Niemedyczne forum zdrowia
15-05-2024, 21:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa Prawica  (Przeczytany 138704 razy)
maist
« Odpowiedz #160 : 28-09-2011, 18:04 »

Co do UB - próby dochodzenia przez ofiary sprawiedliwości w sądach skończyły się fiaskiem. Ofiary w trakcie procesów były ośmieszane i poniżane. Dla tych, którzy kierują się literą PRAWA, nie ma znaczenia, że pokrzywdzeni zamiast zadośćuczynienia jesze raz dostali po twarzy - tym razem w majestacie PRAWA. Sprawa ubeckich emerytur była próbą obniżenia ich poziomu samozadowolenia. Jeżeli w imieniu prawa można bezkarnie deptać słabszych, to ja uważam za wyjątkowe świnie tych, którzy z tego prawa korzystają. Natomiast ci, którzy to legitymizują swoim poparciem są co najmniej nieodpowiedzialni. Jeżeli to wszystko jest takie czyste moralnie, to dlaczego nie dać im dodatków do emerytury za wybite zęby, połamane ręce, nogi, żebra czy wbite pod paznokcie drzazgi. I jeszcze dodatek za zabicie więźnia w trakcie dobrze wykonywanej pracy.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 20:02 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #161 : 28-09-2011, 18:17 »

Dla mnie "zabawną" ilustracją tej organicznej patologii jest kiedy słyszę z ust mądrych głów i autorytetów - kiedy jakiemuś obywatelowi dzieje się krzywda - Dura Lex Sed Lex...

Państwo które dopuszcza działalność oszustów i fałszerzy w imię jakiegoś wyimaginowanego w czyjejś głowie liberalizmu i fałszywie pojmowanej wolności to nie jest żadne państwo tylko mafia. W myśl założenia "zrobimy ci wszystko to czego nie możesz nam zabronić", bo w istocie to jest właśnie istota mafii, która z drugiej strony jest zwyczajną patologią życia.

I dlatego nie rozumiem o co chodzi Korwina, bo z jednej strony krzyczy że to złodzieje, przestępcy, mafia. A z drugiej takie kwiatki.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 18:23 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #162 : 28-09-2011, 18:46 »

Co do UB - próby dochodzenia przez ofiary sprawiedliwości w sądach skończyły się fiaskiem. Ofiary w trakcie procesów były ośmieszane i poniżane. Dla tych którzy kierują się literą PRAWA, nie ma znaczenia że pokrzywdzeni zamiast zadośćuczynienia jesze raz dostali po twarzy - tym razem w majestacie PRAWA.
Z tego wnioskuję, że gdy pierwszy raz ofiary "dostali po twarzy" od UB itp., to ci nie działa w majestacie prawa. Skoro tak należy karać tych UBeków, brali pieniądze od PRL i łamali prawa panujące w PRL. A wszyscy UBecy łamali prawo PRL? Wierzę, że spora część była nikczemna, ale dowodów na to, że wszystkim UBekom należy się kara - będzie trudna do znalezienia. Przykładem stosowania odpowiedzialności zbiorowej było gdy premier III RP Donald T. zamknął stadiony bo w jednym innym stadionie była awantura z którą nie mogli poradzić policja i ochrona.
Inna sprawa jest taka, że w sądach teraz siedzią ci sami sędziowie co za PRL (lub mentalnie). Bronią swoich (UB), gdy widzą, że sprawa jest wygrana, to lubią dokopać już leżącego. Polskie sądy trzeba wywietrzyć personalnie. JKM i Nowa Prawica jako jedyna mówi cokolwiek o sądach.

Jeżeli w imieniu prawa można bezkarnie deptać słabszych, to ja uważam za wyjątkowe świnie tych którzy z tego prawa korzystają.
Nie wiem o jakich czasach masz na myśli, PRL czy RP III?
To zdanie przypomniało mi o Trybunale Norymberskim, chociaż wiedzę mam skromną na ten temat i mogę się mylić. Naziści przed trybunałem tłumaczyli się, że stosowali się do ustanowionego prawa. Argumentem przeciwko takich było odwołanie się do moralności, zdrowego rozsądku, człowieczeństwa.
Jeśli prawo w PRL było nieludzkie to po II WŚ stworzono narzędzia prawne do ukarania tych którzy te prawa wprowadzili. Trzeba z tego skorzystać. Nie mieszajmy różne sprawy.

Natomiast ci którzy to legitymizują swoim poparciem są co najmniej nieodpowiedzialni. Jeżeli to wszystko jest takie czyste moralnie to dlaczego nie dać im dodatków do emerytury za wybite zęby, połamane ręce, nogi, żebra czy wbite pod paznokcie drzazgi. I jeszcze dodatek za zabicie więźnia w trakcie dobrze wykonywanej pracy.
Wszystkie te okropne zbrodnie wymienione są brudno moralnie, ale nieczysto moralne jest także stosowanie odpowiedzialności zbiorowej bądź złamania zasad, że prawo nie działa wstecz. W tym przypadku, cofnięcie nadanego prawa może być nawet społecznie korzystne. Większość UBeków ma dobre życie, trochę dochodu stracą- nic się nie stanie, a więcej dostaną zwykli emeryci itp. Ale skala tych korzyści jest niewielka i tylko chwilowa. Jak gospodarka ruszy, pieniądze z prywatyzacji SPRAWIEDLIWIE trafią do ZUSu, to emerytom będzie stać na godne życie. Ale jak złamiemy tą zasadę to odtąd krótka droga do upadku gospodarki i cywilizacji. Każdy by chciał coś cofnąć, dla sprawiedliwości, wg. swojego uznania.

« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 18:49 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #163 : 28-09-2011, 18:55 »

Zadośćuczynienie by dostali ci którzy udowodnią, że byli ofiarami PRL, bo III RP przyjmuje wszystkie zobowiązania PRLu. Dostali by na to co zasłużyli gdyby nie to, że III RP jest od początku bankrutem, to państwo żeruje na obywateli. Nie spodziewajmy się wiele od niego.
Zapisane
maist
« Odpowiedz #164 : 28-09-2011, 19:47 »

Niczego nie spodziewam się od nikogo. Mój ojciec zmarł jako ułaskawiony amnestią bandyta z NSZ. Nikt, już nigdy, nie przywróci mu dobrego imienia. Prawo jest wykorzystywane jak sprzedajna dziwka przez posługujących się nim łobuzów. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwością, moralnością czy odpowiedzialnością. Kiedy słyszę, że coś dzieje się w majestacie prawa - rzygać mi się chce.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2011, 20:00 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #165 : 28-09-2011, 20:23 »

I właśnie dlatego Menelaosowi nie dali poprowadzić wojnę.

A teraz coś ogólniejszego , ale skoro Maist ma mdłości gdy mowa o majestacie prawa to może nie czytaj tego.
Prawo to nie jest piękna panna wobec której ludzie mają się postarać, upamiętniać czy czcić. Po prostu zauważono, że są pewne zasady które po długim czasie funkcjonowanie w społeczeństwie przynoszą temu społeczeństwu więcej korzyści niż inne zasady w innych społeczeństwach. Długi czas jest potrzebny żeby zniwelować początkowe losowe nierówności między społeczeństwami/próbkami. Wprowadzamy prawo i przestrzegamy je, żeby ono nam służyło. Jak złe jest prawo to skutki są złe. I vice versa.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #166 : 28-09-2011, 20:27 »

Sprawiedliwość, moralność czy odpowiedzialność to kategorie niepewne, w jednym miejscu to uchodzi za dobre a w drugim nie,. Liznąłem się z teorią idei Platona kiedyś, z tego wynika właśnie, że sprawiedliwość i moralność będzie zawsze pojmowana różnie. Niech znawca mnie poprawi jak się mylę.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #167 : 29-09-2011, 05:54 »

Manipulacje w TV: http://www.youtube.com/watch?v=OpfQ9Ql96Ks
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #168 : 29-09-2011, 08:02 »


Ciekawe. Tylko że to nic specjalnego. tak jest od zawsze chyba. I nie tylko w TV manipulują.

Tomek dlaczego TV nie może manipulować, przecież każdy sam wybiera co dobre i co złe.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #169 : 29-09-2011, 08:09 »

Tomek dlaczego TV nie może manipulować, przecież każdy sam wybiera co dobre i co złe.
Większość oglądaczy TV zdaje się nie zdawać z tego sprawy.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #170 : 29-09-2011, 08:15 »

Większość oglądaczy TV zdaje się nie zdawać z tego sprawy.

Bardzo śmieszne. A w przypadku GMO to ludzie mają większe rozeznanie?
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 08:17 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #171 : 29-09-2011, 08:25 »

Miej pretensje do mediów - mnie osobiście GMO zwisa.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #172 : 29-09-2011, 08:44 »

Miej pretensje do mediów - mnie osobiście GMO zwisa.

A mnie zwisa ich reżyseria którą nazywasz manipulacją. Telewizja to jest magia i oszustwo bo jak mówią mądre nauki - ludzie chcą być oszukiwani.

Bo co jak co to są tylko słowa, natomiast GMO to manipulacja wcielona czyli potencjalnie o dużo gorszej sile rażenia.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #173 : 29-09-2011, 08:45 »

A mnie zwisa Twoje zwisanie.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #174 : 29-09-2011, 08:57 »

Sam widzisz że to co Korwin ma do powiedzenia nie jest wcale takie odkrywcze.
Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #175 : 29-09-2011, 09:01 »

Przykro mi, ale nie nadążam za tokiem Twojego rozumowania...
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #176 : 29-09-2011, 09:09 »

Dzisiaj JKM będzie w Lublinie na Placu Litewskim o godzinie 17:00:
http://www.facebook.com/event.php?eid=245114325534888
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #177 : 29-09-2011, 10:00 »

Przykro mi, ale nie nadążam za tokiem Twojego rozumowania...

Jak to. To proste. Ktoś robi TV (program) a Ty masz wybór i możesz go oglądać/słuchać lub nie. Jak ci się nie podoba TVP to możesz oglądać TVN, jak nie TVN to POLSAT...TRWAM...NBC...BBC...CNN...RussiaToday....Aljazeera... itd., a jest też opcja żeby TV w ogóle nie oglądać. Można słuchać radia... teraz jest jeszcze internet. W czym problem, mamy przecież wybór.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 10:24 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #178 : 29-09-2011, 10:44 »

Cytat
W czym problem, mamy przecież wybór.
Pozwolę sobie skończyć z Tobą tą jałową dyskusję - zbyt szanuję swój czas.
-----------

Zapraszamy do głosowania na Facebook - Wybory 2011:

http://nowaprawicastaszow.pl/2011/09/wybory-2011-glosowanie-facebook/

BTW:
Cytat
Film już usunięty z YT - ciekawie...
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 10:58 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #179 : 30-09-2011, 05:47 »

Cytat
Jak ci się nie podoba TVP to możesz oglądać TVN, jak nie TVN to POLSAT...TRWAM...NBC...BBC...CNN...RussiaToday....Aljazeera
Albo TV Nowa Prawica:
http://tv.nowaprawica.org.pl/
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!