Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pijawki lekarskie [hirudoterapia]  (Przeczytany 34637 razy)
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« : 07-11-2009, 17:39 »

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadzcenie z leczenia pijawkami. Bardzo interesuje mnie to zagadnienie. Pamiętam z dzieciństwa, że moja mama pijawkami leczyła skutecznie nadciśnienie.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 18:35 wysłane przez Heniek » Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
fiona50
« Odpowiedz #1 : 07-11-2009, 21:04 »

Osobiście ich nie stosowałam, ale pamiętam z opowiadań mojej babci, że stosował je jej ojciec z dobrym skutkiem.
Pijawka po przystawieniu wpuszcza właśnie hirudynę, która działa znieczulająco, ale również rozrzedza krew czyli działa jak Aspiryna czy Accard. Dlatego może skutecznie przeciwdziałać nadciśnieniu.
« Ostatnia zmiana: 20-12-2012, 12:52 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #2 : 07-11-2009, 21:18 »

Lucy, stosuję pijawki od wielu lat, mówiąc o doświadczeniu co masz na myśli - skutek czy sposoby stawiania? Na forum dość sceptycznie do tej pory wypowiadano się o hirudoterapii.
« Ostatnia zmiana: 20-12-2012, 12:52 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Vilka
« Odpowiedz #3 : 07-11-2009, 21:24 »

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadzcenie z leczenia pijawkami..

W skutek urazu zrobił mi się dość duży krwiak/torbiel pod skórą. Wyglądało jak śliwka. Piekło i swędziało, czas mijał. Badanie było i skierowanie na wycięcie. Ponieważ było to blisko piersi, kuzynka zaproponowała pijawki. Jeszcze przez parę dni po "zabiegu" wyciekało z dziurek jakie pozostawiły to, czego nie zdołały wyciągnąć.
Minęło od tamtego wydarzenia ponad 20 lat. Robota pijawek okazała się doskonała.
Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #4 : 07-11-2009, 21:26 »

Ja również mam pozytywne doświadczenia w stosowaniu tych inteligentnych zwierzątek. Jakieś  dwadzieścia milionów lat już zamieszkują naszą matkę ziemię. W jakim celu chcesz się nimi wspomóc? Być może będę mógł coś podpowiedzieć smile
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Stańczyk
« Odpowiedz #5 : 07-11-2009, 21:28 »

Jakieś  dwadzieścia milionów lat już zamieszkują naszą matkę ziemię.
Trzymajmy się faktów, zamiast mitów.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 07-11-2009, 22:02 »

Na forum dość sceptycznie do tej pory wypowiadano się o hirudoterapii.
Dlaczego? Pijawki są bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpione.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #7 : 07-11-2009, 22:16 »

Pijawki są bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpione.
Dokładnie. Na ich przykładzie widać, jaką rolę do spełnienia mają niektóre organizmy - to czyściciele. Pijawka żywi się tylko martwą tkanką, podobnie jak niektóre bakterie "chorobotwórcze", czy wirusy, chociaż jeśli chodzi o te ostatnie, to trudno mówić o żywieniu się w pełnym znaczeniu tego słowa.
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #8 : 07-11-2009, 22:18 »

No zaraz sprawdzimy, kto ma doświadczenie w stawianiu pijawek (a jest kilka metod) pochwalcie się jak stawiacie.
Ja ostatnio pomogłem (?) teściowej  bangin. Postawiłem tej nieszczęśnicy 3 serie po 15-cie pijawek i przez 2 m-ce maść Lackiego, mimo że Mistrz uważa, że efektu blaszki miażdżycowej nie da się cofnąć (Zdrowie na własne życzenie, Oczyszczenie). Bardziej chciałem zadziałać na jej psychikę, bo się bidula załamała po diagnozie
chirurga naczyniowego, który stwierdził zaawansowaną miażdżycę i zaproponował wykonanie bajpasu podudzia
(trudności z wyczuciem tętna pod kolanem). Jakież było zdziwienie lekarza, chorej i moje thumbup, gdy się okazało, że minął efekt zimna i mrowienia w nodze i zabieg jest niepotrzebny. Lekarz - "zadziałały przepisane przeze mnie leki" mad! Niech mu będzie w końcu długo się uczył  .

Na forum dość sceptycznie do tej pory wypowiadano się o hirudoterapii.
Dlaczego? Pijawki są bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpione.
Były takie opinie na forum, że niepotrzebna pijawka bo można krew upuścić także inaczej. W przypadku pijawek nie chodzi o samo upuszczanie krwi.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 02:05 wysłane przez Grażyna » Zapisane
michael27
« Odpowiedz #9 : 07-11-2009, 22:42 »

Na forum dość sceptycznie do tej pory wypowiadano się o hirudoterapii.
Dlaczego? Pijawki są bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpione.

Ojciec mojej znajomej dzięki pijawkom wyszedł bez powikłań z udaru.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 07-11-2009, 22:53 »

Były takie opinie na forum, że niepotrzebna pijawka bo można krew upuścić także inaczej.
Chyba nie na naszym...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #11 : 08-11-2009, 07:11 »

Były takie opinie na forum, że niepotrzebna pijawka bo można krew upuścić także inaczej.
Chyba nie na naszym...
Oj, na naszym, Mistrzu.
Co do leczenia pijawkami, to wydaje mi się, że medycyna akademicka i naturalna - usiłują być bardziej naturalne niż sama natura...i w zasadzie nie mam zdania w tym temacie... przecież krwi można sobie upuścić w inny sposób...
     
Teraz sobie chyba namieszałem? Smutny
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 12:00 wysłane przez Solan » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #12 : 08-11-2009, 11:00 »

Co do leczenia pijawkami, to wydaje mi się, że medycyna akademicka i naturalna - usiłują być bardziej naturalne niż sama natura...i w zasadzie nie mam zdania w tym temacie... przecież krwi można sobie upuścić w inny sposób...
     
Teraz sobie chyba namieszałem? Smutny
No tak nie można tak manipulować wyrwanymi z kontekstu cytatami.
  
W owym czasie klimat tego wątku był taki, iż niektóre przechrzty-przychodnie medyczne, w celu pozyskania Homo patiens, zaczęły używać starych sposobów z medycyny ludowej, a określały się jako gabinety mendycyny natusralnej. Ja nie mam nic do korzystania ze starych, wypróbowanych sposobów medycyny ludowej, ale bez leczenia przyczynowego to jest to tylko zwykła terapia medyczna. Mój ojciec też używał pijawek, chyba przy rwie kulszowej, i to jednej pijawki używał wielorazowo, po uprzednim nakarmieniu jej solą. Nie wiem, czy ta sól działała na zwymiotowanie przez tę pijawkę zepsutej krwi, jak mówił ojciec... Widziałem, że jakaś krew schodziła z tej pijawki, ale pewnie pod wpływem ucisku palcami przez starszego, a czy mu dalej chciała służyć, tego nie pamiętam.
  
Czy akupresura jest zła, bioenergoterapia, bańki? Nie, ale dopiero w połączeniu z leczeniem przyczynowym jako integralna całość - mają te metody działanie prozdrowotne.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2011, 21:18 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #13 : 08-11-2009, 11:39 »

Pytając o doświadczenia z zakresu hiruduterapii, miałam na myśli oczywiście efekty tegoż zabiegu. Z powyższych wypowiedzi orientuję się, że jest to zabieg, który może przynieść wiele dobrego. Zainteresowałam się tą metodą, ponieważ w żaden sposób nie mogę sobie poradzić z porannym drętwieniem palców stóp (po rozchodzeniu drętwienie mija).
    Ponadto zdarzają mi się skoki ciśnienia, po wieloletnim niedociśnieniu.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 11:51 wysłane przez Solan » Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #14 : 08-11-2009, 12:10 »

Zibi, zapewne nie czujesz się urażony  Smutny. Po prostu pamiętałem tę uwagę i tyle... Jeżeli chodzi o sól - aby zakończyć zabieg wcześniej (czasami jest taka potrzeba) posypuje się pijawkę solą (nie oderwie się jej na siłę) - i od razu się odczepia. Jak chcesz ją wyczyścić (opróżnić), po zakończonym seansie posypujesz ją popiołem drzewnym i wtedy wypluwa krew.
    Są opinie, że pijawki nie powinno się używać ponownie, a już na pewno nie u drugiej osoby (choć ja znam przypadki, gdzie cała rodzina używa tych samych pijawek).
« Ostatnia zmiana: 08-11-2009, 12:35 wysłane przez Solan » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #15 : 08-11-2009, 12:49 »

Zibi, zapewne nie czujesz się urażony  Smutny. Po prostu pamiętałem tę uwagę i tyle... Jeżeli chodzi o sól - aby zakończyć zabieg wcześniej (czasami jest taka potrzeba) posypuje się pijawkę solą (nie oderwie się jej na siłę) - i od razu się odczepia. Jak chcesz ją wyczyścić (opróżnić), po zakończonym seansie posypujesz ją popiołem drzewnym i wtedy wypluwa krew.
    Są opinie, że pijawki nie powinno się używać ponownie, a już na pewno nie u drugiej osoby (choć ja znam przypadki, gdzie cała rodzina używa tych samych pijawek).
Spoko!
  
Na pewnym forum medycyny analnej opisywano, iż wykorzystywano glistę ludzką do wielorazowego użytku.  Z tego co pamiętam, to pracowała ona w ogródku, służyła jako przynęta podczas łowienia ryb. A co najważniejsze, i tego nikt nie zauważył, że dopóki nie wypełzła jednej pani z odbytnicy, służyła wiernie gospodarzowi, działając m.in. antyalergicznie, immunosupresyjnie (i to już nie jest sarkazm).
« Ostatnia zmiana: 14-12-2011, 21:12 wysłane przez Zibi » Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #16 : 08-11-2009, 14:26 »

A tak przy okazji, czy komuś udało się odkryć pilnie strzeżoną tajemnicę jak hodować pijawki?. Ćwiczyłem ten temat ponad rok i nic, a ci którzy posiedli tę wiedzę zasłaniają się tym, iż tego rozpowszechniać nie można ponieważ po pierwsze pijawka jest pod ochroną (  Smutny tym bardziej należało by ją rozmnażać), po wtóre wymagana jest na hodowlę koncesja.
Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #17 : 08-11-2009, 23:51 »

Strona "producenta" pijawek + "instrukcja obsługi" + cennik + wiadomości o pijawce lekarskiej.
http://bio-gen.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=33
Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #18 : 10-11-2009, 17:56 »

Hajdi napisał:
Cytat
Cytat od: Maciass26  07-11-2009, 21:26
Jakieś  dwadzieścia milionów lat już zamieszkują naszą matkę ziemię.

Trzymajmy się faktów, zamiast mitów.

Cytat
Pijawka żywi się tylko martwą tkanką, podobnie jak niektóre bakterie "chorobotwórcze", czy wirusy, chociaż jeśli chodzi o te ostatnie, to trudno mówić o żywieniu się w pełnym znaczeniu tego słowa.

Hajdi czasami lepiej się wstrzymać od pisania bzdur msn-wink

Źródło - "Podstawy Hirudoterapii"

Cytat
Pijawki są zwierzętami bardzo starymi i najprawdopodobniej zasiedlają naszą planetę od miliarda lat. W każdym razie w skamielinach pochodzących z epoki wend ery proterozoicznej (a może tą epoką był górny ryfei 2 mld lat temu, czy nawet dolny karel 2,6 mld lat temu), znanych pod nazwą fauny z Ediacara w Australii Południowej, znajdują się odciski zwierząt bezszkieletowych oraz szczątki pierścienic i jamochłonów. Oczywiście, trudno określić, czy wśród odcisków pierścienic z tego okresu znajdują się także ślady pijawek. Wiadomo natomiast, że 570 milionów lat temu, w epoce kambru, istniały już wszystkie typy bezkręgowców, a więc także pijawki.

Cytat
. Nasza europejska pijawka lekarska Hirudo medicinalis jest z kolei bardzo mocno przyciągana do obiektów „ciepłych", o temperaturze 33 - 40 °C, które lokalizuje przy pomocy swoich termoreceptorów i do których, w wyniku wrodzonego zachowania (odruchu bezwarunkowego), chce się przyssać i je po prostu ugryźć.

Cytat
Zastosowanie pijawek:
Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczy:
choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli, choroby przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, wysoki cholesterol, alergie, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, trudno gojące się rany, hemoroidy, choroby kobiece, bezpłodność, rwę kulszową, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory, procesy starzenia. W 1996 roku potwierdzono badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na stymulację wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera (uzyskano już pierwsze pozytywne wyniki). Ostatnio prowadzi się także z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, uzyskano też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Sposoby obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi.

Pijawki są bardzo często wykorzystywane przy replantacjach kończyn, palców, skóry, piersi, uszu, przy kuracjach odmładzających itp.

Moje doświadczenia:

W okresie gdy nie wiedziałem co było przyczyną mojego złego stanu zdrowia, zabieg hirudoterapii i dwa następne dni po nim były bardzo przyjemnym przerywnikiem w moich męczarniach. Po kilkunastu zabiegach zrezygnowałem z nich i zabrałem się za temat leczniczych głodówek.

Moja mamcia odstawiła po 7 zabiegach ( 4 pijawki przystawiane na wątrobę ) raphacholin, który jej towarzyszył od dobrych paru lat. W tym czasie również popijała regularnie MO i KB (w tym czasie mieszkałem z rodzicami). Również zniknęła cysta na jajniku, ale tutaj nie jestem w stanie określić czy to zasługa pijawek bo również stosowała tamponowanie ( nieregularnie, tylko jak jej przypominałem msn-wink ). Dzisiaj chyba znowu się wspomaga raphacholinem, bo nie ma kto robić MO w domu...

Mojemu ojcu próbowałem ratować 2 wyjechanie dyski pijawkami, niestety z mizernym skutkiem. Ale generalnie jego stan zdrowia się w tym czasie bardzo polepszył, ból znikał na jakiś czas i dzięki temu depresja spowodowana bólem. W końcu wszczepił sobie dwa nowe i funkcjonuje jak normalny człowiek.

Najbardziej kuracje pijawkami pomogły mojej kochanej babuni, po śmierci dziadzia wpadła w niezłą depresję. Również brała masę różnych leków (nadciśnienie,serce,cukrzyca,uspokajacze). Pijała również MO i bardzo lubiła KB. Codziennie piłem z babcią po trzy. Przyjechała do nas na trzy miesiące, gdy wyjeżdzała przestała brać chemię, oprócz leków na serce bo bała się odstawić.

Mój wniosek jest następujący: w szczególnych przypadkach pijawki mogą stanowić potężne wsparcie w powrocie do zdrowia, lecz jak już wiemy przyczyną większości problemów zdrowotnych jest toksemia organizmu...

Lucy napisała:

Cytat
Pytając o doświadczenia z zakresu hiruduterapii, miałam na myśli oczywiście efekty tegoż zabiegu. Z powyższych wypowiedzi orientuję się, że jest to zabieg, który może przynieść wiele dobrego. Zainteresowałam się tą metodą, ponieważ w żaden sposób nie mogę sobie poradzić z porannym drętwieniem palców stóp (po rozchodzeniu drętwienie mija).
    Ponadto zdarzają mi się skoki ciśnienia, po wieloletnim niedociśnieniu.

Będę szczery, ja bym postawił na więcej ruchu na co dzień (biegi) lub  kurację zimną wodą. Najlepiej oba naraz smile

Andrus wyślij mi na skrzynkę adres mailowy to dostaniesz prezent od Św. Mikołaja msn-wink
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Stańczyk
« Odpowiedz #19 : 10-11-2009, 18:07 »

Tak ładnie pisałeś o zaletach pijawek, że pomyślałem, iż choroby biorą się od ...braku pijawek, ale potem padło to zdanie:
Mój wniosek jest następujący: w szczególnych przypadkach pijawki mogą stanowić potężne wsparcie w powrocie do zdrowia, lecz jak już wiemy przyczyną większości problemów zdrowotnych jest toksemia organizmu...

Hajdi napisał:
Cytat
Cytat od: Maciass26  07-11-2009, 21:26
Jakieś  dwadzieścia milionów lat już zamieszkują naszą matkę ziemię.

Trzymajmy się faktów, zamiast mitów.
Hajdi czasami lepiej się wstrzymać od pisania bzdur msn-wink

Źródło - "Podstawy Hirudoterapii"

Cytat
Pijawki są zwierzętami bardzo starymi i najprawdopodobniej zasiedlają naszą planetę od miliarda lat. W każdym razie w skamielinach pochodzących z epoki wend ery proterozoicznej (a może tą epoką był górny ryfei 2 mld lat temu, czy nawet dolny karel 2,6 mld lat temu), znanych pod nazwą fauny z Ediacara w Australii Południowej, znajdują się odciski zwierząt bezszkieletowych oraz szczątki pierścienic i jamochłonów. Oczywiście, trudno określić, czy wśród odcisków pierścienic z tego okresu znajdują się także ślady pijawek. Wiadomo natomiast, że 570 milionów lat temu, w epoce kambru, istniały już wszystkie typy bezkręgowców, a więc także pijawki.
Chcesz, to podyskutujemy o tych bezsensach ewolucyjnych i tych milionach lat (ale w innym wątku). Obstaję, ze to mity.  Tu napiszę tylko tyle, że ewolucjoniści zakładają, iż ewolucja zajęła miliony lat i dopasowują wiek skał do tego okresu. Fakty temu przeczą.

Pijawka żywi się tylko martwą tkanką
Tu rzeczywiście się nie popisałem. Sorry za wprowadzenie w błąd.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2009, 20:02 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!