Niemedyczne forum zdrowia
09-05-2024, 03:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1157116 razy)
Poszukująca
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze względu na ciągle pogarszający się stan zdrowia
Wiedza:
Skąd: Ruda Śląska
Wiadomości: 546

« Odpowiedz #1380 : 05-04-2012, 14:10 »

Może i 1% patologii, ale właśnie ten jeden % generuje większość zła, bo reszta, mimo że w przewadze woli się nie wychylać i godzi się na los zgotowany przez ten 1%. Pozytywne nastawienie Toma jest oczywiście godne naśladowania, ale wielu normalnych ludzi daje się ogłupić przez ten 1% i nie można ich oceniać. No bo dlaczego właściwie nie ufać lekarzom, którzy jakby nie było mają władzę nad szarą masą? Dzisiaj jest internet, kto chce (a najczęściej musi) szuka drogi do zdrowia i trafia np. na Bioslone. Ale jeszcze kiedy ja byłam mała, dlaczego mama miała nie ufać lekarzom? Skąd miała wiedzieć jak to wszystko funkcjonuje? Tak naprawdę nasi dziadkowie i wcześniej leczyli się naturalnie bo nie mieli wyboru, a jak tylko pojawiło się "dobrodziejstwo" antybiotyków i innych leków wielu za tym poszło. Bo nie mieli własnego rozumu? Nie powiedziałabym. Wielu z nas, gdyby nie miało problemów ze zdrowiem i służbą "zdrowia" nigdy by tu nie trafiło. I czy nam się to podoba czy nie ten 1% ludzi odpowiada za 99% patologii na świecie. Bo mają władzę, pieniądze i robią z resztą ludzi co im się podoba.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 16:06 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Poszukująca
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1381 : 05-04-2012, 14:46 »

Cytat
I czy nam się to podoba czy nie ten 1% ludzi odpowiada za 99% patologii na świecie. Bo mają władzę, pieniądze i robią z resztą ludzi co im się podoba.

Mają władzę ponieważ większość daje się wodzić za nos i dobrowolnie się tej władzy poddaje oczekując od władców opieki, pomocy (oświaty, medycyny itp). Można by pewnie 100 lat przegadać na temat tego dlaczego jest jak jest, pytanie tylko po co? Lepiej brać się do pracy, oczyścić siebie, swój dom itd. Jak widać nawet na przykładzie tego portalu taka postawa jest zaraźliwa więc idea będzie zataczała coraz większe kręgi i zmiany będą widoczne, już są smile.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #1382 : 05-04-2012, 14:50 »

Poczatkowy zachwyt antybiotykami był w pewnym sensie zrozumiały. Podawanie ich znacznie zmniejszyło śmiertelność w wielu chorobach. Na przykład, bardzo wiele dzieci i osób starszych umierało wczesniej na zapalenie płuc.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #1383 : 05-04-2012, 15:28 »

Cytat
I czy nam się to podoba czy nie ten 1% ludzi odpowiada za 99% patologii na świecie. Bo mają władzę, pieniądze i robią z resztą ludzi co im się podoba.
Mnie się na przykład nie podoba i robię wszystko w tym kierunku, by tego unikać.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 16:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1384 : 05-04-2012, 15:39 »

Tom z Tobą, to jest nawet przyjemnie się posprzeczać, jak już kiedyś to robiliśmy. Uważam Ciebie za przyzwoitego faceta i to mi wystarcza.
Co do tego, co napisałeś, niestety muszę się z Tobą zgodzić.msn-wink
Mają władzę ponieważ większość daje się wodzić za nos i dobrowolnie się tej władzy poddaje oczekując od władców opieki, pomocy (oświaty, medycyny itp).
Do tego liczą na jakiś, choćby najmniejszy kęs z tortu tej władzy.

Lepiej brać się do pracy, oczyścić siebie, swój dom itd. Jak widać nawet na przykładzie tego portalu taka postawa jest zaraźliwa więc idea będzie zataczała coraz większe kręgi i zmiany będą widoczne, już są smile.
No nareszcie. Kropla drąży skałę.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1385 : 05-04-2012, 20:17 »

Cytat
No nareszcie. Kropla drąży skałę.

I tak właśnie będzie, powoli ale do przodu. W kwestii szczepień nie ma co oczekiwać nagłej rewolucji bo po pierwsze społeczeństwo jest ogólnie zastraszone i zindoktrynowane od kołyski włącznie z większością lekarzy. Zaś za tych co świadomie kręcą lody na szczepionkowym szwindlu to pozostaje już modlić się i spokojnie robić swoje, uświadamiać i dawać przykład, że można uwolnić się od tych hien. Kropli będzie coraz więcej a podobno (czytałem kiedyś w opracowaniu na temat teorii sieci) kiedy około 10% społeczeństwa wspiera jakąś ideę to następuje lawinowe jej rozpowszechnienie na pozostałe 90%. Biosłone nie jest na tym polu same bo są też inne "ruchy" propagujące ogólnie pojęte życie w zgodzie z naturą. Dlatego uważam, że najważniejsze to skoncentrowanie się na własnej drodze i nie marnowanie czasu i energii na przepychanki ideologiczne bo nie ma jednej słusznej drogi.
A tak na marginesie Dusiu to komentując Twoją wypowiedź domyślałem się co masz na myśli ale celowo wywołałem ten temat bo to co napisałeś brzmiało tak złowieszczo msn-wink więc poczułem potrzebę zmniejszenia ciężaru gatunkowego Twojej wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2012, 20:32 wysłane przez Tom » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #1386 : 10-04-2012, 15:00 »

Schodzimy z tematu... msn-wink
Zapisane
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #1387 : 11-04-2012, 20:16 »

Dzisiaj na TVN24 był wywiad z Grzesikowskim na temat nurtu antyszczepiennego. Oczywiście wykpił tezę, jakoby szczepienia były szkodliwe i powodowały powikłania.
Nie da się słuchać tego człeka...
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #1388 : 11-04-2012, 20:24 »

Ja chyba przestanę oglądać i czytać wywiady z nim, tak samo jak przestałam oglądać wiadomości ze względu na politykę, bo się wykończę, a naród go słucha. Po za tym, on też siedzi w polityce, więc jest kumulacja - dochtór - polityk.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #1389 : 11-04-2012, 22:26 »

To jest kretyn bez skrupułów.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1390 : 12-04-2012, 07:41 »

Cytat
Dzisiaj na TVN24 był wywiad z Grzesikowskim na temat nurtu antyszczepiennego. Oczywiście wykpił tezę, jakoby szczepienia były szkodliwe i powodowały powikłania.

Znaczy się ruch rośnie w siłę smile, został zauważony i jest w fazie wykpiwania przez oficjalne autorytety. Super! Tak naprawdę czas pokaże za jaka opcją opowiedzą się ludzie.



Pisze się "NAPRAWDĘ", nie "na prawdę"...
« Ostatnia zmiana: 12-04-2012, 22:31 wysłane przez Solan » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1391 : 12-04-2012, 08:11 »

Tak na prawdę czas pokaże za jaka opcją opowiedzą się ludzie.
Ja już znam odpowiedź.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #1392 : 12-04-2012, 08:43 »

Cytat
Tak na prawdę czas pokaże za jaka opcją opowiedzą się ludzie.
Ja już znam odpowiedź.

Niestety, ludzie opowiedzą się za tym co powie mądry Pan dochtór, który zastrasza i stosuje szantaż emocjonalny wobec rodziców.  A przecież  dla rodziców najważniejsze jest, by mieć zdrowe i szczęśliwe dziecko. Wystarczy zasiać ziarno wątpliwości i w trosce o swoje pociechy pójdą do apteki, wykupią szczepionkę skojarzoną i zaszczepią.

Wczoraj bardzo niepochlebnie Grzesikowski wypowiadał się na temat rodziców dzieci autystycznych, którzy upatrują w szczepionkach przyczyny choroby - na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta".
Ci, którzy nie szczepią dzieci są według niego nieodpowiedzialni.

Na koniec zaprosił przeciwników do debaty. To byłoby naprawdę ciekawe spotkanie, gdyby doszło do skutku. Ciekawe czy potrafiłby rzeczowo i sensownie odpowiedzieć na nasze argumenty. Pani redaktor była wczoraj średnio przygotowana. A może zabieg był celowy. Pan G. musiał po sobie zostawić odpowiednie wrażenie, czlowieka światłego i znającego się na rzeczy.
Zapisane
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #1393 : 12-04-2012, 09:23 »

I jeszcze to - swoiste veto dla antyszczepionkowców:
http://blogdebart.pl/
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1394 : 12-04-2012, 09:31 »

I jeszcze to - swoiste veto dla antyszczepionkowców:
http://blogdebart.pl/
Trzeba wyjaśnić, że jest to weto bezrozumnego debila, z którym dyskusja wygląda tak: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11089.msg91639#msg91639
« Ostatnia zmiana: 12-04-2012, 09:39 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ossa98
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: Nie stosuję
Skąd: Katowice
Wiadomości: 135

« Odpowiedz #1395 : 12-04-2012, 09:52 »

Oj, widzę, że muszę częściej zaglądać do Hyde Parku. Zaległości w czytaniu mam. Glon już dawno został zdemaskowany.
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #1396 : 12-04-2012, 22:01 »

Cytat
A przecież  dla rodziców najważniejsze jest, by mieć zdrowe i szczęśliwe dziecko. Wystarczy zasiać ziarno wątpliwości i w trosce o swoje pociechy pójdą do apteki

Mam ostatnio nieodparte wrażenie, że walka z anaalfabetyzmem służy właśnie do przygotowania gruntu pod to ziarno wątpliwości msn-wink.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #1397 : 12-04-2012, 23:09 »

Raczej hodowanie wtórnych analfabetów służy temu, aby ziarno wystarczyło do zastraszenia.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #1398 : 13-04-2012, 05:43 »

Raczej hodowanie wtórnych analfabetów służy temu, aby ziarno wystarczyło do zastraszenia.
Temat szkolnictwa jest drażliwym tematem, ale ktoś, kto ma porównanie programu nauczania (na przykładzie najmłodszych) choćby z ostatnich 10-ciu lat, zauważy, że nauka idzie w kierunku... pierwotnego analfabetyzmu.
Osobiście zgadzam się ze zdaniem niejakiego RomanaK:
Cytat
Ludzie poddani wpływom iluzji zaczynają zachowywać się jak lunatycy i posługiwać się logiką obłąkanych. Poczytajmy prasę, popatrzmy na obrady sejmu, na to co dzieje się wokół, na dzieła iluzjonistów-felietonistów – w każdej dziedzinie, na każdym polu.

To nie przypadek..to doskonały aparat psychotechniczny, zabiegi psychosocjalne służące Ars Rege. Do tego pomoc narkotyków i dionizjańskich rytmów – i seks. Metoda – Sex, drugs, rock’n'roll.

To przewraca epistemologie, a ta pociąga za sobą zmianę i zwyrodnienie ontologii. Z ludzi tresowanych w systemach edukacyjnych według tych założeń wychodzą wykształceni, czyli odmóżdżeni idioci, zawieszeni w pojęciowej brei, pozbawieni jakiegokolwiek punktu odniesienia, przyuczeni do wykonywanych wycinkowych zadań w gospodarce bez zdolności i możliwości objęcia umysłem szerszych horyzontów.

To hodowla niewolników – do tego jeszcze dieta niewolników… a poza tym po cóż niewolnikom język i zdolność operowania nim? Wystarczą bodźce.
Ze strony http://marucha.wordpress.com/2012/04/13/znalezc-wspolny-jezyk/
« Ostatnia zmiana: 13-04-2012, 06:38 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
m.war
« Odpowiedz #1399 : 13-04-2012, 07:11 »

Temat szkolnictwa jest drażliwym tematem, ale ktoś, kto ma porównanie programu nauczania (na przykładzie najmłodszych) choćby z ostatnich 10-ciu lat, zauważy, że nauka idzie w kierunku... pierwotnego analfabetyzmu.

Moja babcia mówi, że będzie tak jak przed wojną. Podstawówka z podstawami czytania i pisania. Reszta już tylko dla elity. Taką ciemną masą lepiej się steruje i można jej wszystko wmówić.
Zapisane
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!