Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 09:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O umiejętności dyskusji  (Przeczytany 18209 razy)
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« : 27-10-2009, 12:21 »

Mam nieodparte wrażenie, że sporo osób na tym forum nie potrafi dyskutować. kilka przykładów:
- nazywanie oponentów lub tych,których się nie lubi, idiotami,durniami czy kretynami
- dopuszczanie jedynej słusznej teorii i negowanie zdań przeciwnych
- niekonsekwencje polegające na tym, że jednym pozwala się na teksty nie związane z tematem forum, a innym nie

Dlaczego miałbym porównywać działanie placebo i mikstury na forum o medycynie. Czyżby mikstura była częścią medycyny?. Dlaczego więc nie można porównać placebo na forum o zdrowiu, jeżeli dotyczy to właśnie czegoś co jest częścią tego forum?
A tak przy okazji: placebo nie dotyczy tylko i wyłącznie medycyny. Dotyczy też m.inn. zdrowia. Szkoda, że nie chcecie a może też nie potraficie zrozumieć.

No i jak to jest, że na forum o zdrowiu co chwila pisze się o medycynie i to moderatorom nie przeszkadza.

Posty połączyłem. Zamiast wysyłać wiadomości w kilkuminutowych odstępach warto korzystać z możliwości zmiany swojego postu (w ciągu 120 minut od wysłania) i dopisania do niego, tego co się przypomniało, zamiast wysyłać kolejną wiadomość. //Heniek
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 12:32 wysłane przez Heniek » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #1 : 27-10-2009, 12:27 »

No i jak to jest, że na forum o zdrowiu co chwila pisze się o medycynie i to moderatorom nie przeszkadza.
Zależy w jakim kontekscie.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 12:34 wysłane przez Heniek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 27-10-2009, 12:32 »

To nie jest forum dyskusyjne, jak np. upadłe forum Ener Med. To jest forum dydaktyczne mające za zadanie przekazywanie wiedzy o zdrowiu. Proszę przeczytać sobie trzy pierwsze punkty regulaminu,  wtedy dyskusja może być do rzeczy. http://bioslone.pl/forum2/index.php?action=rules
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #3 : 27-10-2009, 12:42 »

Punkt drugi regulaminu:
-Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książkach Pana Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie" - część I i II oraz "Niezbędnik zdrowia".

Zwracam uwagę na słowa: wymiana komentarzy, informacji i myśli. Czymś takim na pewno jest wątek o placebo a w szczególności pytanie o porównanie placebo i mikstury.

Punkt piąty netykiety:
-Prowadząc dyskusję na forum, wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne. Staraj się pisać starannie i bez błędów, bowiem w ten sposób wyrażasz swój szacunek dla innych. Informacje, jak pisać poprawnie można znaleźć na stronie http://www.bykom-stop.avx.pl

Rozumiem z tego, że nazywanie kogoś,nie tylko p.Janusa, dupkiem,kretynem, durniem itp jest na tym forum wyrazem wypowiedzi kulturalnych. Czy tak?

Nie zauważyłem gdzie w regulaminie jest napisane, że jest to forum dydaktyczne.

Dzięki za połączenie postów. Słuszna uwaga.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 12:45 wysłane przez Akownik » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #4 : 27-10-2009, 12:45 »

Mam nieodparte wrażenie, że sporo osób na tym forum nie potrafi dyskutować. kilka przykładów:
- nazywanie oponentów lub tych,których się nie lubi, idiotami,durniami czy kretynami

Jeśli ktoś jest idiotą, durniem, głupkiem to zasługuje na takie określenie. Oczywiście na takie miano trzeba sobie zasłużyć idiotycznymi wypowiedziami na forum. Odnoszenie się do takiego głupka z szacunkiem mu nienależnym jest hipokryzją. Polecam lekturę bajki Anderssena pt. Nowe szaty cesarza.

http://czytelnia.onet.pl/0,1222209,do_czytania.html

Panie Akowniku czy wypowiedź Pana Janusa jakoby "Nozody najprościej nazwać uszkodzeniami lub bliznami" nie jest przypadkiem idotyczna?

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=9456.msg83505#msg83505
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 19:53 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 27-10-2009, 12:56 »

Punkt piąty netykiety:
-Prowadząc dyskusję na forum, wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne. Staraj się pisać starannie i bez błędów, bowiem w ten sposób wyrażasz swój szacunek dla innych. Informacje, jak pisać poprawnie można znaleźć na stronie http://www.bykom-stop.avx.pl

Rozumiem z tego, że nazywanie kogoś,nie tylko p.Janusa, dupkiem,kretynem, durniem itp jest na tym forum wyrazem wypowiedzi kulturalnych. Czy tak?
Pan widać myli kulturę z hipokryzją. A jak nazwać idiotę, skoro jest idiotą? Łoj Dziękuję Panie Doktorze!!!!!!! To jest wyrazem poprawnej, kulturalnej dyskusji? Niech Pan porówna sobie konwersację z dyskusją, bo widać Pan nie wie.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 13:00 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 27-10-2009, 13:04 »

A może się Pan wypowie o tej wypowiedzi: http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=9494.0 Jeśli tego nie napisał idiota, to kto? Widzi Pan: my mamy argumenty, a Pan pustosłowie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #7 : 27-10-2009, 13:41 »

Ja bym napisał, że ta wypowiedź świadczy o nieznajomości homeopatii.

W dalszym ciągu uważam, że Pańskie wypowiedzi nie pasują do tego o co Pan prosi w regulaminie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 27-10-2009, 13:53 »

Ja bym napisał, że ta wypowiedź świadczy o nieznajomości homeopatii.
Doprawdy, nie rozumiem, co z Pana za człowiek! Nieznajomość homeopatii można zarzucić wielu osobom, niekoniecznie durniom, ale także wielu mądrych ludzi tę nieznajomość wykazuje, i bynajmniej z tego powodu ich wypowiedzi nie są idiotyczne. Ale jak można o wypowiedzi kogoś, kto leczy ludzi, chwali się, że studiował homeopatię, skwitować stwierdzeniem, że jego wypowiedź świadczy o nieznajomości homeopatii? Tutaj wcale nie chodzi o znajomość czy nieznajomość homeopatii, tylko że jest to dureń! Czy to według Pana jest niekulturalne stwierdzenie?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #9 : 27-10-2009, 14:03 »

Pan na tym forum nazywał durniami i idiotami różnych forumowiczów. Tu biję się w piersi, nie zacytuję teraz gdzie to było, nie archiwizuję wypowiedzi.
Pan może mieć oczywiście inne zdanie na temat swoich wypowiedzi. Ale są osoby,nie tylko ja, które myślą inaczej niż Pan.
Wydaje mi się, że odpowiedniejsze byłoby stwierdzenie, że taka osoba jest nieukiem. I że należy unikać takich osób. I na pewno można w sposób kulturalny osiągnąć ten sam efekt, czyli w tym wypadku ostrzeżenie pacjentów.

O hipokryzji jest tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja

Może więc lepiej nazwać go hipokrytą? Też mocne a kulturalne.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2009, 14:07 wysłane przez Akownik » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 27-10-2009, 14:07 »

I na pewno można w sposób kulturalny osiągnąć ten sam efekt, czyli w tym wypadku ostrzeżenie pacjentów.
Bo nazwanie durnia durniem jest niekulturalne, czy tak?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 27-10-2009, 14:08 »

Może więc lepiej nazwać go hipokrytą?
To Pan jest Hipokrytą!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #12 : 27-10-2009, 14:43 »

Mistrzu, ewidentnie nie rozumie Pan znaczenia  słowa hipokryta.
Podobno można scalać posty pisane w ciągu dwóch godzin. Może skoro ja mam to robić, to Pan jako osoba tak kulturalna i przestrzegająca regulaminu tego forum powinien robić to samo.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #13 : 27-10-2009, 15:18 »

W temacie scalania postów z ostatnich dwóch godzin ja i Mistrz możemy miec różne zdania. Ja jestem zwolennikiem scalania postów. Mistrz natomiast może mieć inne zdanie. Napisanie dwóch postów w odstępie kilku minut nie jest naruszeniem regulaminu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że moderator może mieć inne zdanie i scali posty, choć nie musi. Może się też zdarzyć taka sytuacja, że w jednym poście forumowicz odpowiada jednej osobie cytując ją, a odpowiedź z cytatem innej osoby (odrębną myśl) umieszcza w kolejnym poście. Ułatwia to ewentualne późniejsze dzielenie wątku na inne mniejsze, na wypadek gdy dyskusja się rozrośnie.

Dwa ostatnie posty Mistrza w tym wątku scaliłbym, ale nie zrobie tego z uwagi na to, że pojawiłaby się tam adnotacja, że nowy scalony post był edytowany przez moderatora. W pewnych sytuacjach, tj. wtedy gdy w wiadomościach forumowych padają zarzuty (w tym przypadku o hipokryzję) wolę pozostawić post nieedytowany, aby było wiadomo, że te mocne słowa zostały zapisane przez osobę, która wysłała post i że moderator nie dołożył nic od siebie.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 27-10-2009, 16:25 »

Napisałem dwa posty, by mógł Pan się odnieść do każdego z nich z osobna, bowiem zauważyłem, że wywija się Pan od odpowiedzi, niczym piskorz. No i Pan, swoim zwyczajem, wybrał ten, który Panu odpowiada jako hipokrycie. Hipokryta bowiem to człowiek uprawiający hipokryzję.

Cytat od: Wikipedii o hipokryzji http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja
tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #15 : 27-10-2009, 16:41 »

Ja bym napisał, że ta wypowiedź świadczy o nieznajomości homeopatii.

Szanowny Panie dlaczego te wypowiedzi świadczące o nieznajmości homeopatii na byłym "forum lekarza Andrzeja Janusa" pozostawił Pan bez żadnego komentarza. Wiemy, że był Pan uczestnikiem tamtego forum. Jako homeopata ma Pan przecież odpowiednią wiedzę żeby te bełkotliwe informacje sprostować, a może nawet nauczyć czegoś Pana Janusa?

Wiemy, że potrafi Pan zwrócić uwagę gospodarzowi forum. Dlaczego więc nie skomentował, ani nie sprostował Pan, błędnych wypowiedzi z zakresu homeopatii formułowanych przez Pana Adnrzeja Janusa?
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #16 : 27-10-2009, 16:47 »

Heniek, to mój błąd. Należy zwracać na to uwagę. Na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że wtedy nie czytałem tych wypowiedzi a dowiedziałem się o nich tutaj.

Według mnie nazwanie kogoś durniem,nawet jeżeli nim jest, nie jest kulturalne. I pewnie pod tym względem będziemy się różnić.
Nie wywijam się od odpowiedzi. Wystarczy mi przypomnieć.
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #17 : 27-10-2009, 16:49 »

Cytat
Według mnie nazwanie kogoś durniem,nawet jeżeli nim jest, nie jest kulturalne. I
To proponuję durnia nazwać cudownym inteligentem. Będzie jeszcze milej.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #18 : 27-10-2009, 16:57 »

To proponuję durnia nazwać cudownym inteligentem.
Albo mądry inaczej.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #19 : 27-10-2009, 17:10 »

Cytat
Według mnie nazwanie kogoś durniem,nawet jeżeli nim jest, nie jest kulturalne

Jak ktoś jest ładny to mówimy, że ładny. Jak ktoś jest brzydki to mówimy, że brzydki. Jak mądry no to oczywiście, mówimy, że mądry ale jak ktoś jest idiotą to mamy mówić, że jest niedouczony?
A jak nazwać złodzieja albo plagiatora, to w końcu też niezbyt przyjemne określenia, żeby było kulturalnie? Niedoinformowany (w zakresie własności)?
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!