Niemedyczne forum zdrowia
15-05-2024, 00:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apollo - droga do zdrowia dzięki MO, DP i KB  (Przeczytany 109516 razy)
Iza38K
« Odpowiedz #100 : 29-07-2010, 11:20 »

Pollo! Ty się chyba intensywnie odchudzasz. A jak się czujesz po zupach? Wybacz ale ja sobie nie wyobrażam takich śniadań. Nie lepiej by było jakąś lekką zupkę na śniadanie jak nie jesz jajek? Dlaczego u Ciebie wszystko na parze? A gdzie niezbędny tłuszcz? Przecież mięso można dusić. Kapusta czerwona to raczej "ciężki kaliber" do trawienia. Długo już się tak odżywiasz?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #101 : 29-07-2010, 11:33 »

Nie wiem, jak się odnieść. Nigdy bym tak nie jadła. Te kasze na śniadanie... Wiem, sama Ci doradzałam, ale dlatego, że pisałaś o alergii na jajka, a tymczasem
Cytat
Mam takie same objawy jak wtedy gdy często jadłam jajka, brokuły itp.
Wyjęłam to z innego kontekstu, ale chodzi o to, że nie wydaje mi się, by jajka Ci szkodziły. Może zrobiłabyś sobie na śniadanie zupę "nic" z 2 jajek? Lekkostrawna, sycąca... Patrzę na białko, a tu jedna porcja chudego mięsa i jedna porcja ryby, co daje tylko około 40 g czystego białka na dobę, mało. Ile masz lat, ile ważysz, jak odżywiałaś się i na co chorowałaś w dzieciństwie? Jak i czym byłaś leczona? Na początku pisałaś:
Cytat
napady lęku, bezsenność, zimne stopy i ręce, wzmożony apetyt na słodycze i mleko, czyli typowe objawy przerostu candidy. (...) Leczyłam się u paru lekarzy, bez skutku.
Teraz organizm powoli pozbywa się efektów "leczenia", nieprawdaż?  

W ogóle chyba mało jesz. Kompletnie żadnego nabiału, to trochę przegięcie. Przecież czasami można wypić kwaśne mleko, w którym laktoza jest już przetworzona, maślankę, serwatkę (brakuje Ci nie tylko magnezu, ale i wapnia, stąd skurcze nocne) czy śmietanę, byle dobrej jakości. Można wypić kakao ze śmietanką. Do tego nie jesz żadnych kiszonek, ta odrobina ogórków kiszonych się nie liczy, lepsza byłaby kiszona kapusta zasiedlająca jelita dobrymi bakteriami, których Twój organizm na razie nie ma z czego produkować.

Wszystko przygotowujesz na parze... śledź na parze... To wyglądałoby na dietę odchudzającą, gdyby nie kasze i owoce w koktajlu. Skoro i tak się źle czujesz po wszystkim, to może urozmaicić trochę posiłki mięsno-warzywne, bo to co jesz jest jałowe i niezbyt smaczne. Jak za karę. Żadnych zup, galaret, surówek.
Poza tym ten jadłospis wygląda zbyt "idealnie", wolałabym, żebyś spisywała kolejno wszystko co zjesz i wypijesz, najlepiej z godzinami i dopiero wtedy to pokazała.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #102 : 29-07-2010, 11:55 »

Tłuszcz z masła staram się dodawać do każdego dania. Lubię te swoje posiłki, szczególnie śniadania smile. Po jajkach naprawdę źle się czuję, tak samo jak i po kapuście kiszonej. Nie mogę jeść surowych warzyw, stąd też brak surówek w mojej diecie. Słucham swojego organizmu, dlatego nie jem pokarmów, które mi szkodzą. Co do zup to zrobiłam kiedyś fasolową na boczku i źle się czułam. Fasola mi nie szkodzi a wieprzowina tak, stąd pewnie moje złe samopoczucie po tejże zupie. Tak więc fasolowa, grochowa i kapuśniak odpada.

W dzieciństwie na nic nie chorowałam. Antybiotyków nie przyjmowałam. Moje dolegliwości jelitowe upatruje jako przyczynę stresu (jestem bardzo nerwową osobą) i złego odżywiania. Nigdy nie miałam czasu na posiłki, więc żywiłam się tylko i wyłącznie przetworzoną żywnością (m in. wyroby z mąki pszennej, zupki instant, słodycze).

Myślę jednak, że moje złe samopoczucie to wynik oczyszczania. Po odstawieniu mikstury moje samopoczucie uległo poprawie, ale mogę się mylić confused.

Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #103 : 29-07-2010, 12:31 »

Nie dziwię się, że jesteś nerwowa - masz podstawowe niedobory. Najpierw
Cytat
m in. wyroby z mąki pszennej, zupki instant, słodycze
a teraz mięso i warzywa na parze. Zamienił stryjek siekierkę na kijek, byle nie mieć dużo zmywania msn-wink.
Od początku pisałam, że masz normalne objawy oczyszczania, ale że w wielu postach sygnalizowałaś swoje złe samopoczucie
Cytat
Coraz bardziej stresuje się swoim obecnym stanem. Już sama nie wiem czy sobie czymś nie szkodzę
Cytat
Czy popełniam gdzieś błędy żywieniowe?
Wcześniej jadłam to samo i nie czułam się aż tak źle jak teraz
więc obie z Izą spontanicznie oceniłyśmy Twój jadłospis, a Ty piszesz, że słuchasz swojego organizmu  Smutny. Ja to widzę inaczej. Twój organizm jest skołowany i daje mylne, sprzeczne sygnały. Trochę to potrwa, ale warto byłoby przestawić się na racjonalne odżywianie. Kasze są smaczne, ale to raczej wypełniacz, a tłuszcz dodany to nie to samo, co zawarty w produktach - gotując wyłącznie na parze sama się go pozbywasz, no i masz niedobory białka oraz witamin i pierwiastków, stąd większy apetyt na wypełniacze.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #104 : 29-07-2010, 13:04 »

Cytat
Zamienił stryjek siekierkę na kijek, byle nie mieć dużo zmywania msn-wink.

biggrin ano zgadza się, gotowanie na parze to mniejszy wysiłek msn-wink. Z rana nie mam czasu na normalne gotowanie Smutny. Myślałam, że gotowanie na parze jest wskazane. Ponoć dzięki temu zachowana jest większość witamin i minerałów..Ostatnio robiłam badania krwi: wapń oraz magnez był w normie. Gdzieś na forum przeczytałam, że takie skurcze mogą być sygnałem uwalania się toksyn w organizmie.
Zapisane
Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #105 : 29-07-2010, 13:45 »

Ja nie bardzo rozumiem, co jest złego w samym gotowaniu na parze. Przecież jak wrzuci kawał tłustego mięcha, to nie straci on więcej swojego tłuszczu niż podczas gotowania w wodzie, albo pieczenia?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #106 : 29-07-2010, 13:56 »

Cytat
skurcze mogą być sygnałem uwalania się toksyn w organizmie.
Tak, oczywiście, to najbardziej prawdopodobne. Jednak prawidłowy poziom we krwi oznacza tylko, że we krwi jest tych pierwiastków, ile trzeba, bo być musi, ale skąd organizm je bierze to druga rzecz - z kości, z mięśni, i czasami tam pojawia się niedobór. Zresztą może to nie jest takie ważne, są ludzie żywiący się praną. Jak wyjaśnia nam B.Lipton http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14825.0 skoro świat zbudowany jest z energii, to cała farmacja opiera się na błędnych przesłankach.
Cytat
Staramy się więc żyć najlepiej jak potrafimy, ale nie możemy nigdy popaść w ideę kontrolowania w pełni tego jak żyjemy na tej planecie.

Ja nie bardzo rozumiem, co jest złego w samym gotowaniu na parze. Przecież jak wrzuci kawał tłustego mięcha, to nie straci on więcej swojego tłuszczu niż podczas gotowania w wodzie, albo pieczenia?
Gdy gotujesz, to masz rosół, gdy pieczesz masz w sosie własnym, a gdy gotujesz na parze to tracisz część, która spłynęła. Poza tym to nie jest smaczne  .
« Ostatnia zmiana: 29-07-2010, 14:00 wysłane przez Grażyna » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #107 : 29-07-2010, 16:29 »

Cytat
Pollo! Ty się chyba intensywnie odchudzasz.

Właśnie w tym sęk, że chciałabym przytyć, dlatego od jutra dodaje tłuszcz wszędzie gdzie tylko się da msn-wink. W weekendy będę przygotowywać mięso tradycyjnie.

Kiedy te niemiłe objawy oczyszczania będą zanikać? Jak to wyglądało u Pani Grażyny, też miała Pani takie intensywne objawy?

Czasami czuje jakby mój układ pokarmowy był cały poraniony, taki jest wrażliwy po każdym posiłku.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #108 : 29-07-2010, 18:36 »

U mnie objawy oczyszczania pojawiły się w większym nasileniu później i były zupełnie inne, wielonarządowe. Nie możemy się porównywać. Ja nigdy nie odżywiałam się tak źle, ale z kolei byłam przez długie lata faszerowana lekami, no i jestem od Ciebie starsza. Właśnie, my tu sobie piszemy na forum per Ty, wyjątkiem jest Mistrz jako osoba publiczna.

Cytat
Kiedy te niemiłe objawy oczyszczania będą zanikać?
Trudno to przewidzieć, ale czas tak szybko płynie...
Cytat
Czasami czuje jakby mój układ pokarmowy był cały poraniony, taki jest wrażliwy po każdym posiłku.
Nie widzę innego wyjścia, jak pić kisielek z siemienia lnianego 3-4 razy dziennie. Mogę też podać lek homeopatyczny, który złagodzi te męczące objawy i umożliwi konsekwentne oczyszczanie, żeby nie dopuścić do przedłużających się przerw w piciu MO i KB.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2010, 18:37 wysłane przez Grażyna » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #109 : 29-07-2010, 19:02 »

Tak właśnie myślałam czy znowu nie wprowadzić galaretki z siemienia i zobaczymy jak będzie. Swojego czasu bardzo mi pomagała.

Mam nadzieje, że kiedyś na tym forum zamieszczę jeszcze post o trochę weselszej treści oznajmiający, że wszystkie moje dolegliwości poszły w niepamięć. Jak na razie tylko biadolę i narzekam. W każdym razie za wszystkie rady serdeczne Bóg zapłać! smile.


Chciałam napisać inaczej, ale nie chcę wzywać nadaremno  msn-wink, więc tylko: powodzenia! //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 29-07-2010, 19:10 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #110 : 29-07-2010, 21:20 »

Cytat
Ja nie bardzo rozumiem, co jest złego w samym gotowaniu na parze. Przecież jak wrzuci kawał tłustego mięcha, to nie straci on więcej swojego tłuszczu niż podczas gotowania w wodzie, albo pieczenia?
Tyle, że w jadłospisie Pollo ja nie widzę tłustego mięcha. Wołowina jest w ogóle ciężkostrawna i chuda. Że się tak może głupio zapytam - jak smakuje wołowina na parze? Mnie uczono, że należy na mocnym ogniu, na smalcu obsmażyć, (aby zamknęły się pory i pieczeń zachowała soczystość) a dopiero potem dalej smażyć czy dusić. Z autopsji wiem, że trzeba być zdrowym, aby trawić dobrze wołowinę.
Zupy to nie tylko fasolowa, kapuśniak. Są inne. Jak jesz  kapustę gotowaną to dlaczego nie - lekki kapuśniak ze słodkiej kapusty, szczodrze posypany zielonym koperkiem? A kalafiorowa czy jarzynowa?
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #111 : 30-07-2010, 19:19 »

Widzę, że moje gotowanie na parze wywołało poruszenie na forum smile.

Cytat
Że się tak może głupio zapytam - jak smakuje wołowina na parze?
Smakuje tak samo jak gotowana. A z tłuszczem to prawie jak smażona smile. Nie czuję się po niej źle.

Cytat
lekki kapuśniak ze słodkiej kapusty, szczodrze posypany zielonym koperkiem?

Można prosić o pełen przepis?

Cytat
A kalafiorowa czy jarzynowa?

Nie przepadam za kalafiorem w zupie a nad jarzynową pomyślę msn-wink.

Zrobiłam dzisiaj eksperyment (jak to mam ostatnio w zwyczaju). Wypiłam cała dawkę MO (w celu sprawdzenia czy moje złe samopoczucie jest wynikiem mikstury i oczyszczania) i moje przypuszczenia się potwierdziły. Od rana miałam uczucie pełności, brak apetytu, po południu wrócił głód, jednak po posiłku miałam pieczenie jelit. Wieczorem samopoczucie uległo poprawie, zostały tylko mdłości. Wniosek jest taki, że jak na razie muszę stosować połowę dawki MO. Zastanawiam się kiedy mi te objawy oczyszczania miną, bo jak za miesiąc mam wprowadzić citrosept, to chyba wykorkuje Smutny.
« Ostatnia zmiana: 30-07-2010, 19:27 wysłane przez Pollo » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #112 : 31-07-2010, 07:30 »

Cytat
Na skurcze mięśni stóp - nie ma innej rady - popijaj wapno rozpuszczalne 2-3 razy

Czy zna ktoś wapno rozpuszczalne bez żadnych dodatków typu sorbitol czy aspartam? Kiedyś można było bez problemu takie dostać, ale teraz..znalezienie takiegoż wapna, graniczy z cudem.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #113 : 31-07-2010, 10:23 »

Cytat
Na skurcze mięśni stóp - nie ma innej rady - popijaj wapno rozpuszczalne 2-3 razy

Czy zna ktoś wapno rozpuszczalne bez żadnych dodatków typu sorbitol czy aspartam? Kiedyś można było bez problemu takie dostać, ale teraz..znalezienie takiegoż wapna, graniczy z cudem.
Calcium lactogluconicum - czyste wapno w tabletkach musujacych.
Zapisane

pollo
« Odpowiedz #114 : 31-07-2010, 13:13 »

Cytat
Calcium lactogluconicum - czyste wapno w tabletkach musujacych.

Czy można to wapno kupić w aptece?

Dzisiaj znowu wypiłam pełną dawkę MO (w celu upewnienia się czy moje dolegliwości są związane z oczyszczaniem) i ponownie źle się czuję. Apetyt co prawda jest, ale nie mogę nic jeść ze względu na bolące jelita. Mam wrażenie jakby mi je ktoś mocno ściskał w garści. Czy odczuwał ktoś podobne dolegliwości? Ponadto mam odczucia słabości, jakbym miała zaraz zemdleć Smutny. Jedynym racjonalnym posunięciem będzie odstawienie MO.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #115 : 31-07-2010, 18:36 »

Cytat
Calcium lactogluconicum - czyste wapno w tabletkach musujacych.

Czy można to wapno kupić w aptece?

Tak, tylko w aptece.

Także http://www.doz.pl/apteka/p499-Calcium_gluconicum_tabletki_447_mg_Ca_2_50_szt
http://www.doz.pl/apteka/p22345-Calcium_Krystalicznie_Czysteprosz100_hypoal_20sasz i inne. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 31-07-2010, 21:15 wysłane przez Grażyna » Zapisane

pollo
« Odpowiedz #116 : 12-08-2010, 18:51 »

Muszę przyznać, że od tygodnia poprawiło mi się trawienie (szczególnie po obiadach). Po posiłkach czuję się tak jak kiedyś. Nic nie uwiera, nic nie boli. Nie wiem czy jest to wynikiem MO czy KB, może jednego i drugiego. Co do skurczy mięśni stóp to minęły bezpowrotnie (bez stosowania wapnia).
Obecnie jestem na 3/4 dawki MO. Objawy oczyszczania zmalały o połowę. Dobrze się czuję. Niedawno wprowadziłam kurację borówkami i ssanie oleju. Efekt był taki, że przez parę dni bolała mnie wątroba, jednak teraz wszystkie dolegliwości ustąpiły. Oby tak dalej smile.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #117 : 18-08-2010, 19:10 »

Ostatnio po koktajlach błonnikowych mnie wzdyma. Dodam, że robię je tylko z siemienia i ostropestu. Nie wiem czy nie powinnam z nich zrezygnować?
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #118 : 18-08-2010, 19:20 »

Cytat
Nie wiem czy nie powinnam z nich zrezygnować?

Nie. Dużo sypiesz tego siemienia? Może wystarczy, jak zmniejszysz nieco jego ilość.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #119 : 18-08-2010, 19:24 »

Cytat
Dużo sypiesz tego siemienia?

Jedną łyżkę, czasami może jednak zbyt czubatą msn-wink.

Ostatnio chwycił mnie głód komórkowy. Mam ataki wilczego głodu. Nawet po sporym obiedzie mam ochotę jeszcze coś "wrzucić na ruszt."
« Ostatnia zmiana: 18-08-2010, 19:27 wysłane przez Pollo » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!