Szumy uszne

(1/15) > >>

misiekxxx:
Od ponad roku mam problem z uszami. Szumi mi cały czas w głowie i powoli tracę nadzieję na to, że kiedyś usłyszę błogą ciszę. Czasem jest trochę lepiej, czasem gorzej, ale jak jest bardzo źle to płakać się chce.
Szukałem na forum, ale za wiele o szumach usznych tutaj nie ma. Zgodnie z zaleceniem z tomu I piję melisę z citroseptem, ale na razie bez większego efektu. Dodatkowo łykam wyciąg z miłorzębu, który ponoć poprawia krążenie mózgowe. Czy ktoś miał podobny problem i szczęśliwie się go pozbył?

Grazyna:
Czas ma decydujące znaczenie. Dobrze rokuje fakt, że nasilenie szumów nie jest stałe, utrwalone i podlega wahaniom. Oznacza to trwający proces naprawczy.  Jest na forum kilka osób, które cierpiały na uciążliwe szumy uszne i którym one minęły. Może się odezwą...

Zbigniew Osiewała (Zibi):
Ja mam szumy uszne już od kilkudziesięciu lat. Ostatnio bardzo mi się nasiliły. Faktycznie może to zwiastować proces naprawczy.
  
Ja nie mogę jeszcze pić mieszanki melisy z citroseptem, w pełnym jej wymiarze. Podczas każdej próby picia miałem reakcję uczulającą, a nawet coś w podobie objawów wstrząsu anafilaktycznego. Przy piciu naparu z melisy i jednej kropli citroseptu, nie było żadnej reakcji nieprzyjemnej, zaś po dodaniu drugiej kropli, zaczęły się objawy quasi-wstrząsowe.
  
MO piję już około 2,5 roku, a mieszankę tę próbowałem stosować ostatnio jakieś 1,5 roku temu, więc nadchodzi odpowiedni dla mnie moment na wznowienie jej picia, po dość długim okresie zawieszenia picia jej. Przy czym należy zaznaczyć, iż około 1 roku czasu zażywałem różnego rodzaju suplementy diety, które w najkorzystniejszym dla mnie wariancie mogły mocno wyhamować proces samonaprawczy organizmu. Tak więc powinienem odjąć od okresu 2,5 roku kuracji profilaktyki prozdrowotnej okres rocznej suplementoterapii. Wynik różnicy to 1,5 roku prawidłowej profilaktyki prozdrowotnej.

scorupion:
Jeśli szum zmniejsza się lub narasta  przy zmianach ułożenia głowy, może to być wina kręgosłupa. Wtedy pomoże dobry masaż.

Biedrona:
Ja mam szumy w uszach w wyniku nieprawidłowego ustawienia żuchwy ( jest trochę krzywo i za bardzo do tyłu). W wyniku leczenia szumy znikają, może więc i u ciebie jest taka przyczyna. Mogę podać adres lekarza w Częstochowie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona