Niemedyczne forum zdrowia
06-05-2024, 09:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o poradę  (Przeczytany 66771 razy)
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #40 : 21-12-2012, 17:00 »

Ok, rozumiem. Ale jak się przekonać, że faktycznie to uczulenie na aloes? Od 1-ego dnia stosowałam 1/2 dawki MO i po kilku dniach zaczęłam odczuwać pierwsze oznaki, właśnie lekkie opuchnięcie powiek, które na drugi dzień przeszło, dreszcze, które po chwili ustępowały. Na 12- sty dzień wybuchło, przerwałam i mija 6 dzień, a ta opuchlizna mnie trzyma. Do tego bolą i swędzą mnie powieki, pieką spojówki, połowa twarzy jest czerwona. I tak sobie myślę, czy to jest oczyszczanie, skoro tej ropy to już niewiele mi wychodzi, a tylko jest opuchlizna i zaczerwienienie?
« Ostatnia zmiana: 22-12-2012, 12:30 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #41 : 21-12-2012, 19:44 »

A jak reaguje Twoja skóra na aloes? Czy masz jakieś czerwone plamy?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #42 : 21-12-2012, 20:09 »

Nie zauważyłam. Przez pierwsze dwa - trzy dni pobolewał mnie żołądek, ale przypisywałam to cytrynie, potem było już tylko lepiej.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #43 : 21-12-2012, 20:13 »

Zrób sobie próbę na skórze przedramienia, nanieś kroplę aloesu, drapnij delikatnie w tym miejscu. Odczekaj i poobserwuj, czy będzie zaczerwienienie i swędzenie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #44 : 21-12-2012, 21:17 »

Ok, tak zrobię.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #45 : 22-12-2012, 11:16 »

Próba aloesowa ujemna. Na szczęście chyba nie jestem uczulona na aloes.

Uwaga, uwaga! Chciałam podzielić się swoimi przemyśleniami. Jestem jeszcze trochę opuchnięta, ale jest to już do przeżycia. Dopiero teraz zrozumiałam (!), że moje powieki miały stan zapalny i walczyły z jakimś dziadostwem. Pewnie nie zwalczyły mojej alergii, ale nie pisałam wcześniej, że od jakiegoś czasu bolała mnie prawa noga i lewe biodro, do tego stopnia, że budziłam się z bólu w nocy. Było to jakby zdrętwienie połączone z bólem. I właśnie teraz uświadomiłam sobie, że bóle są sporadyczne i dużo lżejsze. Huraaaa! Myślę, że pomogła mi przede wszystkim MO, ale też i dieta. Właśnie. To niewiarygodne, ale stanęłam dzisiaj na wagę i pokazało mi 3,5 kg w dół w ciągu trzech tygodni. I to jest też do przemyślenia, bo czytałam gdzieś, że jak tkanka tłuszczowa szybko się spala, to powstaje raptem dużo toksyn; może moje oczyszczanie połączyło się z tym spalaniem i stąd taka błyskawiczna reakcja! Teraz to się z tego cieszę! Muszę tylko przemyśleć co i jak i walczyć dalej.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #46 : 22-12-2012, 11:39 »

Muszę tylko przemyśleć co i jak i walczyć dalej.

Następnym razem przemyśl, zanim zaczniesz podnosić raban na forum. smile
Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #47 : 22-12-2012, 19:37 »

Muszę tylko przemyśleć co i jak i walczyć dalej.
Następnym razem przemyśl, zanim zaczniesz podnosić raban na forum. smile
Po kilku zakrętach nabierze dystansu. smile
Bystrooka, najskuteczniejsza jest porada prof. Wisłockiej "przeczekać". smile
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #48 : 22-12-2012, 20:21 »

Bystrooka, najskuteczniejsza jest porada prof. Wisłockiej "przeczekać". smile
A to już szklanka wody zamiast, straciła skuteczności?
Zapisane

Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #49 : 06-01-2013, 10:58 »

Ponawiam prośbę. Proszę o radę. W skrócie napiszę co było. 3 grudnia rozpoczęłam pić MO + codziennie 1 KB + DP I etap. Po dwóch tygodniach twarz opuchła, powieki ledwo się otwierały, skóra stała się swędząca i czerwona. Do tego doszedł ból żołądka.  Odstawiłam MO; dietę i KB stosowałam dalej. Nie obyło się bez L4 i tak dotrwałam do świąt. Powoli dochodziłam do siebie z myślą, że po świętach wrócę do pracy. Rano po świętach obudziłam się znowu strasznie opuchnięta i w końcu się poddałam, poprosiłam znajomego lekarza o leki. Sterydy + leki antyhistaminowe. Leki trochę przywróciły mój poprzedni wygląd, ale ciągle nie jest to stan sprzed MO. Czy MO mogło spowodować tak długotrwałe oczyszczanie, jeżeli ja je przyjmowałam raptem 2 tygodnie? Doszłam do wniosku, że prawdopodobnie (nie mam pewności, jak poczuję się dobrze, spróbuję znowu to sprawdzić) jest to uczulenie na aloes. I stąd moja prośba. Jak zaleczyć układ pokarmowy bez aloesu? Dodam jeszcze, że ciągle czuję ból żołądka, raz słabszy, raz gorszy. Czuję też, po jakim jedzeniu jest mi gorzej, a po którym nie czuję różnicy. Miałam w planach zastosowanie długotrwałe 50 ml alocitu, ale jeżeli nie mogę pić aloesu, to czym leczyć układ pokarmowy, co stosować? I nie pytam o zamiennik do MO w postaci citroseptu, chodzi mi zaleczenie nadżerek w żołądku bez MO, bo nie mogę dokładać sobie teraz oczyszczania. Czym leczyć nadżerki? Co do odżywiania to nie jem glutenu, cukru i nabiału, staram się stosować II etap DP.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #50 : 06-01-2013, 12:36 »

MO należy zaczynać od minimalnej dawki czyli 1/4, żeby uniknąć gwałtownych reakcji. Odczekaj, aż Twój stan się ustabilizuje i zacznij stosować MO w 1/4 dawki. Oczywiście odstaw te sterydy, bo na pewno objawy zewnętrzne ustąpią, ale w organiźmie spowodują szkody, które trudno będzie naprawić.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #51 : 06-01-2013, 12:47 »

Doszłam do wniosku, że prawdopodobnie (nie mam pewności, jak poczuję się dobrze, spróbuję znowu to sprawdzić) jest to uczulenie na aloes. I stąd moja prośba. Jak zaleczyć układ pokarmowy bez aloesu? Dodam jeszcze, że ciągle czuję ból żołądka, raz słabszy, raz gorszy. Czuję też, po jakim jedzeniu jest mi gorzej, a po którym nie czuję różnicy. Miałam w planach zastosowanie długotrwałe 50 ml alocitu, ale jeżeli nie mogę pić aloesu, to czym leczyć układ pokarmowy, co stosować? I nie pytam o zamiennik do MO w postaci citroseptu, chodzi mi zaleczenie nadżerek w żołądku bez MO, bo nie mogę dokładać sobie teraz oczyszczania. Czym leczyć nadżerki? Co do odżywiania to nie jem glutenu, cukru i nabiału, staram się stosować II etap DP.

Jeżeli masz uczulenie na aloes (może to być raczej uczulenie na konserwant zawarty w soku), to innym, równie dobrym, rozwiązaniem jest zastosować ocet jabłkowy własnego wykonania (wtedy zastępuje aloes i cytrynę).
Którego soku aloesowego używałaś?

Bóle żołądka po wprowadzeniu MO mogą być typowymi objawami oczyszczanie tego narządu. Czy masz książki? Poczytaj tam o reakcjach zwanych oczyszczaniem.

Nie jedz produktów, po których źle się czujesz. Zapisuj je, żeby stworzyć sobie jakiś obraz ewentualnej alergii pokarmowej.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 12:51 wysłane przez K'lara » Zapisane

Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #52 : 06-01-2013, 14:14 »

Domi 5: MO zaczęłam od połowy dawki, nie wiem, czy zaczynając od 1/4 dawki nie doszłoby do takiej reakcji?

Klara: właśnie takiej podpowiedzi mi brakowało! Tyle razy czytałam o zastępowaniu aloesu octem jabłkowym, a wyszło mi to z głowy! Oczywiście mam książki tylko z 2009 roku i czytam portal oraz forum, ale wiadomo, że w sytuacjach podbramkowych wszystko się miesza. Jeszcze jedno: na forum znalazłam kilkanaście możliwości zastosowania octu jabłkowego, m.in. na choroby wrzodowe żołądka. Ale, jeżeli ja nie mam wrzodów tylko nadżerki, to czy nie pogorszę stanu mego obolałego narządu?

Moim celem na początku jest oczyszczenie przewodu pokarmowego za pomocą diety i koktajli oraz wygojenie go, a dopiero potem chciałabym wprowadzić oczyszczanie ogólne organizmu za pomocą MO; czy źle myślę?
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 19:04 wysłane przez Agata » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #53 : 06-01-2013, 16:12 »

Cytat
Moim celem na początku jest oczyszczenie przewodu pokarmowego za pomocą diety i koktajli oraz wygojenie go, a dopiero potem chciałabym wprowadzić oczyszczanie ogólne organizmu za pomocą MO; czy źle myślę?
Raczej źle, ponieważ na wygojenie przewodu pokarmowego bez Mikstury może Ci nie starczyć życia. Ani dieta, ani koktajle nie mają właściwości gojących, natomiast samo nie szkodzenie i danie organizmowi czasu na regenerację nabłonka to może być -- i najpewniej będzie -- za mało.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #54 : 06-01-2013, 17:32 »

... na forum znalazłam kilkanaście możliwości zastosowania octu jabłkowego, m.in. na choroby wrzodowe żołądka. Ale, jeżeli ja nie mam wrzodów tylko nadżerki, to czy nie pogorszę stanu mego obolałego narządu?

Ten wariant MO - z octem jabłkowym - opracował Mistrz, jako alternatywę dla cytryny i alocitu (aloesu). Jest to wersja soft, mikstury, ale też zamiennik dla osób długo stosujących miksturę.

Różne sposoby zastosowania octu jabłkowego, podane w dziale octowym, są dodatkiem i tak należy je traktować.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 19:18 wysłane przez K'lara » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #55 : 06-01-2013, 19:02 »

Raczej źle, ponieważ na wygojenie przewodu pokarmowego bez Mikstury może Ci nie starczyć życia. Ani dieta, ani koktajle nie mają właściwości gojących
Tłusta dieta potrafi zaleczyć wrzody albo nadżerki w kilka dni.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #56 : 06-01-2013, 20:10 »

Znaczy golonka, boczek i rosoły, czy to był żart?

No dobrze, wrócę jeszcze raz do meritum. Jestem alergikiem i odczułam to bardzo boleśnie po zastosowaniu MO. Chcę iść tą drogą, ale ostrożnie, bo nie mogę wziąć rocznego urlopu (nie pracuję w oświacie!). Na portalu Mistrz napisał, że w przypadku ciężkiej alergii zamiast MO można stosować Alocit do czasu wygojenia nadżerek. Czym zastąpić Aloes, jeżeli to on mnie uczula? Tłustym jedzeniem?

Ps. Właśnie piekę pyszny schab i boczek....
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #57 : 06-01-2013, 20:14 »

Tłusta dieta potrafi zaleczyć wrzody albo nadżerki w kilka dni.
Słowo klucz?

...ani koktajle nie mają właściwości gojących...
Wręcz przeciwnie stosowanie KB, bez gojenia nadżerek, może przynieść więcej szkód, odkrywając... więcej nadżerek.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #58 : 06-01-2013, 20:48 »

Czyli twoim zdaniem nie można pic KB bez połączenia z MO?
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #59 : 06-01-2013, 20:56 »

Poprzez picie KB (jeżeli byłeś typowym zjadaczem glutenu, bo ja byłem), odsłaniasz kolejne nadżerki, wskutek tego do organizmu, przedostaje się większa ilość toksyn.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!