Niemedyczne forum zdrowia
15-05-2024, 22:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa Prawica  (Przeczytany 138708 razy)
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #260 : 27-10-2011, 10:56 »

Zobacz co piszesz i jeśli na prawdę nie gardzisz ludźmi to postaraj się zapomnieć o stereotypach,
(tak na marginesie to sam na to wpadłeś czy gdzieś wyczytałeś?), poobserwuj ludzi bez klapek na oczach, nie wpadaj w te utarte koleiny politycznej pychy. (...) i dobrego polityka który nie kocha ludzi.
To jest bezpodstawne oszczerstwo. Tak samo mogę napisać, że jesteś dzieckiem New Age'owskich szarlatanów, bo takie wrażenie odniosłem czytając Ciebie. Oczywiście rzucanie takich oszczerstw jest nieproduktywne, nic z tego nie wyniknie nawet jeśli trafiłem.
I odpowiedz na pytanie: myślałem nad dobrobytem ogółów zanim nauczyłem się czytać i liczyć w szkole i generalnie to mało czytam - zwłaszcza o rzeczach stricte politycznych.

Natomiast gadki typu w każdej populacji prawdziwe jest stwierdzenie... nie są dla mnie, ja nie widzę populacji, widzę ludzi smile różnych bardzo ludzi i nie śmiem dzielić ich na mądrych głupich bo nie jestem w ich skórze i nie wiem jakie mieli życie, może nie mieli okazji wykształcić się, może mieli życie tak ciężkie, że nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić. Dlatego biorę każdego takim jaki jest i cieszę się tym że mogę tego doświadczać bo to mnie rozwija.

Jakby generał widział żołnierzy to nigdy by nie wygrał żadnej bitwy. Generał ma widzieć i zrozumieć armię, chociażby dlatego, że ludzie zachowują się inaczej w tłumie. Tak samo w polityce i sprawach społecznych. Decydenci muszą patrzeć na stan ogólny i uśrednione wartości. Obecny ustrój funkcjonuje legitymując się logiką podobną do Twojej. Ponieważ w 5 tys. rodzin jest patologia to żeby im pomóc narzucają kontrolę nad każdą rodziną. Twój sposób widzenia pewnie jest odpowiedni w procesie rozwoju duchowym ale zaaplikowanie tego na grunt polityczny...
Przyjąłeś w tym akapicie postawę dobitnie ego-centryczną. Nikt nie karze nikomu dzielić ludzi na mądrych i głupich (pomijając patologiczne momenty historii) to dlaczego uważasz, że akurat Ty mógł byś być poproszony o dokonanie takiej selekcji? ZUS będzie zadłużał się dalej i tak bez Ciebie.

Żadna idea nie zmieni ludzi, ludzie mogą zmienić się tylko sami
Mylisz się, dr. Lipton twierdzi, że DNA zmienia się pod wpływem bodźców z otoczenia. Dowód na poziomie całego organizmu nie będę przytaczać, jest ich od groma.

Ja osobiście porażkę Nowej Prawicy upatruję w tym, że Polska nie jest gotowa na taki sposób rządzenia bo gdyby była to żadna siła nie mogła by powstrzymać zmian.
Twoja Święta opinia, a zaproponujesz jakieś działanie aby Polska była gotowa? Może coś w tym stylu: http://www.vismaya-maitreya.pl/medytacje_doing_time_doing_vipassana_lektor_pl_video.html
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 11:05 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #261 : 27-10-2011, 11:44 »

Cytat
I odpowiedz na pytanie: myślałem nad dobrobytem ogółów zanim nauczyłem się czytać i liczyć w szkole i generalnie to mało czytam - zwłaszcza o rzeczach stricte politycznych.

Gdzie tu jest pytanie?
Zauważyłem literówkę smile to jest odpowiedź!

Cytat
Przyjąłeś w tym akapicie postawę dobitnie ego-centryczną. Nikt nie karze nikomu dzielić ludzi na mądrych i głupich (pomijając patologiczne momenty historii) to dlaczego uważasz, że akurat Ty mógł byś być poproszony o dokonanie takiej selekcji?

Nie rozumiem tego, gdzie i jakiej ja dokonuję selekcji?

Cytat
Mylisz się, dr. Lipton twierdzi, że DNA zmienia się pod wpływem bodźców z otoczenia. Dowód na poziomie całego organizmu nie będę przytaczać, jest ich od groma.

Dr. Lipton twierdzi że DNA zmienia się pod wpływem naszej interpretacji bodźców z otoczenia - widzisz tu różnicę? Interpretacja może byc świadoma lub nieświadoma i dlatego tak ważne jest uświadamianie sobie tego co się z Tobą dzieje. Pozwolę sobie tu zacytować C.G.Jung-a:
"Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."

Cytat
Twoja Święta opinia, a zaproponujesz jakieś działanie aby Polska była gotowa? Może coś w tym stylu: http://www.vismaya-maitreya.pl/medytacje_doing_time_doing_vipassana_lektor_pl_video.html

Moje opinie nie są święte one są po prostu moje, nie zakładam własnej nieomylności i z pokorą przyjmuję Twoją krytykę. Nie potrafię zaproponować działań żeby Polska była gotowa bo wydaje mi się że każde działanie skierowane tylko na zewnątrz to "syzyfowa praca" jeśli nie wynika ono z wewnętrznej przemiany. Przykład, nieuczciwy władca nie narzuci uczciwości swoim poddanym bo zawsze napotka na opór. Dopiero kiedy wewnętrznie zmieni się, zrozumie swoją nieuczciwość i porzuci ją może liczyć na powodzenie we wprowadzaniu takich praw w stosunku do poddanych.
To proste kiedy mącę wodę w jeziorze to nie mogę się spodziewać, że ujrzę w nim swoje czyste odbicie smile.
Podsumowując zmiany trzeba zacząć od siebie.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 11:48 wysłane przez Tom » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #262 : 27-10-2011, 11:52 »

Cytat
Obecny ustrój funkcjonuje legitymując się logiką podobną do Twojej. Ponieważ w 5 tys. rodzin jest patologia to żeby im pomóc narzucają kontrolę nad każdą rodziną.

Skąd to wywnioskowałeś? Prawdę mówiąc zaskoczyłeś mnie tym totalnie, możesz wyjaśnić jaka jest moja logika i w czym ona jest podobna do obecnego ustroju?
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #263 : 27-10-2011, 12:22 »

Szachowym idiotą nie będzie ten kto przegra z arcymistrzem, tylko ten kto koniem będzie napierdzielał po przekątnej. Z idiotami jest trochę jak z wyborcami Nowej Prawicy. Jest ich bardzo mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że się ich spotyka na każdym kroku.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #264 : 27-10-2011, 12:58 »

Gra to zasady. Zakładając że ich przestrzegamy. Gramy więc z tymi którymi grać się da. Ale uważać że wszyscy muszą grać to już jest coś nie halo.

Swoją drogą jak dla mnie to dobrze opisuje fiksację Korwina. W sumie nie ma się czemu tak do końca dziwić. Jednak prawda jest taka że jedynym rozdającym jest Najwyższy. My jesteśmy pionkami.
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #265 : 27-10-2011, 13:39 »

Przyjąłeś w tym akapicie postawę dobitnie ego-centryczną. Nikt nie karze nikomu dzielić ludzi na mądrych i głupich (pomijając patologiczne momenty historii) to dlaczego uważasz, że akurat Ty mógł byś być poproszony o dokonanie takiej selekcji?

Nie rozumiem tego, gdzie i jakiej ja dokonuję selekcji?

Nigdzie nie dokonujesz selekcji ale sam fakt, że pomyślałeś o tym i Twoje ustosunkowanie się do tego zwróciło moją uwagę i jest to dla mnie dobrym uzasadnieniem swojego stwierdzenia, że zaprezentowałeś postawę ego-centryczną. Mi nawet do głowy nie przyszło żebym mógł myśleć o grupowaniu ludzi.
Zresztą to był ostatni a nie pierwszy "dowód" na Twój dobitny ego-centryzm.

Dr. Lipton twierdzi że DNA zmienia się pod wpływem naszej interpretacji bodźców z otoczenia - widzisz tu różnicę? Interpretacja może byc świadoma lub nieświadoma i dlatego tak ważne jest uświadamianie sobie tego co się z Tobą dzieje. Pozwolę sobie tu zacytować C.G.Jung-a:
"Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."

Dr. Lipton wykazał zmianę DNA na wolnych komórkach oddzielonych od organizmu, chyba w takim przypadku trudno będzie mówić o "naszej interpretacji bodźców". Ok to nie był dobry przykład bo dyskusyjny. Nie będę tego wątku dalej ciągnął, bo dla mnie to zbyt oczywiste.
Co do C.G. Jung-a. to nie przeczytałem żadnej książki od niego ani o jego dokonaniach ale też znam parę cytatów jego, głównie z New Age'owski źródeł. Chyba pasuje do układanki i lubią go tam.

Moje opinie nie są święte one są po prostu moje, nie zakładam własnej nieomylności i z pokorą przyjmuję Twoją krytykę.
Co do tej "Świętej opinii" to miałem tylko na myśli, że z opiniami nie można dyskutować ale uzasadnieniem to owszem można a nawet trzeba. Wiedziałem, masz dużą pokorę. msn-wink

Nie potrafię zaproponować działań żeby Polska była gotowa bo wydaje mi się że każde działanie skierowane tylko na zewnątrz to "syzyfowa praca" jeśli nie wynika ono z wewnętrznej przemiany. Przykład, nieuczciwy władca nie narzuci uczciwości swoim poddanym bo zawsze napotka na opór. Dopiero kiedy wewnętrznie zmieni się, zrozumie swoją nieuczciwość i porzuci ją może liczyć na powodzenie we wprowadzaniu takich praw w stosunku do poddanych.

Ale właśnie zaproponowałeś. Skoro działania skierowane na zew. to "syzyfowa praca" tzn. że trzeba do wewnątrz.
Przykład z władcą jest uzasadnieniem tych "syzyfowych prac". Czy z tego wynika, że gdy władca wewnętrznie się zmieni jego poddani ulegną woli narzucającą wszystkim uczciwość. I będzie jak w Zzasiedmiogórogrodu? Być może tak się stanie ale nie znam żadnego historycznego przypadku potwierdzającego taką kolejność a znam kilku władców którzy mają opinię oświeconych (w sensie duchowym). Ale za to znam przykłady państw gdzie są/były niskie podatki, liberalne prawo, etc. i tam ludziom dobrze się żyje/żyło.

To proste kiedy mącę wodę w jeziorze to nie mogę się spodziewać, że ujrzę w nim swoje czyste odbicie smile.
Podsumowując zmiany trzeba zacząć od siebie.
Dobrze powiedziane! Dodam tylko jeszcze, że gdy zmiany się dokonały, to trzeba wyjść do ludzi i coś zadziałać.

Szachowym idiotą nie będzie ten kto przegra z arcyMistrzem, tylko ten kto koniem będzie napierdzielał po przekątnej. Z idiotami jest trochę jak z wyborcami Nowej Prawicy. Jest ich bardzo mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że się ich spotyka na każdym kroku.

Moja odpowiedź:

W Grecji skąd wywodzi się demokracja kogoś kto nie interesował się polityką nazywano IDIOTA.

Muzyk Kazik Staszewski zdecydowanie nadaje na innych falach niż politycy i dlatego na polityce znać się nie musi, on wie że można sobie doskonale poradzic bez polityki ale do tego jest potrzebne społeczeństwo IDIOTÓW (czytaj LUDZI nie interesujących sie polityką).
Póki co jednak trzeba pogodzić się z istnieniem polityki, polityków, paktów, układów itp.

Odniosę się do tych "IDIOTÓW" bo to może z zewnątrz wyglądać źle, sugerować, że jest jakaś pogarda wobec ludzi.
Trzy fundamentalne założenie:
1) Ponieważ mądrych zawsze jest mniej niż głupich, więc zawsze prawdziwe będzie stwierdzenie, że większość jest głupia.
Dla jasność: czasem się zdarza używać naprzemiennie te 2 słowa jakby były synonimami ale ja starałem się je rozróżniać. Może tym razem nie udało się bo niektórzy nie zauważyli.

EDIT: mnie to zawsze dziwi, niby jest tylko jeden Korwin, mówiący to samo w kółko, wszyscy słuchacze mają taki sam dostęp do tego i część ludzi nadal nie rozumie o co jemu chodzi.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 13:47 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #266 : 27-10-2011, 13:59 »

EDIT: mnie to zawsze dziwi, niby jest tylko jeden Korwin, mówiący to samo w kółko, wszyscy słuchacze mają taki sam dostęp do tego i część ludzi nadal nie rozumie o co jemu chodzi.

Jemu chodzi o to aby wszyscy nauczyli się zasad. On chce przydatność ludzi mierzyć jakąś ludzką miarą. I ludzie wbrew pozorom dobrze to odczytują. Może nie potrafią tego zwerbalizować ale to czują. Inna sprawa że w wielu sprawach ma słuszność. Tylko kto powiedział że dla jakichś tam spraw ludzie są gotowi na wyrzeczenia czy poświecenia. Jest też i druga strona medalu - naiwność i komfort bycia ignorantem.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #267 : 27-10-2011, 14:43 »

Cytat
Nigdzie nie dokonujesz selekcji ale sam fakt, że pomyślałeś o tym i Twoje ustosunkowanie się do tego zwróciło moją uwagę i jest to dla mnie dobrym uzasadnieniem swojego stwierdzenia, że zaprezentowałeś postawę ego-centryczną. Mi nawet do głowy nie przyszło żebym mógł myśleć o grupowaniu ludzi.
Zresztą to był ostatni a nie pierwszy "dowód" na Twój dobitny ego-centryzm.

Timbuktu poczytaj może więcej o "ego" i wtedy wydawaj opinie nt "ego" innych osób.

Choć ... jeśli zrozumiesz jakimi pobudkami kieruje się ego, to wtedy przestaniesz wydawać jakiekolwiek opinie dot. innych ...
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #268 : 27-10-2011, 15:13 »

Timbuktu poczytaj może więcej o "ego" i wtedy wydawaj opinie nt "ego" innych osób.

Choć ... jeśli zrozumiesz jakimi pobudkami kieruje się ego, to wtedy przestaniesz wydawać jakiekolwiek opinie dot. innych ...


Możesz jakoś w skrócie o tym ego napisać?
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #269 : 27-10-2011, 15:44 »

Proszę nie offtopicować.
To jest wątek "Nowa Prawica", wizytujący tu forumowicze i goście spodziewają się zastać sprawy związane KNP. Miłośników nauk duchowych proszę o założenie oddzielnego wątku i tam rozwijać temat.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #270 : 27-10-2011, 21:12 »

Proszę nie offtopicować.
To jest wątek "Nowa Prawica", wizytujący tu forumowicze i goście spodziewają się zastać sprawy związane KNP. Miłośników nauk duchowych proszę o założenie oddzielnego wątku i tam rozwijać temat.

Ha ha ha z chęcią założę taki wątek. Naprawdę z wielką przyjemnością smile Pytanie co pan Słonecki na to.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #271 : 27-10-2011, 22:27 »

To może przenieście się z tym na forum NGM. Tam pasują takie banialuki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #272 : 28-10-2011, 02:17 »

Reneti, w gruncie rzeczy to się z Tobą zgadzam ale
Rozwiązaniem obecnej sytuacji będzie pewnie kolejna wojna światowa albo rewolucja, kiedy miarka rozgoryczenia wyzyskiwanego stada baranów się przebierze.
Wojny i rewolucje to zawsze ostateczne "rozwiązanie" ponieważ wyrządzają ogromne zniszczenia i nikt nad ich przebiegiem nie panuje. Dlatego każda strona zostawia je raczej na koniec. A z naszej strony to zawsze zostanie czas na podniesienie rąk do góry. Więc dopóki można trzeba próbować inne rozwiązanie, żeby chociaż potem można sobie szepnąć, że zrobiło się wszystko co w swojej mocy aby zapobiec tragedii. Ale z drugiej strony, ta walka z wiatrakami wcale nie jest tak beznadziejna. Wróg to kolos ale na glinianych nogach. Trzeba uzbierać odpowiednie siły i uderzyć w newralgiczne punkty. Jest to b. trudne ale jeszcze wykonalne. (wg. mnie przestanie być wykonalne gdy siły zbrojne będą składały się z robotów bez ludzkich odczuć)

Poza tym, pozwolę sobie zauważyć, że my wszyscy znajdujemy się w tym stadzie wyzyskanych baranów.

Ha ha ha z chęcią założę taki wątek. Naprawdę z wielką przyjemnością smile Pytanie co pan Słonecki na to.
Nie rozumiem, czy napisałem coś niestosownego, że wywołało taką reakcję? Jakiś obraźliwy żart?
Nie ma obowiązku uczestniczenie w tym wątku, jak ktoś się jednak zdecyduje to proszę aby trzymał się tematu przewodniego. Poza tym, Monique, zauważ, że napisałem tą prośbę po odpowiedzi Laokoona, który chciał rozwinąć sprawę "ego".

To może przenieście się z tym na forum NGM. Tam pasują takie banialuki.
Jeśli w tym "wy" Mistrz umieścił także moją osobę (a może zamiast "także" pomyśli Mistrz "zwłaszcza") to odpowiadam, że się nie przeniosę. Chociażby dlatego, że tu jest liczna grupa sympatyków KNP i mogę od nich sporo się dowiedzieć.

Przerobiłem na mp3 (i otagowałem) masę filmików JKM z YT - udostępniam na SkyDrive:
skydrive
Bardzo fajne, ten zbiór VBLOG'ów to jest coś smile Ale przydałoby się daty (nawet orientacyjne, jaki rok) do wszystkich wystąpień.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2011, 02:36 wysłane przez Timbuktu » Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #273 : 29-10-2011, 15:30 »

Cytat
Obecny ustrój funkcjonuje legitymując się logiką podobną do Twojej. Ponieważ w 5 tys. rodzin jest patologia to żeby im pomóc narzucają kontrolę nad każdą rodziną.

Skąd to wywnioskowałeś? Prawdę mówiąc zaskoczyłeś mnie tym totalnie, możesz wyjaśnić jaka jest moja logika i w czym ona jest podobna do obecnego ustroju?

Twoja logika jest taka, że to co oko nie widzi tego nie ma. Nie widzisz kajdany nałożone na Ciebie przez system i stąd stwierdzasz, że "Hej czy nie wiecie nie macie władzy na świecie".
To wcale nie jest dla mnie oznaką idiotyzmu bo wiem, że pracowano nad systemem zniewalania ludzi od zarania dziejów i teraz ono ma prawo być bardzo dobrze dopracowane. Bo zniewolić człowieka fizycznie, mentalnie czy ekonomicznie nie jest żadną sztuką, sztuką jest pozostawienie go w stanie błogiej nieświadomości jego zniewolenia i taki poziom osiągnięto. Kura daje najlepsze jajko jak może swobodnie biegać i dziobać trawę.
Ze względu na te okoliczności, jestem także gorącym przeciwnikiem szerzenia się New Age, które oznacza przenoszenie szlachetnych nauk wielkich Wschodnich humanistów i mistyków na grunt Zachodnim. Bo te nauki mówią o Ostatecznej Wolności, Oświeceniu i odwracają uwagę czytelnika od jego niewoli w wymiarze doczesnym. Nota bene: Budda początkowo był wolnym i zamożnym człowiekiem, dopiero potem zaczął poszukiwać Wolności.  Po drugie, to "przenoszenie" i cały ten globalizm było tak samo naturalnie, samorzutnie występujące jak wyzwolenie narodów afrykańskich i powstanie państw o kanciastych granicach. Innym słowem: SPISEK!
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #274 : 29-10-2011, 15:47 »

To zależy od nas samych. Od naszego nastawienia i postępowania.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #275 : 29-10-2011, 16:59 »

Cytat
Twoja logika jest taka, że to co oko nie widzi tego nie ma. Nie widzisz kajdany nałożone na Ciebie przez system i stąd stwierdzasz, że "Hej czy nie wiecie nie macie władzy na świecie".
To wcale nie jest dla mnie oznaką idiotyzmu bo wiem, że pracowano nad systemem zniewalania ludzi od zarania dziejów i teraz ono ma prawo być bardzo dobrze dopracowane. Bo zniewolić człowieka fizycznie, mentalnie czy ekonomicznie nie jest żadną sztuką, sztuką jest pozostawienie go w stanie błogiej nieświadomości jego zniewolenia i taki poziom osiągnięto. Kura daje najlepsze jajko jak może swobodnie biegać i dziobać trawę.

By zniewolić człowieka wystarczy go przekonać że jest niewolnikiem, jak w to uwierzy to tak mu będzie. Proste i jak widać skuteczne. Nie jestem tylko przekonany czy ktokolwiek nad tym pracował.
I jeszcze jedno, czym innym jest nieświadomość zniewolenia a  czym innym świadomość bycia niewolnikiem, jedno i drugie to moim zdaniem naturalne etapy w rozwoju świadomości, przykład dorastające dzieci.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #276 : 29-10-2011, 18:56 »

By zniewolić człowieka wystarczy go przekonać że jest niewolnikiem, jak w to uwierzy to tak mu będzie. Proste i jak widać skuteczne.
Takie Twoje zdanie, ale może jakieś uzasadnienie żebym miał szansę polemizować?

Podatki
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21339.0

Michalkiewicz Współczesne formy niewolnictwa cz1
http://www.youtube.com/watch?v=mi-mox_ZtGA

Janusz Korwin-Mikke i Leszek Szymowski o marnotrawieniu pieniędzy przez państwo.
Zapis audio ze spotkania (2011-10-21) w Jazzowni (Rynek Starego Miasta w W-wie) w związku z wydaniem książki "Imperium marnotrawstwa, czyli gdzie znikają nasze pieniądze" autorstwa Leszka Szymowskiego. Spotkanie poprowadził Marcin Kamiński - prezes stowarzyszenia KoLiber.
http://www.youtube.com/watch?v=deJIVOdVu2U

Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #277 : 29-10-2011, 19:10 »

By zniewolić człowieka wystarczy go przekonać że jest niewolnikiem, jak w to uwierzy to tak mu będzie.

Bądźmy poważni. "Wystarczy przekonać" brzmi jakby to było kwestią wmówienia komuś. Tak nie jest.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #278 : 29-10-2011, 20:06 »

Cytat
By zniewolić człowieka wystarczy go przekonać że jest niewolnikiem, jak w to uwierzy to tak mu będzie. Proste i jak widać skuteczne.
Cytat
Takie Twoje zdanie, ale może jakieś uzasadnienie żebym miał szansę polemizować?

Efekt placebo na przykład.

Cytat
Bądźmy poważni. "Wystarczy przekonać" brzmi jakby to było kwestią wmówienia komuś. Tak nie jest.

To nie jest kwestia wmówienia tylko tego żeby ten ktoś uwierzył.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2011, 20:10 wysłane przez Tom » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #279 : 29-10-2011, 20:21 »

To nie jest kwestia wmówienia tylko tego żeby ten ktoś uwierzył.

To też jest nieścisłe. Można się godzić na bycie niewolnikiem i na tym specjalnie nie tracić. A można się nie godzić i stracić, dużo stracić. Stąd powiedzenie jak "pokorne ciele dwie matki ssie".
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!