Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 05:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Minister Kopacz  (Przeczytany 29971 razy)
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #20 : 08-11-2009, 11:58 »

Hajdi nie bież tego do siebie msn-wink To był żart. może po prostu jestem za młody i za krótko żyję na tym świecie i może po prostu jestem naiwny. Jeszcze wszystko przede mnąsmile

Pozdrawiam

Zapewniam Cię, że po tym jak to napisałeś to mnie również opcja łapówki przyszła do głowy.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 12:03 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #21 : 08-11-2009, 12:02 »

Hajdi nie bież tego do siebie msn-wink To był żart.
Spoko  smile
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #22 : 08-11-2009, 12:03 »

Jeżeli to jest prawda o panu Marku Twardowskim, to powinniśmy go wspierać myślami, dobrą energią, modlitwami - jak kto woli i w co wierzy. Koncerny farmaceutyczne to mafia, która nie cofnie się przed niczym. Albo skorumpują polityka, jak min. Piechę z rządu PiS, albo zastraszą jak min. Łapińskiego z rządu SLD. Generalnie politykom współczuję, bo to są ludzie uwikłani w swoje ambicje i żądze władzy i pieniędzy. A my z Biosłone róbmy swoje - dzielmy się wiedzą. I szczerze doradzam - zostawcie politykę, bo nie mamy na nic wpływu, a denerwowanie się powoduje wzrost toksemii.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 12:11 wysłane przez Solan » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #23 : 08-11-2009, 12:10 »

A mnie jakoś nie, nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie,że ona się poprostu targuje.

Jest w ministerstwie zdrowia pan Marek Twardowski- wiceminister, przeciwnik szczepienia wszystkich na wszystko. Myślę, że to jemu zawdzięczamy to szczepionkowe spowolnienie.
Jeśli on jest taki fetniak i pani Kopacz też, to mamy rewolucję gotową. Mogą poprzeć nasz ruch i obalimy tym sposobem tę całą blagę medyczno-farmaceutyczną. Zapomnijmy! Już mi się nie chce przypominać o prof. Relidze, jak sobie mówił pół żartem, pół serio. A może faktycznie trzeba im pomóc w myśleniu, że to nie tylko szczepionki są be, ale że cała nauka o medycynie jest fałszywa...
  
Kiedyś pan Aumiller z Lewicy był Optymalnym, i w ramach interpelacji sejmowych zgłaszał ministrowi chorób Sikorskiemu (też kolega z Lewicy), aby rząd wdrożył w życie zasady zdrowego żywienia na bazie Żywienia optymalnego. I jaki to przyniosło skutek? Ano taki, że dieta Kwaśniewskiego (nie mylić z tzw. kapuścianą, bo to raczej dla głąbów) została okrzyknięta jako wielce szkodliwa społecznie. Już sobie wyobrażam, gdybyśmy się teraz wychylili z tym tematem. To są tylko dziwne zbiegi okoliczności, że oni w pewnym sensie działają na naszą korzyść (to są tylko nasze odczucia subiektywne). Prawda jest taka, że ich wyprane mózgi na studiach (litościwie zwanych akademiami medycznymi) nie pozwalają im myśleć racjonalnie tak jak nam. Może tylko takie wyjątki, które mocno zachorowały, a metody medyczne okazały się zgubne. Tacy lekarze akademiccy nie mają świadomości, że źle czynią choremu, a zwłaszcza ci, co są na tzw. świeczniku. Świadomość czynienia źle bliźniemu mają jedynie niektóre przechrzty, i to do potęgi czynienia źle - w imię mamony.
  
Moja żona, mając tę świadomość jaką ma przekazaną ode mnie w wyniku sześcioletnich ciężkich wojen, niech tylko spróbuje zadziałać choć na jotę przeciwko choremu, to klękajcie narody  bash  mad... Chyba sam się zbanuję i popełnię seppuku.   bann
« Ostatnia zmiana: 14-12-2011, 21:15 wysłane przez Zibi » Zapisane
michael27
« Odpowiedz #24 : 09-11-2009, 08:30 »

Pan Twardowski wystąpił w programie "O tym warto rozmawiać" dotyczącym szczepień, a szczególnie szczepienia HPV i powiedział wprost co sądzi o szczepionkach. Cieszę się, że jest w tym rządzie osoba, która tak myśli. Nie wiem, jakie są jego pobudki do działania. Wiem natomiast, że skutecznie wstrzymał obowiązkowe szczepienia przeciwko pneumokokom, które do kalendarza szczepień nie weszły. Być może robi to, żeby ubić na tym interes, tego nie wiem, póki co jego działania uchronią wiele istnień ludzkich, tego jestem pewien.

Abi, dla mnie każdy, kto jest przeciw szczepieniom na tą grypę, jest dobry. Nie interesuje mnie, dlaczego to robi. Jeśli TVN mówi już o thiomersalu w faktach, to co jest na rzeczy. Może ktoś tego posłucha, zrozumie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Polska idzie drogą Szwecji i szczepi wszystkich, w tym moje i Twoje dziecko.
    Od razu mówię, że nie jestem fanem pani Kopacz ani tego rządu, ale w tej konkretnej sprawie udało się jej zrobić coś dobrego.
« Ostatnia zmiana: 09-11-2009, 08:48 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #25 : 09-11-2009, 10:19 »

Zobaczymy ile się będzie opierać.
Co z tego, że jest przeciwna szczepieniom na grypę, jak tyle tego świństwa jest w kalendarzu. Moje dziecko uszkodziły inne szczepionki niż na grypę, dla mnie cała reszta tego syfu nie jest wcale lepsza od szczepionki na grypę.

Kontaktowałam się z jedną osobą na forum dzieci.org.pl w celu stworzenia strony o szczepieniach, chcemy się skontaktować z Majewską i zmienić ten przeklęty kalendarz szczepień, chcemy stworzyć stronę na której będzie wszystko o szczepieniach.
Na razie z braku czasu z mojej strony nic nie rusza z miejsca, ale jeśli ktoś zechce pomóc w tworzeniu artykułów, to zapraszam do współpracy.

Na grypie666 odnoszę wrażenie, że boją się jedynie szczepionki na grypę świńską, bo uważają, że jest ona najniebezpieczniejsza. Uważają, że "ktoś" chce zabić luszkość, jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Bardziej już wierzę, że zależy im na stworzenie wiecznego klienta-pacjenta.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
michael27
« Odpowiedz #26 : 09-11-2009, 11:04 »

A nowa ustawa o szczepieniach? Teraz nikt w szpitalu nie zaszczepi noworodka bez podpisu matki lub ojca. Wiem, że to niewiele, ale coś się zaczyna dziać.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2009, 23:27 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #27 : 09-11-2009, 11:29 »

Tego, że nikt nie zaszczepi noworodka przez podpisu rodziców nie słyszałam.
Mam kontakt z mamą chłopca autystycznego, która jest położną w szpitalu. Powiedziała mi o oburzeniu jednej pani dr, która skarżyła się na jednego świeżo upieczonego ojca, gdyż ten nie wyraził zgody na szczepienie. Tata chciał, aby pani dr napisała stosowne pisemko i je podpisała, a pani dr powiedziała, że jeśli on nie napisze pisma, że nie wyraża zgody to oni zaczepią mu dziecko, chyba na złość. Więc nie wiem - czy te przepisy weszły w życie, czy nic się nie zmieniło. Podpytam znajomą położną.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #28 : 09-11-2009, 13:09 »

Odebraliśmy dzieci z przedszkola, spotkałam znajomą położną i zapytałam.
Tak więc, w znanym wojewódzkim szpitalu nikt nie podsuwa rodzicom zgody na szczepienie, kłują jak leci. Rodzic, który nie wyrażał zgody napisał pisemko, że się nie zgadza i dziecka mu nie zaszczepili.
Zgoda rodziców jest potrzebna przy innych zabiegach. W sprawie szczepień nikt się nie pyta rodziców o zdanie i nie informuje o skutkach ubocznych.
Tyle dowiedziałam się od tej znajomej.
Mam jeszcze koleżankę pediatrę i też mogę podpytać.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #29 : 11-11-2009, 19:22 »

Cytat od: xyz540
Panie dochtórze, bardzo dziękuję za uczciwą odpowiedź.
Ciekawa jest owa "uczciwa" odpowiedź, za która tak dziękuje pacjentka:
Cytat od: Andrzej Janus
Usunięcie boreliozy, tęgoryjca trwa max. do 2 miesięcy, rzadziej dłużej. Bio Wave, właściciel firmy Ener Med obecnie nie zamawia, ze względu na wysoki kurs euro. (...)
Konia z rzędem temu, kto wyjaśni, co w tej odpowiedzi jest uczciwego.
Mistrzu! Ekslekarz med. Janus uczciwie napisał, że nie stać jest właściciela na zakup tych aparatów, które mogą pomagać w dalszej produkcji Homo patiens. Podobnie rzecz się ma z minister Kopacz. Ona idzie na udry z firmami farmaceutycznymi li tylko dlatego, że owe szczepionki są zbyt drogie na szkodzenie pacjentom, więc należy poczekać, aż będzie można zaszkodzić tymi tańszymi. To jest dla niej niuans jakiś nieistotny: czy będą na podłożu rtęci, czy ołowiu...
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 15:24 wysłane przez Zibi » Zapisane
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #30 : 12-11-2009, 21:21 »

Cytat
Podobnie rzecz się ma z minister Kopacz. Ona idzie na udry z firmami farmaceutycznymi li tylko dlatego, że owe szczepionki są zbyt drogie na szkodzenie pacjentom, więc należy poczekać, aż będzie można zaszkodzić tymi tańszymi. To jest dla niej niuans jakiś nieistotny: czy będą na podłożu rtęci, czy ołowiu...

Jednocześnie potwierdza to jedną z teorii , że nikt nie chce nas na siłę wytruć. Bo gdyby tak było to prikaz od góry by nadszedł i nie ma mocnych.
  Co by tam o niej ( Pani Minister ) nie myśleć to, bez względu na przyczyny, robi kawał dobrej roboty. Zasłania się warunkami umowy z firmami farmaceutycznymi. Jeśli ktoś nie zorientowany to przypomnę, że próbuje się nam sprzedać (tfu) szczepionkę na świńską gr. , a za ewentualne skutki uboczne odpowiadać ma zamawiający czyli rząd. Tylko idiota by to podpisał, ale jak widać w innych krajach Związku Socjalistycznych Republik Europejskich takowych nie brakuje.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2011, 15:24 wysłane przez Zibi » Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #31 : 12-11-2009, 21:30 »

Czemu ten wątek taki rozbity na dwie części?
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #32 : 13-11-2009, 12:09 »

A gierki polityczne wciąż trwają :
http://wiadomosci.onet.pl/2077377,11,zarty_ws_nowej_grypy_w_polsce_kochanowski_do_psychiatry,item.html
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #33 : 13-11-2009, 14:10 »

Wypowiedź Janusza Kochanowskiego jest krótka, ale jaka treściwa szczególnie to:
cyt: "szczepionki dla osób przynajmniej podwyższonego ryzyka, szczególnie młodych i w zaawansowanym wieku"
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #34 : 13-11-2009, 14:18 »

Wypowiedź Janusza Kochanowskiego jest krótka, ale jaka treściwa szczególnie to:
cyt: "szczepionki dla osób przynajmniej podwyższonego ryzyka, szczególnie młodych i w zaawansowanym wieku"
Taki wspólczesny Mengele. Ty będziesz żył, a ty - umrzesz.
Socjalizm to piękny ustrój. Szczególnie się sprawdza na bezludnych wyspach.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2009, 14:19 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #35 : 17-11-2009, 19:06 »

Tak jak spodziewałem się Kopacz powoli ulega. Już znalazły się pieniądze na szczepienia zwykłą szczepionką na grypę sezonową. Nie wiem czy obowiązkowe czy dla chętnych:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kopacz-nowy-wirus-ma-u-80-chorych-lagodny-przebieg,wid,11694694,wiadomosc.html
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #36 : 29-10-2010, 08:55 »

Pani minister Kopacz wraz ze swoja córką (lekarzem medycyny na stażu specjalizacyjnym z ginekologii i położnictwa) wystąpiła w programie pt. "Między kuchnią a salonem", w TVN, w dniu wczorajszym.
Na pytanie prowadzącej odnośnie szczepień przeciwko grypie - obie panie odpowiedziały jak jeden mąż: - "(...) my... (o nie!) - w życiu (...)". Czy inni też podobnie usłyszeli, czy może ja miałem jakieś przesłuchy...
   No, ja czekałem na kolejnego samobója (dla wiadomego lobby) od pani Kopacz.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=10451.msg114565#msg114565
Cytat
  Czekam z utęsknieniem, kiedy pani Kopacz znów strzeli sobie samobója (odsłoni dalszą część "wierzchołka góry lodowej" jaką jest blagierska medycyna i farmacja, w części dotyczącej, nie tylko szkodliwych szczepionek, ale w całej swojej rozciągłości... z wyjątkiem medycyny ratunkowej) - podczas kłótni politycznych w sprawie zakupu szkodliwych szczepionek (tym razem pewnie przeciwko tzw. wirusowi zachodniego Nilu). Nie rozumiem czemu ludzie nie potrafią wyciągać wniosków z ostatniej afery?
« Ostatnia zmiana: 02-11-2011, 20:06 wysłane przez Zibi » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #37 : 29-10-2010, 12:58 »

Mam nadzieję, że pani minister Kopacz nie będzie miała jakiegoś wypadku drogowego, albo jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który pozbawi ją życia.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #38 : 29-10-2010, 14:51 »

Mam nadzieję, że pani minister Kopacz nie będzie miała jakiegoś wypadku drogowego, albo jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który pozbawi ją życia.

Wręcz przeciwnie. Nie posługujecie się wiedzą tylko wiarą. Niestety, ale emocje biorą górę.

Minister Kopacz nawoływała do szczepienia, tylko szczepionką sezonową. A zaszczepieni na grypę sezonową chorują na "świńską grypę" częściej od niezaszczepionych.
Także w tym wariactwie Kopacz zafundowała nam większe zło.


Co jest w sumie logiczne biorąc pod uwagę niemedyczną wiedzę o zdrowiu.

« Ostatnia zmiana: 29-10-2010, 15:15 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #39 : 29-10-2010, 18:07 »

Mam nadzieję, że pani minister Kopacz nie będzie miała jakiegoś wypadku drogowego, albo jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który pozbawi ją życia.
Wręcz przeciwnie. Nie posługujecie się wiedzą tylko wiarą. Niestety, ale emocje biorą górę.
Minister Kopacz nawoływała do szczepienia, tylko szczepionką sezonową. A zaszczepieni na grypę sezonową chorują na "świńską grypę" częściej od niezaszczepionych.
Także w tym wariactwie Kopacz zafundowała nam większe zło.

Co jest w sumie logiczne biorąc pod uwagę niemedyczną wiedzę o zdrowiu.
Kto się niby posługuje wiarą? Nie rozumiem!

Stwierdzam fakty, że minister (tfu!) zdrowia, w wyniku kłótni politycznych i chwytów socjotechnicznych mających na celu zaskarbienie sobie sympatii u pacjentów - "strzeliła swoim kolejnego samobója", i tyle. Ja wiem, że to może być sztuczny dym i tzw. stan wyższej konieczności (poświęcenie dobra o mniejszej wartości - w celu osiągnięcia dobra o wyższej wartości; przegranie bitwy, by wygrać wojnę), ale mnie/nam na forum wystarczy, że zanegowała szczepienia się przeciwko grypie sezonowej.
   W tym programie TVN padło pytanie, czy będą się panie szczepić właśnie przeciwko infekcjom sezonowym, bo potem zaczęły coś gaworzyć o przymusowym noszeniu nakryć głowy, skoro nie chcą się szczepić. No i zaczęły pajacować z przymierzaniem ruskich czap.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2011, 20:11 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!