Niemedyczne forum zdrowia
16-05-2024, 09:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ser śmietankowy  (Przeczytany 27416 razy)
Isa
« : 14-10-2009, 08:42 »

"Z produktów zwierzęcych w drugim etapie można jeść sery: edamski, gouda, ricotta, a także sery śmietankowe."
Co Mistrz miał na myśli pisząc "ser śmietankowy"? Ciekawe czy tylko ja mam taki problem? Przeczuwam, że nie chodziło o twarożek ze śmietanką smile 
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #1 : 14-10-2009, 11:48 »

A może chodzi o sery śmietankowe miękkie typu camembert?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 14-10-2009, 13:20 »

Cytat
Z produktów zwierzęcych w drugim etapie można jeść sery: edamski, gouda, ricotta, a także sery śmietankowe.
Tak nie jest napisane, jest tak:

Cytat
Z produktów zwierzęcych w drugim etapie można jeść żółte sery: edamski, gouda, ricotta, a także sery śmietankowe.

http://znam.to/recenzje/9192/Delfiko---serek-smietankowy-naturalny
http://vitalia.pl/kp3,18564,0_Ser_kanapkowy_smietankowy.html
http://www.opinie.senior.pl/OSM-Wloszczowa-Delikatny-serek-smietankowy,19673.html
http://www.gotujmy.pl/serek-smietankowy-z-wielkopolski,artykuly,913.html
http://www.e-commerce.pl/Warmia-Capresi-serek-smietankowy-z-papryka-w-plastrach,38929.html
http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=18599
Zapisane
Isa
« Odpowiedz #3 : 14-10-2009, 18:06 »

To dobrze mi się wydawało. Czy w takim razie tzw. granulowany (np z Piątnicy) też może być?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 14-10-2009, 18:25 »

Trzeba czytać skład. Piątnica akurat dodaje świństwa, tu: zagęstnik w postaci mączki chleba świętojańskiego, która szkodliwa sama w sobie nie jest, ale nie jest to już czysty serek śmietankowy. Jeśli zjesz, to niewiele.
Zapisane
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #5 : 14-10-2009, 22:57 »

Jeżeli chodzi o serek granulowany np. z Piątnicy lub Krasnegostawu to u mnie zawsze wywoływały te sery  biegunki i boleści więc myślę, że są nafaszerowane dodatkami. Teraz moje jelita na pewno są w lepszym stanie, ale nadal mam uraz i nie mam ochoty na te produkty.
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Jojek
« Odpowiedz #6 : 16-10-2009, 20:34 »

Ale te serki śmietankowe są chyba z pasteryzowanego mleka ? Czy nie należy więc ich unikać?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 16-10-2009, 21:18 »

Serki z mleka pasteryzowanego albo serki termizowane, to mniejsze zło, niż np. serki z dodatkami, w tym z mlekiem w proszku. To proszkownie przy mleczarniach są obecnie źródłem fałszowania produktów mlecznych. Dodaje się go do maślanki, do kefiru, jogurtu (pyszny jogurt bałkański - jadłam oryginalny i czuję różnicę - aż gęsty od mleka w proszku) i serków. Wraz z proszkiem, do produktów (w tym masła), dostaje się zwiększona ilość laktozy, a ponadto oksycholesterol. Sam cholesterol nie jest niebezpieczny, ale ten utleniony - owszem. Do tego dochodzą inne zagęstniki, z których najmniej szkodliwy jest karob. Im więcej dodatków, tym gorzej.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #8 : 04-02-2010, 10:25 »

Próbowalam dziś znaleźć ser śmietankowy bez dodatków i nic nie znalazłam. Albo zawierają gumy guar, albo mączkę chleba świeojańskiego albo jeszcze inne ciekawe rzeczy, których nazw nie pamiętam.

W związku z tym mam pytanie jakie sery śmietanowe Wy jecie?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #9 : 04-02-2010, 10:32 »

Ja nie jem wcale serów śmietankowych. Zdarza mi się zjeść twaróg (smakuje mi ze Strzałkowa, zwłaszcza taki w opakowaniu z obrazkiem pary ludowych tancerzy). W ogóle bardzo rzadko jadam sery. Bardzo lubię Brie (sam albo plastry usmażone w żółtku i sezamie), ale rzadko sobie pozwalam.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #10 : 04-02-2010, 10:37 »

Ja uwielbiam mozarellę. Nie jadłam jej wieki. Czy mozna ją jeść w II etapie?
Chciałabym spróbować serów śmietanowych, ale co tam wypisują na etykietach ....
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #11 : 04-02-2010, 11:20 »

Cytat
Z produktów zwierzęcych w drugim etapie można jeść sery: edamski, gouda, ricotta, a także sery śmietankowe.
Tak nie jest napisane, jest tak:
Cytat
Z produktów zwierzęcych w drugim etapie można jeść żółte sery: edamski, gouda, ricotta, a także sery śmietankowe.

Ricotta nie jest serem żółtym. Jest to delikatny biały serek typu włoskiego.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 04-02-2010, 11:37 »

Cytat
Ricotta nie jest serem żółtym. Jest to delikatny biały serek typu włoskiego.
No tak, ale od sera żółtego różni się jedynie kolorem. Chodzi o to, że ricotta nie jest twarogiem, gdyż proces ścinania kazeiny uzyskuje się w nim za pomocą podpuszczki. Dlatego w drugim etapie DP się nadaje.
« Ostatnia zmiana: 04-02-2010, 12:53 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #13 : 04-02-2010, 11:40 »

A "typu włoskiego" to co oznacza? Moim zdaniem coś w rodzaju ricotty można zrobić sobie samemu, do gotującego się mleka, dodając trochę soku z cytryny? Indusi zwą to chyba panir i smażą w maśle. Nie wiem co dzieje się w trakcie smażenia takiego sera, ale wydaje mi się on bardziej strawny i przyjazny.

Ale ricotta faktycznie z podpuszczką ma więcej wspólnego...


« Ostatnia zmiana: 04-02-2010, 11:54 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #14 : 23-02-2010, 11:02 »

Najbardziej "naturalny" skład wydaje się mieć serek bielucha - tylko ten bez przypraw (z przyprawami zawierają też inne dodatki). Tylko nie wiem czy można go zaliczyć do serów śmietankowych.

http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/nabial/serki/biomlek-serek-bieluch-p2800.htm
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #15 : 23-02-2010, 22:16 »

Cytat
Serek Bieluch waniliowy produkowany jest nowoczesną technologią ultrafiltracji przy użyciu najnowszej techniki.
BIELUCH waniliowy - to pyszny, kremowy i lekki jak mgiełka serek, produkowany wyłącznie z naturalnych składników.

Jeśli potrzebna do tego jest najnowsza technika i nowoczesne metody ultrafiltracji, to ja dziękuję. Do tego jeszcze pewnie sztuczna wanilia. Co w tym naturalnego? Naturalne jest wytwarzane naturalnym metodami, znanymi od zawsze.

Strasznie przykra sprawa z tym polskim supermarketowym nabiałem. Popyt na to jednak musi być ogromny, skoro każdy sklep jest tym zawalony. Eeech... czym skorupka za młodu... Kto nie zna smaku naturalnej maślanki i prawdziwej śmietany, czy świeżego twarogu, ten będzie zachwycony przemysłową produkcją wysterylizowanych produktów mleczarskich.
Zapisane

I'm going through changes
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #16 : 24-02-2010, 09:26 »

Dlatego słowo "naturalny" jest w cudzyslowiu. smile


http://so.pwn.pl/lista.php?co=cudzys%B3owie&od=&from=os - w cudzysłowie.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 14:34 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #17 : 24-02-2010, 10:16 »

smile ...zauważyłem, ale mleczarski biznes mnie przeraża i nie mogłem powstrzymać się od komentarza smile

Chyba jednak nie ma szans na świeżą, nieoszukaną śmietankę w sklepie...
Zapisane

I'm going through changes
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #18 : 24-02-2010, 10:27 »

Mnie również przeraża. Staram się nie jeść sklepowego nabiału, ale w ciąży strasznie mnie ciągnie - więc wyszukuje "mniejsze zło". Na szczęście mam jeszcze niedaleko "Specjał wiejski", ale im też jakoś nie ufam. Od czasu do czasu coś tam od nich kupię. Ale ceny to chyba mają x2.


Swoją drogą, jakby większość ludzi miała wiedzę na te tematy, to biznes szybko by splajtował. Ale nakręcanie telewizji reklamami, kolorowe jogurty, mleka, serki słodzone; nawet w piramidzie zdrowego żywienia mleko jest na jednym z pierszych miejsc - i jak tu być mądrym. smile
« Ostatnia zmiana: 24-02-2010, 10:32 wysłane przez Jerry » Zapisane
olisha
« Odpowiedz #19 : 24-02-2010, 10:47 »

Cytat
Ale ceny to chyba mają x2.
Ja to bym i dawała razy dwa, gdybym płaciła faktycznie za produkt, a nie za rozmaite marże.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!