Niemedyczne forum zdrowia
15-05-2024, 19:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa Prawica  (Przeczytany 138688 razy)
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #120 : 26-09-2011, 08:18 »

Skoro masz takie podejście, to po co zadajesz takie pytania?
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #121 : 26-09-2011, 08:23 »

Z ciekawości. smile

No dobra, poszukałem i znalazłem coś takiego:
"4.Rozdział i autonomia kościoła od Państwa. Kosciół ma swoje źródla dochodów i nie potrzebuje żebrać u Państwa ileś milionów. Każdy ksiądz ma prawo być wybierany do parlamentu i tam zabierać glos w sprawach politycznych, a nie uprawiać podczas niedzielnych mszy politycznej propagandy."

Jednakże to nie wszystko. Co z finansowaniem stanowisk kapelanów w różnych formacjach i szpitalach, oraz katechetów w szkołach? Czy religia zostanie wycofana z placówek oświatowych. Czy macie zamiar renegocjować lub wypowiedzieć Watykanowi dotychczasowy konkordat?
Zapis punktu 4 jest bardzo ogólny (tzw pobożne życzenia), nie idą za tym żadne konkretne deklaracje.

Chciałem zauważyć, że nawet lewica nie mogła "podskoczyć" Kościołowi w Polsce, bo wiedziała, czym to grozi, zatem partia prawicowa tym bardziej może mieć tego typu problem (nie do pokonania), no chyba, że to tylko czcze hasła przedwyborcze.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2011, 08:29 wysłane przez Jack » Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #122 : 26-09-2011, 08:26 »

Cytat
Jednakże to nie wszystko. Co z finansowaniem stanowisk kapelanów w różnych formacjach i katechetów w szkołach?
Zrozum jedno - Nowa Prawica jest za szkolnictwem prywatnym. Jeśli rodzic chce, aby dziecko chodziło do szkoły katolickiej to do takiej ją zapisze. Jak będzie chciał do szkoły świeckiej - zapisze do szkoły świeckiej.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #123 : 26-09-2011, 08:32 »

Prywatne, czyli w pełni płatne?
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #124 : 26-09-2011, 08:35 »

Prywatne, czyli w pełni płatne?
Oczywiście, że tak

Co do tych kapelanów w formacjach.
JKM apelował o tworzenie zawodowej armii od niepamiętnych czasów. Jeśli do służby na dobrym poziomie (skutecznie walczyć i zabijać) potrzebuje usług duchownych bądź psychologów to czemu jej nie dać tego z budżetu. Tak jak finansujemy żywność, wyposażenie czy uzbrojenie.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #125 : 26-09-2011, 08:39 »

A dlaczego za pieniądze podatników? Jeśli taki żołnierz potrzebuje tego typu "usługi" to niech za nią zapłaci ze swojej kieszeni, a nie z mojej, tak, jak ja będę musiał zapłacić za wyedukowanie swojego dziecka w szkole.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #126 : 26-09-2011, 08:48 »

To już jest szczegół jak to byłoby rozwiązane - w najgorszej dla Ciebie opcji zatrudnienie kapelana to będzie ułamek promila z Twoich podatków. Tak samo jak opłacanie lekarza, pielęgniarza itp... Ale to są już szczegóły.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2011, 08:51 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #127 : 26-09-2011, 08:52 »

A dlaczego za pieniądze podatników? Jeśli taki żołnierz potrzebuje tego typu "usługi" to niech za nią zapłaci ze swojej kieszeni, a nie z mojej, tak, jak ja będę musiał zapłacić za wyedukowanie swojego dziecka w szkole.

W takim kraju jak Polska, gdzie większość ludzi deklaruje się jako wierzący, czyli dla których religia w życiu jest ważna jeśli nie bardzo ważna, państwo ma prawo podejrzewać, że potrzeby duchowe są jedno z podstawowych, którego niespełnienie grozi zmniejszeniem skuteczności armii.  

A na drugie pytanie możesz odpowiedzieć chociażby czytając to co zostało napisane w tym temacie. Poza tym teraz edukacja wcale nie jest darmowa. Nauczyciele i dyrektorzy za darmo nie pracują.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #128 : 26-09-2011, 09:13 »

W takim kraju jak Polska, gdzie większość ludzi deklaruje się jako wierzący, czyli dla których religia w życiu jest ważna jeśli nie bardzo ważna, państwo ma prawo podejrzewać, że potrzeby duchowe są jedno z podstawowych, którego niespełnienie grozi zmniejszeniem skuteczności armii. 
Ja wymiękam.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #129 : 26-09-2011, 09:22 »

Wymiękaj, ale Timbuktu ma rację.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #130 : 26-09-2011, 09:34 »

Może wymiękłesz bo nie rozumiesz ideę stojącą za posiadanie armii przez państwo i konsekwencje tego.
Jeśli żołnierz na froncie nabawił się nerwicy to sam ma płacić za psychologa lub duchownego (jeśli uznałby że to też mu pomoże)?
Poza tym kwestia skali, trzeba wydać setki tys. na takiego profesjonalnego żołnierza aby wartość bojowa była na przyzwoitym poziomie a mamy odmawiać mu te podstawowe usługi?
Jeśli okazałoby się zbyt wielkim obciążeniem dla budżetu (niemożliwe!) to żołd mu obniżyć.
Wszystko co od państwa, darmowe, jest tylko mitem. W przypadku armii ten mit ma być jak możliwie najbardziej urealniony, ponieważ żołnierz ryzykuje życie żeby pozostali mogli żyć. Dlatego w porządnych armiach się płaci sowicie żołd a nie obiecuje się wysoką i wczesną emeryturę.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2011, 09:36 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #131 : 26-09-2011, 09:37 »

Vide ks. Ignacy Skorupka, bitwa warszawska 1920.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #132 : 26-09-2011, 10:36 »

Absurd podatków: http://www.youtube.com/watch?v=taDDMqAPfbo smile
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #133 : 26-09-2011, 11:20 »

Bardzo dawno temu rozpocząłem pisanie prywatnej konstytucji. Myślą przewodnią była odpowiedzialność. W skrócie wyglądało to tak, że im wyższe stanowisko i większa odpowiedzialność, tym wyższe kary za przekręty.
Bardzo ituicyjna myśl przewodnia. Ale im większa odpowiedzialność to tym większa władza, w obecnych realiach władza ta jest skutecznie wykorzystywana do obrony przed odpowiedzialnością i karami. Dlatego największa władza w państwa nie mogą mieć osoby ani instytucję a tym bardziej większość lecz prawo. Państwo wg. Nowej Prawicy to państwa prawa (ponóć takie jest  znaczenie "Republiki"). Szczegóły to odsyłam do źródeł.
Poza tym, chyba się zgodzisz, że są pewne nieprzekraczalne granice jeśli chodzi o karanie. Odpowiedzialność może być gigantycznie epicka a najwyższa kara to tylko kara śmierci. Nie jeden wariat się jej nie boi. Dlatego mechanizmu doboru kadry rządzącej, w moim przekonaniu, są ważniejsze. 
Później trafiłem na Korwina i jakiś czas był moim idolem, do czasu, kiedy zaczął ustawiać kobiety. Kroplą, która przepełniła kielich był atak na Piłsudskiego a potem na przywódców Powstania Warszawskiego. Jest to przykład wiadra dziegciu w beczce miodu.
Korwin propagował wówczas (i wtedy) "z urzędu" ustawianie kobiet? Może o czymś nie wiem o "idolu".
Z tego co mi wiadomo, są historycy którzy krytykują Piłsudskiego i przywódców Powstania Warszawskiego, a ze szkoły to jeszcze wiem, więc to chyba nie takie też odrzucające.
Wiele pomysłów tego gościa ma sens i można się pod tym podpisać oburącz.
To ile procent zbieżności między pomysłami JKM a Twoimi musi być zebyś oddał głos na jego ugrupowanie? Wydaje mi się, że Twoje wymagania dla wszystkich to blisko 100%.
Jeżeli jednak ktoś chce być politykiem - czyli reprezentować program jakiejś partii, to powinien być w 100% lojalny w stosunku do programu tej partii.
Wydaje się słuszne.
Jeżeli wszystkie teksty Korwina są zgodne z programem Nowej Prawicy to współczuję tym ludkom.
Twoja święta opinia ale uzsadanieniem też nikt by nie pogardził.
Dawno temu głosowałem na partię, którą reprezentował Korwin - dziś uważam, że nie ma po co iść na wybory bo nie ma tam nikogo kto reprezentuje moje poglądy. Nie potrafię się identyfikować z bredniami oszołomów którejkolwiek ze startujących w wyborach partii.
Ale to chyba nie stanowi dla Ciebie większego problemu w życiu? smile
Przeciętny obywatel jest traktowany przez nich jak idiota któremu można z uśmiechem na ustach wcisnąć każdy kretynizm. (...). Czekamy na kogoś prawdziwego, może nigdy się nie doczekamy, może w następnym życiu, ale i tak to jest lepsze od sprzedania swoich przekonań.
Pozwolę sobie wyróżnić Nową Prawicę z tego tłumu oszustów i oszołomów ponieważ jej lider i autor programu otwartym tekstem wielokrotnie twierdził, że większość to poprostu idioci (w sensie politycznym oczywiście bo podatków świetnie unikają chociażby!). A po drugie to Nowa Prawica nie miała jeszcze okazji oszukać wyborców. Krótka przygoda JKM w Sejmie zaowocowała ustawę lustracyjną, uważam za najważniejszą ustawę w III RP, szkoda tylko, że źle wykonana.
A co się stanie jak nie doczekamy "kogoś prawdziwego"? Znów oficjalną doktryną państwa Polskiego będzie: "Polska nierządem stoi"?
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #134 : 26-09-2011, 12:20 »

Prezes KNP Janusz Korwin-Mikke podczas wiecu wyborczego - Wrocław 22.09.2011

http://www.youtube.com/watch?v=VxpoCafFQOA

"Piękne przemówienie , jak zawsze panie Januszu... wielki szacunek jest pan jedynym człowiekiem który głosi pogląd 2x2=4

arkadius48 10 godz. temu 26 "
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #135 : 27-09-2011, 10:06 »

Nadzieja jest: http://www.tvn24.pl/0,1718791,0,1,sad-skarga-nowej-prawicy-priorytetowo,wiadomosc.html
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #136 : 28-09-2011, 07:53 »

Czym zajmują się euroosły w PE:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10367268,PE_chce_ograniczen_predkosci_i_blokad_antyalkoholowych.html

---

"Unia Europejska daje 3 miliony euro na promocję karaluchów,
jedwabników i świerszczy jako … potraw tam, gdzie nie są
znane. Unijni komisarze uważają, że owady są bardzo zdrowe,
dlatego nie powinny się marnować - podały wczorajsze
"Wiadomości". "
« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 08:51 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #137 : 28-09-2011, 08:53 »

JKM w świątyni zła, w godzinach soap operowych smile
http://www.youtube.com/watch?v=VQfVxd1c1Zk
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #138 : 28-09-2011, 09:19 »

A podobno nigdzie go nie pokazują, nie dają mu dojść do głosu...

Zobacz komentarze.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #139 : 28-09-2011, 10:58 »

Cytat
A podobno nigdzie go nie pokazują
Teraz to łaski nie robią...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!