Niemedyczne forum zdrowia
11-05-2024, 23:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak żyć  (Przeczytany 207481 razy)
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #160 : 16-12-2012, 22:22 »

Cytat
No nie spieszy mi się, gdyż jak widzę swój stan psychiczny po MO, przypominam psychicznie chorego.

Też tak mam, dlatego obecnie nie piję MO.
To tylko świadczy o tym, że nasze układy nerwowe są zawalone toksynami.

Ja również słyszałam, że nowenna pompejańska ma niezwykłą moc.
A jeśli mowa o cudach, to kto właściwie miałby ich dokonywać jak nie sam Bóg?
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
scorupion
« Odpowiedz #161 : 16-12-2012, 22:44 »

Cytat
Ja również słyszałam, że nowenna pompejańska ma niezwykłą moc.
A jeśli mowa o cudach, to kto właściwie miałby ich dokonywać jak nie sam Bóg?
Powinnyście się spiknąć z Trubadurem.
A z drugiej strony czemu pijecie miksturę, nie wystarczy nowenna?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #162 : 17-12-2012, 14:20 »

Cytat
Powinnyście się spiknąć z Trubadurem.
Jestem, jestem smile. Przykro mi jednak, ale nie sądzę, aby Bóg miał cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek nowenną -- to pułapka jakich wiele. Gibbon zdążył już coś o tym napomknąć, równie lakonicznie co prawda, niemniej jednak chyba w takim samym duchu.

Co do meritum, to zastanawia mnie skąd pewność, że kłopoty psychiczne to li tylko skutek zawalenia nerwów toksynami i trwającego procesu oczyszczania tychże z tychże?
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #163 : 17-12-2012, 17:51 »

Ja mam problemy psychiczne jak wpadnę w analizowanie. Która droga w moim życiu będzie lepsza lub podobny temat -  codzienny wybór. Potrafię rozmyślać każdą stronę i w każdej widzieć sens. Chaos niemiłosierny, aż głowa boli i coś wtedy mi w niej przeskakuje, jakby mi tam próchniało. Dużo energii zżera takie myślenie, że już wtedy nie mam siły na podstawowe zadania. Ale gdy tylko znajdę dzień, który zacznę z otwartymi uszami, skupię się na tym co wykonuję w danej chwili, problemy znikają same. I o czym to niby świadczy? Chyba o tym, że nie wiem kim jestem i czego chcę w życiu.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 20:44 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #164 : 17-12-2012, 19:26 »

Mówcie co chcecie, ale będę się upierać, że najbardziej by tu pomogła msza o uzdrowienie duszy i ciała. Nie rozumiem dlaczego ktoś wcześniej wspominał, że taka msza ma coś wspólnego z okultyzmem. Widać tu niezrozumienie tego zagadnienia. Wręcz przeciwnie - ktoś kto parał się np. buddyzmem (który ściśle wiąże się z okultyzmem) jak nasz kolega, może mieć później takie problemy, jakie sam opisuje (rodzaj zniewolenia, niekoniecznie opętania;)) i właśnie takie specjalne nabożeństwo może być na nie jedynym skutecznym lekarstwem. Wystarczy przeczytać książkę, którą wcześniej wymieniłam, to zrozumiecie co mam na myśli. Polecam też świadectwo Glorii Polo "Od złudzenia do prawdy" - ona też wiele wyjaśnia w tych kwestiach. A co do różańca - to również jest on silnym egzorcyzmem... No chyba, że ktoś nie wierzy w istnienie szatana ( kim w takim razie są Illuminaci, masoni?)...
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 20:24 wysłane przez Agutkaz » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #165 : 17-12-2012, 20:55 »

A co do cudów to chyba nikt nie ma wątpliwości, że one się zdarzają i to dosyć często. Co nie znaczy, że Pan Bóg zwalnia nas z dbania o własne zdrowie (choć nawet tu przesada nie jest wskazana). A w Biosłone podoba mi się prostota i logika, a przede wszystkim skuteczność, więc dlaczego mam nie pić MO - lepsze to niż picie Alveo czy Intry za grubą kasę... A co do cierpienia i chorób to także mają one swój sens.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #166 : 17-12-2012, 22:12 »

Modlitwa może pomóc każdej osobie, ale jak sama ją odmawia i głęboko pragnie się zmienić. A najlepsze
są słowa, które wymawiamy z wiarą. Nie muszą być związane z żadną religią.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 22:24 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #167 : 17-12-2012, 23:22 »

Cytat
A co do cudów to chyba nikt nie ma wątpliwości, że one się zdarzają i to dosyć często
Może nikt, ale poza mną. Ja nie mam wątpliwości, że się nie zdarzają.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #168 : 17-12-2012, 23:38 »

Opętany przez szatana? Gdybym był podatny, to bym się wystraszył. Może ostrożnie z doradztwem nie każdy taki odważny, żeby mierzyć się z egzorcystą. Po drugie, zamawiania do swoich poglądów i religii to też jak opętanie. Ja chcę być wolny, ale od po prostu złych nawyków, bo jak byłem dzieckiem to matce nie chciało się mnie wychowywać i latałem  jak bezpański pies. A ojciec awanturnik na całą klatkę schodową nie miał języka do dzieci. Trochę tego było. To normalne nienawidzić własnej matki? Właśnie wyszła z mojego domu i nie mogę się pozbierać nerwowo. Niby nic nie zrobiła, a drażni mnie jej osoba.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 11:11 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Pragmatism
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #169 : 18-12-2012, 09:37 »

Scorupion, nie wiem skąd to przekonanie i ten upór, ale nawet jeśli nie masz wątpliwości co do swojego ateizmu, to i tak zachęcam do przeczytania tych dwóch książek, a zwłaszcza "Od złudzenia do prawdy", która jest dowodem na to, że cuda istnieją (bohaterka tego świadectwa też była ateistką). Co Ci szkodzi przeczytać? Ciekawa jestem jak byś wyjaśnił cud opisany i udokumentowany w tej książce?
A co Ciebie, Sting, to wcale nie sugeruję, że jesteś opętany, spokojnie, nie obruszaj się tak... smile Jeśli już, to znacznie częściej zdarza się tzw. zniewolenie, czego konsekwencją mogą być chociażby różne tzw. choroby psychosymatyczne (większość z nas jest mniej lub bardziej zniewolona - nie ma to nic wspólnego z opętaniem). Możesz sobie poczytać na jakimś forum o uzdrowieniu międzypokoleniowym i mszach o uzdrowienie duszy i ciała... Poniekąd mógłbyś pomóc sobie sam, jeśli udałoby Ci się pokonać tę nienawiść do rodziców. Znam osoby, którym się to udało. Rozumiem, że obawiasz się egzorcysty, sama odczuwałam dreszcz emocji zbliżając się do niego po błogosławieństwo, ale pomyśl - co masz do stracenia?
Przykro mi,  że moje rady i chęć pomocy odbierasz jako opętanie. Nikogo nie zamierzam nawracać na siłę, przekazuję po prostu własne doświadczenia. Nie musisz z nich korzystać. Po prostu w moim życiu ww. "metody" dokonały cudów, a Wy mówcie sobie co chcecie. I róbta co chceta! msn-wink
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 11:12 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
scorupion
« Odpowiedz #170 : 18-12-2012, 10:26 »

Cytat
Scorupion, nie wiem skąd to przekonanie i ten upór, ale nawet jeśli nie masz wątpliwości co do swojego ateizmu, to i tak zachęcam do przeczytania tych dwóch książek, a zwłaszcza "Od złudzenia do prawdy", która jest dowodem na to, że cuda istnieją (bohaterka tego świadectwa też była ateistką).
A skąd brak wątpliwości, że jestem ateistą.
Cuda nie istnieją, jeśli wydarza się coś dziwnego i nie rozumiemy tego to znaczy, że nie rozumiemy, a nie że wydarzył sie cud.
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #171 : 18-12-2012, 10:47 »

Cuda nie istnieją, jeśli wydarza się coś dziwnego i nie rozumiemy tego to znaczy, że nie rozumiemy, a nie że wydarzył sie cud.
Zgadzam się. Krótko i na temat.
Zapisane
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #172 : 18-12-2012, 11:47 »

Jedno z drugim wcale się nie wyklucza - jeśli czegoś nie rozumiemy to skąd pewność, że nie wydarzył się cud?
Każdy ma wolną wolę. Nie chcesz to nie wierz - mnie jest wszystko jedno. Takiemu uparciuchowi nawet najmądrzejsza książka nie rozjaśni w głowie, więc faktycznie szkoda Twojego czasu na lekturę, przecież Ty i tak wiesz wszystko lepiej msn-wink. Takie dywagacje są bez sensu. Po śmierci i tak okaże się kto miał rację.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 16:17 wysłane przez Agata » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #173 : 18-12-2012, 12:13 »

Po śmierci to mi bez różnicy. Dlatego kiedyś o wierze, sexie itp się nie rozmawiało. Każdy ma prawo wierzyć w co chce i nie można nikogo namawiac do swoich wierzeń bo każdy musi odnaleźć swoje. Wszystko powinno prowadzić do dobrego, każda wiara ma mianownik wspólny.

« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 12:18 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #174 : 18-12-2012, 12:21 »

Każda wiara? Okultyzm również? A jeśli Ci wszystko jedno co się z Tobą stanie po śmierci to polecam filmik na youtube "23 minuty w piekle"msn-wink
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 12:24 wysłane przez Agutkaz » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #175 : 18-12-2012, 12:33 »

kiedyś o wierze, sexie itp się nie rozmawiało
A poruszane były tematy omawiane na naszym forum - chociażby "kamienie kałowe"? smile Przecież takie rzeczy do tej pory są tabu:) Poza tym ja nikogo nie chcę przekonywać na siłę, pokazuję tylko inny punkt widzenia, z którym wcale nie musicie się zgadzać. W życiu prywatnym unikam takim tematów, bo to do niczego nie prowadzi. No chyba, że ktoś prosi o radę. A to jak ta osoba to odbiera, to już jej sprawa.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 12:47 wysłane przez Agutkaz » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #176 : 18-12-2012, 12:38 »

Najpopularniejszy rodzaj zniewolenia występuje u osób wychowanych na katolików, nie mających odwagi zweryfikować tego co im od kołyski wpajano.
Zauważyłam też, że katolicy uwielbiają historie ateistów, którzy zaczynają wierzyć w katolickiego boga, te historie mają być rzekomo dowodem na prawdziwość religii. Uparcie jednak ignorują fakt, że na jednego nawróconego ateistę przypada pewnie z lekka licząc 1000 osób wychowanych w rodzinach katolickich, które z kościoła odchodzą.
Ale to przecież o niczym nie świadczy, prawda msn-wink ?
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #177 : 18-12-2012, 12:39 »

Twój awatar wygląda szatansko. Jesteś pewna, że już się wyleczylas?
Zapisane

Pragmatism
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #178 : 18-12-2012, 12:49 »

Twój awatar wygląda szatansko. Jesteś pewna, że już się wyleczylas?
Niby z czego?
Wybacz, ale Twojego awataru nie skomentuję.
Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #179 : 18-12-2012, 12:50 »

Z miny.
Zapisane

Pragmatism
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!