Niemedyczne forum zdrowia
14-05-2024, 13:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mięso źródłem tryptofanu, leczenie i zapobieganie depresjom  (Przeczytany 139776 razy)
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #160 : 26-06-2012, 11:41 »

Scorupion, o tym możemy podyskutować prywatnie, bo nie chcę po raz kolejny podnosić kwestii etyki - już raz swoje napisałam, inni odpowiedzieli; po co zaczynać dyskusję od nowa? Widziałam na własne oczy, co się dzieje w rzeźni/ach. Ludzie pracują ciężko i w dobrej wierze przy odwiertach gazu ziemnego - a inni dzięki szczelinowaniu mają w kranach wodę, którą mogą podpalić zapałką.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #161 : 26-06-2012, 11:42 »

No cóż Hunzowie to nie wegetarianie. W górach trudniej o mięso niż na nizinach, więc mięso w górach jest towarem luksusowym. No ale nie przypinajmy góralom, Hunzom łatki wegetarian.
Ciekawe, czy na widok Mamuta Hunzom pocieknie ślinka.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
m.war
« Odpowiedz #162 : 26-06-2012, 11:42 »

Nie, tego:
http://www.artykuly.net.pl/index.php/hunzowie-dlugowieczny-lud-podnoza-himalajow/
Albo link nie dotarł za pierwszym razem, albo nikt go nie zauważył, tak wszyscy zaabsorbowali się syberyjskimi kalafiornikami.

Po co cytować artykuły? Wystarczy spojrzeć na przewód pokarmowy człowieka by wiedzieć, że jesteśmy mięsożerni, a nie roślinożerni jak krowy.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #163 : 26-06-2012, 11:47 »

Ludzie pracują ciężko i w dobrej wierze przy odwiertach gazu ziemnego - a inni dzięki szczelinowaniu mają w kranach wodę, którą mogą podpalić zapałką.

Też zbrodniarze.
po co zaczynać dyskusję od nowa?.

Bo co i rusz piszesz nowe głupoty.
Zapisane
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #164 : 26-06-2012, 11:47 »

Faktem jest, że mięso w ich diecie pojawia się sporadycznie, a mimo to zachowują zdrowie na długie lata. Nawet jeśli ich dieta to nie wybór a element przystosowania do środowiska życia, to i tak przyniosła im wyraźne korzyści.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #165 : 26-06-2012, 11:48 »

Może warto przekierować tę dyskusję. Z moich obserwacji wynika, że bardzo dużo młodych ludzi ma problemy z trawieniem mięsa. Dla mnie nie jest to żadna filozofia tylko po prostu fobia.
Nie zapędzajmy się w nieznane plemiona, żyjemy tu i teraz.

Nie jest łatwo przejść od fobii do zjedzenia kawałka mięsa.
Może Mistrz zna sposoby, by pokonać tę drogę szybciej i mniej boleśnie dla organizmu?
Zapisane
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #166 : 26-06-2012, 11:49 »

M. War, o przewodzie pokarmowym była już mowa.
Zapisane

Et in Arcadia ego
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #167 : 26-06-2012, 11:52 »

Gdyby Hunzowie nie jedli mięsa to by wyginęli.

The Hunza Vegetarian Myth.

The Hunza people were never vegetarians or even close to it. They refrained from eating many of their animals in summer because animals were the main source of food in the remaining 10 months of the year. They ate a high-fat diet all year long, especially in winter when the consumption of animal fats increased. The butter, yogurt, and cheese made from the goat, sheep, and Yak milk was very high in fat, especially saturated fats. The Hunza people were somewhat vegetarian for two or three months during the summer.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #168 : 26-06-2012, 11:52 »

Może Mistrz zna sposoby, by pokonać tę drogę szybciej i mniej boleśnie dla organizmu?
Tak, znam: tępić wege na każdym kroku i nie dać zbliżać im się do młodzieży, bo ci podli egoiści potrafią przekabacić naiwną młodzież, plując do talerza.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tandasek
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: wkrótce
Skąd: Kosmos
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #169 : 26-06-2012, 11:55 »

Heniek, a jakieś źródła religijnie neutralne?
Zapisane

Et in Arcadia ego
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #170 : 26-06-2012, 11:57 »

M. War, o przewodzie pokarmowym była już mowa.
Ale jakoś nie doszliśmy do wniosku, o jakim przewodzie pokarmowym mówimy - krowy, konia, czy osła.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #171 : 26-06-2012, 12:06 »

Może Mistrz zna sposoby, by pokonać tę drogę szybciej i mniej boleśnie dla organizmu?
Tak, znam: tępić wege na każdym kroku i nie dać zbliżać im się do młodzieży, bo ci podli egoiści potrafią przekabacić naiwną młodzież, plując do talerza.
Myślę, że problem zaczyna się również w innym miejscu. Szczepienia "ochronne" tak okaleczają, że mięso nie jest trawione, i organizm po prostu je odrzuca. Jeśli nie ma się z tym do czynienia, to może być zabawne. Jeżeli przyjdzie zmagać się z tym każdego dnia, to wierzcie mi, że nie jest do śmiechu.
« Ostatnia zmiana: 26-06-2012, 12:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #172 : 26-06-2012, 12:11 »

The 14 Hunza Practices

1) Basic diet is grains (whole grain and sprouted), vegetables (raw or steamed), fruits (fruits are dried and reconstituted in water or diced and served in gelatin (goat and mutton tendon and cartilage). Meat at 2 to 4 pounds per week (i.e. - mutton, goat, yak, beef, poultry, brain, kidney, liver, etc.) is eaten as available; dairy (i.e. - whole milk, soured milk, yogurt, cheese and butter) is a staple. Grape wine known as Pani is consumed daily.

Mięso jedzone w ilości 2-4 funtów tygodniowo nie pozwala zaliczyć Hunzów do wegetarian. Mimo, że mięso jest trudno dostępne w górach, to Hunzowie nie idą na 'łatwiznę' i nie rezygnują z tego ważnego źródła protein.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #173 : 26-06-2012, 12:25 »

Wegetarianie nachalnie posługują się argumentem, że ludzki przewód pokarmowy jest podobny do przewodu pokarmowego roślinożercy, ale równie nachalnie nie zdradzają, do jakiego roślinożercy. Po prostu, nie chcą się zdradzić, że to gówno prawda.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #174 : 26-06-2012, 12:26 »

No cóż Hunzowie to nie wegetarianie. W górach trudniej o mięso niż na nizinach, więc mięso w górach jest towarem luksusowym. No ale nie przypinajmy góralom, Hunzom łatki wegetarian.
Ciekawe, czy na widok Mamuta Hunzom pocieknie ślinka.

Prawie się zachłysnąłem przy mojej wątróbce msn-wink
Zapisane
m.war
« Odpowiedz #175 : 26-06-2012, 13:28 »

M. War, o przewodzie pokarmowym była już mowa.

I jakie wnioski? Już wiesz po co krowie 4 części żołądka? Nie wystarczył by jej taki jak my mamy? Czy natura jest aż tak głupia, że dała krowie skomplikowany 4- częściowy żołądek?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #176 : 26-06-2012, 13:43 »

Nie jestem wegetarianką, ale znam wegetarian (takich od dwóch pokoleń), którzy cieszą się doskonałym zdrowiem. Znam też takich, którzy chorują. Z moich obserwacji wynika, że w diecie tych ostatnich przeważają produkty mączne - nie jest to więc dieta dobrze zbilansowana i zawierająca wartościowe substancje odżywcze. Sądzę, że można być zdrowym wegetarianinem - należy jednak odpowiednio komponować posiłki.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #177 : 26-06-2012, 13:55 »

Tu nie chodzi o bzdety - znam takiego, znam takiego, tylko czy człowiek jest roślinożercą, a jak tak, to dlaczego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Maniek669
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #178 : 26-06-2012, 13:56 »

Pani wegetarianko, jak Ci się wykłada kawę na ławę, obnażając Twoją miałkość i kruchość Twoich argumentów, obrażasz się. Niestety taki już jestem, że mówię to co myślę, bez ogródek. Mistrzu ma 100% rację, że wegetarian trzeba tępić w zarodku w sensie, niech sobie jedzą co chcą, ale niech nie niszczą zdrowia dzieciom.

Co do hodowli przemysłowej to masz rację, ja nigdy nie kupuję mięsa w hipermarketach, tylko od rolnika - mam te dojścia na szczęście smile . Co do Hunzów sprawa jest bardziej skomplikowana, niż w Twoich bajkowych linkach. Mieli oni po naście kóz każda rodzina - myślę, że nie po to aby pilnowały podwórza.

A mądrzy wegetarianie istnieją i żyją dobrze bo jedzą jaja, biały ser, piją śmietanę. Nie widzę przeciwwskazań aby być wege i być w zdrowiu (oczywiście nie takim jak mięsożercy msn-wink. Trzeba tylko mieć wiedzę, a Polskie "wege- coś tam" tej wiedzy nie mają za grosz. Najgorsze to, że jej nie mając PLUJĄ DO MICHY naszym dzieciom.
Zapisane
m.war
« Odpowiedz #179 : 26-06-2012, 14:05 »

Tu nie chodzi o bzdety - znam takiego, znam takiego, tylko czy człowiek jest roślinożercą, a jak tak, to dlaczego.

Oczywiście, że nie jest. Gdyby nim był do dziś siedziałby na drzewie.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!