Celiaklia

(1/7) > >>

Piotrb111:
Panie Józefie, mam synka 2 letniego, jest to jeden z bliźniaków, drugi to córeczka. Początki ich były trudne, ale nie o tym chciałem pisać. Od roku czasu mały jest na diecie bezglutenowej. W Pana książce wyczytałem i wywnioskowałem, że problem leży w przepuszczaniu jelita. Udało mi się go nakłonić do picia MO, na razie dostaje 1/4 dawki. Pije to od dwóch tygodni. Mam pytanie czy jest mi Pan wstanie przybliżyć kiedy mogę spróbować zacząć mu podawać jakikolwiek gluten, kiedy można się spodziewać efektów wyleczenia jelita?

Mistrz:
Nie mam w tym względzie doświadczenia. Myślę, że pierwszą próbę można wykonać za rok.

Piotrb111:
Jeszcze jedno pytanie w tej kwestii: mojemu synkowi nie zawsze udaje się wypić tę miksturę jednym łykiem (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi) czasami wypija ją na dwa razy. Czy sposób picia jej jest ważny, czy bez znaczenia?

Mistrz:
Bez znaczenia.

Piotrb111:
Jeszcze jedno pytanie: ponieważ maluda pije rano, po obudzeniu, mleko i nie ma możliwości wydłużyć lub dać mu coś innego zamiast tego to miksturę pije po tym mleku. Czy w takim momencie jest w ogóle sens mu ją podawać?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona