Niemedyczne forum zdrowia
08-05-2024, 11:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hashimoto  (Przeczytany 235583 razy)
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #80 : 30-04-2009, 07:38 »

Dzięki Kaweczko, czyli zamiast 2x w tygodniu brać 75 będę brała 100 cały czas, chociaż może to też za mało.
Nie wiem jak wyglądała sytuacja z parathormonem zaraz po zabiegu. Jeśli tak samo, to już 3 lata utrzymuje się ten stan rzeczy- raczej marne szanse aby przytarczyce po takim czasie zaczęły normalnie funkcjonować. Co do przeszczepu od dawcy, wczoraj właśnie poczytałam sobie,że Akademia Medyczna w Warszawie robi takie, wszczepiają właśnie w przedramię.
Powodzenie pewnie jest różne. Chirurdzy z tego szpitala chwalą się powodzeniami, moja endo z kolei jest na nie.
Zadzwonię do profesora po weekendzie, oni pewnie też robią takie zabiegi. Może powie mi coś dobrego.
Dziękuję ci serdecznie za wsparcie, pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.  heart
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #81 : 30-04-2009, 08:15 »

Helusiu, podwyższ dawkę Eutyroxu w sposób jaki zaproponowałaś czyli do 100mcg, tj. o ok. 7mcg dziennie. Małymi kroczkami do przodu.

Nie sugeruj się aż tak bardzo opinią jednego białego fartucha. W końcu każdy może się mylić, a endokrynologom dość często to się zdarza.

Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #82 : 02-05-2009, 09:55 »

Cytat
1,73
TSH 1,03 (norma 0,32 - 5,0)
Ft3  3,06 (norma 2,30 - 4,20)
fT4  1,73 (norma 0,71 - 1,81 )
Niestety za niski poziom wapnia, stąd moje sercowe objawy.
Czy na pewno tylko za niski poziom wapnia jest przyczyną ?
Nie rozumiem - Ft4 jest bliskie górnej granicy normy, a Kawka wyliczyła 20% normy (ja nie liczyłam) i zaleca zwiększenie tyroksyny. Wytłumaczcie mi to, proszę.

Cytat
Co miesiąc muszę wydać na sam wapń ok.100 zł
Czy nie lepiej przyjmować wapń w naturalnej postaci - szpinaku i innych warzyw zielonych oraz koktajlu - nie ufam wapniowi z fabryki. 
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #83 : 02-05-2009, 10:55 »

Dziękuję Grażynko za zwrócenie uwagi na b. istotną pomyłkę. Masz rację. Przepraszam bardzo - biję się w piersi  -rzeczywiście źle przeliczyłam procenty.

Halisio mam nadzieje, że mi ją wybaczysz. Jeszcze raz biję się w pierś. Bardzo bym chciała, aby niezmniejszenie dawki tyroksyny przez kilka nie spowodowało pogorszenia Twojego zdrowia.

FT3 - 40%
FT4 - 93%

FT4 jest dość wysokie, stąd możliwe problemy z kołataniem serca i wysokim ciśnieniem krwi. Widać też sporą różnicę między poziomami hormonów.
Halisio zmniejsz dawkę tyroksyny.

Jeszcze raz bardzo Ciebie Halisio z całego serca przepraszam.

Prawdę mówiąc także przeoczyłam, nie czytałam uważnie, ale na forum zawsze znajdzie się ktoś czujny i uczynny - jakaś "czarna stopa".  heart //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 02-05-2009, 11:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #84 : 02-05-2009, 13:30 »

Dzięki dziewczyny! Kawko czy wg ciebie powinnam zmniejszyć wszystko do 75 czy to za duża zmiana?
Buziaczki.  smile
Nie wiem czy dam rady sterować samą żywnością Grażynko, jem różne rzeczy ale i tak dziennie powinnam przyjmować 2 g wapnia. Przyjmowałam 1800 mg i okazało się, że to za mało. Ja dodatkowo przyjmuję alfadiol, jest to jakaś pochodna wit.D3. Pogadam z moją endo przy najbliższej wizycie.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2009, 13:32 wysłane przez Halisia » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #85 : 02-05-2009, 16:29 »

1800mg wapnia to w tabletkach, w produktach naturalnych szacuje się, że powinno się przyjmować ok. 700 mg wapnia na dobę. A to wcale nie jest takie trudne. Więcej, niż mu potrzeba, organizm nie przyswoi.

Jedząc szpinak, pokrzywę, sardynki, cykorię, jarmuż, pijąc koktajle błonnikowe, serwatkę z twarogu - dostarczysz ich wystarczającą ilość. Sprawdź w tabelach, które są dostępne w księgarniach.
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #86 : 02-05-2009, 19:28 »

Halisiu, rozumiem, że Twoje ostatnie badanie odzwierciedla poziom hormonów tarczycy w organizmie, gdy 2 razy w tygodniu brałaś 75 mcg Letroxu, a w pozostałe dni - 100 mcg. Oznacza to, że Twoja dzienna dawka tyroksyny wynosiła ok. 93 mcg.

W innym wątku zatytułowanym „Po operacji tarczycy” http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5377.0 prawie rok temu także skarżyłaś się na problemy z sercem oraz wahania poziomu TSH, od zdecydowanie wysokiego wskazującego na zaawansowaną niedoczynność tarczycy (TSH - 5,21) do niskiego (TSH -0,1) mogącego już świadczyć o polekowej nadczynności tarczycy. Przypomnij sobie jakie dawki Letroxu wówczas brałaś?
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #87 : 02-05-2009, 20:26 »

Kawka, czy możesz przeliczyć mi aktualne wyniki? (z 22.04.)
FT3 - 3,0 pg/ml norma 1,5 - 4,1
FT4 - 1,7 ng/dl  norma 0,7 - 1,9
TSH, niestety <0,004 ulU/ml, norma 0,4 - 4,0
Pozdrawiam
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #88 : 02-05-2009, 21:49 »

Cytat
W innym wątku zatytułowanym „Po operacji tarczycy” http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5377.0 prawie rok temu także skarżyłaś się na problemy z sercem oraz wahania poziomu TSH, od zdecydowanie wysokiego wskazującego na zaawansowaną niedoczynność tarczycy (TSH - 5,21) do niskiego (TSH -0,1) mogącego już świadczyć o polekowej nadczynności tarczycy. Przypomnij sobie jakie dawki Letroxu wówczas brałaś?
Kawko niestety nie pamiętam dokładnie dawek, wiem, że były mniejsze, pewnie 75 bo niżej moja endo by nie zeszła.
A ostatnio od kilku m-cy biorę tak jak napisałaś 5x100 i 2x75,więc ostatnie wyniki są po tej dawce. Z tym, że ja nie zwracałam uwagi na to, że najpierw piłam MO, a później do 1 godz. połykałam Letrox. To też mogło mieć wpływ z tego co pisałaś wcześniej.
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #89 : 02-05-2009, 22:14 »

Halisiu, spróbuj może obniżyć dawkę tyroksyny do 75 mcg czyli o ok. 18mcg dziennie. Może zmiana dawki i sposobu dawkowania tyroksyny poprawi wchłanianie hormonu i przyniesie poprawę samopoczucia.

Nie wiem, czy pozostawanie na dotychczasowej dawce hormonu i jedynie korekta sposobu dawkowania tyroksyny złagodzi objawy ze strony serca. Myślę, że FT4 na poziomie 93% jest dla Ciebie zbyt wysokie, bo wywołuje objawy nadczynności.
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #90 : 02-05-2009, 22:20 »

Witaj Helusiu, oto Twoje wyniki hormonów tarczycy w procentach:

TSH = -11%
FT3 = 58%
FT4 = 83%

U haszimotek bardzo często TSH jest niziutkie, nie przejmuj się tym wcale. Napisz, jak się czujesz. Czy ostatnio może sporo schudłaś, czy łykasz tabletki z jodem, bo to też obniża dodatkowo TSH?

Na Twoim przykładzie widać, jak mylne jest leczenie tylko na podstawie samego TSH. Wynik wskazuje na nadczynność, ale o nadczynności u Ciebie nie może być mowy, bo pozostałe hormony tarczycy masz w normie. Przy nadczynności podwyższone są ponad normę FT3 i FT4, zaś samo niskie TSH nigdy nie wskazuje na nadczynność. Czy to są optymalne dla ciebie poziomy hormonów nie wiem, bo to zależy od twojego samopoczucia.

Pozdrawiam też, kawka
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #91 : 03-05-2009, 09:57 »

Witaj Kawka
Faktycznie łatwiej jest mi schudnąć jak przytyć. Na 162 cm wzrostu mam 54 kg wagi. Na pewno chciałabym być trochę grubsza, uważam ,że jestem za szczupła tzn ręce , nogi, twarz. Byłam z tymi wynikami + usg tarczycy (guzki 3 szt. ok. 3-3,5 cm)28.04. u endo w Bydgoszczy. Ten jako pierwszy stwierdził, że zrobi mi w szpitalu nowe wszystkie wyniki na tarczycę i będzie prawdopodobnie leczył mnie jodem radioaktywnym. Co to w ogóle jest ? i co to ma dać? Ja mojej tarczycy tak naprawdę to nie leczyłam, bo każdy poprzedni lekarz po usg kierował mnie do usunięcia, no ale jak dotychczas nie skorzystałam z tego. Myśłałam ,że te prądy Bernarda coś mi dadzą, ale po 6-ciu takich zabiegach,tsh jakie było takie zostało. Pytasz jak się czuję . Moją zmorą jest problem ze snem, słabo sypiam, długo nie mogę zasnąć w nocy, kręcę się, wszystko mi przeszkadza, chrapanie męża itp. jestem mocno pobudliwa, z niczego robi mi się gorąco, miewam czasami jakieś nieokreślone z tego powodu lęki, jestem jakaś przymulona. Kiedy zdrowie kruche, życie jest do niczego. Piję MO i koktajle i myślę że ominie mnie jakoś ta operacja i zaświeci w końcu dla mnie słońce.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #92 : 03-05-2009, 15:33 »

Helusiu Droga, na razie nie zgadzaj się na jod promieniotwórczy. Dokończ diagnostykę. Według mnie tę metodę powinnaś odrzucić w ogóle. Już lepsza według mnie byłaby operacja lub ostrzykiwanie guzków etanolem.

W skrócie leczenie jodem promieniotwórczym polega na doustnym przyjęciu kapsułki z jodem. Jod jest wychwytywany przez tarczycę. Jego promieniowanie niszczy gruczoł, co prowadzi do zmniejszenia rozmiarów guzków czy wola i obniżenia poziomu hormonów tarczycy we krwi. Zazwyczaj prowadzi to do niedoczynności tarczycy. Przed podaniem jodu wykonuje się scyntygrafię tarczycy, czyli bada się jodochwytność gruczołu, USG i biopsję. 
Alternatywą dla jodu i operacji jest ostrzykiwanie guzków etanolem w efekcie czego dochodzi do zaniku guzków. Sam zabieg jest mało inwazyjny w porównaniu z operacją. W Warszawie wykonuje takie operacje dr Gietka

Helusiu, Twoje wyniki mogą mówić zarówno o początkach Hashimoto, jak też i o początkach nadczynności, bo objawy nadczynności masz książkowe, dlatego koniecznie dokończ diagnostykę - zrób przeciwciała tarczycowe a-TG i a-TPO. W Hashimoto tarczyca z czasem sama maleje, więc niszczenie jej jodem czy wycinanie jest zbędą interwencją. Najczęściej Hashi zaczyna się nadczynnością, i z czasem przechodzi w niedoczynność. Może lekarz ze szpitala dokłanie Ciebie przebada, jeżeli nie - przeciwciała zrób prywatnie. Czy ktoś w Twojej rodzinie choruje na choroby autoimmunologiczne, np. rzs, Hashimoto, bielactwo, lub też ma problemy z tarczycą?

Prądy Bernarda czyli inaczej prądy selektywne mnie też nie pomogły. To tylko zawracanie kijem Wisły i w dodatku bardzo kosztowne. Już nigdy nie dam się skusić na takie cuś.

Pozdrowienia


Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #93 : 03-05-2009, 17:30 »

Kawko, wielkie dzięki że mi o tym wszystkim piszesz. Ja na tym wszystkim się zupełnie nie znam. Dobrze że jesteś i pomagasz takim jak ja. Otóż a-TPO mam zrobione , wynik <10 lU/ml , norma 0 - 35. a-TG zrobię sobie prywatnie bo tego badania nigdy nie miałam robionego. Zapomniałam zupełnie kiedy teraz robiłam świeże wyniki z tarczycy. Coś mi się wydaje że to a-TPO i a-TG wykonuje się raz w życiu, czy tak? Na tarczycę w mojej rodzinie choruje siostra mojej mamy (jest po operacji) i moja siostra rodzona (ale też nie poddała się operacji jak ja). Na rzs chorowała starsza siostra mojej mamy i moja siostra twierdzi że też bolą ją stawy i kości. Tyle tego co wiem.
Jestem teraz po Twojej odpowiedzi pewna, że kiedy zrobię sobie jeszcze ten wynik a-TG to skonsultuję raz jeszcze moje wyniki z innym lekarzem. Będę przynajmniej wiedziała o co pytać. Na pewno nie będę się śpieszyć.
Pozdrawiam
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #94 : 03-05-2009, 19:07 »

O przeciwciałach w chorobach autoimmunologicznych tarczycy (Hashimoto i Basedova) poczytaj tutaj: http://www.viamedica.pl/gazety/gazetaP/darmowy_pdf.phtml?indeks=2&indeks_art=18&VSID=90da16d
Rzeczywiście badania poziomu przeciwciał nie trzeba powtarzać. Zrób jedynie brakujące A-TG.
Choroby tarczycy występują u Twoich bliskich, w tym też schorzenia autoimmunologiczne, więc może Hashimoto, to właściwy trop. Co prawda guzki rzadko się zdarzają w tej chorobie, ale jednak występują i trzeba sprawdzać, czy będą rosły. Rób dwa razy do roku USG, będzie można ocenić jak się zmieniają.

Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #95 : 03-05-2009, 19:17 »

Helusiu, czy Ty i Twoja siostra jadacie pieczywo?
Wciąż Wasze i moje problemy zdrowotne, i brak lub niedostateczna poprawa u Was, kojarzą mi się z działaniem glutenu. Dzisiaj mam prawie pewność, że mojego ojca choroba układowa miała początek w autoagresji na skutek glutenu.

http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.msg1781#msg1781

Ja już z pieczywem skończyłam ostatecznie po zlocie. Te parę dni w Tleniu, gdy sięgałam po kromeczkę, a potem skutki w postaci bólu kolan, który znów minął po odstawieniu w domu pieczywa, dały mi asumpt do zerwania z wszystkim, co mogłoby zawierać gluten.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #96 : 03-05-2009, 20:58 »

Dziękuję Kawka za ten post. Zastanawiam się dlaczego endo nie bierze tego wszystkiego pod uwagę. Przecież schorzenia autoimmunologiczne męczą wielu ludzi.
Ja gdybym nie miała tych guzków i tak niskiego wyniku TSH to poza tym płaty tarczycy są w jak najlepszym porządku.Widzę że będę musiała się dobrze przygotować na wizytę do endo.
Mam jeszcze pytanie czy powinnam jeść kelp, czy raczej nie? Do tego czasu nie zażywałam gdyż często bywam nad morzem.
Od jutra przez około 2 tygodnie nie będę miała dostępu do internetu. Odezwę się po tym czasie 
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #97 : 03-05-2009, 21:12 »

Grażynko, pieczywo jadam w niewielkich ilościach, raczej przegryzam do czegoś. Mogę spróbować nie jeść w ogóle, nie mam zbytnio takiego pragnienia. Zauważyłam , że gdybym więcej zjadła pieczywa np. 3 kromki dostaję zgagę. Faktycznie może coś gluten mi nie służy.
Zresztą Mistrz też pisze, że
"gluten nie przejawia żadnych pozytywnych cech, za to negatywnych ma sporo"
Kiedy będę już w domu za około 2 tygodnie zaserwuję sobie diete od początku czyli I etap.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #98 : 03-05-2009, 21:25 »

Czy w opisie USG podano wielkość tarczycy i opis jej miąższu? Co lekarz napisał o guzkach?

Z Kelpem się na razie wstrzymaj z uwagi na objawy nadczynności.
Zapisane
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #99 : 05-05-2009, 12:05 »

Witajcie ponownie miłe Koleżanki smile Od kilku dni walczę z wszechogarniającą mnie ciągle sennością, brakiem koncentracji i dziwnym osłabieniem. W czasach przed piciem MO wszystkie takie objawy spadały na niskie ciśnienie, ale teraz ogólnie ciśnienie mam wyższe niż kiedyś bo oscyluje około 105/68 więc jak na mnie to całkiem dobre. Ostatnio rzadko również marzną mi stopy i ręce co wcześniej było normą codzienną. Korzyści więc coraz więcej tylko ta senność zwłaszcza w pracy bardzo mnie męczy. Zasypiam po prostu na siedząco Smutny Poza tym bardzo łamią mi się paznokcie i od dawna są całe w podłużne wgłębienia. Zrobiłam więc wczoraj badanie Ferrytyny jak radziła Kawka i poziom żelaza i tutaj mam prośbę o konsultację czy to samopoczucie może być związane z ich poziomem. Czytałam gdzieś, że u osób z Hashimoto wyniki powinny być bliżej połowy normy laboratoryjnej.
Ferrytyna 72,5 ng/ml przy normie 20,0 - 250,0
Żelazo 9,7 &micro;mol/l przy normie 9,0 - 30,4
« Ostatnia zmiana: 11-05-2009, 16:23 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!