Niemedyczne forum zdrowia
17-05-2024, 05:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anastazja  (Przeczytany 510904 razy)
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #540 : 13-12-2012, 18:11 »

Ok. Już znalazłam sobie odpowiedz smile
"Stosując olej kukurydziany oczyszczamy wątrobę, trzustkę."
Wobec powyższego, mam jeszcze jedno pytanie. Skoro olej kukurydziany oczyszcza wątrobę i trzustkę, oznacza to, że nie robi w jelitach żadnych porządków? Pytam dlatego, że ok 2 tygodnie temu, właśnie na ten olej przeszłam, choć ciągle czuję pewien dyskomfort w jelitach. Konkretnie ból po lewej stronie (nie codziennie), do tego mój problem zaparć, rozwiazują koktajle, bez nich nie byłoby codziennych odwiedzin w toalecie, więc chyba nie wszystko jest ok. Aha i mój brzuch mógłby być mniejszy, bo jestem szczupła a mój brzusio nie do końca, myslę, że to chyba zlogi w jelitach go powiekszają.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #541 : 13-12-2012, 18:24 »

Jeżeli nie masz problemów z wątrobą i trzustką, omijasz ten etap i pijesz MO z olejem z pestek winogron. Gęstość tego oleju pozwala na dotarcie do jelit właśnie. smile
« Ostatnia zmiana: 13-12-2012, 22:20 wysłane przez Agata » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #542 : 13-12-2012, 18:30 »

Piję alocit z olejem z pestek winogron bez cytryny, w ilości po 10 ml składnika.
Ból jest ogromny, po wypróżnieniu i na czczo.
Czuję wtedy bolesne skurcze, aż spada mi ciśnienie i kręci się w głowie. Czuję również niepokój, zaburzenia równowagi i wpadam w panikę.
W ogóle zauważyłam, że kiedy nie zjem dłużej, to spada mi poziom cukru we krwi. Cała się wtedy trzęsę i pocę się, a serce wali i jestem rozdrażniona.
W minioną niedzielę ciocia, która jest cukrzykiem zbadała mi poziom cukru i był dużo za niski. Zjadam wtedy szybko banana. Martwi mnie to, bo powinnam jeść wszystko gotowane, a jak jestem gdziekolwiek, co ja mogę zjeść? Wczoraj zjadłam trzy banany, bo skaczą mi powieki, boli serce, szybkie tętno. A dzisiaj jelita szaleją...
« Ostatnia zmiana: 13-12-2012, 22:19 wysłane przez Agata » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #543 : 13-12-2012, 18:35 »

... mili, życzliwi, uśmiechnięci, nienarzekający ludzie...

Gdzie oni są?
Wystarczy pójść w góry. Na szlaku spotyka się niesamowitych ludzi...

W czasach, gdy byłam marudną pesymistką też nie wierzyłam w istnienie takich ludzi. A jak już spotkałam kogoś miłego, uśmiechniętego, nienarzekającego, to strasznie się na te osoby denerwowałam, irytowały mnie, wydawały się być fałszywe i oderwane od rzeczywistości.
Jak się samemu spojrzy życzliwiej na ludzi, to można się zdziwić tym co się zobaczy.
« Ostatnia zmiana: 13-12-2012, 22:21 wysłane przez Agata » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #544 : 21-12-2012, 18:45 »

Odstawiłam całkowicie miód i nawet mnie do niego nie ciągnie. Bardzo się z tego cieszę.
Jem natomiast banany i jabłka oraz piję sok z banana, jabłka i marchewki.
 Czuję po nich niepokój w jelitach i lęk ale taki mam apetyt na te właśnie owoce...
Z warzyw gotowanych jem pietruszkę w korzeniu i kalafiora. Nie mogę jeść surowych warzyw, a więc tym samym nie równoważę jedzonych rano jajek na miękko i mięsa gotowanego. To mnie martwi. Napiszę, co jem i proszę o weryfikację.
Śniadanie to zawsze chrupki kukurydziane z masłem i dwa jajka na miękko. Do tego wypijam siemię lniane.
Mam delikatne wrażenie, że i chrupki i siemię lniane też wywołuje pewne reakcje jelitowe.
Później zjadam jabłko i banana, bo bardzo szybko po śniadaniu robię się głodna.
Obiad to z reguły zupa jarzynowa na szyjkach z indyka lub kaczki z żołądkami z gęsi i indyka z kaszą jaglaną.
 Mięso zjadam z zupą. Kolacja to albo chrupki z masłem i jajka na miękko, albo znów ta sama zupa, czy też ziemniaki w mundurkach z masłem.
 Popijam też w ciągu dnia olej cedrowy, rokitnikowy i lniany.
Piję na czczo alocit z olejem z pestek winogron w ilości po 10 ml. Zastanawiam się, czy dobrze robię pijąc rozcieńczony aloes?
 Druga moja refleksja jest taka, że właściwie od początku mojej drogi z MO piję alocit na bazie aloesu. Czy mój przewód pokarmowy jeszcze na niego reaguje?
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #545 : 21-12-2012, 20:33 »

Anastazjo, moim zdaniem codziennie chrupki to nie jest dobry pomysł. Tak samo te różne oleje. Uważam, że każdy nadmiar szkodzi. Może zdecyduj się na jeden, a następnie zmieniaj, jak już musisz. Natomiast alocit na pewno trzeba zmieniać co trzy miesiące, bo po prostu organizm przyzwyczaja się do środka gojącego.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #546 : 22-12-2012, 13:30 »

Co do chrupek sama mam wątpliwości, ale nie wiem już, co ja będę jadła?
 Może więc powinnam przejść na citrosept, a raczej jego zamienniki, bo czytałam wczoraj wątek na jego temat.
 Jednak skoro mam alergię na cytrynę, czy sobie nie zaszkodzę, chociaż nie wiem, czy może być gorzej?
Może ja już nie reaguję na aloes?
Mam jeszcze pytanie na temat siemienia lnianego. Czy lepsze jest złote czy brązowe?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #547 : 22-12-2012, 13:34 »

Anastazja ja przez jakiś czas piłam MO z chlorofilem (pół na pół z wodą), ponieważ na początku po citrosepcie podnosiło mi się ciśnienie, a nie chciałam aby organizm przyzwyczaił się do aloesu. Dzisiaj bez problemu stosuję citrosept i aloes naprzemiennie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #548 : 22-12-2012, 13:58 »

Ja piłam kiedyś citrosept chyba tydzień i też miałam wysokie ciśnienie...Gdzie kupić chlorofil i pić go zamiast aloesu lub citroseptu z olejem tak?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #549 : 22-12-2012, 14:24 »

Cytat
Mam jeszcze pytanie na temat siemienia lnianego. Czy lepsze jest złote czy brązowe?
Brązowe.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #550 : 22-12-2012, 16:26 »

http://e-fito.pl/krazenie/496-chlorofil-w-plynie-chlorophyll-liquid-4756ml.html
Ja kupowałam ten. Rozcieńcz pół na pół z wodą tak samo jak aloes rozcieńczasz i pijesz z olejem i cytryną (sokiem). Jak jesteś uczulona na cytryne to rozumiem, że możesz tylko z olejem albo octem jabłkowym własnej roboty.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #551 : 22-12-2012, 20:02 »

Możesz spróbować MO z octem jabłkowym. Octu dwie części - jedną zamiast cytryny, drugą zamiast alocitu. Po tylu latach picia Alocitu na pewno organizm się do niego przyzwyczaił.

Może chleb gryczany zamiast chrupek. Ten z przepisu Gibbona jest świetny.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #552 : 22-12-2012, 21:20 »

Chętnie piłabym ocet jabłkowy ale przy zapaleniu jelita jest wykluczone wszystko, co kwaśne i ostre a mnie tak ciągnie do kwaśnego...
Ciągle mam mdłości i jest mi niedobrze, okropność, odbijanie, zawroty głowy to norma.
Mam tylko nadzieję, że diagnoza jest trafna i to rzeczywiście jelito grube, bo w nie uderzam olejem z pestek winogron z tym, że aloes może już dawno nie działać...
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #553 : 22-12-2012, 23:04 »

Nastawię ocet. Jakie teraz jabłka są do niego odpowiednie?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #554 : 22-12-2012, 23:10 »

Teraz nastawiłam ocet z jabłek champion. Dwa razy z tej odmiany wyszedł mi ocet ok.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #555 : 22-12-2012, 23:22 »

Dobra jest również Eliza.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #556 : 23-12-2012, 09:40 »

Odstawiłam całkowicie miód i nawet mnie do niego nie ciągnie. Bardzo się z tego cieszę.
Jem natomiast banany i jabłka oraz piję sok z banana, jabłka i marchewki.
 Czuję po nich niepokój w jelitach i lęk ale taki mam apetyt na te właśnie owoce...

Źle się odżywiasz, dlatego źle się czujesz. Odstaw banany, jabłka, soki a wprowadź koktajle warzywne z selera, pietruszki.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #557 : 23-12-2012, 10:31 »

Piotrze myślisz, że moje jelita dadzą radę z surowymi nasionami i twardym selerem, pietruszką? Jelita są w opłakanym stanie...
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #558 : 23-12-2012, 11:43 »

Anastazja, poczytaj:
- http://www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/08/oczyszczanie-pietruszka-i-selerem/
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #559 : 23-12-2012, 14:37 »

Bardzo ciekawe, Kozaczku.
W moim przypadku wchodzi w grę tylko odwar albo napar i gotowane pietruszka i seler, ale spróbuję...
« Ostatnia zmiana: 23-12-2012, 20:33 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!