Niemedyczne forum zdrowia
08-05-2024, 02:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co się stanie po przerwaniu kuracji i spożyciu "zakazanego" produktu?  (Przeczytany 22240 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 09-04-2012, 16:38 »

W praktyce takie wnioskowanie uprawdopodobniające bywa błędne. Mnie na tłustej diecie do półtora roku się poprawiało, później nastąpił regres, a jeszcze później całkiem kicha.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 16:40 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 09-04-2012, 17:36 »

Tutaj akurat można było to przewidzieć, posiadając wiedzę o zdrowiu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #22 : 09-04-2012, 18:07 »

A tak mnie Pan Słonecki przywitał docinkami...
No proszę, jaka piękna dyskusja się wywiązała.
Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 09-04-2012, 18:19 »

Niestety, sporo jest takich, co to albo nie przeczytali książek, więc nie mają zielonego pojęcia o co chodzi, ale postanowili wziąć swoje zdrowie we własne ręce, bo to im się spodobało, potrzebują tylko kilku recept, albo przeczytali książki, ale tylko raz i niczego nie zrozumieli albo wydało im się głupie tak długie oczekiwanie na poprawę. Ci drudzy chwycą się każdej "PMO aż trudno uwierzyć", jeśli tylko pojawi się na forum. A potem płacz i zgrzytanie zębami. Dlatego napisałem:
Gdy widzę taki post, jak ten u góry, to przychodzi mi na myśl, że mamy kolejnego kandydata do grona pokrzywdzonych przez Biosłone.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #24 : 09-04-2012, 18:44 »

Panie Józefie, tak jak pisałam wcześniej - wszystko doskonale rozumiem. Stosowałam już MO.
Ja nie oczekuję tego, że za rok, dwa, pięć, nieważne -  któregoś dnia wstanę i powiem:
- O, jestem zdrowa.
Nie, nie, nie tędy droga.
Zadałam takie pytanie, ponieważ uznałam, że to dosyć istotne.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 20:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 09-04-2012, 18:51 »

Takie pytanie należy zadać samemu sobie i samemu sobie odpowiedzieć na nie.

Jeszcze istotna kwestia; Po co nam zdrowie. Otóż jest ono potrzebne także i po to, żeby móc robić rzeczy niezdrowe ale potrzebne albo przyjemne. Chory sobie na to nie może pozwolić. Ja na przykład zjadam 3, 4 pizze miesięcznie i nie mam z tym żadnego problemu. Robię też mnóstwo innych niezdrowych rzeczy, ale nie będę o tym pisał, bo pewno na wrogich forach zaraz by mi to wytknęli.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 19:03 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #26 : 09-04-2012, 18:57 »

Cytat
Jeszcze istotna kwestia; Po co nam zdrowie. Otóż jest ono potrzebne także i po to, żeby móc robić rzeczy niezdrowe.

Ja to sobie chyba gdzieś zapiszę. Świetnie Pan to ujął. msn-wink
Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #27 : 09-04-2012, 19:03 »

Zadawałam, zadawałam i bez skutku. To Pan jest Mistrzem i twórcą eliksiru, nie ja. smile
Nie można było tak od razu? smile

Ja, z chęcią przeczytałabym o tych niezdrowych rzeczach.
Że się tak brzydko wyrażę: chyba powinien Pan to olać. smile
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 20:06 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 09-04-2012, 19:05 »

Od razu to my piszemy, że Biosłone nie poszukuje wściekle zdrowego sposobu na zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2012, 19:48 wysłane przez Heniek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #29 : 10-04-2012, 07:56 »

Jeszcze rok temu zadawałbym podobnie hmmm "dziwne" pytania. Jeszcze rok temu jak mi doradzano aby odrzucić gluten to się po cichu w głowę pukałem (trochę z przerażenia, że niby się nie da). Jeszcze rok temu pytałem po jakim czasie nie będę zapadał na infekcje.
Od dwóch miesięcy nie jem glutenu (łatwiejsze niż się wydawało). Na naprawdę sporadyczne infekcje zamiast się martwić to się cieszę. Teraz wiem, że po co to robię.
Ale powtarzam bo już kiedyś pisałem, trzeba się w końcu przestawić (w głowie!). Trzeba zrobić pierwszy krok w kierunku DP. Sama MO i KB nie uświadomi nas dlaczego warto żyć zdrowo. Ja sam bym chyba nie zaczął wdrażania ZZO z racji na osamotnienie, nie chciało by mi się robić osobnych posiłków podczas gdy rodzina jada "normalnie". Ale dwa lata wałkowałem żonę aby wreszcie spróbować. I udało nam się. Teraz już nie muszę walczyć o to co zjemy do mięsa. Od dwóch miesięcy jestem uświadomiony, że to najlepsza droga i lepszej nie ma.
Dla lepszego zobrazowania odpowiedniego nastawienia przytoczę przykład mojej mamy. Kobieta bardzo chciała zacząć I etap DP razem ze mną. Wystartowaliśmy wspólnie, ale ona po jakimś czasie wciąż czekała na koniec I etapu żeby móc najeść się słodkich rzeczy. Po prostu nie ma pojęcia po co stosowała DP, nie przestawiła się na zdrowie. Z takim nastawieniem nikt nie ma szans na wyzdrowienie ani na pociągnięcie tego dalej.
Astalavisto nie wiem na ile starasz się żyć zdrowo jak piszesz ale śmiem podejrzewać, że niezbyt się starasz. Czy dobrze rozumuję, że ze "zdrowości" stosowałaś tylko MO?
« Ostatnia zmiana: 12-04-2012, 13:33 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #30 : 12-04-2012, 13:46 »

Jeszcze raz serdeczne dzięki, przede wszystkim Zosi. smile


A skąd wiesz że za 20 lat będziesz żyć? Wypadki chodzą po ludziach...  Nawet lekarz raczej nie udzieliłby Ci odpowiedzi na pytanie o stan zdrowia za 20 lat, mimo że starają się wszystko wiedzieć smile. Chyba nikt z żyjących nie sprosta udzieleniu odpowiedzi. Często dyskusje tutaj schodzą na tematy egzystencjalne i wyznaniowe. Chyba w tę stronę by trzeba było. Jednym z powodów jest to, że MO nie istnieje 20 lat, jak napisał Scorupion. Reakcje osobnicze to kolejna sprawa.
   


Nieboraczek, tego nikt nie wie, ale gdybyśmy myśleli i byli przekonani o tym, że za 20 lat nas nie będzie, to ja się pytam: "po co ta cała szopka"? Nie wiem jak Ty, ale ja mam zamiar jeszcze trochę pożyć. smile

No właśnie przekonanym to nie można być raczej o niczym na przyszłość. Chyba rozsądniej jest tak mniej długoterminowo planować, szczególnie na temat zdrowia. "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość" - Woody Allen, mnie się sprawdza.
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!