednak do próby. smile

Co do kaszlu małej, to w sumie przeraża mnie, że tak nią rzuca i męczy, bo nigdy czegoś podobnego nie przechodziła, jak był kaszel, to "gluty" same wypadały i nie męczyły. Teraz to on niby mokry, bo się odkleja, ale za słabo, bo musi się namęczyć, żeby odkrztusić! Dałam przez 2 dni Ambroksolu na rozrzedzenie wydzieliny (nic innego nie miałam), ale już tego nie daję - mała pije dużo wody i herbaty z miodem, ale taka letnia, bo ciepłej nie ruszy. Smutny Co robić, gdy budzi sie w nocy i kaszle jak szalona, żeby jednego małego glucika przełknąć? Czytałam coś o occie jabłkowym - żeby parówki robić.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:07 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #225 : 23-01-2013, 22:56 »

Cytat
herbaty z miodem
Po co ta herbata i miód. Miód podrażnia. Ciepła woda małymi łyczkami wystarczy.
Zapisane
Izolda
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuje
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #226 : 23-01-2013, 23:30 »

Czytałam na forum, że dobrze jest siorbać herbatę z miodem... Sama tak leczyłam swego czasu ropne zapalenie gardła (chodzi o wdychanie oparów miodu), ale to trochę co innego... W sumie wygodniej zostać przy wodzie, bo mała woli wyjadać ten miód lyżką, niż siorbać herbatkę...
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:09 wysłane przez Agata » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #227 : 24-01-2013, 00:21 »

Zarówno prawoślaz jak i miód mają zastosowanie w kaszlu suchym. Podczas mokrego kaszlu zazwyczaj przeszkadzają lub go wzmagają.
Cytat
Teraz to on niby mokry, bo sie odkleja, ale za slabo, bo musi sie nameczyc zeby odkrztusic! Dalam przez 2 dni Ambroksolu na rozrzedzenie wydzieliny
Jaki właściwie jest ten kaszel? Niby mokry, a może nie?
Przy kaszlu należy pamiętać, że zarówno kaszel i katar służy do oczyszczenia organizmu z toksyn, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest nie przeszkadzać. Dopóki kaszel jest suchy możemy wspomagać organizm środkami nawilżającymi, tutaj potrzeba obserwacji dziecka i intuicji, Izolda obserwuj córkę i staraj się jak najmniej ingerować, a w czasie infekcji odstaw gluten (oczywiście najlepiej wogóle zrezygnuj), teraz na pewno dobrze zrobi córce odciążenie organizmu z bezwartościowych produktów.
Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!